Skocz do zawartości
Reklama:

• oferty_pracy.jpg katalog_firm.jpg mapa_opiekunow.jpg opieka_niemcy.jpg kawa.jpg dyskusje.jpg

Gość Lucynka

Ktoś pracuje w Włoszech?

Rekomendowane posty

Gość Lucynka   
Gość Lucynka

Zastanawiam się jakie tam są stawki na czarno. Dajcie proszę znać, gdyby ktoś był i dostał.

pozdrowienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych agencyjnych lub prywatnych ofertach pracy, poradnikach i postach?

Zarejestruj się

Gość opolanka   
Gość opolanka

Moja koleżanka pracowała we Włoszech jako opiekunka. Teraz pracuje w Niemczech i uwaza, ze oprocz pieknych widokow nie ma tam nic lepszego niz w de. Tam zarabiala 950 euro na reke, w Niemczech 1200

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ulewa    1

Z tego co mi wiadomo, we włoszech sa niższe stawki niz w niemczech. W koncu kryzys gospodarczy dotknal wlochy, jelsi chodzi o niemcy, o mam wrazenie ze zawsze beda sie trymac twardo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość moniszka   
Gość moniszka

We wloszech warto pracować jak sie lub slonce i upaly. Bo widoki piekne, to fakt (choc tez zalezy gdzie dokladnie sie jedzie), ale upaly nie kazdy dobrze znosi, trzeba byc przyzwyczajonym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość ulka   
Gość ulka

Moja koleżanka zdecydowała, że zmienia otoczenie i wyjechała do opieki do włoch. Z jednej strony żałuje, z drugiej nie. Ale ciężko jest się jej zaklimatyzować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ania39    4

Pracowałam bardzo długo we Włoszech....na tym samym miejscu byłam naprawdę sporo lat,miałam 800 € i też 13-tkę płatną po Bozym Narodzeniu i wakacyjne,po adekwatnie przepracowanych latach pracy w kwocie 800 € płatne zawsze w lipcu bądz sierpniu...Nie ma możliwości jeździć do domu co 2 miesiące tak jak z pracy w De,bo biletu nikt nie finansuje,a kosztuje on w jedną stronę 100 €...Każda /-y sam/-a musi zrobić kalkulację co chcę z tej pracy osiągnąć.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ziaba1961    0
O 8.08.2014 at 12:01, Ulewa napisał:

Z tego co mi wiadomo, we włoszech sa niższe stawki niz w niemczech. W koncu kryzys gospodarczy dotknal wlochy, jelsi chodzi o niemcy, o mam wrazenie ze zawsze beda sie trymac twardo...

zawsze były tam niższe stawki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Renata   
Gość Renata
Godzinę temu, wiate napisał:

Mama mojej koleżanki pracuje we Włoszech, ale z tego co wiem nie ma lekko

Mam też tam koleżankę, ale narzeka na wynagrodzenia. Ma 1000 euro prywatnie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość elżbieta   
Gość elżbieta

pracowałam we włoszech 20 lat jako opiekunka.....we wrześniu 2015 roku zmieniłam kraj na niemcy z różnych przyczyn......zarabiałam ok 1100 euro miesięcznie + ( raz w roku ) 13-pensja + płatny miesięczny urlop + likwidacyjne .( można sobie przeliczyć) ale system pracy jest zupełnie inny  - w tygodniu opiekunka na codziennie 2 godziny wolne i 1,5 dnia całego ( tz.np. cała niedzielę i pół piatku).... podróż opłacałyśmy same,.oczywiście wszystko liczy sie do emerytury .......i w razie podwinięcia nogi ( śmierc pdp czy zwolnienia z pracy) otrzymują zasiłek dla bezrobotnych  ( sama korzystałam z zasiłku 2 razy - raz rok i raz 8 miesięcy)..........wszystko jeżeli pracuje się legalnie...........

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karel    17

o super, że ktoś założył temat, bo tez byłam tegobardzo ciekawa! ale z tego co widzę, to jednak zostanę przy Pracy w Niemczech..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adamek    4

Trzeba trochę matematyki w tym wszystkim .Mówicie  drogie " niemieckie "opiekunki, że w Niemczech więcej się zarabia niż we Włoszech. Policzcie proszę ,pracujecie 30 lub 31 dni w miesiącu , Natomiast we Włoszech po odjęciu 4 lub 5 niedziel, a w grudniu i w styczniu nawet 7 dni świąt i kilka połówek sobót, zostaje dni roboczych 20- 23 ( zależy w którym miesiącu ).Pensje są różne, teraz nikt nie otrzymuje mniej niż 1ooo-12oo, może na biednym południu  jest  gorzej. To jest pensja za 20-23 dni. Za pozostałe dni można dobrze zarobić, albo na miejscu u pdp, albo np. u sąsiadów. Włosi są ludźmi otwartymi, życzliwymi ,nie siedzą w swoich domach za zamkniętymi drzwiami. Teraz są tanie linie lotnicze, ja już leciałam z Polski do Włoch nie raz poniżej 100 zł ( raz nawet za 30 zł).  Jaki to komfort psychiczny ,gdy  wychodzisz rano z domu pdp  i spotykasz się z koleżankami Polkami ,gdzieś można za parę " groszy "pojechać  pociągiem w ciekawe miejsce, pogadać ,pozwiedzać  i wrócić wypoczęta, odnowiona psychicznie do "kochanego kieratu".   Jestem w Niemczech od niedawna, mam porównanie.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adamek    4

.......chciałam jeszcze coś dopisać . Teraz rozumiem , dlaczego w Niemczech pracuje się po ok.2 miesiące i wraca do domu. Ja tu jestem 3 mies. przedtem 2 x po 2 mies. i byłam wykończona ( z braku przerw na całodzienny wypoczynek) .We Włoszech pracowałam " ciurkiem" po 6-7 mies.( tak mi było wygodniej - wolałam mieć później 6 mies .wakacji) i nigdy przez te pracujące miesiące nie byłam tak wyczerpana psychicznie ,jak teraz. Po prostu, człowiek pracujący tygodniami bez normalnej przerwy robi się wrakiem. Mają rację koleżanki ,mówiąc ,że jesteśmy jak niewolnice. Walczmy o wolny dzień raz w tygodniu, bo inaczej  to nas wykończą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AdamMa    0

Dużo zależy od pracodawcy i pensji. Jak wykorzystują i to widać na załączonym obrazku, to warto zmienić. Ogólnie ja nie polecam pracy we Włoszech, bo po kryzysie oni sami nie mają do dziś pracy (to już 10 lat...). Niemcy o dużo bardziej obrotni są, ale żeby znaleźć pracę DOBRZE PŁATNĄ z normalnymi wymaganiami - trzeba znać niemiecki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Masz wiadomość z forum Opiekunek!

Linki warte Twojej uwagi:

Oferty pracy agencji
Oferty prywatne
Mapa Opiekunów
Katalog agencji i przewoźników
Rozmowy Opiekunów
Aplikuj do wielu agencji naraz
Wyślij zapytanie do przewoźników

lub zarejestruj się, by dołączyć do najlepszej grupy polskich Opiekunów, otrzymywać najnowsze oferty pracy w opiece oraz mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zarejestruj się