Skocz do zawartości

Adamek

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

26 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje i prywatnie (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

684 wyświetleń profilu
 1. A ja trafiłam na złodziejskie potraktowanie mnie przez agencję,która najpierw wysłała mnie do umierającej PDP, mowiąc ,że jest już po operacji ,doszła do siebie i mają ją przywieżć do domu. Okazało się,że kobieta była nieoperowana ( było już za późno aby ją ratować).Odesłali ją do domu ,aby tam " odeszła ".Powinni do hospicjum,bo potrzebna była już opieka paliatywna.Zapoznałam się w jej domu z wypisem ze szpitala.Znam diagnostykę szpitalną z racji mojego zawodu .Zostalam z nią sama przez 3 dni i 3 noce .Dzwigalam ją sama z lóżka na krzesło do wypróżnienia.Po trzech dobach przyjechała z innej miejscowości jedyna córka z małym dzieckiem, aby pożegnać się z PDP. Wezwała karetkę,aby mamę przewieżli do hospicjum ( taka była decyzja służby med. ). Dwaj rośli ,,wysocy sanitariusze ledwo ją wspólnie podnieśli z łóżka i położyli na nosze. Do czego zmierzam. Agencja która mnie tam wysłała, kazała mi samej zapłacić za powrót do Polski, z wlasnej kieszeni ( bo tak krótko byłam!!!!! ). Za pracę ponad ludzkie siły przez 3dni i noce zaplaciła mi tylko JEDNĄ dniówkę. Już więcej od niej nie pojechałam .
 2. szukam pray prywatnie

 3. Szukam pracy jako opiekunka prywatnie.Interesuje mnie stawka 450/tydz.Jestem osobą bardzo kompetentną i życzliwą.
 4. Witam serdecznie ☺️,

  czy ogłoszenie wciąż aktualne?

  Jeśli tak to proszę o kontakt:

  665 440 885

  Pozdrawiam serdecznie 

  Iwona Wieczorek

   

 5. Bo drugie tyle euro albo więcej, zatrzymują dla siebie pośrednicy. Normalka. Ja nie dawałam zarabiać na mnie pośrednikom.
 6. Do ORIM Powinny zadbać o przestrzeganie ustawy o naszych zarobkach i wolnym czasie, zatrudniające nas - przecież nie na czarno - Agencje. Druga sprawa, Włochy są dużym krajem ,starszych ludzi jest bardzo dużo, nie trzeba jeździć na południe, gdzie rzeczywiście mniej płacą. Pólnoc Włoch jest bogata, zarobki o wiele wyższe .Dlaczego zapominacie koleżanki ,że jest różnica w wysokości godzin pracy. Odejmijcie wszystkie pełne dni świąteczne w miesiącu plus po pół dnia roboczego w każdym tygodniu, bo to jest wolny czas opiekunki. Oczywiście jeszcze codziennie po 2 godz. Jeżeli jest np.5 niedziel w miesiącu to wolnego jest 5+2,5 dnia.
 7. Aniu ,przeczytałam wczoraj Twoje wpisy .Bardzo mnie ucieszyło ,że spotkałam bratnią duszę. Ja też tęsknię za Włochami. W wolniejszej chwili napiszę do Ciebie więcej. Gdybym miała Twój mail fajnie by nam się pisało, wspominało ciekawe czasy .Ja dzięki dobrym stałkom , mogłam zwiedzić kawał kraju. Byłam w Neapolu, na Wezuwiuszu, na Capri, na Monte Casino - wycieczkę autokarową zorganizował prawie za darmo Kościół w Rzymie ,a dała mi wolne 6 dni rodzina pdp.
 8. Do ORIM Ja pisząc o wolnym czasie , nie mówiłam o 2-godz. po obiedzie, bo to należy się zawsze " jak psu zupa " , tylko o połowie soboty i o całym dniu świątecznym. Na czarno też pracowałam sporo czasu ,zawsze z czasem wolnym jw. było tak samo .I nie byłam w tym odosobniona. Wszystkie opiekunki ( Polki, Ukrainki itp.) miały jednakowo wolne, a jeżeli rodziny chciały ,aby w naszym wolnym czasie zaopiekować się pdp to płaciły dodatkowo. Już o tym pisałam poprzednio. Różnica między czarną robotą a na papierach, polegała tylko na wysokości ogólnej zarobków. Po zakończeniu jakiejś pracy ( na " biało" ) rodzina dodatkowo MUSIAŁA zapłacić opiekunce : za urlop wypoczynkowy - po 2dni/mies. + t.zw .13 pensję + t.zw. likwidacyjne ( jeżeli opiekunka miała już do tej samej pdp nie wracać) .Te wszystkie kwoty obliczane były przez urząd w którym rodzina rejestrowała opiekunkę. Wychodziło to o wiele więcej i bardziej się opłaciło, oczywiście nam. Rodziny włoskie nie były tak obciążone wysoko kosztami za opiekę nad pdp gdyż płaciły tylko za rejestrację opiekunki w urzędzie ( raz -niedużo ) i nie musiały utrzymywać agencji.
 9. Masz rację, tak będę teraz robić. Dzięki za wsparcie Pozdrawiam dobranoc
 10. Nigdy nie miałam telefonu do koordynatora ,gdy poprosiłam moją agencję o numer bo chciałam coś ważnego ustalić ze stellą, powiedziano mi ,że oni (agencja) jest od kontaktów z koordynatorem ,a nie opiekunka. Więcej już nie proszę.
 11. I taka jest różnica w pracy we Włoszech. Widzisz pdp ,widzisz w jakich warunkach przyszłoby ci pracować, rozmawiasz bezpośrednio z rodziną, czasem najpierw przez telefon ustala się ważniejsze sprawy ( cena .stan pdp ), I nie musi to być praca na czarno, Włosi też się boją zatrudniać bez rejestracji. Masz płacone urlopowe ( po 2 dni za miesiąc ) ,>>13 >>, likwidacyjne ,gdy kończysz pracę. Ja tak prawie zawsze miałam. Dlatego wspominam ich z sympatią. Pozdrawiam
 12. Hawana, nie wiem z kim można tu ustalać wolne .Agencja proponuje ci pracę, piszą o stanie pdp ,( nie zawsze na miejscu jest tak ,jak napisano ,ale Ty na pewno też o tym wiesz ) ,gdy pytałam agencje o wolne ,to zawsze było 2 godz codziennie, gdy pytałam a co z niedzielami to : ustal sobie z rodziną sama, a przecież rodziny wiedzą od agencji ,że mamy być 24/24 Rodziny wiedza przy umowie z agencją ,że mamy być z pdp << na okrągło >>, to co w takim razie? mam się odwrócić na pięcie i wrócić za swoje do Polski ? To ewidentna wina agencji, że nie nie podejmuje tego tematu przy umowie z rodziną, tylko zostawia nas same z tym problemem. I to mi się tu nie podoba .
 13. Pracuję z agencji, język znam ,koordynatora przez kilka stelli nie widziałam, nie słyszałam. Rodzina miła ,serdeczna daje mi kilka godzin więcej w niedzielę. Zamieniłam Włochy na DE, bo ,gdy dogadałam się fajnie z rodzinami i z pdp, a w końcu chciałam na trochę wrócić do domu, to zmienniczki znajdując taką fajną "stałkę" po prostu mnie wygryzały. Szczęście ,że inne rodziny potrzebujące pomocy znały mnie i nie miałam problemu mieć następną pracę. Rzeczywiście wysokość pensji może być różna. Od Rzymu w górę na północ jest lepiej płatna ( rejon przemysłowy, więcej Włosi zarabiają) Pozdrawiam i życzę nam sympatycznych pdp i miłych ich rodzin.


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...