Skocz do zawartości

Ile trzeba się uczyć niemieckigo by zostać opiekunką?


Gość Grażka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze to znać podstawy. Uczyć się języka od podstaw - w naszym wieku (niestety) - to nie jest kwestia 2 miesiecy, nie da sie tak, chyba ze codziennie sie siedzi ale to juz nie wchodzi tak do glowy. Ale jesli zna sie podstawy slow i grasmatyki to szybciej mozna podlapac chociaz do takiego komunikatywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki ile trzeba się uczyć niemieckiego by zostać opiekunką. Niemiecki miałam w szkole dawno temu i mówię słabo. Chciłabym wyjechać za 3 miesiące. Wystarczy tyle się uczyć/

Podziwiam, że chce ci się uczyć teraz języka. Mi na stare lata już by się nie chciało chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki ile trzeba się uczyć niemieckiego by zostać opiekunką. Niemiecki miałam w szkole dawno temu i mówię słabo. Chciłabym wyjechać za 3 miesiące. Wystarczy tyle się uczyć/

Podziwiam, że chce ci się uczyć teraz języka. Mi na stare lata już by się nie chciało chyba.

Wioletta mus to mus, jak ktos nie umie a bardzo mu zalezy zeby wyjechac to sie musi zaczac uczyc... nie ma innej drogi, samo do glowy nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po miesiącu stanęłam twardo do egzaminu -bo myślalam ,że już wszystko wiem ,też trochę pamiętam ze szkoły ale kiedy to było , a tak naprawdę to 5 przez 10 wiedziałam z tego niemieckiego i przeszłam test! a cała reszta nauki została mi do nauki  już w pracy w DE.Ciężko wchodzi ale wchodzi ,trzeba non stop powtarzać i czasami się już nie chce nawet powtarzać,

dzisiaj zamiast sie uczyć to latałam po sklepach ,piękna pogoda ,ciepło., komu się chce uczyć i nieraz myślę ,że paniusie w agencji i tak i tak powiedzą ,że język jest na tym samym poziomie co był ,ale jak będzie inny to się zabawię w chwalipiętę i się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha  ...masz poczucie humoru i tak trzymaj.Za młodu inaczej jezyk w chodził teraz też .Francuskiego uczyłem się 6 lat i pamietam go do dzisiaj ,co prawda  nie potrafie prowadzić konwersacji w tym języku ale z czytaniem nie mam problemu,natomiast niemiecki   ,dzisiaj coś wpadnie ,jutro wypadnie ,bo to już nie te lata.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.01.2016 at 22:46, adamos1 napisał:

ha ha ha  ...masz poczucie humoru i tak trzymaj.Za młodu inaczej jezyk w chodził teraz też .Francuskiego uczyłem się 6 lat i pamietam go do dzisiaj ,co prawda  nie potrafie prowadzić konwersacji w tym języku ale z czytaniem nie mam problemu,natomiast niemiecki   ,dzisiaj coś wpadnie ,jutro wypadnie ,bo to już nie te lata.Pozdrawiam.

,,succès dans la science" adamos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.01.2016 at 22:46, adamos1 napisał:

ha ha ha  ...masz poczucie humoru i tak trzymaj.Za młodu inaczej jezyk w chodził teraz też .Francuskiego uczyłem się 6 lat i pamietam go do dzisiaj ,co prawda  nie potrafie prowadzić konwersacji w tym języku ale z czytaniem nie mam problemu,natomiast niemiecki   ,dzisiaj coś wpadnie ,jutro wypadnie ,bo to już nie te lata.Pozdrawiam.

Ja przegladam nowe oferty pracy i widze tez prace dla opiekunow we Francji. Moze? Mielibysmy wiesci z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, a czy we Francji mlodszych opiekunow potrzebuja niz w Niemczech?

            Prawda, ze tu mozna miec swoje lata, bo juz 70letnia opiekunke spotkalam, ujmowala sobie 5 lat i nie miala klopotu z praca... na czarno.

 Francuzi tez nie na wiek patrza, ale na serce do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adama...

Gdybym był młodszy...

Gdybym był młodszy, dziewczyno,
Gdybym był młodszy!
Piłbym, ach, wtenczas nie wino,
Lecz spojrzeń twoich najsłodszy
Nektar, dziewczyno!

Ty  byś mnie kochała,
Jasny aniele...
Na tę myśl pierś mi zadrżała,
Bo widzę szczęścia za wiele,
Gdybyś kochała!

Gwiazd bym nie szukał na niebie,
Ani miesiąca,
Alebym patrzał na ciebie,
Boś więcej promieniejąca
Od gwiazd na niebie!

Wzgardziłbym słońca jasnością
I wiosny tchnieniem,
A żyłbym twoją miłością,
Boś ty jest moim natchnieniem
I słońca jasnością.

Ale już jestem za stary,
Bym mógł, dzieweczko,
Zażądać serca ofiary,
Więc bawię tylko piosneczką,
Bom już za stary!

Uciekam od ciebie z dala,
Motylu złoty!
Bo duma mi nie pozwala
Cierpieć, więc pełen tęsknoty,
Uciekam z dala.

Śmieję się i piję wino
Mieszane z łzami,
I patrzę piękna dziewczyno,
W swą przeszłość pokrytą mgłami -
I piję wino...


Adam Asnyk, lato 1868

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja zawsze radzę świeżynkom, żeby uczyły się dotąd aż przejdą test językowy w agencji. W Niemczech będzie z górki, bo sytuacja zmusza do uczenia się w każdej wolnej chwili. Gorzej jeżeli podopieczna nie ma cierpliwości i mało mówi, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FrauMiau napisał:

Witam!

Ja zawsze radzę świeżynkom, żeby uczyły się dotąd aż przejdą test językowy w agencji. W Niemczech będzie z górki, bo sytuacja zmusza do uczenia się w każdej wolnej chwili. Gorzej jeżeli podopieczna nie ma cierpliwości i mało mówi, ale to już inna bajka.

Taka prawda! Aby przejsc test  w agencji,a potem aby się dogadać ,sami bierzemy się za naukę i ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...