Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Wyjazd - obowiązkowy test ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@opiekunkaforum   nie wiem czemu nas obrazasz to po pierwsze. Po drugie nikomu nie musisz spowiadac się z usunięcia profilu. Po trzecie skoro sama nie wyjeżdzalas, a wiesz to tylko z firm przewozowych to czemu twierdzisz że to my klamiemy a oni nie. Oni chcą cię zabrać a czy cię wrócą na granicy to nie ich problem. Będą mieć jedną mniej do dostarczenia.  

Zgodnie z prawem jego nieznajomość nie zwalnia z obowiązku jego Przestrzegania 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, opiekunkaforum napisał:

To bardzo dziwne, dzwoniłam do 5 przewoźników. Wszyscy powiedzieli, że żadnej kontroli na granicy nie ma. Idzie się na kwarantanne albo robisz test jak chcesz. Z tymi testami to tylko cyrk, każdy ma prawo do kwarantanny, rodzina niemiecka może robić zakupy a ty zajmujesz się domem. Skąd wy takie informacje bierzecie. Ja zgłosiłam profil do usunięcia ponieważ nerwicy można dostać od tych wiadomości - gdzie inni wprowadzają innych w błąd. Żałosne i przykre. Dobrze że wkońcu usuną profil bo człowiek nawet rzetelnej informacji nie dostanie a o pomocy ze strony polek opiekunek to można zapomnieć. Często spotykam takich polaków... obecnie w czasie pandemi panuje rywalizacja i zamiast sobie pomagać to się ludzie o posady zabijają i straszą , potem człowiek jedzie za granicę i okazuje się że wszyscy kłamali. Nie trzeba mieć testu - robisz wtedy kiedy ci niemiecki sanepid każde. 

Może warto poszukać na stronach instytutu kocha i msz zamiast oczekiwać na podanie na tacy? Przecież sytuacja jest rozwojowa i zmienia się szybko więc jak wyjechałam tydzień temu to dzisiaj może być już na granicach inaczej. Niektóre agencje dmuchają na zimne i zlecają wykonanie testów dla spokoju i ewentualnych zmian na dzień przed wyjazdem. Info na dzisiaj zamieściłam w osobnym temacie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kleopatra napisał:

Ja rozmawiałam z agencją i powiedzieli mi że jeśli zdecydowałabym się na wyjazd to oni opłaca mi test. Umówią na pobranie.Zadnych problemow.

Chociaż jestem w De przyjechałam przed tym cyrkiem to z czystej ciekawości zadzwoniłam do mojej firmy i powiedzieli dokładnie to samo .Ale jak bym bazowała na informacjach które podawane są  na forach to by zgłupiała bo jedni piszą, że trzeba a jedni że my jesteśmy zwolnieni z testu

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Funny napisał:

Chociaż jestem w De przyjechałam przed tym cyrkiem to z czystej ciekawości zadzwoniłam do mojej firmy i powiedzieli dokładnie to samo .Ale jak bym bazowała na informacjach które podawane są  na forach to by zgłupiała bo jedni piszą, że trzeba a jedni że my jesteśmy zwolnieni z testu

Nie  jesteśmy zwolnieni. Trzeba zrobić test, wypełnić wszystkie procedury i tyle. Na forach piszą też ludzie którzy jeżdżą prywatnie do opieki.Kombinuja co zrobić żeby bezpiecznie dojechać do celu. Niemcy są bardzo skrupulatnie jeśli chodzi o przepisy. Podczas mojego ostatniego wyjazdu do De zostaliśmy zatrzymani na autostradzie przez policję niemiecką, wylegitymowani .Jechała z nami Ukrainka zatrudniona przez agencję i niestety została wrocona z drogi. Wyglądało to tak że zabrali ją do swojego samochodu do najbliższego ich posterunku i rano na jej koszt miała zostać odesłana na Ukrainie.Nie wyglądało to ciekawie tym bardziej że było to w nocy.A było to jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elf napisał:

@opiekunkaforum   nie wiem czemu nas obrazasz to po pierwsze. Po drugie nikomu nie musisz spowiadac się z usunięcia profilu. Po trzecie skoro sama nie wyjeżdzalas, a wiesz to tylko z firm przewozowych to czemu twierdzisz że to my klamiemy a oni nie. Oni chcą cię zabrać a czy cię wrócą na granicy to nie ich problem. Będą mieć jedną mniej do dostarczenia.  

Zgodnie z prawem jego nieznajomość nie zwalnia z obowiązku jego Przestrzegania 

Nikogo nie obrażam - stwierdzam fakty ! Każdy jeden opiekun ma swoją historię i nie jeden przyzna mi rację że praca w opiece to konkurencja, lizusostwo wobec koordynatorów, hipokryzja wobec zmienniczek. Nie chce sztucznie nabijać posty tak jak co niektórzy, by być zauważonym użytkownikiem ! Proces usuwania konta trochę trwa. Życzę owocnych dyskusji i przekazywania sobie rzetelnych informacji. Wszystkiego dobrego dla wszystkich. Tęsknić nikt nie będzie za mną to oczywiste a chęć pozbycia się kogoś takiego jak ja to wręcz priorytet - sądząc po innych wypowiedziach. Do celu po trupach :( Jak ktoś będzie potrzebował pomocy to wspomni moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bałagan i już nic nie wiadomo. Właśnie przed chwilą dzwonił do mnie znajomy opiekun robiący w mojej agencji, jedzie za kilka dni na sztelę i niby nie musi robić testy, ale dostał 6 papierów do wypełnienia. Ja na szczęście zaraz do Polski, modlę się tylko aby w Polsce nie wprowadzili zaraz zakazu przemieszczania się bo tego by mi najbardziej brakowało... aby z więzienia jechać do więzienia.:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jesteś tutaj zarejestrowana @opiekunkaforumkilka dni i już twierdzisz że, zdazylas nas poznać na tyle by oceniać.  Może faktycznie decyzja o usunięciu profilu jest właściwa, bo twoje rozgoryczenie i negatywny  stosunek do piszących jest bardzo wyraźny. Nie wiemy wszystkiego zauważ że kazfy z nas pisze to co wie, lub to co przekazują mu agencje.  Ja napisałam na 100% ale dodałam że tak mi przekazała agencja. Chcesz być pewna zadzwoń do niemieckiego sanepidu lub do niemieckiej Ambasady w Polsce.  Nie jesteśmy wyznacznikiem przepisów a jedynie radzimy tak jak umiemy najlepiej, i w dobrej wierze. Pozdrawiam i życzę więcej radości i pogody ducha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opiekunkaforum czy Ty masz depresję? Witamina D3 i Persen forte powinien pomóc. 

Nie  wszyscy  ludzie to wilki. 

Zasada jest taka: pokochaj siebie,  a inni  też  będą Ciebie kochać.  Strach i panika w życiu  nie doprowadziły nikogo do sukcesu. Akceptuj świat  i wydarzenia takimi  jakimi  są. Zawsze jest wyjście: jak nie drzwiami to oknem,  nie oknem to kominem.  Trzeba chcieć zobaczyć wiele barw, a nie widzieć  tylko  czarny kolor. Nie piszę  tego złośliwie, tylko przekazuję to czego nauczyli mnie moi Rodzice: wierzyć w siebie i kochać świat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

@opiekunkaforum czy Ty masz depresję? Witamina D3 i Persen forte powinien pomóc. 

Nie  wszyscy  ludzie to wilki. 

Zasada jest taka: pokochaj siebie,  a inni  też  będą Ciebie kochać.  Strach i panika w życiu  nie doprowadziły nikogo do sukcesu. Akceptuj świat  i wydarzenia takimi  jakimi  są. Zawsze jest wyjście: jak nie drzwiami to oknem,  nie oknem to kominem.  Trzeba chcieć zobaczyć wiele barw, a nie widzieć  tylko  czarny kolor. Nie piszę  tego złośliwie, tylko przekazuję to czego nauczyli mnie moi Rodzice: wierzyć w siebie i kochać świat 

Dzieci kwiaty♥️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio na zleceniu. 

Kiedy dojechałam na miejsce  i okazało się że nie mam oczywiście testu!!! Na koranavirusa zrobionego w Pl. Rodzina niemiecka odesłała mnie jak psa do domu! 

Uzasadniając że nie będą kochanej Mamusi narażać na potencjalne zachorowanie. 

Moja firma i ta rodzina miała w dopee że busem Jechałam prawie 15godz. 

I spowrotem drugie tyle. 

Że nikt mi Za tą podróż nie zapłacił. Oczywiście nie!

Pojechałam na 2 Stelle i sytuacja była podobna! 

Firma umyla ręce. 

Rodzina niem. Na własny koszt wezwała domowego lekarza który wykonał mi test. 

Okazał się negatywny. 

Zastanawiam się jednak co by było Gdyby okazał się pozytywny???? 

W busie mogłam zarazić się od każdego. Jak każda inna osoba. Potencjalnie. 

Myślę że nikt nie zapłaciłby mi Za 2 tyg. kwarantanny. 

Firma nie - bo nie pracowałabym. Rodzina tym bardziej firmie! 

Jaki z tego wniosek? 

Firmy mają w dopee opiekunki. Tak jak  Ktoś wyżej napisał musimy sobie radzić same w razie problemów. 

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam udanych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia (tym Którzy muszą pracować na obczyźnie podwójnie)) ja sama również)). Niestety 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...