Skocz do zawartości

Nie zarabiamy wcale dużo


Gość Zetka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny. Wzięło mnie na wyliczenia i mam doła. Komu nie mówię ile zarabiam to mówi że dużo i że robię to samo co w domu czyli fajnie, ale przecież normalna opiekunka pracuje góra 7 miesięcy w roku. Ja pracuję w styczniu, lutym i marcu (tu 3 miesiące bez zjazdu), maju, lipcu, sierpniu, październiku i listopadzie. mam 1200 euro czyli w roku zarabiam 9600 euro co przy obecnym kursie to jakieś 41000 zł co daje 3400 zł miesięcznie. Czy to dużo za pracę poza domem w gotowości z różnymi przypadkami i mało komfortowym miejscu? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. To nie narzekanie bo w polsce tyle bym nie dostała, ale przynajmniej była bym w pracy od do a potem spędzała czas w domu bez tego całego skrępowania i ciągłym byciu na zawołanie.

ech rozumiemy się tylko my same. Trzymajcie się dziewczyny i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zetka już dawno o tym była mowa, że płace opiekunki nie można nazwać  atrakcyjnym wynagrodzeniem. Były tu różne kalkulacje. Niemcy tez myślą, że pracujemy dla atrakcyjnego wynagrodzenia a prawda jest taka, że większość z nas pracuje bo nie ma innego wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest wybor . Nikt nikogo nie zmusza do tej pracy. Sa osoby zarabiajace 1600 zl w Polsce  , nie jezdza do Niemiec i sie nie uzalaja, albo narzekaja, ale tez nie chce im sie jechac .Sa w Niemczech naprawde dobre Stelle, gdzie nikt nie myje wielkich okien, nie robi przetworow, nie pracuje w ogrodzie i zarabia dobrze i to wlasnie  motywuje do tej pracy mimo  tez pewnych minusow, ale kazda praca  z tym sie wiaze. Juz nie ma PRL-u i  slynnego czy sie stoi, czy sie lezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diwa Personalservice

Jestem przedstawicielem agencji pracy i prosze mi wierzyć, że wiele agencji podchodzi poważnie do sprawy wynagrodzenia. Niestety prawda też jest taka, że agencja może zaplacić tyle na ile ja stać. Oczywiście musi też coś zarobić. Ale jeżeli agencja zarabia 200 Euro na miesiąc, a jednak troche pracy jest (znaleznienie opiekunki, dopasowanie do oferty, załatwienie A1, comiesięczne rozliczenia itp.), to nie jest to wygórowana stawka. A że praca trudna to  jest sprawą oczywistą.

pzdr 

Marcin Tumulka

Firma Diwa Personalservice

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby w porządku gdyby wszystkie agencje robiły to o czym Pan napisał a niestety tak nie jest .Opiekunki przeważnie zgłaszają się same do poszczególnych agencji.Co do dopasowania oferty to zostawia też wiele do życzenia wiem to z własnego doświadczenia,że niektóre agencje wysyłają opiekunki do miejsc w żaden sposób nie sprawdzonych w których nawet warunki mieszkaniowe ni jak się mają w stosunku do tego co piszecie w ofercie.Nie mówiąc już o przypadkach kiedy po przyjeżdzie na miejsce rodzina przeciera oczy za zdziwienia widząc informacje,które że komo oni sami przekazali agencji.W wielu przypadkach kończy się to awanturą ,zerwaniem wspólpracy z agencją i powrotem opiekunki do Polski a tym samym pozbawieniem jej możliwości pracy i zarobku.Nie dotrzymywanie obowiązku zgłoszenia do ubezpieczenia oraz do zus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DaGa napisał:

Zawsze jest wybor . Nikt nikogo nie zmusza do tej pracy. Sa osoby zarabiajace 1600 zl w Polsce  , nie jezdza do Niemiec i sie nie uzalaja, albo narzekaja, ale tez nie chce im sie jechac .Sa w Niemczech naprawde dobre Stelle, gdzie nikt nie myje wielkich okien, nie robi przetworow, nie pracuje w ogrodzie i zarabia dobrze i to wlasnie  motywuje do tej pracy mimo  tez pewnych minusow, ale kazda praca  z tym sie wiaze. Juz nie ma PRL-u i  slynnego czy sie stoi, czy sie lezy

DaGa bo okna i generalne porządki robi zmienniczka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zarobki są dobre, ale pod warunkiem, że opiekunka umie i ... może powiedzieć NIE na nadmiar godzin, bo chyba nie o pracę nam chodzi, ale o brak czasu dla siebie ? Jeżeli ktoś z nas pracuje z możliwą osobą  od ósmej do ósmej z 2godzinną przerwą i w nocy smacznie śpi to zarabia dobrze, ale jeśli od  7 rano do 11 wieczór plus nocka to nie ma na to zapłaty.

        No i mamy duże koszty osobiste tej pracy : rozłąki są ryzykowne, wielu spraw nie można dopatrzyć w domu i po paru latach takiej pracy przychodzi myśl - w każdym razie mnie przychodzi - że wszędzie jestem po trochę obca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LENA_57 napisał:

DaGa bo okna i generalne porządki robi zmienniczka. ;)

Jak chce to robi, czasem nawet za dodatkowa oplata o czym tu juz pisano wielokrotnie na tym forum. O myciu wielkich okien przetworach i  ogrodzie pisalas, ze ty to robisz a zmienniczka sie wycwanila i nie chce . Chyba Erika pisala abys nie byla nadgorliwa bo potem zmienniczka ma przechlapane . tyle czynnosci to faktycznie za malo oplacane .

6 godzin temu, DaGa napisał:

Zawsze jest wybor . Nikt nikogo nie zmusza do tej pracy. Sa osoby zarabiajace 1600 zl w Polsce  , nie jezdza do Niemiec i sie nie uzalaja, albo narzekaja, ale tez nie chce im sie jechac .Sa w Niemczech naprawde dobre Stelle, gdzie nikt nie myje wielkich okien, nie robi przetworow, nie pracuje w ogrodzie i zarabia dobrze i to wlasnie  motywuje do tej pracy mimo  tez pewnych minusow, ale kazda praca  z tym sie wiaze. Juz nie ma PRL-u i  slynnego czy sie stoi, czy sie lezy

Narzekac mozna na konkretne, agencje, stelle, rodziny czy podopiecznych ale nie na ta prace. Nie wszystkie miejsca sa zle. duzo tez zalezy od opiekunki.Oczywiscie mozna byloby zarabiac wiecej, ale trzeba myslec realnie. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Poza .tym wiadomo, ze kto dobrze zna niemiecki i ma doswiadczenie raczej nie narzeka.

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/1032/pytania-i-informacje-przed-pierwszym-wyjazdem/za-co-lubie-moja-prace-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienniczka nie ma przechlapane, wręcz odwrotnie. To jak ja przyjeżdżam po zmianie to jest tak: zrób to czy tamto bo jest brudno. Zmienniczka przyjeżdża na gotowe , wysprzątane, wymyte wypielone, weki zrobione. Zmienniczka nie musi czystego sprzątać. Takie wielkie porządki robi się co 3 miesiące. A  ja nieuprasowanych obrusów czy koszul po kątach nie upycham. Raz była taka artystka, że w brudnych koszulach wyprasowała jeden rękaw i powiesiła do szafy. Koszule na pierwszy rzut oka wyglądały na czyste i wyprasowane. Ta sama zmienniczka nawet zużytych pampersów nie wyrzucała tylko w workach foliowych upychała po kątach, za szafą, pod kanapą w kominku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem, kto  myje te okna i robi generalne porzadki-ty czy zmienniczka ? Mialam na mysli nadgorliwosc, bo mycie wielkich okien, prace ogrodowe a juz na pewno pieczenie ciast, gotowanie i weki dla rodziny to nie jest obowiazek opiekunki. Czesto po takiej nadgorliwej przyjezdza zmienniczka i ma prechlapane, bo zadaja tez od niej wykonywania tycz czynnosci. Nadgorliwosc , pomieszana z wlazidupstwem a zmienniczka brudas to dwa rozne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest inny .Może Lena lubi robić weki ja np.nie lubię nawet u siebie w domu.Po za tym może miała na zleceniu tak mało pracy ,że tymi pracami zapełniała sobie czas.Musimy to zrozumieć ,że tego co robiła zmienniczka wcale nie musimy robić i my.Umowy są różne jeżeli ja miałam napisane,że nie mogę wykonywać żadnych prac poza domem ani sprzątać garaży ,strychów ,komórek to nigdy bym tego nie robiła a jakby ode mnie tego wymagano to zaraz informowałabym agencję bo to z nimi mam podpisaną umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolantapl. właśnie dlatego zrezygnowałam z tej stelli, bo za dużo spadało na jedną zmienniczkę czyli mnie.  Teraz wyjeżdżam na nową i zastrzegłam sobie, że dużych okien nie myje, ogród też mnie nie interesuje.  Weki robiłam z jabłek bo często piekłam szarlotkę. W ogrodzie lubię sobie pogrzebać, ale do tego potrzebna jest odpowiednia odzież. Za dużo naniszczyłam sobie ciuchów i powiedziałam dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena nie musisz się nikomu tłumaczyć.Ja nie cierpię takich wpisów jak jedna opiekunka naskakuję na drugą.Nie rozumiem też podlizywania ani zaskarbiania sobie czyiś łask na siłę.Zawsze jestem sobą i nie ma na świecie człowieka,którego by wszyscy kochali i lubili mnie takie rzeczy nie interesują .Zawsze staram się zachowywać przyzwoicie w stosunku do innych i tego też oczekuję.A jak się coś komuś nie podoba to zawsze mogą poprosić o zmianę opiekunki takie jest ich prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diwa Personalservice

Mogę tylko odpowiadać za nasza firmę. Padło pytanie o ubezpieczenia. My oplacamy od średniej krajowej. Opłacamy tez niemieckie ubezpieczenie prywatne.

Gdyby były pytania dodatkowe to proszę na [email protected], a strona to www.diwa-personalservice.pl

PS. Jeszcze zdanie do erika. Czy 200 Euro to duże to jest względne. Jednak musimy opłacić portale ogłoszeniowe, ogłoszenia w prasie, rozliczenia księgowe. Jakie np. agencje mają 100 Euro zysku, chciałbym je poznać. To my już pracujemy na gronicy opłacalności, bo jak Pani wie konkurencja jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena to na mnie naskoczono. Ja tylko opisałam kilka faktów. Prawda jest taka, że sprzątanie należy do obowiązków opiekunki. Nie muszą myć okien  czy pracować w ogrodzie ale powinny prasować ,  myć podłogi, trzymać porządek w szafkach kuchennych, a nie czekać jak przyjedzie zmienniczka i to zrobi.  A przede wszystkim nie zostawiać po sobie śmieci poupychanych po kątach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dla mnie jest to oczywiste ale jak widać dla niektórych nie nic na to nie poradzisz może dlatego niektóre osoby tracą pracę mi jeszcze się nie zdarzyło,żeby zmienniczka miała uwagi co do czystości na miejscu a zawsze zostawiam swój numer telefonu.Wiem,że to na Ciebie naskoczono napisałam,że nie podoba mi się takie zachowanie nie odnosiło się to do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jolantapl. napisał:

Masz rację dla mnie jest to oczywiste ale jak widać dla niektórych nie nic na to nie poradzisz może dlatego niektóre osoby tracą pracę mi jeszcze się nie zdarzyło,żeby zmienniczka miała uwagi co do czystości na miejscu a zawsze zostawiam swój numer telefonu.Wiem,że to na Ciebie naskoczono napisałam,że nie podoba mi się takie zachowanie nie odnosiło się to do Ciebie:)

jolantapl. po tym widać kto czystość trzyma a kto bazuje na zmiennikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Diwa Personalservice napisał:

 

Gdyby były pytania dodatkowe to proszę na [email protected], a strona to www.diwa-personalservice.pl

PS. Jeszcze zdanie do erika. Czy 200 Euro to duże to jest względne. Jednak musimy opłacić portale ogłoszeniowe, ogłoszenia w prasie, rozliczenia księgowe. Jakie np. agencje mają 100 Euro zysku, chciałbym je poznać. To my już pracujemy na gronicy opłacalności, bo jak Pani wie konkurencja jest ogromna

niestety ,ale nie mogę podać Agencji  to oczywiste. Wiem ,że nie "zdzierają"od rodzin a może odwrotnie rodziny szukają tanich Agencji , bo wiemy ,ze pośredniczy w tym Agencja de. i też bierze haracz ale od Agencji a nie od opiekunki . Mam tam 1200 Euro zagwarantowane i składki ZUS od sredniej krajowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

jolantapl. właśnie dlatego zrezygnowałam z tej stelli, bo za dużo spadało na jedną zmienniczkę czyli mnie.  Teraz wyjeżdżam na nową i zastrzegłam sobie, że dużych okien nie myje, ogród też mnie nie interesuje.  Weki robiłam z jabłek bo często piekłam szarlotkę. W ogrodzie lubię sobie pogrzebać, ale do tego potrzebna jest odpowiednia odzież. Za dużo naniszczyłam sobie ciuchów i powiedziałam dość. 

@LENA_57 czy pamiętasz jak dawno temu - to chyba juz poszło do archiwum :( powiedziałam ci ! ze nie chciałabym Ciebie za zmienniczkę:( bo tyrasz w ogrodzie : pytałaś o worki do liści ? jak i co ? bo nie wiesz gdzie je umiescić!!!? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tematu,,,miesięcznie zarabiamy dużo ,,ale rozbijając te zarobki na wszystkie miesiące w roku ,czyli te wolne miesiące i te pracujące to wychodzi nam średnio 3,500zl,, trzeba wybierać ,,albo praca albo urlop,,wiemy ,że w Polsce 1 miesiąc urlopu to góra,,,natomiast pracując w De mamy nieraz 3 i 4 miesiące w roku ten urlop,,,jak bardzo potrzebna kasa to wtedy tyrka w De non stop,,jak nie to można pozwolić sobie na leniuchowanie ,,u każdego z nas jest inna sytuacja rodzinna,,i ta sytuacja skłania nas do decyzji ile i jak długo być w rozłące,ile pracujemy a ile odpoczywamy,,  nic nowego nie napisałam,, ale co tam ,,damy radę,,musimy,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...