Skocz do zawartości

narodowosc opiekunek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie jak jest u Was? spotykacie, albo zmieniacie w pracy opiekunki innyc narodowosci? jak to wyglada w Waszych oczach? Czyli... Czy na podstawie jednej, czy kilku opiekunek z jednego kraju da sie powiedziec cos ogolnie? jakich narodowosci nie lubicie? a sa jakies uwielbiane? no i jeszcze cos? to pytanie, jak spotak sie kogos, kto pracuje prywatnie, na czarno: Ukrainki i Rosjanki.... spotkaliscie? jak mam sama cos powiedziec, to nie lubie Rumunek i to bardzo... ale koooocham kazda Bulgarke, kooooocham.... to sa zawsze cieple i bardzo szczere dziewczyny.... Serbki maja jakies takie dziwnie wysokie mniemanie o sobie.... jakby conajmniej z dworu krolewskiego przyjechaly... Wegierki sa tez fajne,  takie normalne, kontaktowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     W Niemczech    sporadycznie spotykam inne narodowości opiekunek  i generalnie nigdy nie uogólniam.

            Poznałam jedną Rumunkę i faktycznie coś nie było w porządku, bo za bardzo płaszczyła się przed klientami a mnie jakby chciała oczy wydrapać. Dziwna osoba. Elegancka silna dziewczyna i do dziś nie wiem po kiego licha tak podmaślala tym Niemcom ? Podziękowałam za sztelę i nie wróciłam. Jeden niesmak.

         Poznałam też Ukrainkę opiekunkę na czarno , jako przygodną rozmówczynię: urocza , ciepła osoba.

        Potem zmieniałam kiedyś ...Niemkę ! Była rozklekotana na maxa, wrzeszczała na Babcię a ta uciekała jej z domu. Też dziwna historia. Rodzina już jej nie chciała z powrotem. A sztela była leciutka...

          Poznałam Ślązaczkę z krwi i kości : prosta kobieta bez języka, na czarno, ale na dzień dobry podyktowała jasno swoje warunki !!! Imponująca.

           Z Pflegedienstu poznałam Rosjanki, które praktycznie zawsze miały największą wiedzę medyczną i zgrabność w swoich czynnościach. Jedna dokładnie przewidziała mi zgon pacjentki.

       W Niemczech mamy możliwość poznać różne narodowości i to na pewno jest dodatkowy atut tej pracy i rzecz sama sobie warta osobnego tematu.

      

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity ja pracujac w Polsce w szkole, jednej z dwoch szkol ukrainskich w kraju, uczylam tam niemieckiego i mialam kontakt z samymi Ukraincami, bo oprocz mnie tylko nauczycielka matematyki byla Polka, reszta to Ukraincy.... kurcze, zakochalam sie w cieple tych ludzi, w ich kulturze osobistej.... a po roku juz czulam sie nawet jezykowo jak u siebie.... w wiedniu 2 razy trafilam na Ukraincow, przychodzili na czarno do sprzatania i malowania... z dawnego sentymentu czekalam zawsze na nich z obiadem, na poczatku byli zdziwieni... ale pozniej ich 2 godziny jak przychodzili 3 razy w tyg to byla dla mnie swietny chwila na relaks!!!! Ukraincy, jak i Rosjanie to nacje, ktore za soba wskocza w ogien, czego niestety Polakom brakuje... Polak Polakowi czesto za granica, jak i w kraju wilkiem... taka jest prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty poznałam kiedyś bułgarkę,,przychodziła do babci sprzątać,a jak do babci zaczęły opiekunki przyjeżdzać to rodzinka kazała babci zrezygnowac z tej bułgarki,,bo przecież opiekunka jej okna pomyje itd,,wiec babcia zrezygnowała a ta bułgarka mimo wszystko zaglądała do babci z owocami w prezencie i myślami byla jeszcze w nadzieji ,że babcia da  jej jeszcze zarobić,,ale już nie było szans ,,babcia też liczygrosz ,,a bulgarka była sympatyczna i bardzo się lubiły z babcią,,, natomiast ruska spotkalam i masakra ,,myslał kołek ,że ja będę jemu z kawką nadskakiwać,,,burak jeden,, ale ja mu wygarnęłam ,że jest nie inteligentny i ja dla niego nie pracuję i jak nie potrafi uszanowac i nie zna slowa dziękuję ,to niech idzie do szkoły,,,zrobił się czerwony a babcia oczy wywaliła co ja za referaty klekocze i zrobiłam z nim porządek,,a nie przyjdzie panisko i kawę mu zrób a on nawet dziękuję nie powie ,,,wal się,,,a co ja jestem ,,nie jestem jego służącą,,,,prosto i na temat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi uwieeeelbiam Cie!!!! w koncu na szacunek trzeba sobie zasluzyc, no nie? Bulgarki, przynajmniej te, ktore ja poznalam, bo moze sa tez i inne, to najmilsze i najserdeczniejsze osoby w Europie!!!! kiedys, gdy pierwszy raz zetknelam sie z Bulgarka, a przyjechala mnie zmieniac to zobaczyllam, ze ona jakas taka niemrawa.... i spi na stojaco... wiec pytam czy zmeczona bardzo, a ona mowi, ze z przesiadkami jest w podrozy od 28 godzin i drugi dzien nic nie jadla.... to ja zadzwonilam i zamowilam pizze, cole, zaplacilam czywiscie za to. zjadla wszytsko i sie rozplakala ze wzruszenia.... ze ja jej nie znam, ze taka jestem dla niej... jak zjadla i wypila troche sie ozywila... pokazalam jej co i jak i ze mialam byc do wieczora, bo bus tak przyjezdzal to wyrzucilam ja sie wykapac i przespac 5 godzin... wstala jak nowonarodzona.... jak przyjechala drugim razem to pol torby slodkich suwenirow dla mnie przywiozla.... mamy kontakt do dzis. moja kochana Zdravka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...