Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Nie podawajcie w internecie prawdziwych danych!


Gość Sława
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam dyskusję tutaj o monitoringu internetu, ale dla ostrzeżenia założyłam nowy temat. Kto podaje w serwisach społecznościowych własne nazwisko i imię oraz miejscowość sam prosi się o problemy, ale niektórzy muszą się przekonać na swojej skórze i dodają zdjęcia, chwalą się i o wszystkim informują a potem zdziwienie i płacz. Przecież taki zus nie dojdzie kim jest Sława Zmyślona a co to dla firm czy zusu szukanie po nazwisku i miejscowości.

Zobaczcie co robi Zus. Pani Magda została z dzieckiem, ale bez pieniędzy. ZUS uznał ją za oszustkę, bo - gdy była już w ciąży - zatrudniła się u znajomego z Facebooka. Urzędnicy sprawdzili, że komentowała jego zdjęcia na portalu. Ich zdaniem to dowód, że pracę dostała po znajomości i tylko po to, by wyłudzić macierzyński.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/facebook-zus-zwolnienie-l4-macierzynski,151,0,2242967.html

wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość Sława napisał:

wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową.

Mimo, że od 20 lat korzystam z internetu, nigdy nie korzystałem z naszej klasy, ryjoksiążki i innego badziewia.

Chronię swoją prywatność. Sam sobie jest winien ten, kto ma galaretę zamiast mózgu i takim nie współczuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomijam już czy można argument zusu obalić czy nie, ale sam fakt że urzędnik grzebał w profilach tych osób i szukał haków jest niepokojący, bo wskazuje na to że takie praktyki stosują na codzień.

tak jak napisał kris trzeba chronić swojej prywatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak @kris unikam badziewia jak nasza klasa, a na facebook ani nie wchodzę,

ale nie mam nic do ukrycia i nie próbuję okradać instytucji państwowych.

w opisanej sprawie Zus ma całkowicie rację i powinien walczyć z takimi praktykami , jak ta opisana powyżej, bo jeśli cwaniacy będą Zus okradać dla innych uczciwych płatników zostanie coraz mniej.

a od pomocy dla tej kobiety powinien być ojciec jej dziecka, ich rodziny albo opieka społeczna, a nie ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Max napisał:

ale sam fakt że urzędnik grzebał w profilach tych osób i szukał haków jest niepokojący, bo wskazuje na to że takie praktyki stosują na codzień.

Dla lekko bezmózgowego społeczeństwa: W tej chwili przeszukują portale społecznościowe: ZUS, KRUS, Opieka Społeczna, Banki (sprawdzają wiarygodność kredytową!), firmy windykacyjne, pracodawcy (czy się nie robi wpisów podczas pracy), Urzędy Skarbowe, Policja (i wszystkie pokrewne służby), złodzieje,  małżonkowie, agencje zatrudnienia, i wielu innych. Dostają to, co podajemy im na tacy. Nie spłacają kredytów, a chwalą się samochodami, biżuterią! Ot tacy współcześni idioci...Jak mówił ruski ciszej jedziesz, dalej zajedziesz! Dobra rada, ale nie dla bezmózgowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu pracowalam jako funkcjonariusz mundurowy i nigdy nie zapomne tego, bo tam chorobowe bylo platne 100%, ze tam funkcjonariusze planowali sobie wczesniej chorobowe i na tym chorobowym jechali na urlopy zagraniczne i pozniej nie czając sie wcale wrzucali zdjecia na fejsa z pobytu podczas chorobowego na wakacjach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak widać po poprzednich wpisać byłoby to bardzo ryzykowne.Myślałam,że internet i telefonia komórkowa służy pewnym służbą do namierzania przestępców a nie zwykłych ludzi.W dzisiejszych czasach to chyba trzeba zacząć mówić w domu szeptem bo pod oknami może czaić się jakiś tajniak,który to co mówimy wykorzysta przeciwko nam.Czytając takie historie ja przestaje ufać sobie samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty dobrze, że ktoś tych ludzi kontroluje, bo niektórzy mają i tak za dobrze.

a ja nie boję się kontroli, bo co ja mogę ukryć ? że pracuję 24 h w praworządnym państwie niemieckim we współpracy z polskimi agencjami  ? tego to te rządy raczej nie chcą widzieć ...i nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.01.2017 at 13:07, Serenity napisał:

@Betty dobrze, że ktoś tych ludzi kontroluje, bo niektórzy mają i tak za dobrze.

a ja nie boję się kontroli, bo co ja mogę ukryć ? że pracuję 24 h w praworządnym państwie niemieckim we współpracy z polskimi agencjami  ? tego to te rządy raczej nie chcą widzieć ...i nie zobaczą.

Dokładnie! Wystarczy żyć uczciwie i nic nie grozi. A polacy że kombinują z zusem z pracą na czarno to jedno a potem krzyczą najgłośniej że ich Państwo rujnuje. Nie oszukuj to ci zus będzie mógł co najwyżej dać laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Zuza napisał:

Dokładnie! Wystarczy żyć uczciwie i nic nie grozi. A polacy że kombinują z zusem z pracą na czarno to jedno a potem krzyczą najgłośniej że ich Państwo rujnuje. Nie oszukuj to ci zus będzie mógł co najwyżej dać laika.

Dołączam się do tego co napisałaś.A jak już ktoś chce kombinować to niech nie chwali się swoimi poczynaniami w internecie.Dodam jeszcze,że popieram pomysł ministra Ziobry wprowadzenia kary 25 lat więzienia za wyłudzanie podatku VAT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...