Skocz do zawartości

Ile za załatwienie pracy prywatnie?


Gość Karolina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziołchy :) ile płaci się za załatwienie pracy i jak to wygląda. Czytam wszędzie że się nie powinno, ale jak już coś mi ktoś proponuje to chce od 100 do nawet tygodniówki. Ja uważam że jak ktoś obcy mi coś znajdzie to nie ma problemu ale ile to chyba cennika nie ma. Próbowałam szukać sama, ale to co ja mogę jak nie jestem w stanie zweryfikować ludzi i podopiecznych przecież nie będę jechała w ciemno. Babeczka pracuje na stałe i szuka prywatnie zmienniczki i chce jednorazowo 400€ płatne przed przyjazdem bo się boi że jej nie zapłacę później i co mam myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty masz myśleć ale ja myślę,że jak Cię ktoś oszuka to będzie Twoja winna.Ja bym nigdy na coś takiego nie poszła bo jaką masz gwarancję,że rodzinna będzie Cię chciała zatrudniać może nie być z Ciebie zadowolona i zrezygnować np.po kilku dniach.Jeżeli jest to praca na czarno to ta opiekunka na pewno zna rodzinę i bez problemu może z nią ustalić np.że po przepracowaniu przez Ciebie miesiąca z Twojej wypłaty ona dostanie 400 euro przecież Ty i tak z rodziną nie masz żadnej umowy na piśmie a ustnie możesz im przekazać,że zgadzasz się na takie warunki.To są niestety uroki pracy na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam sporo, ale z tego wynika, że to ona potrzebuje ciebie, bo chce zjeżdżać do Polski więc nie powinna brać pieniędzy. Co za ludzie! Ja też płacę jak to nazywam characz ale dopiero po przepracowaniu miesiąca nigdy nie daję wczesniej a już napewno nie przed przyjazdem na miejsce. Muszę wiedzieć co i jak i czy wszystko się zgadza. Szukaj dalej, bo jak ktoś od zmienniczki chce kasy to się nigdy z taką osobą nie dogadasz bo to chciwus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino, ja całkowicie odrzuciłabym taką ofertę, żeby płacić haracz 400 euro za pracę na czarno ! Zresztą nie zapłaciłabym zmienniczce w żadnej sytuacji i żadnej kwoty.

         Przy takim wysokim haraczu jak ten Ci proponowany to lepiej wyglądają już nawet oferty najgorszych agencji, bo na czarno rzadko płacą powyżej 1500euro, a 1100 euro można już otrzymać legalnie, więc taka opcja na czarno i z haraczem się nie opłaca zupełnie. I dodatkowo, tak jak to pisze @jolantapl. ryzyko czyni taką ofertę  nieatrakcyjną, bo na czarno już nikt Ci nic nie gwarantuje.

      Podejmowałam dwukrotnie pracę  bez umowy, ale żadna opiekunka nie oczekiwała ode mnie haraczu, a gdyby to bym je wyśmiała. To rodziny powinny wynagrodzić opiekunki za szukanie zmienniczek.

        Legalni pośrednicy pracy, jak różne agencje w różnych branżach, mogą pobierać opłaty od firm szukających pracowników ( czyli też od rodzin naszych Pdp) , ale pobieranie opłaty za pracę od pracownika jest wszędzie  nielegalne. W Niemczech najniższa opłata za znalezienie opiekunki to właśnie 400 euro ( o jakiej słyszałam ), ale to jest pobierane przez niektóre agencje od rodziny i na podstawie legalnej umowy. @Łukaszu jeśli miałbyś zarejestrowaną działalność to mógłbyś legalnie taką opłatę od rodziny pobrać za znalezienie im opiekunki, czego Ci oczywiście życzę, bo my wszyscy powinniśmy bardziej brać sprawy w swoje ręce i na tym zarabiać, a nie dawać się okradać.

       

     

    

     

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pilnie poszukuje prywatnie pracy w opiece ( nóż na gardle Byłam już kilkakrotnie w opiece język podstawowy  słaby )doświadczenie 18 letnie w opiece. Proszę może ma ktoś namiary Jestem uczciwa i odpowiedzialna , mogę jechać od zaraz . Proszę o odpowiedz , jeśli by ktoś wiedział , naprawdę mam bardzo złą sytuacje życiową. Czy może mi ktoś pomóc   nie mogę jechać z Firma Pozdrawiam cieplutko BARBARA  [email protected]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego portfela ani nawet 1 euro by nie wyszło na haracz za pracę,,,od razu dla mnie takie podejsćie do sprawy jest podejrzane,,nie wiarygodne,,,trzeba bardzo na wszystko bardzo uważać-wiem,że są dziewczyny potrzebujące bardzo pracy i to na czarno ,bo mają powody ,,i nie jedna wciągnie się w takie naciągarstwo aby tylko pracowac,,,a nie jedna zreyzgnuje bo nie ma takiej kasy jak 400 euro zapłacić damie proponującej pracę na zastęspstwo i na czarno,,,są rożne sytuacje u nas ,,czytam,barakar1111 -chce pracować ale tylko na czarno,,szuka pomocy ,czuje się bezradna,,takich ludzi mi też szkoda ,,,ja nie mogę pomóc bo nie znam pracy na czarno,,ale jak bym coś tylko wiedziała ,że ktoś chce kogoś na czarno to od razu daję Wam tutaj znać i za darmo,,dla mnie się liczy pomoc i to mnie w zupełności zadowoli,,a nie kasa,,,nie płacić nigdy za pracę,,,pamietam jak sama kiedyś tam, szukałam w internecie pracy opiekunki i od czego zacząć itd, natknęłam się na pana Srodę,,,to dopiero przekręty,,chyba 650 euro miałam zapłacić,,,mam to jeszcze pismo od nich,,nic na meila tylko pocztą,,dalej robią przekręty w Niemczech,,dalej szukają naiwniaków,,,ja jak dostalam od nich pismo to bylam w szoku i od razu śmierdziało mi to,,,od razu,,, także uważac,,nie płacic -nigdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.02.2017 at 13:35, Gość aleksandra napisał:

jezyk komunikatywny pracowalam juz jako opiekunka z osobami z demenc i malo mobilnymi posiadam prawo jazdy

Witaj, potrzebuję zmienniczki na prawie zaraz, do pary seniorów, jedno chodzące,

od 27 lutego na 5 tygodni. Płaca 1700 euro, bez żadnego haraczu za pracę. tel do mnie 881 525 805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...