Skocz do zawartości

Hania

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

9 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A ja teraz muszę rozliczyć podatek z pracy w DE. Byłam w ubiegłym roku 2019, na 3 miesiące na polskiej działalności na ryczałcie. Wiesz dokładnie ile euro diety za każdy dzień można odliczyć? Będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.
 2. Witajcie! Pracowałam w ubiegłym roku trzy miesiące w DE na polskiej działalności. Teraz okazało się że podatek duży do zapłacenia w Polsce. Podatek można znacząco obniżyć, pod warunkiem , że sobie odliczę diety za każdy dzień pobytu tam. Gdzie takie informacje rzetelne znajdę? Czy ktoś wie i może mi wsakazać? Z góry dziękuję za pomoc.
 3. szukam pracy 

 4. Hania

  Pomoc

  Tomasz Zalewski prowadzi darmowe kursy w necie. wpisz sobie tez w google :niemiecki wichajster.
 5. Witaj, potrzebne też prawo jazdy, auto automat.
 6. Dałam w temacie "dam pracę" A nie wyobrażam sobie branie odstępnego za załatwienie 5 tygodniowej pracy. W końcu to dziewczyna będzie pracować nie ja. I co tu mówić- utrzyma dla mnie miejsce pracy. Wydaje mi się, że Ela od nas pojedzie, ma zadzwonić jeszcze dziś. Pomyłka jest taka, że pisałam zdaje mi się płaca 1600 -1700 euro. netto. Muszę poprawić. Nie jestem pewna ile, bo zmieniły się warunki pracy na cięższe i ile wyszarpię od rodziny tyle mogę dziewczynie dać. Do tej pory było 1500 euro. Napisałam mogę dać, bo to moja firma jednoosobowa na jedną rodzinę. Taki układ zawarłam z rodzinę. Taką propozycję od Niemców dostałam i poszłam na to. Docenili mnie i jest ok. Sama sobie jestem szefem. pozdrawki
 7. Witaj, potrzebuję zmienniczki na prawie zaraz, do pary seniorów, jedno chodzące, od 27 lutego na 5 tygodni. Płaca 1700 euro, bez żadnego haraczu za pracę. tel do mnie 881 525 805
 8. Udało się, rodzina jest ok. zapłacili, nawet więcej niż miałam w umowie. Bardzo ze mnie zadowoleni, bo poprzednie opiekunki nie wypełniały swoich obowiązków jak należy no ale za taką śmieszną kasę od agencji to i pracować się nie chce. Pozdrawiam Udało się, rodzina mi zapłaciła, więcej o 400 e. niż miała dać firma. Pracę na szteli poukładałam, tak że jest mi lżej i łatwiej. Zrobili mnie "kierownikiem domu" heh. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie.
 9. sorki, muszę iść, do nastepnego @Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,, sorry muszę do domu iść
 10. @Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,, Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie. Rodzina jest ok. @Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,
 11. 2 tygodnie jestem. Wysłali mi wiadomości na email a ja nie mam neta. wiedzieli o tym ,że nie ma tu neta. korzystam od sąsiada czasem gościnnie.
 12. Dzięki za zainteresowanie, tak właśnie robię. Jak zjadę ostrzegę innych przed nimi. Paranoja! Zarobek powinien wynosić minimum 1600 euro. Moim zdaniem. Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu. Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło. Oj! Niestety prawda. Załóżmy sobie sami własną agencję!
 13. Hej Aldona! Ja szukam uczciwej wspólniczki na zmiany, Praca przez firmę ale dobrze płatna. Jak chcesz to pisz do mnie na priv.
 14. Macie rację. Pewna firma wysłała mnie do 1 osoby, a są 2, Netto 1 tys, euro za miesiąc, to wiedziałam, ale, że 2 osoby?!! to już nie! do tego wpisali mi w umowie, że mam pracować niecałe 6 godzin dziennie a ja pracuję po 10 przy dwóch osobach. Nie podpisałam umowy, napisałam do nich , że oczekuję odpowiedniego wynagrodzenia za rzeczywistą pracę. Przysłali do mnie pismo od ich prawnika, myślą , że mnie nastraszą. Na koniec nie dostanę kasy, bo nie podpisałam gównianej umowy. Macie pomysły co robić?


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...