Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, elf napisał:

Powiem wam kobitki szczerze że jak Was czytam tonie odnoszę wrażenia że praca w ciepłe dni jest dla was jakąś udręką czy wyrzeczeniem.... I ze bonusy letnie zasłużenie nam się  należą... . Ktoby chciał opalać się codziennie. Jak nie polska opiekunka 

Bonus bonusem ale kurka wodna czemu to zone  tag grzeje :szydera: wytrzymałam godzinę  na tej patelni i finito , chyba cały tłuszcz  że mnie  wypłynął :haha: idę się plumkać..nie nie w tłuszczu oczywiście nieeee ;)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elf napisał:

Adamos a co ciebie to tak rusza... Tobie zabieram czy co?. Dają to biorę i nie mam zamiaru się nikomu z tego tłumaczyć... Pffff 

Święta racyja :dobrze: Bierem  garściami jak dają  a jak bijo  to my też :ostrzegam:

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos6 napisał:

Bonusy latnie? a wiesz czyje to sa pieniadze? ,to nie zaklad produkcyjny,ktory ma dywidendy..

Możesz jaśniej? Nie rozumie o co Ci chodzi? Bonusy letnie, oczywiście, zimowe, jesienne i wiosenne też. Za pracę przez dłuższy czas, za szybki wyjazd. Nie słyszałeś o czymś takim? 

Wiekszosc firm już daje bonusy, żeby przyciągnąć opiekunów bo cały czas są braki. Firmy ze sobą konkurują, tak to już jest. Moim zdaniem to zdrowa konkurencja. 

Nie wiem czyje to są pieniądze, mogę się tylko domyślać. 

Jak wiesz to napisz będę wiedziała czy trafnie obstawiłam. 

My nie jesteśmy zakładem produkcyjnym ale kołem napędowym potężnego biznesu a w każdym biznesie, żeby się dobrze kręcił i prosperował zyski idą do podziału. Szeregowym pracownikom też coś czasami skapnie. 

Jaką dzisiaj  u Ciebie pogoda? :)

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Janeczka1963 napisał:

 dziś miałam zajefajny dzień, a wy moje drogie?:szydera:

Długa włóczęga po centrum handlowym się udała:oklaski:

Czyli kieszeń pusta..

 

Godzinę temu, elf napisał:

Ludzie ludziska właśnie wróciłam z jachtu. Całkiem prawdziwego okazuje się że dzieci mają dwa nawet. Byliśmy na wodzie prawie 4h zajefajne uczucie.... No to urlop uważam za całkiem udany 

Długo planujesz nas tak denerwować? A na łajbie nie łaska,  jeno jachty!! Phii!!

 

Moja schiza dziś numer odwalila przy kolacji,  dosyć była agresywna,  frygała wszystkim,  o żarcie moje zaś się darła..

Powiedziałam,  żeby nie krzyczała na mnie,  bo zadzwonię na policję,  że jest agresywna 

O czym chcesz dyskutować z policją?? Ona do mnie..

No I weź gadaj z taką..ufff..

Zaraz 10 lipiec...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, beatrix+ napisał:

Czyli kieszeń pusta..

 

Długo planujesz nas tak denerwować? A na łajbie nie łaska,  jeno jachty!! Phii!!

 

Moja schiza dziś numer odwalila przy kolacji,  dosyć była agresywna,  frygała wszystkim,  o żarcie moje zaś się darła..

Powiedziałam,  żeby nie krzyczała na mnie,  bo zadzwonię na policję,  że jest agresywna 

O czym chcesz dyskutować z policją?? Ona do mnie..

No I weź gadaj z taką..ufff..

Zaraz 10 lipiec...

całkiem pusta to nie, ale fajną sukienkę kupiłam i sukienko-spodnie:d

 

no to masz wesoło, nie ma co:słabo:

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana jestem podenerwowana. Drugi raz mi się zdarzyło, że podopieczny na tak uboga garderobę. 3 koszule z krótkim rękawem i 2 z długim (jedna za ciasna). Krótkie spodenki jedne też za ciasne. Wiem, że to nieładnie tak o kimś pisać ale uważam, że świadczy to bardzo źle o rodzinie podopiecznego. Dzisiaj mam zamiar im to powiedzieć. Powiem im, że podopieczny musi mieć się w co ubrać cokolwiek to znaczy. Nie rozumie, że niby stać ich na wiele więcej niż nas (podobno) a nie potrafią paru koszul i spodenek kupić. Nie wymagam, żeby to były jakieś firmowe ubrania ale uważam, że to jest ich obowiązkiem a nie moim zmartwieniem, w co ja jutro podopiecznego ubiorę. W rękach prac nie będę a co drugi dzień prac jedna czy 2 koszule w pralce to jakiś nonsens. 

No to się wygadałam O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaby mnie obudziły w nocy  spać nie mogłam ?? Wyglądam teraz jak z krzyża zdjęta. Ja bym prała jedna koszule, zresztą powiedzą ci ze raz w tyg się go przebiera. Jak będziesz jechać na zakupy to wspomnij.. Ze  trzeba też koszule kupić. Moze coś poskutkuje. Ale nie licz na wiele. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, elf napisał:

Żaby mnie obudziły w nocy  spać nie mogłam ?? Wyglądam teraz jak z krzyża zdjęta. Ja bym prała jedna koszule, zresztą powiedzą ci ze raz w tyg się go przebiera. Jak będziesz jechać na zakupy to wspomnij.. Ze  trzeba też koszule kupić. Moze coś poskutkuje. Ale nie licz na wiele. 

Nie wiem czy poskutkuje ale lubię czasami coś wywalczyć, żeby zmienniczkę się lepiej pracowało :)

Przy okazji się pochwalę, że synowi po jednym dniu znudzilo się kąpanie dziadka :oklaski:

Przyszedł i oznajmił, że 2 razy w tygodniu wystarczy :dobrze:

Zaraz podchwyciłam i powiedziałam. Jeden raz kąpię ja a jeden raz Ty i obdarzyłam go szczerym uśmiechem :d

Zgodził się :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow.... Brawo ty. No tak czasem rodzina nie zdaje sobie sprawy z wymagań jakie stawia przed opiekunką. U mnie dzieci też inaczej spojrzał na podopiecznego jak z nim trochę pobyły. On ciągle powtarza ja chcę ją chcę... Dla nich było to normalne że do mnie tak mówi. Jak zaczął do nich wymyślać co chce robić... To nagle zauważyli że dziadzius w ciągu tych 10lat się "trochę" zmienił jest bardziej wymagający i zaborczy. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

a co drugi dzień prac jedna czy 2 koszule w pralce to jakiś nonsens. 

No to się wygadałam O.o

A pierz kobito! Niech płacą rki za wodę i energię,  skoro  na szmaty żal..I do trokena wrzucaj. Się bym martwiła,  że dziadek goły...xd

Po wczorajszej awanturze i grozbami policją,  babka na razie wyciszona. Nawet podziękowała mi za umycie  podlogi i PROSIŁA  o odkurzanie szlafzymy. Am morgen..

Przeca nie mogę się UROBIĆ fizycznie..wystarczy,  że psychikę męczę. 

Jeszcze 14...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Zakupy zaliczone, babka wymyta śpi:d, no to czas najwyższy się przywitać:szydera:. Oj gorąco dzisiaj, słonko :327_sunny:daje po oczach:tak2:, ale wolę to niż chlapa ciapa i siedzenie w domu:dobrze:.

@beatrix+ja tu mam czwartki wolne od 10 - 15, fajnie mieć taką pauzę raz w tygodniu, odpoczywam biegając po okolicy:szydera:.

Milutkiego dzionka życzę wszystkim:cmok:

pobrane.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatni dzień pobytu na wyspie Fhelman jutro rano trzeba będzie pożegnać piękne Ostsee. Jestem czerwona od słońca mimo że się nie opalałam, a to rower a to łódeczka (nie będę was nerwowac słowem jacht) jakoś tutaj mimo że wieje tak że pupę urwać może to to słońce mocniejsze. Pewnie będzie mi skóra schodzić. Na razie mogę pracować za danie główne gdzie podają owoce morza (raki konkretnie). Miło było, zapomnieć na chwilę że jestem w pracy. I powiem wam że naladowalam akumulatory na następne 24 dni.. Czyli do końca zlecenia. Wczorajszy  zachód słońca.. 

IMG-20200623-WA0011.jpeg

Edytowane przez elf
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Możesz jaśniej? Nie rozumie o co Ci chodzi? Bonusy letnie, oczywiście, zimowe, jesienne i wiosenne też. Za pracę przez dłuższy czas, za szybki wyjazd. Nie słyszałeś o czymś takim? 

Wiekszosc firm już daje bonusy, żeby przyciągnąć opiekunów bo cały czas są braki. Firmy ze sobą konkurują, tak to już jest. Moim zdaniem to zdrowa konkurencja. 

Nie wiem czyje to są pieniądze, mogę się tylko domyślać. 

Jak wiesz to napisz będę wiedziała czy trafnie obstawiłam. 

My nie jesteśmy zakładem produkcyjnym ale kołem napędowym potężnego biznesu a w każdym biznesie, żeby się dobrze kręcił i prosperował zyski idą do podziału. Szeregowym pracownikom też coś czasami skapnie. 

Jaką dzisiaj  u Ciebie pogoda? :)

 

Widze ,lubisz pisac.....nie chcesz wiedziec ,czyje to pieniadze..to Twoch kolezenek i kolegow po fachu i to jest smutna prawda.Duzo pisania .Milego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, elf napisał:

Dzisiaj ostatni dzień pobytu na wyspie Fhelman jutro rano trzeba będzie pożegnać piękne Ostsee. Jestem czerwona od słońca mimo że się nie opalałam, a to rower a to łódeczka (nie będę was nerwowac słowem jacht) jakoś tutaj mimo że wieje tak że pupę urwać może to to słońce mocniejsze. Pewnie będzie mi skóra schodzić. Na razie mogę pracować za danie główne gdzie podają owoce morza (raki konkretnie). Miło było, zapomnieć na chwilę że jestem w pracy. I powiem wam że naladowalam akumulatory na następne 24 dni.. Czyli do końca zlecenia. Wczorajszy  zachód słońca.. 

IMG-20200623-WA0011.jpeg

ciesz się każdą wolną chwilą, piękny zachód słońca, podziwiaj widoki, to co zobaczysz to Twoje, nikt Ci tego nie zabierze:cmok:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...