Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2023 o 11:36, Patrycja781 napisał(a):

Dzisiaj córka z żoną Pdp pojechały do lekarza.Plan na obiad:ziemniaki,szpinak ,jajo sadzone.Przed chwilą dzwoni córcia "że m się trochę odwlekło"i na obiad ma być sos pomidorowy i makaron...

Szkoda że ziemniaki już obrane...ale co poradzę kiedy jej się chyba nie chce jechać do sklepu po szpinak i mięso mielone na jutro?

Ja naprawę się zastanawiam czy ja tak ...ujowo trafiam czy po prostu nie nadaję się do tej pracy...

Ja naprawę się zastanawiam czy ja tak ...ujowo trafiam czy po prostu nie nadaję się do tej pracy

To pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 05:26, Patrycja781 napisał(a):

Dzień dobry o zbójeckiej porze,ale PDP postanowił o 4.30 iść się kąpać.On teraz zapewne smacznie śpi,ale ja wręcz przeciwnie...😉

Miłego dnia🙂

Moja kiedyś w De to o 3 w nocy do kościoła się rwała a i w kuchni też lubiła porządzi w pustych garnkach  z zablokowanym piecem .Cuda na kiju .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amaranta napisał(a):

Ja naprawę się zastanawiam czy ja tak ...ujowo trafiam czy po prostu nie nadaję się do tej pracy

To pierwsze.

Właśnie, że to drugie! nie obrażaj nas wszystkich, bo my się nadajemy na stanowiska kierownicze a nie na opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi nie było nudno to po powrocie z pauzy generalne mycie lodówki(bo raz na tydzień to za mało)A tak serio to odliczam dni do powrotu...choć agencja jeszcze nie znalazła zmienniczki,a co za tym idzie nie zarezerwowali jeszcze dla mnie busa do domu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu,.Witojcies Łobaczki!

Nadejszła chwila wziąć się do roboty, bo kabza się spustoszała.

Urlop był wziął zaczął się nieciekawie ( śmiercią mojej Teściopedii) i po krótkim szoku doszłam jakoś do siebie, mając w głowie ,  że MEMENTO MORI i  też mnie dotyczy.

Co prawda do emerytury jeszcze 7 tłustych latek( skoro Pańcia tłusta ..),ale i ona wiecznie trwać nie będzie.

Druga część urlopu już była fajniejsza...znaczy bardziej przyziemna, czyli część odgruzowania chałupy i ogrodu...

Ło Ciepierun 🤣🤣!! W efekcie odezwało mi się kolano wiosenne i rwa kulszowa, które to kontuzję  zapragnęłam leczyć na w trzeciej części urlopu, a mianowicie na krajowym...tyfuuu! Międzynarodowym Złocie forumowiczów z forum Zielonozakręceni.pl

A międzynarodowe się zrobiło poprzez przyjazd Braci Czechów z Pragi do Polski właśnie na nasz zlot 😎( demencja mi nie pozwoliła przygarnąć czeskiego ducha puszczy)🤣🤣🤣

Jako poważna,  prawie 50 osobowa grupa, osiedlilismy się w pięknym miejscu Agroturystyka Forteca - Uciechów tuż za Dzierżoniowem

https://www.agroturystykaforteca.eu/

3 dni jeżdżenia i zwiedzania DŚ, jak też brykania po cudnym Arboretum Wojsławice zaowocowało przywiezieniem do mojego ogródka cały bagażnik roślin  osobistym samochodem Merivą zwanym.Po drodze zaorałam ogródek kolegi z Kudowy Zdroju 🤣😜Ledwo miałam widoczność w wstecznym lusterku 😎

No i niestety...ten ciul ma za mały bagażnik 😜

Na ten urlop wzięłam se koleżankę,. której groziła głęboka depresja...jej mężowi zaś groził głęboki dół, jeśli gdzieś jej nie wywiozę celem rozładowania nagromadzonych emocji wobec pana męża - niekoniecznie pozytywnych.

Żal mi się chłopa zrobiło..no bo obcy.😜🤣Wiadomo wszak, że rodzony mąż takich uczuć nie wytwarza 😜😎

Wypytalam tylko koleżankę czy ma prawo jazdy...

Oczywiście!!

Ale już pokonawszy trasę spod chałupy do odcinka otworzonej S na trasie Kielce - Kraków, okazało się że jest niedzielnym kierowcą,.bo pilot z niej słaby.

A po kolejnych kilometrach, gdzie mijaliśmy Gliwice zwiedzając piękny Zespół Pałacowy w Pławniowicach okazało się że jest Wielkoniedzielnym kierowcą a pilotem żadnym 😎😎🤣🤣

Mimo tych małych uchybień, śmiechu miałyśmy co niemiara i zero stresu..

No jak będziesz mieć stres, jak każda zgarnęła mężowi Goldkarte😜🤣🤣a bak paliwa nieustająco pełny?😜🤣

Osobiście umiem jeździć i LUBIĘ a nawet umiem poruszać się za pomocą "pomocy" jaką jest nawigacją GPS.Ale ja starej daty i topografii i geografii nauczona w zamierzchłych czasach i elektronicznym dziadom nie ufam. Niciula!!🤣🤣

I szybko...w ogóle nieraz, okazało się, że mam rację.

Ale jak wspomnialam,.bak zawsze pełny,.stesu yok( tureckie slowo znaczące BRAK)

Przez 3 dni pewnego, pięknego, słonecznego lykendu zrobiłam 1150 km😜🤣No!!

Zatem zdążyłam i odpocząć po moim urlopie 🤣, i wypada do roboty się zabrać.

Kierunek mój to zachodnia część Bawarii ( tuż z Baden -Würtemberg) małe miasteczko Buxheim.

A na mnie czeka miły pan...

 

A teraz kofry pakuję, mężowi dietę pudełkową gotuję, psy całuję i wam zostawiam czytankę! 

Do odbioru już na Zaodrzu!

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PDP i jego żona powinni mieć dzisiaj ABSOLUTNY ZAKAZ zbliżania się do siebie,bo co się spotkają to się kłócą.Zwariować można było dzisiaj.

Tak więc mentalnie wymiąchana jak ścierka,z boląca głową ,idę spać.Spokojnej nocy wszystkim  :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

Nu,.Witojcies Łobaczki!

Nadejszła chwila wziąć się do roboty, bo kabza się spustoszała.

Urlop był wziął zaczął się nieciekawie ( śmiercią mojej Teściopedii) i po krótkim szoku doszłam jakoś do siebie, mając w głowie ,  że MEMENTO MORI i  też mnie dotyczy.

Co prawda do emerytury jeszcze 7 tłustych latek( skoro Pańcia tłusta ..),ale i ona wiecznie trwać nie będzie.

Druga część urlopu już była fajniejsza...znaczy bardziej przyziemna, czyli część odgruzowania chałupy i ogrodu...

Ło Ciepierun 🤣🤣!! W efekcie odezwało mi się kolano wiosenne i rwa kulszowa, które to kontuzję  zapragnęłam leczyć na w trzeciej części urlopu, a mianowicie na krajowym...tyfuuu! Międzynarodowym Złocie forumowiczów z forum Zielonozakręceni.pl

A międzynarodowe się zrobiło poprzez przyjazd Braci Czechów z Pragi do Polski właśnie na nasz zlot 😎( demencja mi nie pozwoliła przygarnąć czeskiego ducha puszczy)🤣🤣🤣

Jako poważna,  prawie 50 osobowa grupa, osiedlilismy się w pięknym miejscu Agroturystyka Forteca - Uciechów tuż za Dzierżoniowem

https://www.agroturystykaforteca.eu/

3 dni jeżdżenia i zwiedzania DŚ, jak też brykania po cudnym Arboretum Wojsławice zaowocowało przywiezieniem do mojego ogródka cały bagażnik roślin  osobistym samochodem Merivą zwanym.Po drodze zaorałam ogródek kolegi z Kudowy Zdroju 🤣😜Ledwo miałam widoczność w wstecznym lusterku 😎

No i niestety...ten ciul ma za mały bagażnik 😜

Na ten urlop wzięłam se koleżankę,. której groziła głęboka depresja...jej mężowi zaś groził głęboki dół, jeśli gdzieś jej nie wywiozę celem rozładowania nagromadzonych emocji wobec pana męża - niekoniecznie pozytywnych.

Żal mi się chłopa zrobiło..no bo obcy.😜🤣Wiadomo wszak, że rodzony mąż takich uczuć nie wytwarza 😜😎

Wypytalam tylko koleżankę czy ma prawo jazdy...

Oczywiście!!

Ale już pokonawszy trasę spod chałupy do odcinka otworzonej S na trasie Kielce - Kraków, okazało się że jest niedzielnym kierowcą,.bo pilot z niej słaby.

A po kolejnych kilometrach, gdzie mijaliśmy Gliwice zwiedzając piękny Zespół Pałacowy w Pławniowicach okazało się że jest Wielkoniedzielnym kierowcą a pilotem żadnym 😎😎🤣🤣

Mimo tych małych uchybień, śmiechu miałyśmy co niemiara i zero stresu..

No jak będziesz mieć stres, jak każda zgarnęła mężowi Goldkarte😜🤣🤣a bak paliwa nieustająco pełny?😜🤣

Osobiście umiem jeździć i LUBIĘ a nawet umiem poruszać się za pomocą "pomocy" jaką jest nawigacją GPS.Ale ja starej daty i topografii i geografii nauczona w zamierzchłych czasach i elektronicznym dziadom nie ufam. Niciula!!🤣🤣

I szybko...w ogóle nieraz, okazało się, że mam rację.

Ale jak wspomnialam,.bak zawsze pełny,.stesu yok( tureckie slowo znaczące BRAK)

Przez 3 dni pewnego, pięknego, słonecznego lykendu zrobiłam 1150 km😜🤣No!!

Zatem zdążyłam i odpocząć po moim urlopie 🤣, i wypada do roboty się zabrać.

Kierunek mój to zachodnia część Bawarii ( tuż z Baden -Würtemberg) małe miasteczko Buxheim.

A na mnie czeka miły pan...

 

A teraz kofry pakuję, mężowi dietę pudełkową gotuję, psy całuję i wam zostawiam czytankę! 

Do odbioru już na Zaodrzu!

 

@beatrix+, wyrazy współczucia. Tak, niestety na nas też padnie, ale to jeszcze :) Zdrówka i powodzenia! Spokojnej szteli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Patrycja781 napisał(a):

Żeby mi nie było nudno to po powrocie z pauzy generalne mycie lodówki(bo raz na tydzień to za mało)A tak serio to odliczam dni do powrotu...choć agencja jeszcze nie znalazła zmienniczki,a co za tym idzie nie zarezerwowali jeszcze dla mnie busa do domu...

Oni zmieniają tyle te co się nie sprawdzają. Jak są zadowoleni to trochę posiedzisz :)))))))))))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patrycja781 napisał(a):

@Ankka2 Nie strasz...bo ja tu świra dostanę.Jak nic mi do środy nie zarezerwują względem transportu to sama to zrobię

A ty chciałaś sama jechać do małżeństwa,czy jak to było?🤔Czy jakiś przymus miałaś?..

Dziś napięty dzień, wiadomo.. Reisefieber 🤪

Jutro po południu wyjazd, to rano zamknę walizki.

Miłego wieczoru!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujechawszy daleko od domu, zabierając jakąś pasażerkę,.nagle nam zgasł bus a kierowca szpetnie a nawet bardziej niż szpetnie zaklął!.

.

***** ***** """"""" ******* !!

Po polsku oznaczało to definitywnie koniec jazdy i czekanie na zastępczy.

Się psiamać ucieszyliśmy wszyscy, bo za jakieś 2 h będzie ratunek na miejscu.

Moze nie byłoby tragedii,.gdyby ta awaria trafiła nas gdzieś pod fajną karczmą,.a nie w świętokrzyskiej knieji koło rycerskiego zamku Sobkowem zwanym.

Na szczęście zorganizowana świta do pomocy sąsiedzkiej wypchnęła ten wehikuł na ulicę i znaną metodą (jeszcze z czasów Berniego i Wilmy), mercedesa GTV  uruchomiła.

Ulżyło każdemu.

Zatem poruszamy się powoli do celu.Na razie do Dąbrowy Górniczej.

Zupełnie nie wiem po co,. skoro impreza już dawno się skończyła,.a Tomciu we w Turcji na Rivierze leczy rany 🤣😎

Do potem!!

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jedni wracają drudzy wyjeżdżają i tak się to toczy. 

Dzisiejsze święta:

Światowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia

Międzynarodowy dzień wegetarianizmu

Światowy Dzień Ptaków

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby

Międzynarodowy Dzień Kawy

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

Dzień Polskiej Harcerki

Ostatnia Niedziela Patrycji

Międzynarodowy Dzień wyjazdu Beatrix+

Miłego dnia i szerokości wszystkim wracającym i jadącym!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Dojechałam szczęśliwie zanim na wsi kury kogut pobudził, zatem nawet córka pdp zaspała i nikt na mnie nie czekał z bukietem róż, ani folkmiusicferajn 🤪🤣

Z piskiem opon Zuza zajechała przed chałupę rzucając mi się na szyję, jakby my były siostrami.😎Nie lubię takiej wylewności sztucznej, ale przeca nie zrzucę z siebie dziewuchy na chodnik z wrzaskiem, że niby pająk po mnie chodzi 😱 A ja na widok pająka ryja drę tak, że cały Fridhof na baczność stoi🤣🤣

Szybko wpuściła mnie do domu przepraszając , że nie słyszała telefonu a ja na widok powitalnych pralinek zamiast bukietu, darowałam jej tą skuchę.

Zresztą GTV nie zostawił mnie samej, i gdyby przez 10- 15 min nikt nie reagował, wówczas on przekazuje wiadomość do dyspozytora, a tamten robi raban dalej Na szczęście obyło się bez rabanu,a ja pomna jakich dyspozytorów ma przewoźnik, uspokoiłam się od razu 🤣😎

Poszłam spać, obiecując gotowość do pracy za 2 h.

Oczywiście zaspałam, na szczęście nie było wielkiej tragedii, bo córka przekazała mi sztelę, pokazała co i jak .

Potem obiad zjedzony czyli dzień zaliczony.Przerwę przespałam,ale liczę że jutro pójdę na kijki 😎

No to dobranoc ludu pracujący!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Joker napisał(a):

Ostatnia Niedziela Patrycji

Międzynarodowy Dzień wyjazdu Beatrix+

hihiihi.

13 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

,Dojechałam szczęśliwie zanim na wsi kury kogut pobudził, zatem nawet córka pdp zaspała i nikt na mnie nie czekał z bukietem róż, ani folkmiusicferajn 🤪🤣

Z piskiem opon Zuza zajechała przed chałupę rzucając mi się na szyję, jakby my były siostrami.😎Nie lubię takiej wylewności sztucznej, ale przeca nie zrzucę z siebie dziewuchy na chodnik z wrzaskiem, że niby pająk po mnie chodzi 😱 A ja na widok pająka ryja drę tak, że cały Fridhof na baczność stoi🤣🤣

Szybko wpuściła mnie do domu przepraszając , że nie słyszała telefonu a ja na widok powitalnych pralinek zamiast bukietu, darowałam jej tą skuchę.

Zresztą GTV nie zostawił mnie samej, i gdyby przez 10- 15 min nikt nie reagował, wówczas on przekazuje wiadomość do dyspozytora, a tamten robi raban dalej Na szczęście obyło się bez rabanu,a ja pomna jakich dyspozytorów ma przewoźnik, uspokoiłam się od razu 🤣😎

Poszłam spać, obiecując gotowość do pracy za 2 h.

Oczywiście zaspałam, na szczęście nie było wielkiej tragedii, bo córka przekazała mi sztelę, pokazała co i jak .

Potem obiad zjedzony czyli dzień zaliczony.Przerwę przespałam,ale liczę że jutro pójdę na kijki 😎

No to dobranoc ludu pracujący!

powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Beatrix pozdrawia lub pracujący to ja pozdrawiam lud odpoczywający i *wulgaryzm* ...cy wszystko czego wam i sobie życzę. Dzisiaj dzień przez pomocy więc oszczędzamy starszaków! 

Międzynarodowy dzień bez Przemocy

Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych

Europejski Dzień ptaków

Dzień Anioła Stróża

Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy

Światowy dzień Habitatu 

Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Pozdrowienia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Witam Wszystkich serdecznie i z urlopu i tradycyjnie dni na urlopie mijają dwa razy szybciej niż w pracy 🤪

Fenomen jakiś czy cuś 🤔

Ja właściwie mam sprawę do panów 😎

Jest praca w Szwajcarii, przez firmę, od 10 października. Czy byłby może jakiś ochotnik? 

W razie zainteresowania, to poproszę o wiadomość prywatną :-)

Pozdrawiam :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się nie zaspać do pracy 🤣

Poranki tu są dość wczesne, bo o 6. już przyjeżdża Caritas i trzeba przed nimi zrobić swoją robotę.Nie zawsze zdążę na czas, one mi wtedy pomagają.Potem można iść znów spać aż do śniadania o 8.😎

Dalej to już zleci..

Udało mi się zepsuć żaluzje w kuchni, w efekcie czego Zuzka przepraszala mnie bo sama zapomniała powiedzieć o usterce.

No to dziś z samego rana przyjechał team inżynierski i reperują.Pierwszy raz trafiła mi się techniczna rodzina, gdzie jakieś pojęcie mają i fachowców nie wzywają,tylko sami naprawiają.

Zresztą fachowiec w Niemczech to też inna historia 🤣🤣😎

On myśli technicznie, ona ma lepszy wzrok to kręci śrubokrętami i nakrętkami 🤣😎

Komunikatywni ludzie.Jestem pełna podziwu 🤣🤣

Pdp najedzony, ja też...

Robotnicy w kuchni 😎🤣🤣🤣

Dziś zaś będzie piękny dzień!

Miłego świętowania!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...