Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, lusi napisał(a):

niestety to jest przykre ,nawet bardzo mialam superrrr prace w hamburgu 2 lata  ,duzo wolnego zwiedzilam piekny  hamburg ..ale praca sie skonczyla  i trzeba bylo zmienic miejsce ..A patrzac na to z drugiej strony to  trzeba zmieniac miejsca zwiedzac niemcy .teraz przyjechalam do  monachium  mam nadzieje ze troche pozwiedzam 

Jak się ma możliwość pozwiedzać to tylko łapać okazję .Ja też ,co zobaczyłam to moje i dalej  się staram 😊

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Miło i chłodno - UWAGA - może  nawet za bardzo hahahahahahaha.

Dobrego dnia. Wczoraj śpiewałam ta ostatnia niedziela. Na mojej szteli czas się zatrzymał i jest dobrze, ale wiemy że każda sztela ma swój początek i koniec jak wszystko i kiedyś ja napiszę, że jest ciężko a wy będziecie już na kolejnych miejscach, które będą już sprawdzone. .

Powoli już pakowanko psychiczne. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załatwiłem ochłodzenie, nie dziękujcie, dla Was wszystko.

Dzisiaj dzień muszki :mucha: ale takiej do garnituru, światowy dzień czytania komiksów i dzień lotnictwa. 

Z dzieciństwa pamiętam najbardziej kajko i kokosza i tytusa romka i atomka oraz donalda a u mamy w szfladzie kapitana żbika. Piękne czasy. 

Miłego dnia. Jeden mniej!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wracać do Polski dzisiaj.... niestety... zmiennik coś tam sobie zrobił z nogą, nadwyrężył i zjazd dopiero w sobotę. Wczoraj z rana się dowiedziałem.

Te kilka dni mnie tam nie zbawi, terminów ważnych nie mam, ale jednak wkurzyłem się trochę bo już byłem w większości spakowany i wysprzątałem mieszkanie extra na pincuś glancuś, no i człowiek już się cieszył, że już na drugi dzień zjeżdża :niepokój-zdziwienie-twarz: 

Edytowane przez Michał859
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś polecałem 2 wersje, a teraz dochodzi 3. Ciekawe...

Dzień dobry!!!

@Michał859może karma kiedyś wróci i ktoś poczeka na Ciebie a uwierz, że różnie bywa i nigdy nie mów nigdy. 

Miłego dnia. Dziś trochę cieplej i nie mówcie, że trochę nie myśleliście o słońcu :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2023 o 14:06, Joker napisał(a):

Ale jak były upały to było narzekanko. Przepraszamy i korzystamy. Dzisiaj :rowerzystka:

Upały już raczej nie wrócą, ale ma być jeszcze ciepło. Za chwilę będziemy pytać o terminy ogrzewania. 

Zjeżdżam w poniedziałek, a miałam jutro.

Pozdrawiam! 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Pozdrawiam z Górnej Bawarii🙂

Tym razem małżeństwo,główny Pdp to Pan,ale Pani(w pełni mobilna)ma problemy z pamięcią krótkotrwałą.Już na drugi dzień próbowała mi zarzucić(a co za tym idzie mieć pretensje)że pampersy męża wyrzuciłam nie tam gdzie trzeba.A tu pech,bo sama je tam wrzuciła.

Próbuje mnie namówić do sprzątania u niej w mieszkaniu,ale już pisałam do firmy z zapytaniem.

Uprzedając pytania:tak,Państwo mieszkają razem w jednym domu,ale każde ma swoją przestrzeń prywatną.Z jej"mieszkania" nie korzystam...

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patrycja781 napisał(a):

Dzień dobry.Pozdrawiam z Górnej Bawarii🙂

Tym razem małżeństwo,główny Pdp to Pan,ale Pani(w pełni mobilna)ma problemy z pamięcią krótkotrwałą.Już na drugi dzień próbowała mi zarzucić(a co za tym idzie mieć pretensje)że pampersy męża wyrzuciłam nie tam gdzie trzeba.A tu pech,bo sama je tam wrzuciła.

Próbuje mnie namówić do sprzątania u niej w mieszkaniu,ale już pisałam do firmy z zapytaniem.

Uprzedając pytania:tak,Państwo mieszkają razem w jednym domu,ale każde ma swoją przestrzeń prywatną.Z jej"mieszkania" nie korzystam...

 

Nie znoszę takich niepotrzebnych przepychanek, bo potem zostaje niesmak. Zawsze coś, gdzieś. Są w separacji czy mają tak duży dom? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcys Spory dom,on cały czas przy koncentkoncentratorz.Kiedyś był bardzo"władczy"dziś ze względu na stan zdrowia może co najwyżej pokrzyczeć na nią.

Ona chaotyczna,oroblemy z pamięcią,żądziła wiele lat w domu i teraz jest jej trudno ustąpić komuś pola.

W stosunku do mnie grzeczni,choć ona czasami niepotrzebnie doprowadza do spięć z nim,bo gada jak nakręcona.Pyta się go coś,uzyskuje odpowiedź i zamiast dać spokój to się zaczyna"a dlaczego?A czemu nie tak jak ja mówię...?Itp...

Córka z synem w porządku,warunki lokalowe również.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Patrycja781 napisał(a):

@marcys Spory dom,on cały czas przy koncentkoncentratorz.Kiedyś był bardzo"władczy"dziś ze względu na stan zdrowia może co najwyżej pokrzyczeć na nią.

Ona chaotyczna,oroblemy z pamięcią,żądziła wiele lat w domu i teraz jest jej trudno ustąpić komuś pola.

W stosunku do mnie grzeczni,choć ona czasami niepotrzebnie doprowadza do spięć z nim,bo gada jak nakręcona.Pyta się go coś,uzyskuje odpowiedź i zamiast dać spokój to się zaczyna"a dlaczego?A czemu nie tak jak ja mówię...?Itp...

Córka z synem w porządku,warunki lokalowe również.

To ja 30 lat później. 

Ważne, żeby Tobie było dobrze, bo już swoje przeszłaś ostatnimi czasy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 14:38, Michał859 napisał(a):

Ja miałem wracać do Polski dzisiaj.... niestety... zmiennik coś tam sobie zrobił z nogą, nadwyrężył i zjazd dopiero w sobotę. Wczoraj z rana się dowiedziałem.

Te kilka dni mnie tam nie zbawi, terminów ważnych nie mam, ale jednak wkurzyłem się trochę bo już byłem w większości spakowany i wysprzątałem mieszkanie extra na pincuś glancuś, no i człowiek już się cieszył, że już na drugi dzień zjeżdża :niepokój-zdziwienie-twarz: 

Wróciłeś? Pogoda Ci sprzyja i nie grzeje jak grzało.

Dzień dobry!

:kawa-animo::kawa-animo::kawa-animo:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Dzisiaj mamy Dzień Walki z Prokrastynacją i Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów.

A prokrastynacja to zwlekanie, czy też ociąganie się (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. Przez pojęcie prokrastynacji rozumieć należy dobrowolne zwlekanie z realizacją zamierzonych działań, pomimo posiadanej świadomości pogorszenia sytuacji wskutek opóźnienia[1]. Mechanizm prokrastynacji polega na tym, że dzięki odłożeniu wykonania czynności na później początkowo następuje poprawa samopoczucia - pojawiają się radość oraz ulga, że nie trzeba działać natychmiast, a ponadto można zaangażować się w bardziej przyjemne, aktualne zadania. Odwlekaniu na później sprzyja złudzenie, że jutro będzie lepiej. Jednak uświadomienie sobie konieczności wykonania jakiegoś zadania powoduje stres, strach oraz nerwowość spowodowaną poczuciem, że zbyt mało czasu pozostało na dokładne i prawidłowe wykonanie planowanej czynności.

Wychodzi na to, że jestem nieodkrytym talentem z problemem prokrastynacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Jestem u małżeństwa,i  choć to Pan jest moim PDP to Pani ze swoimi problemami z pamięcią jest bardziej absorbująca.Taka sytuacja:Państwo mają osobne"przestrzenie życiowe "w domu.O ile z części którą zajmuje mąż,korzystamy wspólnie,to część żony jest wyłącznie do jej użytku.

Ja wiem że moim obowiązkiem jest utrzymanie w czystości części w której funkcjonuje Pan.

Pani jest oburzona że nie chcę sprzątać u niej i za przeproszeniem truje d...już 3 dzień"bo jej w krankenkasse i agenturze powiedzieli że opiekunka będzie nie tylko do opieki ale do sprzątania w domu.Oni nie są rozwiedzeni i czemu nie chce u niej sprzątać?"

Pominę milczeniem fakt że ma tam niezły"pierdolnik"i jak bym tam wpadła to by żałowała do śmierci mojego sprzątania...Polska firma na razie trzyma moją stronę.

A!Jestem otwierającą na tym adresie,więc rodzina nie do końca chyba ogarnia ten typ usług.

Musiałam się wygadać...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrycja781 napisał(a):

A!Jestem otwierającą na tym adresie,więc rodzina nie do końca chyba ogarnia ten typ usług.

 

No niestety przyjmiesz największe ciosy i przejdziesz z nimi choroby wieku dziecięcego (starczego też :))) Pamiętaj, że jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Nie odpuszczaj.  

trzymam kciuki.

 Miłego dnia wszystkim!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 10:45, Patrycja781 napisał(a):

Edit:Niemiecka agentura też potwierdza moje zdanie-nie sprzątać u Pani.Mają się kontaktować z rodziną w tej kwestii🙂

Daj znać czy załatwione. 

Dzień dobry! wszyscy są gdzieś czy mają forum gdzieś?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 09:43, Patrycja781 napisał(a):

Dzień dobry.Jestem u małżeństwa,i  choć to Pan jest moim PDP to Pani ze swoimi problemami z pamięcią jest bardziej absorbująca.Taka sytuacja:Państwo mają osobne"przestrzenie życiowe "w domu.O ile z części którą zajmuje mąż,korzystamy wspólnie,to część żony jest wyłącznie do jej użytku.

Ja wiem że moim obowiązkiem jest utrzymanie w czystości części w której funkcjonuje Pan.

Pani jest oburzona że nie chcę sprzątać u niej i za przeproszeniem truje d...już 3 dzień"bo jej w krankenkasse i agenturze powiedzieli że opiekunka będzie nie tylko do opieki ale do sprzątania w domu.Oni nie są rozwiedzeni i czemu nie chce u niej sprzątać?"

Pominę milczeniem fakt że ma tam niezły"pierdolnik"i jak bym tam wpadła to by żałowała do śmierci mojego sprzątania...Polska firma na razie trzyma moją stronę.

A!Jestem otwierającą na tym adresie,więc rodzina nie do końca chyba ogarnia ten typ usług.

Musiałam się wygadać...

Skoro agencja trzyma Twoja stroneze do obowiazkow nie nalezy sprzatanie pomieszczen nie uzytkownych przez pdp to mozesz wykorzystac straszak finansowy,ktory zawsze dziala.Zaproponuje rodzinie i babce,ze jej czesc domu nie jest obięta umową,więc ewentualnie mozesz to robic za dodatkową opłatą.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...