Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, beatrix+ napisał:

Oczywiście kukam ja yt i ich ćwiczenia, ale najbardziej nnie śmieszą te chudziny od yogi..

Bo gdyby miała atak rwy, to prędzej by się zesr...a, niż ręką po wałek ruszyła

Sama decydujesz co robisz - ale link jaki Ci wysłałem to konkret. Ani ona "chudzinka" ani niezorientowana, przeciwnie dziewczyna z doświadczenie fizjoterapeutycznym. Ale Ty decydujesz - czy wolich chemią się karmić czy poświecić codziennie 15 minut na rozluźnienie okolic kregosłupa i mieśnia pośladkowego.

Pisze bo to przerabiałem. Przeciążyłem L- 4 bodajże i poszło aż do palców u stopy  ( liczyłem że przejdzie z tygodnia na tydzień ... wiele tygodni... ale nie przeszło). Joga pomogła. Teraz już sam komponuje zestawy ćwiczeń, ale poczatki były z ta własnie babką, do tego  Mostowska i Maciąg. 

Ból determinuje wszelkie działania. Powodzenia 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kleopatra napisał:

Dziwny kraj , bank za bankiem bankiem pogania. Specyficzny:szydera::szydera:

Wiesz… bo oni wszystko co wartościowe w tych skrytkach bankowych trzymają, choćby na wierzchu - ot choćby w tym koszyku rowerowym - leżało przepyszne bardzo dojrzałe mango mniam

Dzień dobry.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy parę lat temu przez 4 mce  leżałam w łóżku , bo mnie rwa położyła, to spałam z pufą na łóżku z nogami na niej.

 

Potem ZUS wysłał mnie na rehabilitację na kręgosłup do Krynicy i tam spotkałam świetnego rehabilitanta z certyfikatem ćwiczeń Mckenziego, i do dziś ...czyli po 7 latach, jak mnie złapie atak to te ćwiczenia które jestem w stanie wykonać, stosuję.

 

U mnie chyba Zeynep zawitał..

Nie wiem czemu w Niemczech huragan ma imię tureckie:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  

Spać idę

Spacer przed południem mnie tak wymęczył ,że teraz nie chce mi się spacerować .Może po podwieczorku nad jezioro się przejdę bo pogoda u mnie na Bawarii dzisiaj sprzyja spacerom .

Miłej niedzieli  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  

Witam wszystkich serdecznie w kolejny poniedziałek tego roku .Na Bawarii pochmurno i wieje .Śnieg mokry pada ,brry z samego patrzenia za okno zimno mi się robi .Jak się nie uspokoi to że spaceru dzisiaj nici ,ale może i dobrze bo dziadek tak niechętnie na tę spacery chodzi .

Miłego dnia i powodzenia na cały tydzień

Za 4 tygodnie nowy tydzień powitam już w domu (o ile nic się nie zmieni )

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że sama sobie mówię dzień dobry i dobranoc

Niech ja stracę ,zwyczajowo i tradycyjnie powiem Dzień dobry i życzę wszystkim miłego dnia  

Pogoda nie rozpieszcza ⛈️⛈️⛈️,ale słoneczko nieśmiało wygląda z za chmur .Może jednak dzisiaj nad jezioro się wybiorę

Już mi się trochę to patrzenie na góry opatrzyło , więc góry w połączeniu z cudna tafla jeziora na pewno przyniosą ukojenie dla moich skolatanych nerwów

8 tygodni to jednak zdecydowanie za długo jak dla mnie . Dobrze , że to tak jednorazowo jest ,bo nie odpowiada mi to i co ja mam że sobą zrobić

Żyje tylko ta jedną myślą ,że już za 27 dni będę piła kawę że zmienniczką i wtedy to już spoko luzik .

Teraz zapraszam wszystkich na :kawa:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Mam wrażenie, że sama sobie mówię dzień dobry i dobranoc

Niech ja stracę ,zwyczajowo i tradycyjnie powiem Dzień dobry i życzę wszystkim miłego dnia  

Pogoda nie rozpieszcza ⛈️⛈️⛈️,ale słoneczko nieśmiało wygląda z za chmur .Może jednak dzisiaj nad jezioro się wybiorę

Już mi się trochę to patrzenie na góry opatrzyło , więc góry w połączeniu z cudna tafla jeziora na pewno przyniosą ukojenie dla moich skolatanych nerwów

8 tygodni to jednak zdecydowanie za długo jak dla mnie . Dobrze , że to tak jednorazowo jest ,bo nie odpowiada mi to i co ja mam że sobą zrobić

Żyje tylko ta jedną myślą ,że już za 27 dni będę piła kawę że zmienniczką i wtedy to już spoko luzik .

Teraz zapraszam wszystkich na :kawa:

Dzien dobry,kawe przyjmuje.U mnie pogoda podobna,tez niesmialo zaczyna pokazywac się slonce,ale juz nie wieje.W moim przypadku widok gor sie nigdy nie nudzi,i jak bylem w Algau,to Alpy na horyzoncie dzialaly n mnie jak balsam relaksacyjny.POzdrawiam i Tobie oraz  wszystkim zycze milego dzionka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kryste!! Ło sielpiansko... ło Nikaraguańsko!!

Właśnie odkryłam na sztelomierzu, że do domku niedługo wracam!!

 

Jak to kiedy,?? Już za 89 dni!!

 

Oczywiście! Ja mam zawsze szklankę w połowie pełną!

A teraz oddaję się mojemu Turkowi...Sława Bohu, tylko wirtualnemu

 

Dobrze w noc,Robaczki!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Niemczech już 5 lat,ale dopiero dzisiaj pomyślałam że co ja tu ku....a robię?Dlaczego użeram się z niemieckimi emerytami z demencją zamiast poszukać pracy w Polsce.....

Tylko fakt jest jeden...w Polsce tyle kasy nie zarobię...

Mąż PDP trafił do szpitala.Dziś też dowiedziałam się że to nie demencja tylko zaawansowany alzheimer.Jest w tej sytua ji jeden wielki plus,córka PDP jak ojca zabrało pogotowie ,ogarnęła sytuację w pracy i wprowadziła się do nas zanim ojciec nie wróci ze szpitala.

Mąż mówi że w ubiegłymroku stan PDP bardzo się pogorszył,terapeuci mówią że od świąt Bożego narodzenia jest zdecydowanie gorzej z jej stanem,a ja jestem to w stanie stwierdzić już po miesięcznym pobycie tutaj...

Z jednej strony to pouczające doświadczenie móc obserwować postęp choroby u PDP,a zdrugiej nachodzi mnie refleksja że jeśli mi by się takie coś przytrafiło to chcę żeby rodzina oddała mnie do domu opieki,bo widzę ile taka opieka kosztuje rodzinę emocjonalnie...

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że klienci zakładu pogrzebowego są bardziej rozgadani...

Eejno!! 

Administratorqu,powinieneś  jakieś kary nałożyć za nieuczestniczenie w forum..np.za całodniowe milczenie należy się upiec pączków z pińćset:d

U mnie będą faworki.Ale smalcu yok, tylko masło klarowane.A w ogóle to odwagą się okazałam bo u Turków w markecie szmalcu szukałam:pAle sprzedawca był miły i nawet nie pokazywał właściwej miny,czyli nie pukał się w czółkoxd

Piękny był dzień, piękne fotki mam,ale nie dam...bo nie wchodzą.

A teraz koniec dnia i zaś oddam się Turkom.

A nie, dziś wyjątkowo mężowi.

Muszę kontrolę przeprowadzić,co oznacza teletransmisję.

Zapewne podłoga będzie umyta tylko ten kwadracik metr x metr..:p

Ale i tak dziada kochamxdxd

Miłego wieczoru!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,wprawdzie na kawe za pozno,ale do herbaty zapodaje cos do poczytania

Corona bonus 2022 pod opieką: Kto go dostaje? (augsburger-allgemeine.de)

Jeszcze w tym roku pielęgniarki w szpitalach i w opiece geriatrycznej mają otrzymać premię koronową. Jednak nie każdy może skorzystać z dopłaty.

VONKATJA NEITEMEIER

Pandemia koronawirusa jest ekstremalną sytuacją dla wielu pielęgniarek. Dlatego, zgodnie z kluczowymi punktami dokumentu Rząd federalny otrzymać bonus Corona. Na ten cel dostępny jest łącznie miliard euro. Najważniejsze odpowiedzi, wokół dopłaty.

Kto otrzymuje premię Corona w opiece?

Zgodnie z kluczowym dokumentem rządu federalnego, pielęgniarki i pielęgniarki geriatryczne mają otrzymać premię koronową. Istnieją jednak ograniczenia. Tylko szpitale, w których było więcej niż dziesięć przypadków respiratora Covid, powinny wypłacać swoim pracownikom premię. Dotyczy to około 837 szpitali w Niemczech. Ponadto przede wszystkim powinni skorzystać ci, którzy pracują bezpośrednio jako pielęgniarki. Powód: Byli narażeni na większe obciążenie z powodu pandemii koronawirusa. Podobnie jest w opiece nad osobami starszymi. Również w tych placówkach ci, którzy zostali mocno obciążeni pandemią, mają otrzymać dodatkową wypłatę.

Wideo: SAT.1

Ile wynosi premia Corona w opiece geriatrycznej?

To bywa różnie. W opiece nad osobami starszymi płatność jest rozłożona w czasie. Kwota uzależniona jest od konkretnej działalności i kwalifikacji pracowników. Zasadniczo premia Corona jest wolna od podatku.

Pełnoetatowi pracownicy w bezpośredniej opiece i wsparciu mają otrzymać 550 euro. Osoby, które spędzają co najmniej 25 procent swojego czasu pracy w bezpośredniej opiece, powinny otrzymać do 370 euro. Mogą to być np. pracownicy administracji czy kuchni.

W opiece geriatrycznej stażyści mają otrzymać do 330 euro oprócz wynagrodzenia. Inni pracownicy powinni mieć do 190 euro, a pomocnicy w wolontariacie lub w dobrowolnym roku społecznym (FSJ) do 60 euro.

CZYTAJ TAKŻE

CORONA BONUS

Corona grant 2022: Kto go dostaje?

Czy są jakieś inne ograniczenia?

Tak. Premię mogą otrzymać tylko osoby, które pracowały w opiece geriatrycznej przez co najmniej trzy miesiące w okresie od 1 listopada 2020 r. do 30 czerwca 2022 r.

Co to jest premia Corona dla pielęgniarek w szpitalach?

Decydują o tym same szpitale i kliniki, których to dotyczy. Kierownictwo i przedstawiciele pracowników (na przykład rada zakładowa) powinni zdecydować, kto i w jakiej wysokości otrzymuje premię. Zgodnie z pomysłami rządów federalnych pielęgniarki intensywnej terapii powinny jednak otrzymywać wyższą premię.

Wideo: SAT.1

Kiedy wypłacana jest premia Corona?

Zgodnie z planami rządu federalnego premia ma zostać wypłacona przez pracodawców między 30 czerwca a 31 grudnia 2022 r.

Czy jest jakaś krytyka planów?

Tak, są. Eugen Brysch, prezes zarządu Fundacji Ochrony Pacjentów, powiedział Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND), że premia Corona byłaby niekorzystna dla pielęgniarek, które opiekowały się innymi pacjentami podczas pandemii.

Ponadto Susanne Johna, przewodnicząca Marburger Bund, mówi w rozmowie z BR: My, jako profesja medyczna, celowo wstrzymaliśmy się z pierwszą premią za koronawirusa i powiedzieliśmy, że teraz przyszła kolej na opiekę. Przy drugiej premii Corona byliśmy już bardzo zirytowani, że lekarze nie zostali wzięci pod uwagę. Nie zaakceptujemy tego po raz trzeci".

 

Edytowane przez Jurek50
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.02.2022 at 23:58, Patrycja781 napisał:

Pracuję w Niemczech już 5 lat,ale dopiero dzisiaj pomyślałam że co ja tu ku....a robię?

I tak długo! :) Większość z nas miała być tylko rok, no góra dwa. Jedynym plusem jest kasa, ale jak się chce dzielić wyjazdy z życiem rodzinnym w kraju to ta kasa już taka fajna nie jest.

@beatrix+ tym słońcem to Ty jesteś! Lubię czytać.

@Jurek50 spokojnie, za chwilę będzie po wszystkim. 

Witam wszystkich. Jest po północy więc otwieram TŁUSTY CZWARTEK. Nie odmawiajcie sobie przyjemności!

pSugar Rush Love GIF by Boomerang Official

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 13 lutego na cmentarzu i wymieniłem jeden jedyny znicz elektroniczny na nowy. Dopiero po chwili odkryłem, że lampki mają wymienne baterie. Byłem ciekawy ile to ustrojstwo się pali i w domu włożyłem markowe baterie. Eksperyment jest w toku, bo od 13 lutego od godziny 12:45 lamka świeci i ma się dobrze a to oznacza, że świeci już 11 dzień!!! Byłem przeciwnikiem tego wynalazku, ale jeden elektryk wśród tradycyjnych nie zaszkodzi a w ładnym zniczu super wygląda i jak widać długo świeci.

miłego dnia pełnego pączków! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...