Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Janeczka1963

23 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich obecnych i nieobecnych też :d. Kawą :kawa::kawa::kawa: dzielę, no wstawać leniuszki xd, szkoda dnia :p. Pogoda dziś szaleje, jakieś wiatrzysko okropnie wieje :345_cloud_tornado:. Może do pauzy się uspokoi i będę mogła wybyć z domku :hura:.

@Patrycja781 dobry pomysł miałaś, ale uważam, że maseczki powinni nam opłacić pdp, dla nich ich potrzebujemy.

Miłego dnia wam życzę :cmok:

7247707_6b02e.gif

Powiedzcie ,ze w domu przy PDP nosicie maski,to ja jestem 100 l. za "murzynami"! WITAM!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos6 bez przesady, przy pdp nie noszę maseczki :d, rodzina kupiła mi duże opakowanie takich materiałowych, ale jak napisałeś,ze w Bayern ich nie wolno nosić, to kupiłam maskę z filtrem, robiąc zakupy dla nas:oklaski:. Jestem w Hessen, mogą też chcieć wprowadzić tylko te maski.

 

 

A tak właściwie, to Nie przywitałam, się.

Dzień dobry wszystkim :cześć:

 

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Z „Tymi” czy tamtymi maskami to jest ... to już było : niecały rok temu. Te lepsze te gorsze... tzw fachowcy- czytaj Politycy - świadczą usługi za które biorą pieniądze od społeczeństwa: musza co jakiś czas coś nowego wprowadzać w obliczu rosnących liczb zakażeń zgonów itp tzw pandemii ... separacja...lock down... szczepienia... nie przynoszą spadku w liczbach to musza coś nowego (starego) podać na konferencji. Żadnego roku od wielu od dekad nie było tyle konferencji prasowych w jakimkolwiek państwie ...

czy ta czy inna maska pandemii nie zatrzyma. To są wszystko półśrodki, i należy się zastanowić czy wogole jesteśmy ( ludzkość) w stanie zwalczyć tego wirusa ... wirusa, który nie spoczął na laurach-  tylko nieustannie się uczy jak przechytrzyć nosiciela-żywiciela (człowieka) i mutuje. Ujawniono już 12 tys mutacji tej koronki. Żadne maski lockdowny nic nie pomogą. Ale decydenci musza przetrwać- restaurator/hotelarz/itp nie przetrwa bo ich zamknęli... kto zamknie sejm, senat, rządy ???  
Doputy dobrze się sprzedają ... Nikt ich nie zdejmie. W zadnej publicznej TV na świecie nie ma innych tematów poza pandemią. Prywatne nie pozostają dłużne - jest totalna psychoza, która tez sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. One czekają na słabe organizmy.  
....Ech dawno mnie tu nie było 

Czasem lubie sobie pogadać  

Na dzień dobry cytat... może kilka   z Murphyego......on jest dosadnym ...optymistą

- Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy

- Natura zawsze stoi po stronie Zła.

- bardzo dużo można zauważyć, gdy się patrzy

-  Prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza

Milego popołudnia ???

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

@adamos6 bez przesady, przy pdp nie noszę maseczki :d, rodzina kupiła mi duże opakowanie takich materiałowych, ale jak napisałeś,ze w Bayern ich nie wolno nosić, to kupiłam maskę z filtrem, robiąc zakupy dla nas:oklaski:. Jestem w Hessen, mogą też chcieć wprowadzić tylko te maski.

 

 

A tak właściwie, to Nie przywitałam, się.

Dzień dobry wszystkim :cześć:

 

Tak myslalem,ale co tam warto zapytac,kto pyta nie bladzi.....a na spacery tez nie chodze  z PDP- ym ,po co  maja  przechodzic na druga strone( mowa o przechodniach) kiedys w ALDI tak kichnalem ,ze kobieta ode mnie tak odskoczyla ,ze smialem sie w duchu..To jest obrazek XXI w. Przykre to,ale prawdziwe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, beatrix+ napisał:

Tęskniłam za Tobą...

Smacznego!

P.S.

Jakkolwiek nie staniesz,  z tyłu immer Pupu xd

20210122_092848.jpg

No tak w skrócie zgadza się. Wokół pupy cały świat się kręci   

aaa żesz  się zachwyciłem - i moje kubki smakowe szaleją

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

@waldiroom witam kolegę :cześć:, całkowicie się zgadzam z Twoją opinią, gdzie by się nie obrócić, to tylko o wirusie słychać, aż się nie dobrze już robi od tego.

@beatrix+ weź rzuć jednym plackiem :oklaski:

Hejka :oklaski: ja tez na placka się pisze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamos6 napisał:

Jeszcze jedno ,czy maseczek nie mozna zdezynfekowac  i automatycznie zmniejszymy koszty?Ja po kazdym przyjsciu ze  sklepu ,dezynfekuje.

Witaj/ jest akcja i działa w DE, niech Ci rodzina przyniesie talon i masz. Do stycznia byly 3 darmowe ... teraz jest tak , cytuje 

„W drugim kroku, od 1 stycznia, będzie można otrzymać kolejnych dwanaście maseczek. W tym celu uprawnione osoby powinny zaopatrzyć się w swojej kasie chorych w specjalny talon, upoważniający je do otrzymania dwóch pakietów maseczek FFP2 po sześć sztuk. Przewidziano wkład własny w wysokości 2 euro na każde sześć maseczek. Akcja ta będzie kosztować rząd federalny w sumie około 2,5 miliarda euro”

sprawdzilem/kupiłem ... działa 

D3750E1B-D777-402A-9F94-82CC8BA473B5.jpeg

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, beatrix+ napisał:

Tęskniłam za Tobą...

Smacznego!

P.S.

Jakkolwiek nie staniesz,  z tyłu immer Pupu xd

20210122_092848.jpg

Miałem pełne ręce pracy w domu, teraz krotki wypad na zastępstwo ... i trochę  więcej czasu na pogaduchy... mam nadzieje. A ze tęskniłaś to mi bardzo miło

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich z rana :d. Kawa :kawa::kawa: już czeka gorąca, brać ile kto chce, nie zabraknie :tak2:. Pogoda jaka jest, każdy widzi, więc nie będę się rozpisywać, ważne, ze nie leje :333_cloud_rain:,mam dzisiaj długą przerwę i planuje wypad :hura:do Frankfurtu. Miłego dnia wam życzę słoneczka :cmok:

IMG-20210123-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.01.2021 at 07:01, adamos6 napisał:

@Janeczka1963

Powiedzcie ,ze w domu przy PDP nosicie maski,to ja jestem 100 l. za "murzynami"! WITAM!

 Mam gorąca prośbę na forum. Proszę o przetłumaczenie zdań. Będę wdzięczna.

W środę pomagałam mojej mamie przy obiedzie..

Moim ulubionym przedmiotem jest historia.

Do matematyki potrzebuje cyrkla i linijki

Uważam ,że chemia jest bardzo nudna.

Tak lubię biologię.

Z geografii mam piątkę 

 

Edytowane przez jolka44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Solar21 napisał:

Am Mittwoch half ich meiner Mutter beim Abendessen.

Mein Lieblingsfach ist Geschichte.

Für Mathe brauche ich einen Kompass und ein Lineal

Ich finde Chemie sehr langweilig.

Ja, ich mag Biologie.

Ich habe fünf in Geographie

Czy o to chodzilo?Byc moze?Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich na forum, również nowe koleżanki i kolegów :oklaski:. Kawusią :kawa::kawa::kawa: częstuję, tradycyjnie, jak co rano, wszak w naszej pracy, to podstawa :d, kawa z rana :dyskusja:. Dziś leje:333_cloud_rain:, pogoda do bani :nie_słyszę:

@jolka44 poszukaj na google tłumacza online, przetłumaczysz sobie sama :dobrze:

Miłego dnia wam życzę :cmok: 

images (51).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niespodziewanie niedziela.. Dzień dobry ....  niedziela dla Nas

@Funny @Niezapominajka 67 @Wenusia pewnie urlopują , @Heidi bardzo już dawno nie widziałem ... @beatrix+ @Janeczka1963 @adamos6 Utrzymują ten topik przy życiu ... @ewamarchewa -witam i pozdrawiam wszystkich.
Dobrego dnia adventure time coffee GIF by hoppip

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...