Skocz do zawartości

Jak to jest z przerwami miedzy zleceniami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o wytlumaczenie m, dlaczego musi opiekunka robic dluzsze przerwy miedzy zleceniami?_

 

Co ZUS ma do tego?_

Pieknie zaplanowalam sobie, ze bede robic krociotkie przerwy, ot 7/10 dni w PL

A tu wiadro zimnej wody na glowe.

Nie chce, i uwazam ,ze nie oplaci mi sie tkwic w PL przez miesiac lub 2.

Wszystkie moje sprawy podporzadkowalam pracy  w DE.

Czy kazda firma tak ma?_

Czy to rzeczywiscie jakis durny przepis ZUS u?_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejmując pracę w nowej agencji, zawsze składam wypowiedzenie w poprzedniej i nie mam problemu. Gorzej jest z ZUSem i z kartą EKUZ... ostatnio się zapytali mnie, jak mogę pracować w dwóch agencjach w jednym czasie..  problem w tym, że w przypadku wypowiedzenia umowy, poprzednie agencje nie powiadamiają ZUSu o fakcie rozwiązania umowy i wtedy w ZUSie figurujemy, jakbyśmy jednocześnie pracowali i tam i tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, sayonara 52 napisał:

Prosze o wytlumaczenie m, dlaczego musi opiekunka robic dluzsze przerwy miedzy zleceniami?_

Opiekunka nie musi robić dłuższych przerw, chyba, że tak chce pracować. Agencja chce obsadzić opiekunkę w jakimś miejscu i wymieniać z drugą opiekunką, mieć święty spokój i kasować pieniądze.

O tym jak często chcesz pracować decydujesz Ty sama. Jeżeli agencja nie zgadza się na taki układ, to zmieniasz agencję po powrocie z miejsca pracy. To jest trochę męczące, ale w krótkim czasie można dojść do wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie agencja nie zgadza sie...

To moja pierwsza praca Lukasz*przepraszam nie mam polskch liter

i myslalam, ze ja decyduje jakie  robie przerwy....

a tu okazuje sie, ze ZUS ma cos do tego....

Oczywiscie po powrocie do Pl pojde ,aby sie dowiedziec,

Jak to jest ,ze inne agencje moga trzymac opiekunki dluzej i z krotszymi przerwami,inne nie.

Moze jeszcze ktos z was cos wie na ten temat?_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 a w jaki sposób jesteś zatrudniona ? na umowę zlecenie jako pracownik oddelegowany ? Wtedy istnieje rzeczywiście wymóg ze strony Zus-u  przepracowania pewnego czasu w Polsce, bo w przeciwnym razie podlegałabyś ubezpieczeniu w Niemczech, a nie w Polsce. Pracodawca musi wykazać chyba minimum 25%obrotu w Polsce. Nie wiem dokładnie jak się przekłada to na ilość czasu pracy. Oczywiście, najlepiej poinformować się w Zusie. Ta sprawa wymaga konkretnego wyjaśnienia.

       A co zrobić chcąc mieć krótkie przerwy ? Zarejestrować Gewerbę w Niemczech lub podpisać bezpośrednią umowę z niemieckim pracodawcą. ale wtedy nie ma ubezpieczenia rentowo-emerytalnego w Polsce.

ale też składki emerytalno- rentowe można opłacać samodzielnie:

http://www.rp.pl/artykul/991955-Nie-musisz-pracowac--zeby-placic-skladki-do-ZUS.html#ap-1

to w przypadku opłacania jedynie ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech z tytułu prowadzenia tam gewerby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...