Skocz do zawartości

wypowiedzenia umow zlecenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiedziałam umowe z zachowaniem dwutygodniowego czasu wypowiedzenia, firma poinformowałam mnie ze będe musiała poniesć koszty związane z moim wyjazdem do pracy i powrotem 200eu oraz kary umowne tylko ze kary umowne sa za samowolne zaprzestanie swiadczenia uslug za kradzież za pijaństwo ale za wypowiedzenie umowy nie widzialam .I jeszcze jedno czy powinnam od firmy otrzymac druk A1 i karte ekuz bo jestem w de bez tych dokumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avjastin rozumiem ,że teraz pracujesz w De i podczas pracy złożyłas wypowiedzenie ? z Twojego postu wnioskuję ,że jestes teraz w pracy w De i wygląda to jakbyś podczas pracy złożyła wypowiedzenie,,nie lepiej zaczekać i skonczyć swój kontrakt i wtedy złożyć to wypowiedzenie? unikniesz niepotrzebnego zgrzytu i kłopotów z firmą,,kończysz pracę -odbierasz kasę i wtedy dajesz wypowiedzenie i jest wszystko spokojnie i bez nerw z każdej strony,,,przemysl to,,zawsze możesz wycofac swoje wypowiedzenie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karą umowną to mogą sobie... Ona dotyczy wspomnianych przez Ciebie sytuacji i jest za karę. Przykre jest to, że agencja nie potrafi zrozumieć trudnej sytuacji i pomóc wrócić. Pojechałaś z nimi pierwszy raz? Moim zdaniem wypowiedzenie umowy jest normalną sytuacją i muszą Tobie wypłacić wynagrodzenie, ale co do kosztów to już zależy co jest w umowie. Moim zdaniem dobra agencja jeżeli widzi że opiekunka jest ok i liczą na dalszą współpracę to powinny pomóc a nie straszyć. Ale to dużo mówi o agencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, avjastin napisał:

tak to moj pierwszy wyjazd rodzina zadowolona niemiecki koordynator tez a polska firma tylko straszyc potrafi

no to zgłoś problem niemieckiemu koordynatorowi i on załatwi sprawę, bo polskie agencji boją się niemieckich agencji bo są od nich uzależnione. Kary za wypowiedzenie nikt ci nie da, bo nie może. Bezczelne jest to straszenie jak by opiekunka była robotem a nie człowiekiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avjastin i ja w takiej powszechnie rozreklamowanej firmie pracowałam. Tak się dałam i " wkręcić", że jak przyszedł dzień , że im to wszystko odpracowałam ( 90dn) w ciągu pół roku za ŚMIESZNE STAWKI!!!! Pokazywałam wyciąg z Banku rodzinie DE, ile mi ta Pl firma wypłaciła za miesiąc pracy. Znam chyba tą firmę:o.

Ja im też musiałam wszystko odpracować i walnęłam dopiero wypowiedzeniem.

 Rodzina DE Ci nie pomoże, są zadowoleni bo nie chcą być stroną. Co Ci mają powiedzieć. Polska strona kontraktu jest beeeeeeeeeee?  To jest Twój pierwszy wyjazd, muszą Cię skroić finansowo, bo wiele osób od  nich UCIEKA!!!!! Ostatnio werbowali ludzi do pracy dając 300 e za Święta. Wiem jak są skonstruowane ich umowy. Współczuję Tobie bardzo, bo ja do dziś jak pomyślę o tej cwaniackiej firmie to mi się włos na głowie jeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jaka to firma chociaż chyba się domyślam.Ja wypowiedziałam umowę przed terminem na początku też mnie próbowali straszyć co prawda nie karami ale,że potrącą mi za bilet .W końcu nic nie potrącili  bo nie  było takiego zapisu w umowie .Ja dogadałam się z firmą i czekałam dłużej 3 dni aż przyjedzie zmienniczka ale teraz trudno będzie im znależć  na szybko i na dodatek na święta .Będą musieli dać większą stawkę więc mają trochę racji .Wiem,że czasami są sytuacje wyjątkowe np.choroba w rodzinie ale wtedy trzeba to jakoś udokumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, Gość A.NN.A napisał:

Tutaj nie można napisać jaka firma. 

Można w forach opinii. Pozostała część forum pozostaje wolna od nazw firm. 

https://opiekunkaradzi.pl/forum/86-agencje-pracy-opinie-opiekunek/

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...