Skocz do zawartości

Wyjazd do pracy razem z 1,5-letnim dzieckiem...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dareczka84 napisz do kilku agencji i a nóż gdzieś Cię wsadzą. Podejrzewam, że łatwo nie będzie, bo to dobra wola nie tylko agencji, ale także podopiecznego i rodziny.  Słyszałam lata temu o takim przypadku, ale dziecko było dużo większe. Z samym półtoralatkiem jest problem a tu jeszcze dochodzi pdp. Ty też powinnaś unikać podopiecznych np. agresywnych itp. Agencja będzie się bała chorób dziecka, bo to poważny minus takiego wyjazdu,  a oni wolą opiekunki bezproblemowe.  

A jak jeździłaś wcześniej? Jak z agencją to pytałaś u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierealne.Może ze starszym dzieckiem to jeszcze,ale wg  mnie żadna agencja nie weźmie odpowiedzialności.Nie wiem zupełnie jak to sobie wyobrażasz?Wiadomo,ze priorytetem będzie dziecko kosztem PDP,a nie za to Niemcy płacą.Szybciej znajdzie się sztela z psem  niż z takim maluchem.

@Figadobrze radzi.Jeśli juz jeździłaś do opieki ,to na pewno przed pojawieniem się dziecka.A ubezpieczenie ,a ewentualne choroby,lekarz,płacze po nocach?Żadna niemiecka rodzina się na coś takiego nie zgodzi.Zapomnij.

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daareczka84 dziewczyny mają rację . Półtoraroczne dziecko wymaga opieki i niestety , ale nie będziesz mogła w 100% oddać się pracy przy PDP . Przykro mi , jak czytam o Twoich problemach ...rozumiem doskonale , ale ....Ty też musisz logicznie myśleć . Dzieci mam mocno dorosłe ...mam wnuczęta i wiem jak wygląda życie , praca i oczy naokoło głowy nawet przy 3 -5 letnich dzieciach . A czas jaki należy się temu , kto płaci za naszą pracę to gdzie ? Mam cichą nadzieję , że Ci się powiedzie , tylko to raczej niemożliwe , chyba , że komuś będzie potrzebna osoba do dotrzymania towarzystwa ...

Życzę Ci wszystkiego najlepszego , żeby udało Ci się :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daareczka84 Jeszcze coś dopiszę.

Przecieżdla takiego maluszka zmiana otoczenia to tezogromny stres!A ja trafisz na dementyka,czy agresywnego,czy wołajacego po nocach.Naprawdę przemyśl to.Żadna kasa nie ejst warta narażania własnego dziecka na stresy.To już jest dość rozumny malec,nie noworodek co tylko w wózku leży.

Na pewno masz trudną sytuację, skoro na taką desperację się zdecydowałaś,ale przecież dziś w PL jest pracy dosyć.Samotna matka ma  bardzo duże szanse na żłobek.Odrzuć ten pomysł dla dobra dziecka i rozglądaj się w Polsce.Każdy duży sklep szuka pracowników,poczta szuka,nawet na stronie PUP jest codziennie dużo nowych ogłoszeń.Wszędzie szukają pracwników markety budowlane ,typu,OBI,IKEA itp.Mnie się wydaje ,że poszukując szteli w D, tracisz tylko czas.Szybciej znajdziesz pracę w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareczka moim zdaniem lepiej mniej zarobić ale w Polsce niż więcej ale z dzieckiem na ręce pracując w de jako opiekunka. Za dziecko masz 500+ a do tego dojdą alimenty od męża na dziecko. Wszystko będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.12.2019 at 12:19, Gość MBK napisał:

Daareczka moim zdaniem lepiej mniej zarobić ale w Polsce niż więcej ale z dzieckiem na ręce pracując w de jako opiekunka. Za dziecko masz 500+ a do tego dojdą alimenty od męża na dziecko. Wszystko będzie dobrze...

Słusznie. Gdzież tu takie maleństwo ciągnąć. Niefajny pomysł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...