Skocz do zawartości

JaAnka

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

143 Zauważony

1 obserwujący

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Hej. Dziewczyny czy któraś z Was ma w pl upc? My mamy i mąż ogląda od niedawna mecze na laptopie przez neta na horizon.tv. To usługa w ramach tego samego abonamentu. W Niemczech nie mogę się zalogować na ten wynalazek ze względu na niemieckie ip, ale zastanawiam się czy są jakieś możliwości obejścia tego i oglądania upc w czasie zlecenia.
 2. JaAnka

  Choroba

  ale co znaczy, że zmusza? Masz prawo odmówić podjęcia zlecenia bez względu na powód. Bo możesz się bać, bo możesz chcieć zarabiać więcej, bo nie odpowiada ci rejon pracy lub nie podoba ci się zlecenie. Nikt nikomu nie da gwarancji że przejście korony chroni przed kolejnym zarażeniem tym bardziej że mówi się o tym, że nawet zaszczepione osoby mogą zarażać nawet jeżeli sami nie są chorzy a ty przecież możesz nie chcieć narażać swoich bliskich po powrocie. Agencja poinformowała cię przed wyjazdem czy na miejscu? I co znaczy, że zmusza?
 3. @ULIK powinnaś być powiadomiona, ale z drugiej strony kto by chciał być nagrywany przez cały dzień i do tego zastanawiać się co jeszcze i gdzie jest nagrywane. Moja koleżanka kiedyś nie znalazła kamery ale malutkie mikrofony które monitorowały rozmowy a do tego jeden z nich był w jej pokoju. Z drugiej strony rozumiem że rodzina chce wiedzieć czy opiekunka jest w porządku. Teraz jest głośna historia nagranej ukrytymi kamerami opiekunki z anglii https://kobieta.wp.pl/skandaliczne-zachowanie-opiekunki-nagrano-jak-zneca-sie-nad-emerytka-6601053203979136a i zastanawiam się ile jest takich historii które nie wychodzą na światło dzienne i podopieczni przeżywają koszmar.
 4. JaAnka

  nocki

  A co na to agencja? Napisać maila żeby był dowód i zapytać dlaczego zachowanie pdp jest niezgodne z umową i co masz zrobić, bo ciebie praca w nocy nie interesuje...
 5. Witaj krecha. Mam wrażenie że perfidnie to zachował się Łukasz wykorzystując sytuację w której się znalazłaś. Kluczowe pytanie jest takie czy Łukasz brał pod uwagę zrzucenie sutanny? Zresztą po tym wszystkim powinien odejść z kościoła bez względu na rozwój aytuacji. Bo jeżeli nie to zwyczajnie Cię wykorzystał i nie traktował tego związku powaznie. Mam nadzieję że związek z mężem się poprawi a mąż będzie umiał po tym wszystkim nie patrzeć w przeszłość co w tym podobnych sytuacjach jest bardzo trudne.
 6. Takie ciekawe info niby oczywiste, ale z drugiej strony na tyle smutne, że warto o tym przypominać. Chciałabym zobaczyć niektórych postów żyjących za 1250 BRUTTO. "W Niemczech za osobę zagrożoną ubóstwem uważa się tę, której dochód netto na osobę w gospodarstwie domowym stanowi mniej niż 60 proc. dochodu netto statystycznego obywatela Niemiec. A chodzi tu o kwotę rzędu 1,5 tys. euro, czyli ponad 6 tys. zł! Zatem pula 6 tys. zł miesięcznie to sygnał, że dana osoba niebawem może już żyć poniżej progu socjalnego i będzie wymagała wsparcia państwa, bo po prostu nie będzie miała pieniędzy na utrzymanie się. To takie żółte światło. W Niemczech próg ubóstwa to 1035 euro, czyli około 4,5 tys. zł. Dla porównania w Polsce to około 700 zł. Za taką kwotę osoba żyjąca samotnie ma przeżyć miesiąc, opłacając rachunki, kupując żywność, leki i ubrania. Dopiero przy obniżeniu dochodu poniżej tego progu można w ogóle ubiegać się o pomoc socjalną. I niestety nie jest tajemnicą, że tak żyje wielu polskich emerytów i rencistów. Najniższa emerytura w Polsce w 2021 roku to 1250 zł brutto."
 7. czy tak trudno napisać czy to bez agencji czy jak jakie stawki itd?
 8. JaAnka

  Piłki 2

  ta gra to mój największy nałóg. Nigdy nie grałam w internecie a od kilku miesięcy nie mogę przestać
 9. Ważnym powodem nierozpoczęcia zlecenia jest np. nieodpowiadająca ci stawka lub warunki. Nikt nie może cię zmusić do wyjazdu jeżeli przedstawione warunki ci nie odpowiadają. Mamy czas pandemii więc jest to także wystarczający powód odmowy wyjazdu ze względu na strach, brak szczepienia itd. o karach było trochę w tym pytaniu https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6768-umowy-opiekunów-dr-sylwia-timm/
 10. @qczax poczytaj sobie o karach u pani sylwii timm https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6732-pytania-do-dr-sylwii-timm/
 11. Byłaś już z nimi? Płacą zus między zleceniami? Najprościej to nie odbierać od nich telefonów i poczekać do końca umowy Pamiętaj, że możesz mieć 20 umów zlecenie więc śmiało aplikuj gdzie indziej i nie myśl o konsekwencjach. geronimo ma rację, że ten zapis jest niezgodny z prawem, bo równie dobrze ty możesz chcieć wyjechać a oni niczego nie znajdą i co wtedy masz czekać aż panienki znajdą ofertę.
 12. Hej Scherlocu oni o tym informują wprost na swojej stronie Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem Serwisu Internetowego arbeitSPAM.eu jest CareWork Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w 60-741 Poznań, ul. Głogowska 84, wpisana do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000277651, posiadająca numer NIP 7792307426 – zwana dalej „administratorem” i będąca jednocześnie usługodawcą serwisu internetowego oraz jego właścicielem. nie ma jest napis, ze usunięto Tego nigdzie nie unikniesz bo nawet na facebooku agencje kryją się pod marysiami i ździchami. Tutaj przynajmniej nikt nie każe nam podawać sowich prawdziwych danych a facebook tego wymaga w regulaminie i przy blokadzie żąda skanu dowodu. Paranoją jest już to że te wyżej podane serwisy mają wgląd we wszystkie dane.
 13. JaAnka

  Witamy na forum!

  @[email protected]@lybka @elf @AgnieszkaKa @ewa labudda @gama Witajcie wszyscy! Zaległość odrobiona Miłego dnia!
 14. Dziewczyny w poszukiwaniu informacji o zmianach natknęłam się na artykuł, w którym wprost pisze, że Opiekunki osób starszych założyły w tym roku pierwszy związek zawodowy w Polsce. Koordynatorką związku została Izabela Marcinek, Polka, która od 17 lat pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Byłam na ich stronie, ale nie ogarniam tego a p. Izy nie znalazłam. Ktoś coś wie więcej? O związku i liście otwartym pisze money https://www.money.pl/gospodarka/opiekunki-maja-dosc-chca-zmian-w-prawie-napisaly-list-do-minister-marleny-malag-6513274578086017a.html


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...