Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Czy można rozmawiać z Pdp o swoich trudnych sprawach ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Anna Irena Slowinski Krol napisał:

myślę, że jest ona po to by wiedzieć o tym czy masz jakieś obowiązki w stosunku do rodziny, męża itp. myślę, może się mylę, ale to często odgrywa wielką rolę, żeby małżeństwo nie było rozdzielone, bo taka opiekunka nie będzie chciała długo zostać, a jeśli ją polubią....... to takie moje domysły ;)

       Czasem przysłuchiwałam się rozpatrywaniu tych profili i ten fakt nie miał znaczenia w dokonywanym wyborze. W poprzedniej pracy staruszka Pdp dziwiła się, że profil opiekunki wygląda jak anons towarzyski... No bo tak to trochę wygląda... A dlaczego ? bezmyślność agencji i brak komunikacji między opiekunką a agencją. Kto nas o co pyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj ciąg dalszy mojej telenoweli. Jak na początku napisałam atmosfera stała się z moim panem Dziadkiem trochę nie taka : milczenia jakieś... Stwierdziłam, że musi to być spowodowane opowiadaniem przeze mnie o moich kłopotach ( co prawda nie o  wielkich, ale zawsze )

        A dziś coś się wyjaśnia....Oczywiście, nie zapytałam wprost, bo nigdy tego nie robię, ale Dziadek sam powiedział, choć też  nie całkiem wprost : oto jego córka niedawno powiedziała mu, że zwolniła się z pracy, ale nic więcej mu nie powiedziała - tylko to jedno zdanie...  Tak mi powiedział i potem milczeliśmy....

       Hmmm...Zrozumiałam go. siedzi z obcą babą opiekunką i dyskutuje o jej problemach, a tu córka mu nic nie powie... Niemiło... Podkreślam, że to w porządku facet : uroczy dziadunio i nie rozumiem czemu tak skąpo z nim rozmawiają ? zmartwiony i przygnębiony jest teraz bardzo. Zły też jest chyba

      A czemu mi o tym powiedział w ogóle, bo to jednak wstyd się przyznać, że córka tak mało mu mówi ? cóż...Myślę, że zastanawia się czy córka nie przejmie teraz opieki nad nim i jednak mi powiedział, żebym wiedziała, ale od razu mi nie powiedział.

      Teraz to ja się zastanawiam co dalej...

        

       

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity, witaj. Nie ma w tym nic złego że dzieci chcą się opiekować swoimi rodzicami. Ale gorzej jak już są zmuszeni. Ja to z nam z Włoch. Tam jak nastąpił przełom ekonomiczny, dzieci też "przejęli opiekę"  nad  rodzicami. Musieli bo mieli kredyty do spłacenia, a jedynie rodzice lub rodzic miał dochód miesięczny w postaci emerytury. Tutaj w DE też tak może się stać, czego im i nam opiekunką tego nie życzę. Ale wiem, że tak dobrze jak mają z nami opiekunkami z PL, to ze swoimi dziećmi już tak nie będą mieli!!!!!!!   I cały smutek dziadka właśnie może być spowodowany tą właśnie świadomością, jak i współczuciem dla córki i jej sytuacji w której się znalazła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A masz ciekawe doświadczenia z Włoch.... Tu napisałam też taki temat.

 

       Ale nic nie wiem co tu będzie. Córka nie wydaje mi się najzdrowsza i ma dobrze zarabiającego męża, więc ojciec jej raczej nie współczuje. Wątpię czy by się nim zajęła, ale ...kto wie ? bo w końcu jakby to wyglądalo: ona obok cały dzień w domu, a ja za ładną kasę zajmuję się jej ojcem ? Kontaky mają poprawny w końcu , choć bez wylewności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.11.2016 at 16:44, A.NN.A napisał:

@Anna Irena Slowinski Krol Może tak? @Paniusia nam może na to kiedyś odpowie?

Witajcie. Stan cywilny, wiek, posiadanie dzieci dużo mówi o doświadczeniu życiowym, prowadzeniu domu, radzeniu sobie z własnym życiem. Są seniorzy, którzy nie chcą opiekunek przed 30, bo "co one tam wiedzą" o domu, życiu i opiece. Idealna kandydatka to osoba po 40 a nawet 50 roku życia, matka i najlepiej posiadająca doświadczenie w opiece w Niemczech (nie w Polsce), wdowa. Mężatka to znak, że raczej na pewno radzi sobie z domowymi obowiązkami i nie są one jej obce, ale także nie będzie chciała zostać dłużej a są seniorzy preferujący długie pobyty ze względu na chorobę, która utrudnia akceptację opiekuna i ich częste zmiany. Wdowa to także możliwe "zagrożenie" dla żon podopiecznych. Zależności jest sporo i zazwyczaj co rodzina to inne preferencje. My sami do końca ich nie znamy i nie raz i nie dwa jesteśmy zdziwieni takim a nie innym wyborem opiekuna lub odrzuceniem wszystkich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.NN.A ludzie są różni. Postaw się w sytuacji rodzin lub podopiecznych. Dostajesz kilka profili nieznanych Ci opiekunek. Widzisz tylko suche informacje i zdjęcia. Po raz pierwszy musisz wpuścić do domu nową osobę. Kryteria wyboru zawsze były różne. Jedni stawiają na doświadczenie w opiece w konkretnych chorobach, inni na wygląd a jeszcze inni  na rzeczy o których nikt z nas by nawet nie pomyślał. A teraz postaw się w roli rodziny, która ma przykre doświadczenie z opiekunką lub opiekunkami. Jedni proszą o rozmowę z opiekunka a inni jej nie potrzebują. Tyle ile ludzi tyle powodów na wybranie konkretnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paniusia tak właśnie to podobnie postrzegam,  bo mam trochę doświadczenia z rodzinami jak i poznałam rózne opiekunki. Jak napisałam wcześniej jest to  jakby " loteria" dla obu stron. A cała weryfikacja odbywa się w trakcie współpracy. Już nawet po kilku dniach. A przecież rodziny De, też do końca nie są  chętne do podawania wszystkich szczegółów choroby. Wszystko o pdp. i osobach z jego najbliższego kręgu rodziny dowiadujemy się na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.NN.A, to jest loteria. Ostatecznie już na miejscu, jednak to my oczekujemy akceptacji ze strony PDP i rodziny i do nich należy ostatnie słowo. Konia z rzędem temu, kto wie czym się kierują rodziny przy wyborze opiekunki, opierając się na zdjęciu i kilku informacjach.

Spotkałam się z kilkoma agencjami, które mocno koloryzowały opis doświadczenia jak i same dane, typu wykształcenie, zawód itd. , po prostu były to nieprawdziwe informacje. Taki sposób przedstawienia opiekunki uważam za skandaliczny.

13 minut temu, A.NN.A napisał:

A przecież rodziny De, też do końca nie są  chętne do podawania wszystkich szczegółów choroby.

To prawda. Agencje jednak powinny się bardziej postarać i więcej dopytać rodzinę o PDP a nie tylko tak powierzchownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia, ja jestem tak zadowolona ze swojego CV, że nikt już nie kombinuje przy moim życiorysie. I tak wszystkiego im tam nie piszemy, np. ilość mężów, kochanków, skrobanek. :hahaha:

Myślę, tak jak Ty.

Skandal!!!

Ag. naciągając nasze  dane robią to pod klienta Agencji, bo chcą go "zatrzymać" i dobrze bo my mamy pracę. A jak dziewczyna ok. to wszyscy będą zadowoleni.

Może zabrzmiało to jak usprawiedliwienie, ale tu wszyscy tak naprawdę grają w tą " loterię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, A.NN.A napisał:

Ag. naciągając nasze  dane robią to pod klienta Agencji, bo chcą go "zatrzymać" i dobrze bo my mamy pracę. A jak dziewczyna ok. to wszyscy będą zadowoleni.

Jest wiele sposobów na zatrzymanie rodziny, ten jest nieuczciwy i nas ośmiesza, agencja staje się niewiarygodna. Podczas rozmów codziennych z PDP i tak "prostujemy" te informacje, tylko po co tak robią, tego nie wiem. Żadne kłamstwo nie popłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, to nie było nic osobistego.

Przecież każdy ma coś za "kołnierzem" i nie chce o wszystkim pisać w swoim CV.

Ale przepraszam, jeżeli kogoś uraziłam.

Na przeprosiny .:lody:

 

@Florcia, Ag.też w swoich umowach z klientem z De są obłożeni &. Oni też muszą się wykazać odpowiednim doborem opiekuna. W swoich ofertach tak piszą. Nam też wciskają obiecujące oferty o pdp. Nas jest dużo, a zleceniodawców trochę mniej. U mnie była taka sytuacja, że jak dziewczyna podpadła ja ja zmieniałam , więc wiem z jakimi roszczeniami zawiedziona rodzina De chciała wystąpić poprzez swoich adwokatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paniusia napisał:

Postaw się w sytuacji rodzin lub podopiecznych. Dostajesz kilka profili nieznanych Ci opiekunek.

a czy są agencje, które wysyłają po kilka profili ? albo jest to kwestia tylko lepszych miejsc, że tam zgłasza się kilka opiekunek ?

    Ja dawniej widziałam, że agencje wysłały czasem dwa profile. teraz dobrze jak jeden w miarę szybko. Oczywiście, pytają klientów o preferencje, ale to chodzi raczej o wiek i znajomość języka i często o palenie papierosów.

  I takie inne pytanie : ile czasu ma Pani agencja na znalezienie kolejnej opiekunki ? co gwarantujecie klientom w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A.NN.A napisał:

@Florcia, Ag.też w swoich umowach z klientem z De są obłożeni &. Oni też muszą się wykazać odpowiednim doborem opiekuna.

Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnianie nam Fragebogen i nie będzie o co kopii kruszyć. To jest takie proste, bez tej informacji najczęściej wyjeżdżamy "w ciemno", bo nie znamy wymagań rodziny.

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Ale będę miał fajnie, bo przyjedzie do mnie moja Freundin na święta,

To świetnie, że możesz przyjmować bliską osobę, taka rodzina niemiecka to wyjątek.

2 godziny temu, A.NN.A napisał:

Może zabrzmiało to jak usprawiedliwienie, ale tu wszyscy tak naprawdę grają w tą " loterię"

Znam z życia i czytałam: " W co grają ludzie" Erica Berne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia, fiu, fiu, fiu!

Weszłam i zapoznałam się  jaką książkę przeczytałaś.

Materiał b.poważny!!

Mam też za sobą kilka pozycji z tego tematu. Możliwe że ją kupię i też poczytam a później podrzucę mojej córce. W świat psychologii zaciągnęła mnie moja córka. Kiedyś po studiach  z innej dziedziny oczywiście, zainteresowała się też psychologią . Potem zaczęła  podsuwać mi tematy i książki.  Lubimy sobie " poczytać" . 

Jednym słowem takie "  małe nasze hobby".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...