Skocz do zawartości

Nauka niemieckiego przez piosenki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Meine Damen und Herren. Schön guten Tag.  Wie geht's bei Euch heute? Der Kaffee ist schon getrunken? Das Mittagessen gevorberaiten is? Und so weiter ich wünsche Euch guten Nachmittag :serce: No i udało się bez translatora.  Tylko ciekawe ile błędów :d A piosenki to super pomysł. Ja uwielbiam Reihard Mey "Über dem Volken". Nie umiem wkleić ale na YT jest z polskim tekstem do karaoke :cool:

Tłumaczenia piosenek są na Tekstowo.pl:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię się uczyć poprzez piosenki - przyjemne z pożytecznym :d

 

Tak właśnie sobie myślę ,że na naszym forum jest wszystko ... można się poradzić, pocieszyć, jakiś fajny przepis wykorzystać a i teraz nawet fajnej muzyczki posłuchać :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja tak samo piosenki to najlepsza forma powtórki. Język jak to język, aby zapamiętać trzeba cały czas sobie przypominać. byłam na kursie języka w medipe i jest to jednak bardzo fajna sprawa, ale wiadomo sama musiałam też posiedzieć w domu, aby były jeszcze lepsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Fajne, fajne... Ich habe bischen fruerer aufgestanden :love: Ich habe heute gute Laune auch :d Obwohl ich habe noch nicht gegangen, und ich war noch nicht in der Stadt :d So wie so, ich habe heute gute Laune :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Z dedykacją dla @Mirelka1965 :d:hahaha:

 

Ja, es stimmt :d Ich bin der wahnsinn :święty: I spłoniłam się jak młode dziewczę, bo nie spodziewałam się że w jesieni życia ktoś zadedykuje mi coś...:love: @Łukasz dla ciebie z dedykacją, za to że jesteś :serce: i choć może nie na temat, ale nauka jest ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Uśmiałem się z tego tekstu:hahaha: łatwy sposób na wyłapanie różnicy między Akkusativ a Dativ

http://gerlic.pl/jak-zapamietac-czy-to-akkusativ-czy-dativ/

A ja nadal nie mam osłony na ekran laptopa ;) Znowu go AAAAAAnęłam, tfu....oplułam hi, hi, hi....:d Bo to chyba Akkusativ? :d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...