Skocz do zawartości

Kara za zabranie agencji rodziny


Gość Dagmara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Blondi napisał:

Gośc Anna -robiły i będą robić i nikogo nikt nie powstrzyma ,,,za dużo jest i opiekunów i rodzin,,nigdy się nikt nie doliczy, ile na czarno a ile w agencji,,,Gośc Anna to pani z agencji ,,oczywiście ,że ma rację ,,nie mam nic przeciwko tej wypowiedzi,,,pozdrawiam

Dlaczego jestem z agencji bo wychowana jest jako uczciwa osoba a jakbym kombinowała i kradła to byłabym opiekunką? Jak mnie denerwują ludzie, którzy za nic mają umowy i przyjęte normy. Mnie nikt nic nie zarzuci, bo ja takich rzeczy nie robię i nie biegam później po forach i nie proszę o poradę bo zła agencja chce mnie ukarać za złamanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcalę się nie dziwię ,że Dagmara nic nie odpisuje,nie musi się nikomu tłumaczyć po takich postach jak wyżej,,,mnie też nikt by nie zmusił stawać na bacznośc ,,nie jesteśmy przedszkolakami i swoje lata mamy ,,ale niektórym zdarzy się zbładzić i nie należy ich od razu tępić i dobijać  i karami tylko straszyć ,,ale trzeba podać rękę i pomóc,,czy to jest tak trudno zrozumieć,,,widzę ,że tak,,, po to jest forum aby pisac ,dziewczyna może nie miała gdzie tego problemu opisac i tutaj trafiła i tutaj opisała ,,,a tu od razu lawina wszystkiego,,,spadła na nią ,,,polacy też potrafią tylko szpile jeden drugiemu wsadzać i się z tego cieszyć,,,

ja sobie teraz leżę i odpoczywam i nic nie mam na sumieniu ,,,chodz moja agencja nie jest do końca ze mną fer ,,i tak do końca nie będę za uczciwością agencji,, powiem jedno ja za swoją uczciwośc to tylko dostaje po dupie nie raz ,,także prosżę nie mówić o uczciwości ,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i dziękuję za rady. Odwiedził nas niemiecki koordynator i zaproponował nową agencję z polski która będzie mi odprowadzała ZUS od średniej krajowej przy tej samej stawce lub wyższej. Powiedział że on rozumie sytuacje i nie zamierza nas straszyć tylko pomóc lub się rozejść. On też nie zgadza się na taki mały zus i ma załatwić sprawę z agenturą szybko i sprawnie że nie będą się czepiać bo mają ponoć wiele do stracenia jak nie odpuszczą. Sprawa powinna się dobrze skończyć i ja będę się lepiej czuła pracując legalnie. Mam też nauczkę, że niektóre rzeczy można załatwiać bez jak to ktoś tu napisał kombinowania z czego się cieszę. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie brońcie agencji, które opłacają mały zus bo oni mają takie same stawki jak agencje proponujące zus od średniej a to oznacza, że są nie fer i zostawiają sobie więcej. Przecież to jest chore, bo właśnie mały zus powinien dać nam wyższe stawki w myśl zasady coś za coś. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc Dagmara słusznie postąpi i myślę ,że bardzo dobrą decyzję podjęła ,,a mowiłam ,że będzie dobrze? a nie od razu kary i cuda na kiju ,,,nie potrzebnie ,,,Trzymaj się Dagmara i się nie daj ,,,taka prawda,,,zawsze jest jakies wyjście z najtrudniejszych sytuacji ,tylko spokojnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się wyrwać z łap agencji, choć to jest możliwe. Agencje o tym wiedzą. Stąd horrendalne kary w umowach i takie tam. 

Na marginesie: pracuję w Niemczech kilkanaście lat i nie znam przypadku by zoll, czy inna swołocz robiło kontrolę w domu opiekunki! A nawet - co Ci zrobią? Nic, absolutnie nic!

I nie słuchaj tych forumowych mądrali jakie to przestępstwo popełniłaś, może by Cię jeszcze w więzieniu zamknęli!

A jak możesz podaj mi nazwę tej agencji na priva, zobaczymy co mają za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Anna napisał:

Ale w czym Pani Syliwa ma pomóc? Dagmara złamała umowę i koniec tematu bo chyba nie liczyła na to, że będzie cwańsza. Same wymagamy od agencji uczciwości a robimy takie rzeczy. My Polacy kombinowanie mamy we krwi i nie dziwię się agencji bo jak nie zareagują to inne też będą tak robić. 

Gdyby agencja byla w porzadku, to Dagmara nie robilaby taki rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie będą robić zawsze takie rzeczy.A my tu nie jesteśmy od oceniania.Ktoś miał problem i biedę i prosił o pomoc bo przestraszył się.I pomoc i wsparcie powinien otrzymać bo to wiele w takiej sytuacji.A nie baty,no i dostało się tym którzy jakoś po ludzku do tego podeszli.Jakoś dziwnie.Kim jesteśmy żeby oceniać czyjeś postępowanie?No bez komentarza.Ja od początku dostałam tu miłe i ciepłe słowa i wsparcie.gdy byłam zagubiona i przestraszona.I tak jest super.Dzięki. Trzymajmy się  może życzliwości ,bo to przecież nic nikogo nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maria1980 napisał:

Czy wypowiedzenie umowy jest jej złamaniem?

Maria cytujesz cos, czego nie napisalam. Jakies przeklamanie. Nie rozumiem.

  20 godzin temu, Gość Anna napisał:

Ale w czym Pani Syliwa ma pomóc? Dagmara złamała umowę i koniec tematu bo chyba nie liczyła na to, że będzie cwańsza. Same wymagamy od agencji uczciwości a robimy takie rzeczy. My Polacy kombinowanie mamy we krwi i nie dziwię się agencji bo jak nie zareagują to inne też będą tak robić. 

Gdyby agencja byla w porzadku, to Dagmara nie robilaby taki rzeczy. 

 

To wypowiedz Anny.

Moje zdanie brzmialo:

Gdyby agencja byla w porzadku, to Dagmara nie robilaby taki rzeczy.

Zostalo polaczone z wypowiedzia Anny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.10.2016 at 16:53, Gość Dagmara napisał:

Witajcie i dziękuję za rady. Odwiedził nas niemiecki koordynator i zaproponował nową agencję z polski która będzie mi odprowadzała ZUS od średniej krajowej przy tej samej stawce lub wyższej. Powiedział że on rozumie sytuacje i nie zamierza nas straszyć tylko pomóc lub się rozejść. On też nie zgadza się na taki mały zus i ma załatwić sprawę z agenturą szybko i sprawnie że nie będą się czepiać bo mają ponoć wiele do stracenia jak nie odpuszczą. Sprawa powinna się dobrze skończyć i ja będę się lepiej czuła pracując legalnie. Mam też nauczkę, że niektóre rzeczy można załatwiać bez jak to ktoś tu napisał kombinowania z czego się cieszę. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję. 

No i dobrze sie skonczyla pouczajaca historyjka z moralem. Podobny problem w watku "Jak pilnie ominac agencje"., ale tam nie udalo sie przejsc na czarna strone haha, bo rodzina zrezygnowala i slusznie , poniewaz zatrudniajac legalnie moze korzystac z roznych ulg nie narazajac sie na ewentualne klopoty. Ewentualne, bo sa opiekunki, ktore latami pracuja na czarno i nic sie dzieje, no ale nie kazdy dalby rade tak gdybac spokojnie. Z tego co wiem rodziny ich zatrudniaja na czarno, bo placa bardzo malo, , te moje znajome mialy juz emerytury i jak wpadlo im dodatkowe 800 euro byly bardzo zadowolone. Polskiego US tez jakos sie nie boja, krezuskami nie sa , ot  nie brakuje im do wyplaty emerytury i nie musza pozyczac, moze nadwyzki trzymaja w skarpecie? Nie wiem.  Ze skarbowka mialy problemy te zatrudnione legalnie, byly wzywane skad maja kase, bo przeciez z fiskusem rozliczaly sie z nie duzych zarobkow a reszta to nieopodatkowane diety i za te diety kupowalo sie to i tamto.Na umowach jak przypadku dzialalnosci gosp. nie ma wyszczegolnione ile wynosi nocleg i wyzywienie. Agencje reklamuja sie przeciez, ze to zapewniaja bezplatnie to jakie diety i za co? Rozne sa interpretacje tych przepisow.

O przejsciu z agencji na czarno nie slyszalam , ale na bezposrednia umowe z rodzina tak. Nie wiem jak to przeszlo, bo przeciez rodzina tez podpisuje z agencja umowe i musi miec naprawde wazne powody, zeby bez zadnych kosztow mogla ja rozwiazac. Nieslusznie agencje sa krytykowane za punkt o zakazie konkurencji, akurat w tym przypadku maja racje. Nie wazne czy to sprzedaz bulek czy butow, takie przepisy ma wiele firm i moze domagac sie kar. Jesli pracownik dostaje kontakt do ich klienta a potem to wykorzystuje do swoich  celow to jest nie w porzadku, wwiedza o tym dobrze osoby na dzialalnosci, nawet znajac dobrze niemiecki nie tak latwo znalezc prace samodzielnie, dlatego nie malo osob  na DG korzysta z posrednictwa agencji , ktora tez sobie liczy za to prowizje. Inna sprawa to obojetnie jakie wnioski kazdy wyciagnie z tej historyjki, to tak jak czesc juz zauwazyla-zamiast rad pouczanie i moraly i ocenianie innych pod katem siebie i swoich ciezkich Stelli. Jak inni nie chca wstawac w nocy i dzwigac to juz to sa opierd....lacze i leserzy haha.  Tylko za co te rodziny  im placa i to czesto duzo wiecej niz tym co  nie  dosypiaja, dzwigaja albo siedza bez wolnego? Takich ofert nie dla nocnych Markow jest calkiem sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mnie też rodzina zaproponowała u nich pracę  omijając moją agencję. Poprosiłam ich o Umowę jaką zawarli z "moją" agencją. Z umowy jasno wynikało jakie Oni ponoszą konsekwencję. Sama im to uświadomiłam.

Wnioski są dwa.

1. Albo chcieli się mną posłużyć do zerwania umowy ( jest na 2 lata), bo np.zorientowali się za późno co zrobili.

2. Faktycznie, jak powiedzieli chcą zaoszczędzić miesięcznie kasę i wypośrodkować wydatki.

Ja oczywiście musiałabym im to ułatwić, miałam być  "złym obliczem" agencji. Tylko, że agencja na pewno by mnie zwolniła, a im dali by inną opiekunkę.

Ja możliwe,że miałabym też kłopoty i zepsutą opinię.  

A jeżeliby nawet udałoby im się zerwać umowę z agencją " naszą" to potem możliwe, że by się mnie pozbyli. Teraz jestem tu już drugi raz. Wróciłam i co, wszystko jest znacznie gorzej. Oszczędności na wszystkim.

Rozmawiałam z firmą.  Firma sama mi zaproponowała zmianę rodziny i  podopiecznego. Czytam czasami to forum i rzadko zabieram głos. Jadąc w busie też tylko spotykam panie pracujące na "czarno". One wszystkie są bardzo zadowolone  z kasy i rodzin. Nie wiem jak to możliwe, że tylko my z agencji mamy trochę gorzej czasami.:)

Nie pozwalajmy sobą manipulować. To jest trudna praca i pieniądze są jedynym tutaj środkiem za naszą pracę i wiedzę.

Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego powrotu na Święta do naszych rodzin.

A.NN.A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A i tak będzie ,,jak piszesz ,,coraz gorzej,,rodzina zła ,że nie poszło po jej myśli,,i ja bym pożegnala się z tą rodziną,, ani chwili dłużej,,,czy oni wszyscy są po jednych pieniądzach? widzę ,że tak,,   Anna bo w tej rodzinie już będzie tylko gorzej i tak jak piszesz chcą pokazać jakie mają ogormne wydatki i trzeba na wszystkim oszczędzac,,,,normalne toskyki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...