Skocz do zawartości

Szkolenia na Opiekuna / Kurs online z certyfikacją i dyplomem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zostać opiekunem !
Kurs można odbyć w formie online (tylko prze z internet)

Oferujemy szkolenie na opiekuna osób starszych i dzieci.

Kurs honorowany w Polsce i krajach Unii Europejskiej !

Firma Szkoleniowa *usunięto*
Kurs pomoże w podjęciu nowej pracy i uwiarygodni przed pracodawcą !

Zapraszamy do promocji 350,00 zamiast 490,00 zł

 

Każdy kursant otrzymuje komplet dokumentów:

1. dwa certyfikaty po polsku i angielsku (lub niemiecku) na papierze fakturowym w formacie A4
2. dyplom w twardej oprawie ze zdjęciem na formacie A6
3. legitymację – identyfikator w formie karty ze zdjęciem
4. na dokumentacji nie ma adnotacji, że kurs odbył się drogą internetową!
5. dokumenty mają charakter dożywotni i nie ma konieczności odnawiania

 

Jak wygląda zaliczenie egzaminu ?

Kursant otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej. Po zapoznaniu się z modułami, kursant dostaje egzamin sprawdzający nabyte umiejętności ( w formie testu wyboru) Warunkiem zaliczenia szkolenia w *usunięto* jest uzyskanie minimum 70 % poprawnych odpowiedzi na wewnętrznym egzaminie (ewentualne poprawki są bezpłatne).


Korzyści z uczestnictwa w kursie:

1. Kursant uzyskuje możliwość podwyższenia umiejętności zawodowych
2. Nasze szkolenia honorowane są przez urzędy Pracy
3. Szkolenia powinny być respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej
4. Każdy uczestnik otrzymuje dokumentację zaświadczającą o odbyciu szkolenia.
5. Uzyskane dokumenty otrzymujecie do Firmy Szkoleniowej zarejestrowanej w (RIS)

Zapraszamy na naszą stronę:
*usunięto*

Jako firma szkoleniowa zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS), pod numerem ewidencyjnym: *usunięto**. Nasze szkolenia ważne jest przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej i dofinansowaniu z UP.

Prowadzimy także szkolenia typu "zawodowe"

*usunięto*

Edytowane przez Moderator
Reklama - regulamin. Odsyłamy na kurs marketingu internetowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs jesli dobrze prowadzony nie zaszkodzi, ale z tego co wiem w Niemczech uznaja tylko policealne studium jako opiekun osob starszych lub opiekun medyczny, lub  trzy letnia szkole o tym profilu ukonczona w De. Wymagana jest okreslona ilosc godzin. Nikt po zadnym kursie tym bardziej on-line nie moze nazywac sie wykwalifikowana Pflegekraft., bo jest za to kara Opiekunka obojetnie czy ma nie ma jakiegos tam certyfikatu znajdzie prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałam ten post i doszlam do wniosku ,że ja się sama wykwalifikowałam i sobie dobrze z tym radzę i dla mnie jest to naciąganie ludzi na kasę a potem ten papierek ze zdjęciem możemy sobie w toalecie powiesić,bo nikt nie będzie chciał nawet na niego spojrzec ,,chyba ,że w Polsce zakładając dzialalnośc pracować jako dochodzący opiekun ,,ale te prace wykonują ludzie bez zadnych przygotowań,no właśnie -a gdzie jeszcze działalnośc -nie nie ,,,w ogóle jak czytam działalnośc i dofinansowanie z UP -to już wszystko na ten temat ,,a potem sznur na szyje -bo nie wyżyje -nie nie nie,,,,załóż działalnośc a potem wez dofinansowanie z UP  i szukaj sobie roboty ,co miesiac leć do UP wykaż się ,,,bez sensu,,,dla mnie bez sensu,,,teraz jadę i mam czystą kasę i nic mnie nie interesuje i mam spokojną głowę i dach nad głową,,,,

wlaśnie jedną dzialalnośc zamknęłam i jestem szczęsliwa ,że się wreszcie uwolniłam od tych urzędów i pilnowania tych terminów i wiem ,jak trzeba na wszystko uważac i aby grosik do grosika się zgadzał,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nawet szukam jakiegoś dobrego kursu. ... I uważam, że zawsze dobrze mieć jakiś papierek więcej.

ten tutaj niedrogi, ale jakoś nie widzę info o jego zawartości, czyli czego właściwie te materiały uczą ?

Platforma e-learningowa to niezła rzecz, ale ja już za dużo w kompie siedzę i wolałabym uczyć się z książki, bo męczy mnie to patrzenie w lampę. a za 350 zł to musiało by być parę dobrych książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzialalnosc w branzy pod tytulem opieka nie trzeba zadnych srodkow z Up czy innych ani roznych dyplomow czy certyfikatow, na ktore jak pisalas szkoda kasy .

3 minuty temu, Serenity napisał:

a ja nawet szukam jakiegoś dobrego kursu. ... I uważam, że zawsze dobrze mieć jakiś papierek więcej.

ten tutaj niedrogi, ale jakoś nie widzę info o jego zawartości, czyli czego właściwie te materiały uczą ?

Platforma e-learningowa to niezła rzecz, ale ja już za dużo w kompie siedzę i wolałabym uczyć się z książki, bo męczy mnie to patrzenie w lampę. a za 350 zł to musiało by być parę dobrych książek.

Jeden papierek wiecej nie zaszkodzi, ale te certyfikaty to   nie na kazdym robia wrazenie, duzo Haushalthilfe pracuje i bez tego. Na pewno nie jest uznawany w Niemczech jako potwierzenie wykwalifikowanej Pflege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Barrakuda napisał:

 

Jeden papierek wiecej nie zaszkodzi, ale te certyfikaty to   nie na kazdym robia wrazenie, duzo Haushalthilfe pracuje i bez tego. Na pewno nie jest uznawany w Niemczech jako potwierzenie wykwalifikowanej Pflege.

jasne, że nie jest uznawany i taki dyplom nie na każdym wrażenie zrobi, ale zawsze jest coś.

         ale podstawa to jednak, żeby czegoś taki kurs uczył. Jakąś próbkę by mogli dać. Ten tutaj kurs to tylko jakby dyplom sprzedawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zostać opiekunem tylko w formie online, haha. Totalna lipa. Tylko naciąganie. Jak można zostać opiekunem bez odbycia obowiązkowej praktyki. 
Żeby móc powiedzieć, jestem opiekunem (opiekunką) medycznym czy też osób starszych, trzeba mieć kwalifikacje w zawodzie. Żeby je uzyskać, trzeba zdać egzamin przed CKE. Żeby przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego przed CKE trzeba ukończyć szkołę policealną lub kurs w szkole ( kryterium stanowi wykształcenie). Nauka nie odbywa się nigdy online przed komputerem w domu. Program nauczania obejmuje m.in podstawy anatomii, psychologię, opiekę nad osobą chorą i niesamodzielną, pracownię zabiegów i praktyki zawodowe w DPS, szpitalu itd. Łącznie około 700 godzin łącznie z dwumiesięcznymi praktykami. Szkoły są placówkami przeważnie samorządowymi, podlegającymi Marszałkowi Województwa, więc i nauka w nich jest bezpłatna. Podobnie chyba też jest w ŻAKu. 
Co do postu tytułowego ..... żaden pracodawca w PL nie zatrudni pracownika w charakterze opiekuna osoby, która posiada jakiś tam dyplomik jakiejś tam firmy online. Inaczej z pewnością jest z pracą w DE, tam agencje kierują osoby bez kwalifikacji zawodowych, może nawet i z dyplomikami po kursie online. Później często bywa, że osoba jadąca do opieki nie ma pojęcia o pracy. A nie zawsze można liczyć na to, że zmiennik będzie na szteli i wszystko pokaże. Czasami zmiennik wyjeżdża wcześniej. Albo w przypadku nowej szteli, wtedy to nikt takiej osobie niczego nie pokaże. Znam sporo takich przykładów. Żeby nie być źle zrozumiany, nie twierdzę, że opiekunowie bez kwalifikacji są gorszymi pracownikami.
Dla Serenity taki przykładowy link http://wsck.devspectrum.pl/szkola-policealna/opiekun-medyczny-kkz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz o tak, szkoła na Mostowej w Poznaniu -

potentat w nauczaniu zawodów medycznych. Też polecam.

 i przyjrzę się faktycznie bieżącej ofercie.

      na pewno nie traciłabym już czasu na kursiki organizowane przez agencje - jedno robienie wody z mózgu.

I tu jest właśnie plusik posiadania jakiegokolwiek papierka on-line :

agencje odczepią się od takiej osoby ze swoimi kursami, bo tam jedynie te spotkania dotyczące transferu mają wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Jak można zostać opiekunem tylko w formie online, haha. Totalna lipa. Tylko naciąganie. Jak można zostać opiekunem bez odbycia obowiązkowej praktyki. 
Żeby móc powiedzieć, jestem opiekunem (opiekunką) medycznym czy też osób starszych, trzeba mieć kwalifikacje w zawodzie. Żeby je uzyskać, trzeba zdać egzamin przed CKE. Żeby przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego przed CKE trzeba ukończyć szkołę policealną lub kurs w szkole ( kryterium stanowi wykształcenie). Nauka nie odbywa się nigdy online przed komputerem w domu. Program nauczania obejmuje m.in podstawy anatomii, psychologię, opiekę nad osobą chorą i niesamodzielną, pracownię zabiegów i praktyki zawodowe w DPS, szpitalu itd. Łącznie około 700 godzin łącznie z dwumiesięcznymi praktykami. Szkoły są placówkami przeważnie samorządowymi, podlegającymi Marszałkowi Województwa, więc i nauka w nich jest bezpłatna. Podobnie chyba też jest w ŻAKu. 
Co do postu tytułowego ..... żaden pracodawca w PL nie zatrudni pracownika w charakterze opiekuna osoby, która posiada jakiś tam dyplomik jakiejś tam firmy online. Inaczej z pewnością jest z pracą w DE, tam agencje kierują osoby bez kwalifikacji zawodowych, może nawet i z dyplomikami po kursie online. Później często bywa, że osoba jadąca do opieki nie ma pojęcia o pracy. A nie zawsze można liczyć na to, że zmiennik będzie na szteli i wszystko pokaże. Czasami zmiennik wyjeżdża wcześniej. Albo w przypadku nowej szteli, wtedy to nikt takiej osobie niczego nie pokaże. Znam sporo takich przykładów. Żeby nie być źle zrozumiany, nie twierdzę, że opiekunowie bez kwalifikacji są gorszymi pracownikami.
Dla Serenity taki przykładowy link http://wsck.devspectrum.pl/szkola-policealna/opiekun-medyczny-kkz/

Wprost  przeciwnie jesli chodzi o prace opiekuna w De. Juz we wczesniejszym poscie pisalam, ze  w Niemczech nie uznaja roznych dyplomikow i certyfikatow po kursach czy szkoleniach. Uznawane jest pomaturalne studium jako opiekun osob starszych lub opiekun medyczny plus praktyka albo trzyletnia szkola w Niemczech, z wymagana iloscia godzin. Takie wlasnie wyksztalcenie maja dziewczyny z Pflegedienstu, ktore ostatnio przychodzily i tez na innych Stellach, nawet nie dawno o tym z nimi rozmawialam . Tylko takie osoby sa wlasnie opiekunami  czyli Pflegekraft lub Altenhilfe , opiekunka zatrudniona przez polska agencje wspolpracujaca z niemiecka nie jest  tam wg prawa opiekunka tylko pomoca domowa czyli Haushalthilfe i nie sa jej potrzebne zadne dyplomy i wyksztalcenie  w tym kierunku, do czynnosci medycznych , zastrzykow a nawet podawania lekow przyjezdza Pflegedienst. Pomoc domowa nie powinna nawet sortowac lekow ale czesto  to robia . Nie musze jako Haushalthilfe  wykonywac specjalnych czynnosci, zebym sobie nie poradzila, opiekowalam sie osoba lezaca i dwa razy dziennie przyjezdzal Pflegedienst, rano myli podopieczna i ubierali, wieczorem  znow przebieranie , leki zastrzyk itp. duzo sie od nich  dowiedzialam jesli chodzi o pielegnacje osoby lezacej, to tam wlasnie dopiero nauczylam sie zmieniac pampersy, zadna filozofia . Do chodzacego dziadka, ale juz troche niedoleznego tez przyjezdzal chlopak z Pflege, myl go, golil, podawal leki i plastry z mofiny.  Wiekszosc opiekunek a wlasciwie pomocy domowych nie ma rozne zawody a nie ma kwalifikacji i sobie radzi, szczegolnie w przypadkach, kiedy tylko takie czynnosci wykonuje , najwyzej pomaga sie przebrac. rodziny chca, aby po prostu ktos byl z ze starymi, schorowanymi rodzicami a oni spokoj. pelno jest ofert bez dzwigania, wstawania w nocy, cewnikow, stommi  czy sond, do tego nie potrzebne szkoly tylko raczej dobry niemiecki , ale i tu  jest z tym roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że uznają dyplomy szkół policealnych i jeszcze wielu innych. O to bynajmniej jeszcze nie zabiegam, może za rok. Przyszły rok planuję jeszcze spędzać na sztelach.  
Chętnym i zainteresowanym uznawalnością podaję ciekawy link 
https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/pl/uznanie_zawodu.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie jestem na przedostatnim semestrze w Cosinusie na opiekunce osoby starszej i niebawem przystępuje do państwowych egzaminów.
Mam nadzieję że po zdaniu mój "papierek" będzie honorowany w różnych placówkach?

A wie ktoś jak to wygląda za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@natalia123 coraz mniej wymagają od strony formalnej ( nawet w domach opieki ) a w agencjach nigdy nie wymagano, ale wiadomo, że taki dyplom musi się przydać - na pewno jest też niemiecka jego wersja ?. No i zdobyta wiedza musi być niemała !

    Powodzenia na egzaminach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, natalia123 napisał:

Po cichu licze na wzrost pensji. Słyszałam że takie kwalifikacje są brane pod uwagę w przypadku prywatnych zatrudniających osób.

Do egzaminu jeszcze trochę czasu, ale już mam pewne obawy, bo nie mam pojęcia czego się spodziewać. Ale dziękuje @Serenity.

A żadna z Pań nie zdawała może takiego egzaminu po szkole policealnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...