Skocz do zawartości

Pochwalijki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Estar57 napisał:

Witam. Bardzo  Ci gratuluję wnuka i życzę wszystkiego najlepszego dla całej rodziny , a tym bardziej, że  od miesiąca też jestem babcią  Kubusia i waga urodzeniowa u nas podobna 3700 g i również siłami natury :)

no pacz....moze dziewczyny sie znaja???:haha:

no to rowniez najlepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

@lucinda Gratuluję wnusia. Niech zdrowo się rozwija.

Jeśli jeszcze całkiem nie zwariowałaś ze szczęścia, to stanie się to niebawem.

Wiem, co mówię...mój Franio ma już 17 miesięcy :love:

Na ten moment wiem że jest...zdjęcia mam ale czy dotarło...No właśnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się :oklaski: Mam zapas grzybków na cały rok :szydera:  Gotowane, smażone, zmielone, pokrojone...zajmują 2/3 zamrażarki :haha: I suszone...na parę bigosów, pieczeni i gulaszów wystarczy :haha: A jako że mam jeszcze 1/3 zamrażarki wolne, to jutro udaję się "odrobić zaległości"...bo pojawiły się zielonki i siwuchy :oklaski: Zatem "dasz bór, tfu...darz bór" trwa...i to w najlepsze :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Pochwalę się :oklaski: Mam zapas grzybków na cały rok :szydera:  Gotowane, smażone, zmielone, pokrojone...zajmują 2/3 zamrażarki :haha: I suszone...na parę bigosów, pieczeni i gulaszów wystarczy :haha: A jako że mam jeszcze 1/3 zamrażarki wolne, to jutro udaję się "odrobić zaległości"...bo pojawiły się zielonki i siwuchy :oklaski: Zatem "dasz bór, tfu...darz bór" trwa...i to w najlepsze :oklaski: 

Syneczek namawiał mnie na wyprawę do lasu na dzisiaj , ale nie dałam się .Pojedziemy chyba w środę ( będzie miał czas ) i też mam zapas grzybów odpowiedni , ale , żeby tak jeszcze po lesie połazić ...a przy okazji coś tam znaleźć .  Jest cieplutko ..w lasach wilgotno ...grzyby będą jeszcze :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Syneczek namawiał mnie na wyprawę do lasu na dzisiaj , ale nie dałam się .Pojedziemy chyba w środę ( będzie miał czas ) i też mam zapas grzybów odpowiedni , ale , żeby tak jeszcze po lesie połazić ...a przy okazji coś tam znaleźć .  Jest cieplutko ..w lasach wilgotno ...grzyby będą jeszcze :tak2:

I to cieszy :oklaski: Ja się zrobiłam potwornie wybredna i macam każdy grzyb w lesie :haha: Jak za miękki...nie biorę, nie taki gatunek...nie biorę, za duży...nie biorę :haha:Rozwydrzyłam się niemożebnie, ale fun mam :szydera: I trzeba się na zapas nacieszyć, bo za rok już tak fajnie nie będzie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

I to cieszy :oklaski: Ja się zrobiłam potwornie wybredna i macam każdy grzyb w lesie :haha: Jak za miękki...nie biorę, nie taki gatunek...nie biorę, za duży...nie biorę :haha:Rozwydrzyłam się niemożebnie, ale fun mam :szydera: I trzeba się na zapas nacieszyć, bo za rok już tak fajnie nie będzie :haha:

A jak ! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwalę się znowu :haha: Wyczytałam właśnie, że grzybofiśnięci mogą żyć dłużej i w dobrym zdrowiu :oklaski: A to za sprawą Mykoproteiny zawartej w grzybach :oklaski: 

"Mykoproteina, grzybowe białko zastępujące wegetarianom mięso, zmniejsza ryzyko zawału serca i cukrzycy.

Jak niedawno donosili naukowcy, nadmiar tzw. "dobrego" cholesterolu może poważnie szkodzić niektórym osobom. Niestety, tłuszcz w naszych posiłkach jest z reguły częstym gościem. A gdyby tak zastąpić schabowego, wegetariańskimi potrawami z dodatkiem mykoproteiny? Wtedy nie musielibyśmy się martwić tak bardzo cholesterolem, cukrzycą i zawałem serca. Do takich wniosków doszli dietetycy. Okazuje się, że regularne jedzenie mykoproteiny zmniejsza o około 15 proc. stężenie cholesterolu we krwi. Co więcej wegetariańskie białko spowalnia trawienie cukrów. To bardzo pożyteczna informacja dla cukrzyków"

I jeszcze ważna informacja: https://ncez.pl/abc-zywienia-/fakty-i-mity/grzyby---tylko-smak-czy-zrodlo-witamin--

Zbierajmy więc i cieszmy się zdrowiem :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chwale sie ,,aktcion,, z jezem.

Zobaczylam jakiegos, ze lazi,

Zanim przygotowalam wszystko, zniknal.

Ale slysze pod ogrodzeniem szelesc ,wiec pobieglam na ulice ,narzucilam na niego recznik i wlozylam do miski, coby nie uciekal.

Po pierwszym prysnieciu preparatem  skoczylo kilka pchel!

Jez ma niestety 2 wielkie opite kleszcze miedzy kolcami. :((((

Pchel bylo coraz wiecej ,wiec dalam spokoj kleszczom, tym bardziej ,ze nie mam pomyslu jak sie za nie zabrac, zeby wydlybac spomiedzy kolcow.

Powinny odpasc od spray.

To nie byl ten maluch, ktorego widzialam wczesniej.

Mam nadzieje,ze nie zapchlilam sie i babki dywanow....

A dzi wracam z glosowania, bialy dzien a tu jez przy pojemniku z woda !

Niedobrze, bo one grasuja po zmroku.

Patrze, a to chyba maluszek.

Nieruchawy jakis :((((

Ziec pop mowi, ze lezal na jezdni i ludzie go polozyli z boku.

Wpakowalam go do miski .obejrzalam, kleszczy nie ma.

Ale pchly i owszem a ile jaj lub pchlich odchodow sypalo sie z niego !!!!

Mialam na szczescie jeszcze ostatnia puszke kociego zarelka, polozylam mu pod nosem .

Biedne dziecko ,jadlo ,jadlo ,jadlo:love:

Nie uciekalo,

wody wypil tyle, ze musial wspinac sie do srodka, wiec dolalam do pelna. 

Duzo pil, mam nadzieje,ze nie ma goraczki.

I znow jadl.

Nie jest taki okraglusi jak ten z wczoraj :(((

Jutro lece po puszki i bede czatowac,

spryskam go jeszcze raz.

Obejrze, jesli bedzie cos nie ok, zawioze do przytulku dla jezy. 

O ile taki tu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sayonara 52 napisał:

A ja chwale sie ,,aktcion,, z jezem.

Zobaczylam jakiegos, ze lazi,

Zanim przygotowalam wszystko, zniknal.

Ale slysze pod ogrodzeniem szelesc ,wiec pobieglam na ulice ,narzucilam na niego recznik i wlozylam do miski, coby nie uciekal.

Po pierwszym prysnieciu preparatem  skoczylo kilka pchel!

Jez ma niestety 2 wielkie opite kleszcze miedzy kolcami. :((((

Pchel bylo coraz wiecej ,wiec dalam spokoj kleszczom, tym bardziej ,ze nie mam pomyslu jak sie za nie zabrac, zeby wydlybac spomiedzy kolcow.

Powinny odpasc od spray.

To nie byl ten maluch, ktorego widzialam wczesniej.

Mam nadzieje,ze nie zapchlilam sie i babki dywanow....

A dzi wracam z glosowania, bialy dzien a tu jez przy pojemniku z woda !

Niedobrze, bo one grasuja po zmroku.

Patrze, a to chyba maluszek.

Nieruchawy jakis :((((

Ziec pop mowi, ze lezal na jezdni i ludzie go polozyli z boku.

Wpakowalam go do miski .obejrzalam, kleszczy nie ma.

Ale pchly i owszem a ile jaj lub pchlich odchodow sypalo sie z niego !!!!

Mialam na szczescie jeszcze ostatnia puszke kociego zarelka, polozylam mu pod nosem .

Biedne dziecko ,jadlo ,jadlo ,jadlo:love:

Nie uciekalo,

wody wypil tyle, ze musial wspinac sie do srodka, wiec dolalam do pelna. 

Duzo pil, mam nadzieje,ze nie ma goraczki.

I znow jadl.

Nie jest taki okraglusi jak ten z wczoraj :(((

Jutro lece po puszki i bede czatowac,

spryskam go jeszcze raz.

Obejrze, jesli bedzie cos nie ok, zawioze do przytulku dla jezy. 

O ile taki tu jest

Zobaczyłam Twój wpis i mysle sobie zerkne czy faktycznie babce wiaderka węgla nie zaserwowałaś.Czytam a tu taaaki post.Az mi oczy zwilgotnialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...