Skocz do zawartości

Opiekunki przez polskie i niemieckie agencje pracują nielegalnie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech pan nie mąci  opiekunom w głowach. Opłatami na niemieckie ubezpieczenia rentowe.ile ta renta wyniesie 60 do 150e na miesiąc. Lepiej każda kobieta zrobi odkładając taka kwotę w Polsce na przyszłą emeryturę. Dlaczego mamy wspierać niby legalna umowa z rodziną niemiecki system socjalny.nigdy z tego dobrodziejstwa nie skorzystamy. Co Niemcy zrobiły dla nas dobrego w opiece?wszyscy wiedzą jak jest  .i nikt nie kiwnie  palcem aby uregulować ta kwestię. A pana wyliczenia mają się nijak do pracy w tym konkretnym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia słuszna uwaga o paniach powyżej. Myślę, że reklama jest dźwignią handlu

@marii

1 godzinę temu, marii napisał:

Niech pan nie mąci  opiekunom w głowach. Opłatami na niemieckie ubezpieczenia rentowe.ile ta renta wyniesie 60 do 150e na miesiąc. Lepiej każda kobieta zrobi odkładając taka kwotę w Polsce na przyszłą emeryturę. Dlaczego mamy wspierać niby legalna umowa z rodziną niemiecki system socjalny.nigdy z tego dobrodziejstwa nie skorzystamy. Co Niemcy zrobiły dla nas dobrego w opiece?wszyscy wiedzą jak jest  .i nikt nie kiwnie  palcem aby uregulować ta kwestię. A pana wyliczenia mają się nijak do pracy w tym konkretnym zawodzie.

Całkowicie się zgadzam z Tobą Marii.

             Gdyby chciano w Niemczech uregulować naszą pracę to wprowadzili by proste umowy cywilno-prawne zwane u nas śmieciówkami  i zwolnili z obowiązku ubezpieczenia w Niemczech i wtedy ten rynek , i tak zasadniczo na czarno, zaczął by się cywilizować, ale tak nie ma.

              Dają nam tylko takie wybory, żeby nas jak najwięcej wycisnąć. Fundacje to mają niemieckie  kasy chorych i  fundusze emerytalne podtuczyć, bo Polka guzik z tego wyciśnie. Agencje za znalezienie pracy i "legalność" i trochę wiecej spokoju biorą po kilkaset euro co miesiąc. I to  my zarabiamy na agencje czy jak tu proponują na  fundacje niemieckie. Ale  na czarno to jest się niewolnikiem 24, bo ...może wypłaty nie być. Takie fajne wybory mamy.

         Jest nas coraz więcej i może zaczną powstawać jakieś inicjatywy od dołu: powstaną spółki opiekunek albo spółdzielnie pracy: gdzie nic o nas bez nas. ? Pomarzyć sobie można...i to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdziezby nie wspomniec o tych na czarno? fobia jakas czy co? No ale po raz ostatni to napisze, zreszta opiekunki nawet te legalne wiedza , ze na czarno .....moze nie byc TYGODNOWKI !  Opiekunki mimo , ze zlozyly sprawe do sadu nadal nie maja pieniedzy za kilka miesiecy pracy od pewnej znanej agencji z Krakowa-aktualne wpisy w temacie Opinie na temat agencji i posrednikow na innym forum dla opiekunek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polskie i niemieckie agencje zatrudnienia – jak sprawdzić ich legalność

Jak nie dać się nabrać nielegalnej agencji zatrudnienia? Skąd wiedzieć, że trafiło się na uczciwego pośrednika pracy? Co gwarantuje, że dana agencja działa zgodnie z prawem?

http://www.mypolacy.de/serwisy/poradniki/gdzie-szukac/polskie-i-niemieckie-agencje-zatrudnienia-jak-sprawdzic-ich-legalnosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎30‎.‎09‎.‎2016 at 14:59, Serenity napisał:

tak, tu się z Tobą zgadzam - długodystansowca rodzina jeszcze zatrudni bezpośrednio, ale to po wcześniejszym  okresie zatrudnienia na czarno, gdy bardzo komuś ufają. Na 2 miesiące to im nie warto narobić sobie kłopotu : ubezpieczenie wysokie około 770 euro i co najgorsze : odpowiedzialność jako pracodawca dość poważna. Nie wiem czy na dobrą sprawę  w ogóle mogliby się pozbyć opiekunki, która się poważnie rozchorowała a mieszka u nich, i do Polski nie chce wrócić, bo w Niemczech się ubezpieczyła i np. stara się o niemiecką rentę czy rehabilitację, których to rzeczy bez adresu nie dostanie  ? Może trzeba by napisać do jakiejś fundacji...?

Z kad sie ta cena 770 € za ubezpieczenie wziela? Dobrze sie usmialam

maritima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎30‎.‎09‎.‎2016 at 08:37, Miroslaw napisał:

Od 3 lat zajmuje sie prawnym aspektem opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Wyniki moich badan sa druzgocace dla wszystkim polskich i niemieckich firm, ktore oferuja opieke 24 godzinna w domach podopiecznych.

Konkluzja jest jedna: Wszystkie polskie i niemieckie firmy, przekazujace swoich pracownikow do innych organizacji, firmy czy rodziny na 24 godz. pracuja calkowicie nielegalnie.  To tak skrotowo. Jezeli jest ktos tematem zainteresowany, sluze bogatym materialem dowodowym

Jak  Pan wpadl na ten pomysl? Oczywiscie, ze legalnie!  Ale niestety z naruszaniem niemieckiego prawa pracy.

Pracownikow UE pracujacych na terenie Niemiec obowiazuje niemieckie prawo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeprowadziłam wykopaliska i taki oto eksponat historyczny najszłam :d . Pflegeagentur  Pana Miro chyba cienko przędzie, co akurat wcale mnie nie dziwi. Pan Mirosław chce kojarzyć pracodawce z pracownikiem, po czym elegancko umywa rączki i martw się sama o siebie. Nie masz co jeść na Stelli? To juz Twój problem. Jestes wykorzystywana? To już Twój problem i tak mogę mnozyć przykłady. 
Pan Miro stroną kontraktu nie jest, to i nie jego to problemy. Przypomnijcie mi, dawał Pan Mirosław Arbeitsvertrag do wglądu ? Bardzo jestem ciekawa jego treści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodzisława napisał:

Przeprowadziłam wykopaliska i taki oto eksponat historyczny najszłam :d . Pflegeagentur  Pana Miro chyba cienko przędzie, co akurat wcale mnie nie dziwi. Pan Mirosław chce kojarzyć pracodawce z pracownikiem, po czym elegancko umywa rączki i martw się sama o siebie. Nie masz co jeść na Stelli? To juz Twój problem. Jestes wykorzystywana? To już Twój problem i tak mogę mnozyć przykłady. 
Pan Miro stroną kontraktu nie jest, to i nie jego to problemy. Przypomnijcie mi, dawał Pan Mirosław Arbeitsvertrag do wglądu ? Bardzo jestem ciekawa jego treści.

 

Proszę bardzo :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...