Skocz do zawartości

Nowa w temacie opiekunka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, JADWIGA1963 napisał:

Też mnie to zaniepokoił ale w załączniku nr 8 tak zapisano chyba że ja nie rozumiem i nie umie czytać umów ,czy jak mówią że 1300 euro to na koncie ma byćok

Masz prawo pytać firmę do woli zadzwoń ,upewnij się .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gosia54 napisał:

Chciałam dopisać,że z firmą umowę rozwiązałam, może macie dobre firmy z którymi pracujecie i szanują opiekunkę i dobrze płacą?

Wszystkie dobrze płacą jak mówią, i wszystkie szanują opiekunki,a co do czego to licz na siebie, wszystko zależy od samej siebie, jak będzie na ofercie, musisz sama zdecydować i sama swoim nosem wyczuć, która oferta Ci pasuje i ile chcesz zarabiać, dla mnie firma np, jest super a dla Ciebie będzie tragedia, przewertuj internet ,poczytaj sobie opinie, sama zdecydujesz i to będzie najlepsze co zrobisz,bo ryzyko zawsze mamy,ale świat należy do odważnych,powodzenia:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Też mnie to zaniepokoił ale w załączniku nr 8 tak zapisano chyba że ja nie rozumiem i nie umie czytać umów ,czy jak mówią że 1300 euro to na koncie ma byćok

Do czasu az jednznacznie nie wyjaśnisz kwestii potracenia,nie podpisuj umowy i nie odsyłaj.Najlepiej jakbys z tym pytaniem zwrocila się mailem i uzyskala odpowiedz tez pisemnie,czy jest to to tylko zapis formalny.bo od paru lat jest taki wymog,czy faktycznie będą potracac o tego 1300,ktore mialabys zarobić.W jednej z agencji miałem podobna sytuacje,ze w umowie był zapis ,ze mam codziennie placic po 10 euro za wyżywienie,ale ale faktycznie nie placilem.Zycze powodzenia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,przed wyjazdem szukałam w internecie opini i chyba nie ma takiej firmy żeby wszyscy byli zadowoloni,rekrutację przeszłam z 3 firmami ,jeny niemiecki jest taki trudny,jak byłam na zleceniu prawie nic nie rozumiałam, ale myślę żebym dłużej została to dużo można się nauczyć i rozumieć jak składać  zdania,uczę się cały czas, ale to nie takie proste i w tym wieku zmieniać swoje życie,jeszcze rok temu nie myślałam o wyjeździe,jakie życie jest przewrotne?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rozamunda napisał:

Masz prawo pytać firmę do woli zadzwoń ,upewnij się .

mysle ze lepszym rozwiazaniem bylby mail.....konkretnie zadac pytania ...na telefon mozna bajki do woli opowiadac a na maila trzeba udzielic pisemnej odpowiedzi ..wiem ze firmy lekcewaza nas na potege ale gdyby cos....jest mail...

poza tym jezeli jestes juz na wyjezdzie.....istnieje prawdopdobienstwo zawarcia umowy w chwili przyjazdu na miejsce nie majac w reku tego papieru....to przetrenowalam ostatnio - sa przepisy w KC a co najwazniejsze.....czy to umowa zlecenie czy umowa o dzielo- firmy uzywaja jednej nazwy a to sa zupelnie inne zapisy regulacje itd....

dopytac mailem albo sms..byle miec slad ze cos w temacie sie dzialo..miec oczy dookola glowy 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.05.2019 at 07:34, BabaJagusia napisał:

Dziewczyny i chłopaki:chcę się upewnić jeno. Czopki oczywiście nie leżą w naszej gestii? 

No chyba, że znienacka albo połknięcia. Taki czarny humor dzisiaj mam. Co ja gadam, jaki humor:szok:

@BabaJagusia masz na mysli, czopki przeciw  muchoroidom?;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JADWIGA1963 napisał:

Dziewczyny dzisiaj dostałam umowę do przeczytania .Same obowiązki ,żadnych praw za wszystko odpowiada opiekunka .Znalazłam jedną niepokojąca rzecz zawarta w umowie mianowicie ,że firma pobierz i odlicza  kwotę 136 euro tygodniowo na utrzymanie . Próbowałam się skontaktować z firmą ale już koniec pracy.musze czekać do poniedziałku.Czy ktoś miał to w umowie jest to załącznik.prosze powiedzcie? Czy kwota którą podają dostajecie w całości czy są ukryte jakieś odciągnięcia.pozdrawiam wszystkich

@JADWIGA1963 nawet nie mysl, zostaw ta firme!:mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gosia54 napisał:

Oczywiście,przed wyjazdem szukałam w internecie opini i chyba nie ma takiej firmy żeby wszyscy byli zadowoloni,rekrutację przeszłam z 3 firmami ,jeny niemiecki jest taki trudny,jak byłam na zleceniu prawie nic nie rozumiałam, ale myślę żebym dłużej została to dużo można się nauczyć i rozumieć jak składać  zdania,uczę się cały czas, ale to nie takie proste i w tym wieku zmieniać swoje życie,jeszcze rok temu nie myślałam o wyjeździe,jakie życie jest przewrotne?

@Gosia54zycie robi niespodzianki.

Tez tak mialam.

Absolutnie nie planowalam i nie sadzilam,ze pojade do opieki.

Ale sama wiesz.

Najczesciej przychodzi moment, ze stoisz przy scianie.

I wtedy decyzja.

Ta praca ma duzo plusow.

Poznajesz nowych ludzi, miejsca, zarabiasz niezle.

Uczysz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@BabaJagusia masz na mysli, czopki przeciw  muchoroidom?;)))

Nie dociekam na jakie schorzenia pdp. ma leki. Myślę, iż czopki podawane są doraźnie przy zaparciach. Od wczoraj podaję do kawy moje "mleko" owsiane. No i dzisiaj było kupsko, że "palce lizać" :hura:. Sorki za te "palce" ale ja tak mam:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BabaJagusia napisał:

Nie dociekam na jakie schorzenia pdp. ma leki. Myślę, iż czopki podawane są doraźnie przy zaparciach. Od wczoraj podaję do kawy moje "mleko" owsiane. No i dzisiaj było kupsko, że "palce lizać" :hura:. Sorki za te "palce" ale ja tak mam:haha:

Pięknie opisałaś ,, :szydera::oklaski: palce to palce ale dla dupska jak ulżyło,,uffff 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gosia54 napisał:

,jeszcze rok temu nie myślałam o wyjeździe,jakie życie jest przewrotne?

Nie Ty jedna ! większośc z nas trafiła migiem na De, nie jednej z nas życie przestawiło się do góry nogami, tak jak mi ,,,ale spontan i szybkie decyzje też na dobre wychodzą,,zawsze warto spróbować, Nie strachaj ,,nie bojaj, jedz i pracuj  ,zarabiaj,ucz się, nie ważne ile się ma lat, zawsze coś w tej glówce makówce zostanie,Powodzenia:cmok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Chciałabym wszystkim podziękować za porady.Podpisalsm  zlecenie i zaczynam od czerwca trzymajcie kciuki myślę,że dam radę poinformuje Was  o moich poczynaniach pozdrawiam

Powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane panie  jestem na zleceniu  rodzina nawet w porządku, starsza pani z lekka demencją żyje w swoim świecie ,ale zaczął się problem ze wstawaniem w nocy ,o których nie było mowy zwalaj to na nowe lekarstwa .Babcia dzisiaj wszystko wywaliła włącznie z nocnikiem musiałam to ogarnąć bo jak ją zostawić . Proszę poradzicie czy zgłaszać to kordynatorce.prosze to moje pierwsze zlecenie pozdrawiam

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JADWIGA1963 napisał:

Kochane panie  jestem na zleceniu  rodzina nawet w porządku, starsza pani z lekka demencją żyje w swoim świecie ,ale zaczął się problem ze wstawaniem w nocy ,o których nie było mowy zwalaj to na nowe lekarstwa .Babcia dzisiaj wszystko wywaliła włącznie z nocnikiem musiałam to ogarnąć bo jak ją zostawić . Proszę poradzicie czy zgłaszać to kordynatorce.prosze to moje pierwsze zlecenie pozdrawiam

Natychmiast pisz maila. Miejsce niezgodne z opisem. Przez telefon mogą się potem wyprzeć, że dostali informację. Niech monitują rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JADWIGA1963 napisał:

Jutro ma dzwonić kordynatorka  więc wszystko przekażę .jestem tydzień a 4 razy babcia dała popis .pozdrawiam.

Czyli szykuje się cały turnus z takimi nockami,jeśli rodzina nie zrobi czegoś w sprawie lekówTu za nocki się osobno płaci,a przynajmniej powinno o ile sobie będziesz umiała to wynegocjować.Lub masz normalną koordynatorkę ,która Ci w tym pomoże.Czy masz przerwę w ciągu dnia ,taką standardową ,po obiedzie,2-3 godziny?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JADWIGA1963 napisał:

Jutro ma dzwonić kordynatorka  więc wszystko przekażę .jestem tydzień a 4 razy babcia dała popis .pozdrawiam.

A co na to rodzina? zwalą zawsze na leki ,Twoje pierwsze zlecenie, ale się nie zarażaj, jestem bardzo ciekawa co zrobi koordynator,znając ich wiem jedno, będą przeciągac sprawę,aby nie urazic rodziny, ale może Ty spróbuj babci tłumaczyć, prostymi slowami ,nie wiem na jakim etapie jest ta demencja, może babcie coś denerwuje i się wyżywa, może ma cos zabronione, może i może !!! ale wszystko przyjmuj w spokoju, Twoja praca, ale nocki są tutaj najgorsze, ona nie śpi? w ogóle?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Jutro ma dzwonić kordynatorka  więc wszystko przekażę .jestem tydzień a 4 razy babcia dała popis .pozdrawiam.

Niemcy nie lubią płacić...więc wytłumacz jej i rodzinie, że mają ci dać za każde wstawanie 10 euro. Poskutkuje natychmiast. Jak masz translatora, to przygotuj sobie taki tekst i im pokaż. Czytać w mowie ojczystej potrafią. I koordynatorce powiedz to samo. Ale maila i tak napisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...