Skocz do zawartości

Co jest tańsze: dom opieki czy opiekunka z agencji ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w innym temacie na naszym forum pojawił się wątek kto jest tąnszy : opiekunka czy dom opieki w Niemmczech ?

Z tego co czytam i słyszę to wnioskuję, że   raczej pflegeheim jest tańszy od oferty agencji. Jasne, że jakość życia takiego seniora bardzo by się obniżyła i z reguły żaden staruszek do domu starców iść nie chce.

Mój staruszek policzył, że by zaoszczędził 500 euro, ale jak mówi : po co mu te pieniądze ? a swój dom lubi.

Ma też dom, który wynająć by mogli za - ja wiem ? 800euro na pewno.

a jak Wy sądzicie ? Jak to wygląda w przypadku waszych zleceń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opiekunka

Moim zdaniem opiekunka jest tansza od altersheimu, wlasnie jestem pierwsza opiekunka u pani z objawami demencji, ktora syn cofnal po 4 tygodniach pobytu w altersheimie ze wzgledu na wysokie oplaty, a a do agencji placi do 2 000 euro, dom starosci Altersheim kosztowal 4 tysiace euro za 4 tygodnie i podopieczna nie byla zadowolona, ze mnie tez nie jest zadowolona,  ale to wina agencji, ze napisala do rodziny, ze mam perfekcyjny jezyk niemiecki i perfekcyjna pomoc domowa, ale osoba demencyjna nic nie rozumie, raz to mowi, a raz inaczej, kwestia charakterów, na szczescie po mnie przyjedzie w lipcu inna opiekunka i moze podopieczna przyzwyczai sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość opiekunka napisał:

Moim zdaniem opiekunka jest tansza od altersheimu, wlasnie jestem pierwsza opiekunka u pani z objawami demencji, ktora syn cofnal po 4 tygodniach pobytu w altersheimie ze wzgledu na wysokie oplaty, a a do agencji placi do 2 000 euro, dom starosci Altersheim kosztowal 4 tysiace euro za 4 tygodnie i podopieczna nie byla zadowolona, ze mnie tez nie jest zadowolona,  ale to wina agencji, ze napisala do rodziny, ze mam perfekcyjny jezyk niemiecki i perfekcyjna pomoc domowa, ale osoba demencyjna nic nie rozumie, raz to mowi, a raz inaczej, kwestia charakterów, na szczescie po mnie przyjedzie w lipcu inna opiekunka i moze podopieczna przyzwyczai sie.

Bardzo malo coś płaci ten syn do agencji. Za osobę z językiem raczej opłaty są wyższe. a altersheim to wybrał dość drogi...4000 za 4 tygodnie ? tak by  podrożało ? a babcia nie ma żadnej dopłaty ? Musiałaby mieć bardzo dużą rentę  pow 3000euro ?

oczywiście, każdy nasz pdp ma swoją historię i sytuację.

Mój pdp nie ma żadnej demencji, więc byłoby mu taniej w domu opieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Serenity: Wybacz, ale czy to jest Twój problem co jest tańsze? Wynajmujesz opiekunki? Masz zlecenie, jedziesz, pracujesz, kasujesz kasę i adje! Jak masz możliwość wyboru zlecenia to dobrze, jak nie, to nie za bardzo. Czytając niektóre Wasze posty mam wrażenie, że my w różnych Niemczech pracujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

Okropnie zestresowani coś jesteście , komentujący....

nie wiem o co tym Panom chodzi... ja tez sie zastanawialam ile warta jest moja praca, gdyby mieli za to samo w Heimie zaplacic... my naprawde nie zastanawiamy sie tytaj ile zarabia dyrektor szpitala czy banku, wszystko jest na temat... ale zawsze komus cos nie pasi... co wam przeszkadza... jamysle jeszcze Serenity, nie wiem jak w Niemchech, ale w Austrii jest wymog opieki domowej... bo jak oddasz na oststnie 3 lata zycia kogos z rdzinki do Heimu to tracisz prawo do spadku po nim, bo jak jest za niego z panstwowej kasy placone t panstwo nabywa prawo do spadku, ale czasem ktos nie ma nic a i tak rodzinka do Heimu nie odda...ale z tym zwrotem, czy doplatą do Heimu czy opieki przez panstwo to tez cos w tym jest... bo jak moj pdp to rachunki byly dla nich rzecza swieta, tak bardzo chcieli, a tu jeden ode mnie wzieli, a pozniej tylko pisali zeby na maila im wyslac ile kasy maja mi przelac i tyle.... wynika to z tego, ze moja pdp ma 3.370 euro emerytury i nikt jej juz pewnie grosza ani centa nie doplaci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty nie wiem jaka jest granica wysokości emerytury do  dopłaty do pobytu w domu opieki w Niemczech, ale jest jakoś ustalona. Bardzo bogaty emeryt dopłaty nie dostanie, ale wiem, że ktoś z 2500 euro dopłatę dostał (a). Przy tym stan posiadania emerytów raczej nie ma znaczenia tzn. nieruchomości. Dzieciom nikt ich spadku nie zabierze, żeby pokryć koszty domu opieki, ale rzecz jest dyskutowana w Niemczech i chyba jest tak, że rodzic mógłby zażądać zwrotu darowizny od dzieci ( jeśli już ją przekazał), żeby zapewnić sobie lepsze warunki opieki. Za to państwo  może coś  wziąć z oszczędności emerytów będących w domu opieki, jeśli ci mają własne konto, bo kiedyś jedna staruszka powiedziała mi, że jak zużyje oszczędności to idzie do domu opieki, ale nie wcześniej.

        Temat jest istotnie ciekawy i warto to śledzić na bieżąco, bo sporo może się zmieniać. I pewnie, że ma to wpływ na nasze warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kris napisał:

Frau Betty - twoja wypowiedź egzystencjalizmem zalatuje...:d

nie obchodzi mnie Twoje zdanie i zwroty w stylu Frau Betty... Wszedles czlowieku w bardzo zgrane forum ludzi, ktorzy sie bardzo lubia, cenia, dziela swoimi problemami, doswiadczeniem, sa dla siebie wsparciem i nikogo tu nie interesuje ktos Twojego pokroju wytykajacy innym to czy tamto: darzymy sie tu szacunkiem, mamy poczucie humoru, a to forum dla wielu z nas jest duzym wsparciem w ciezkich chwilach, jakich w naszej pracy nie brakuje... Zachowaj swoje spostrzezenia nie zwiazane z tematem i polegajace na wytykaniu innym ich cech dla siebie, ja zinteresowana tym nie jestem, jezeli wszedles w nasze progi to uszanuj srodowisko, jezeli chcesz sie do niego przylaczyc, albo nie bedziesz tu mile widziany... a co do czyichs wad to czesto jest tak, ze ktos czyjes wady pod lasem widzi, a swoich pod nosem to juz nie.... zegnam oschle...

2 minuty temu, Serenity napisał:

@Betty nie wiem jaka jest granica wysokości emerytury do  dopłaty do pobytu w domu opieki w Niemczech, ale jest jakoś ustalona. Bardzo bogaty emeryt dopłaty nie dostanie, ale wiem, że ktoś z 2500 euro dopłatę dostał (a). Przy tym stan posiadania emerytów raczej nie ma znaczenia tzn. nieruchomości. Dzieciom nikt ich spadku nie zabierze, żeby pokryć koszty domu opieki, ale rzecz jest dyskutowana w Niemczech i chyba jest tak, że rodzic mógłby zażądać zwrotu darowizny od dzieci ( jeśli już ją przekazał), żeby zapewnić sobie lepsze warunki opieki. Za to państwo  może coś  wziąć z oszczędności emerytów będących w domu opieki, jeśli ci mają własne konto, bo kiedyś jedna staruszka powiedziała mi, że jak zużyje oszczędności to idzie do domu opieki, ale nie wcześniej.

        Temat jest istotnie ciekawy i warto to śledzić na bieżąco, bo sporo może się zmieniać. I pewnie, że ma to wpływ na nasze warunki pracy.

dokladnie... od tego jak sytuacja sie rozwinie, a pewnie sie bedzie zmieniac, bo panstwo bedzie musialo coraz wiecej regulowac w tych kwestiach, gdzyz ludzi starzejacych sie i potrzebujacych opieki jest i bedzie coraz wiecej a im wiecej bedzie potrzbujacych opieki tym bardziej przelozy sie to na nasze stawki i okreslenie i zabezpieczenie moze jakos odgornie naszych warunkow pracy... ktos moze sie w koncy za to wezmie... licze na to, jak my wszyscy zreszta.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty myślę, że jeśli w Niemczech będzie gorzej z dopłatami do domów opieki ( teraz dopłacają grubo powyżej tysiąca ) i państwo zacznie wyciągać pieniądze na opiekę od dzieci i obciążąć nieruchomości staruszków to nasze warunki pracy mogą się nawet poprawić i wybór ofert będzie jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kris napisał:

Już wyciąga od dzieci. Emerytura + socjal + dzieci. Niska emerytura, niski socjal, dużo od dzieci. Dlatego jedyną alternatywą jesteśmy my!

 

5 godzin temu, Gość opiekunka napisał:

Moim zdaniem opiekunka jest tansza od altersheimu, wlasnie jestem pierwsza opiekunka u pani z objawami demencji, ktora syn cofnal po 4 tygodniach pobytu w altersheimie ze wzgledu na wysokie oplaty, a a do agencji placi do 2 000 euro, dom starosci Altersheim kosztowal 4 tysiace euro za 4 tygodnie i podopieczna nie byla zadowolona, ze mnie tez nie jest zadowolona,  ale to wina agencji, ze napisala do rodziny, ze mam perfekcyjny jezyk niemiecki i perfekcyjna pomoc domowa, ale osoba demencyjna nic nie rozumie, raz to mowi, a raz inaczej, kwestia charakterów, na szczescie po mnie przyjedzie w lipcu inna opiekunka i moze podopieczna przyzwyczai sie.

Altenheim przecietnie kosztuje 3200 euro a sa i drozsze,  tak jak napisalas od tej kwoty odlicza sie Pflegegeld , ktory jest w roznej wysokosci w zaleznosci od Stuffe. Bez okreslonej grupy czyli 0   wynosi 231 , przy grupie 1 -468 eu albo 689 jesli  sa zdrowotne,wieksze problemy. Grupa 2 -do1144 eu albo do 1298. Grupa 3-1612 eu. Te oplaty to jeszcze wahaja sie w tych widelkach w zaleznosci od emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaki jest cel tej dyskusji? Kto i co chce osiągnąć? Czy może chodzi o to, kto wie lepiej? :cool: Moim zdaniem, każdy przypadek pobytu w "heimie" należy traktować indywidualnie, ponieważ na koszt pobytu PDP składa się wiele czynników. Z pewnością jest to suma min. 3200-3500 euro przeciętnego domu opieki.

Opiekunka była jest i będzie tańsza, do tego ma jeszcze wartość dodatkową...może jeszcze zadbać o kota, psa i ogródek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , pierwszy raz sie z tym spotkalam , zeby ktos upieral  sie, ze jest inaczej. stad ten moj 'bulwers "Opiekunka zadba i o dziadkow, psa, kota, rybki a nawet ogrodek i to jest  chyba ten luksus hehe. No jeszcze poza tym rzeczywiscie dobrze  dla staruszkow zostac w swoim domu , ale czesto jest tak , ze sa osoby o zaburzonej orientacji, chca ze swojego domu isc do domu, lub obloznie chorzy  prawie bez kontakte z otoczeniem  albo z zaawansowana demencja czy Alzheimerem bardzo uciazliwi w opiece.Mecza sie sami bez fachowej pomocy, meczy sie opiekunka a luksus to ma rodzina , przeciez oni sie nimi nie zajmuja, nawet czesto  wyciszajacych lekow nie chca zalatwic. Oszczedza kase i maja swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gość Lola napisał:

No jeszcze poza tym rzeczywiscie dobrze  dla staruszkow zostac w swoim domu

Z naszego punktu widzenia, to wiemy, że nie ma lepszego miejsca dla PDP niż własny dom. Z punktu widzenia rodziny, najczęściej jest tak, jak napisałaś, że rodzina oszczędza mniej lub bardziej, wszyscy "dziedzice" liczą pieniądze, ponieważ wydatki pomniejszają ich majątek, który w przyszłości w końcu odziedziczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...