Skocz do zawartości

O polityce i Polsce trochę spokojniej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czytuję od lat teksty Nowego Obywatela i zawsze z przyjemnością, zwłaszcza redaktora Remigiusza Okraskę.

Nie ma tam plucia się , poniżania Polski, ale jest mądra analiza rzeczywistych trudności i zawsze jakieś małe światełko w tunelu

 

zapowiedź kolejnego numeru cytuję:

O tym m.in. piszemy w bieżącym numerze. Rozmowa z dr Sylwią Urbańską poświęcona jest losom Polek-emigrantek – kobiet, które uciekły przed biedą, brakiem perspektyw, przemocą i obojętnością czy bezradnością instytucji. W ich losach skupia się wszystko to, co było w naszym kraju najgorsze – taka forma państwa, z której nic dobrego nie wynika dla zwykłych ludzi. Podobne wnioski wyłaniają się z rozmowy z dr. Adamem Mrozowickim o losach – co za niemodny termin – klasy robotniczej po roku 1989: zdradzonej, lekceważonej, pozbawionej głosu, zapomnianej. Z kolei analiza Marcina Malinowskiego przedstawia plan takiego rozwoju Polski, który uwzględniłby interesy szerokich rzesz obywateli w perspektywie długofalowej i związanej z wieloma aspektami rzeczywistości, w tym takimi, na które elity rzadko zwracają uwagę. O taką tematykę zahacza także kilka innych tekstów – o transporcie publicznym, nierównościach społecznych, potrzebie odzyskania państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mi zabroni,Ty?????nie podobają Ci się Niemcy prosze wyjechać do Polski i pracować za 1000 zł.

jeszcze jedno---ja z sentymentu do Polski tu nie jeżdzę ,chyba ,że Ty a wiec pomyliłaś rynek pracy.Niemcom wielkie dzieki ,że pozwalają nam tu pracować i miedzy innymi dzięki nim Polska istnieje.(nie tylko im)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Serenity napisał:

@adamos1 wypowiedzi powyżej  nie warto komentować.

a tu zapomniałam dodać link do omawianej strony:

http://nowyobywatel.pl/category/kwartalnik/wiosna-2

a kto mi zabroni,Ty?????nie podobają Ci się Niemcy prosze wyjechać do Polski i pracować za 1000 zł.

jeszcze jedno---ja z sentymentu do Polski tu nie jeżdzę ,chyba ,że Ty a wiec pomyliłaś rynek pracy.Niemcom wielkie dzieki ,że pozwalają nam tu pracować i miedzy innymi dzięki nim Polska istnieje.(nie tylko im)                                                @adamos1  bardzo niesmaczne sa Twoje komentarze.Powinieneś czytać ze zrozumieniem.                   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moja droga  a czym mam je przyprawiać,żeby były smaczne? wybacz co myślę to piszę a zdania nie zmienię.,jeszcze jedna sprawa nie mam dostępu do wypowiedzi Serenity bo je zablokowałem  i napisałem tylko w temacie a nie odniosłem się do jej wypowiedzi.Pozdrawiam i miłego popołudnia.Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamos1 napisał:

nie moja droga  a czym mam je przyprawiać,żeby były smaczne? wybacz co myślę to piszę a zdania nie zmienię.,jeszcze jedna sprawa nie mam dostępu do wypowiedzi Serenity bo je zablokowałem  i napisałem tylko w temacie a nie odniosłem się do jej wypowiedzi.Pozdrawiam i miłego popołudnia.

@adamos1OOOO aż tak ,zablokowałeś, ja jak nie mam ochoty komentować to nie komentuję.Wiesz a propo @Serenity ja bardzo cenię jej komentarze!! a szczególnie dot.naszej pracy z PDP. Wysoka klasa i kultura.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją klase pokazała--proszę nie pisz już na jej temat...jeżeli masz ochote komentować moje komentarze komentuj i bądzmy ,chociaż my w zgodzie,,a  co do kultury ..to wiesz ....pozdrawiam.  Zamykam temat.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wstawię link który też od kogoś dostałam. Chodzi o podpisanie petycji do D. Trampa ws. ustawy 447. Nie można nic nie robić i czekac. Przynajmniej sumienie będe miała czyste. 

https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

Chyba mnie Moduś nie stłucze bananem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...