Skocz do zawartości

praca opiekuna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam obejrzeć też film  prod.francuskiej---Nietykalni---wspaniale zagrane role o czarnym opiekunie.-----krótka recenzja---komedia ,ale tak bywa w życiu.---"Nietykalni" to pełna humoru, wzruszająca opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Francuski arystokrata w wyniku wypadku na paralotni łamie kręgosłup. Przykuty do wózka inwalidzkiego postanawia zatrudnić kogoś do pomocy. Jego opiekunem zostaje młody chłopak z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód oraz przyjaźni, która uczyni bohaterów... nietykalnymi! Doskonała komedia, która w polskich kinach zgromadziła 800 000 widzów, a na całym świecie ponad 25 milionów. W 2012 roku otrzymała aż dziewięć nominacji do prestiżowej nagrody Cezara, m.in. dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Zwyciężyła w tej ostatniej kategorii.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamos1 napisał:

Polecam obejrzeć też film  prod.francuskiej---Nietykalni---wspaniale zagrane role o czarnym opiekunie.

Uwielbiam ten film. On jest oparty na faktach. Polecam wszystkim!

A tu zwiastun:

 

Edytowane przez Farbowana Niemka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamos1 napisał:

 

warto obejrzeć --jest to jeden z przykładów ofiarnej pracy opiekunów .

oglądałam już ten filmik i podziwiam tego chłopaka za tyle serca co ma ,za tyle cierpliwości, to młody chłopak ale ma cel w życiu i dąży do tego celu, dobrze myśli mówiąc ,że babcia nie ma już przyjemności za wiele to chodz niech sobie dobrze jeszcze pozajada i to cenie,,

ale tyle pracy przy babci i tylko 1000 euro? kpina jakaś,to jest właśnie wykorzystywanie i nawet podejrzewam z jakiej agencji ,,,,

@adamos1 oglądałam też ten film,,Nietykalni" -śliczny dla mnie,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blondi napisał:

oglądałam już ten filmik i podziwiam tego chłopaka za tyle serca co ma ,za tyle cierpliwości, to młody chłopak ale ma cel w życiu i dąży do tego celu, dobrze myśli mówiąc ,że babcia nie ma już przyjemności za wiele to chodz niech sobie dobrze jeszcze pozajada i to cenie,,

ale tyle pracy przy babci i tylko 1000 euro? kpina jakaś,to jest właśnie wykorzystywanie i nawet podejrzewam z jakiej agencji ,,,,

@adamos1 oglądałam też ten film,,Nietykalni" -śliczny dla mnie,,,,

były momenty w filmie Nietykalni ,że popłyneły mi łzy.to jednak jest praca dla ludzi z sercem  a nie dla "bydła"

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz serca niezbędne są przede wszystkim zwykła ludzka życzliwość, kompetencje i wyobraźnia. Z mojego doświadczenia wynika, że ważne jest też, żeby nie patrzeć na PDP jak na "kalekę" na wózku i współczuć mu, tylko patrzeć jak na normalnego człowieka i traktować tak jak innych ludzi.

Film jest rzeczywiście wzruszający, w rzeczywistości jednak rzadko spotyka się osoby na wózku, które wzbudzałyby taką sympatię jak główny bohater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohaterami są obydwoje stąd tytuł  Nietykalni  ,czy ja wiem ? spotkałem takich w swojej pracy ,jak wyjezdzałem dwoje miało łzy w oczach.Róznie to bywa.Obecnie mam też faceta ,ale inny typ,jestem tutaj już dwa lata ,ale jest niesympatyczny,jemu się wydaje ,że On jest zdrowy tylko wszyscy wokół niego to chorzy,ale na to nie zwracam uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, Twój obecny PDP nie pogodził się ze swoim złym stanem zdrowia. To wygląda na strach tuszowany arogancją.

Czy wiesz, dlaczego tytuł filmu jest "Nietykalni"? Tutaj na zdjęciu są ci prawdziwi:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,11485583,Nietykalny_Philippe_Pozzo_di_Borgo.html?as=3&startsz=x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,obejrzałem....a mój PDP hm?   czy tuszowany? obserwuje go cały czas,nie piszę kim jest,ale to też ma znaczenie.(jakiej narodowosci, chociaz twierdzi ,że jest Niemcem)    ale to moja tajemnica bo takich spraw nie powinno się wywlekać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Florcia napisał:

Zgadzam się, to prywatne sprawy. Być może ma taki sposób na "walkę" z chorobą a może nawet na walkę ze sobą?

problem złożony ,ale ok.typ egoisty  miał tylko żone     i jest teraz samotny ,  powtarzam mu do grobu tego nie weżmiesz  jak Twoja żona ,może bezpośrednio  ,ale z nim inaczej nie idzie "gadać"  po prostu chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam napisać ,już 9 lat pracuje w tym fachu,opisana jest tutaj czarna strona Agencji-to prawda ,ale nie wszystkie takie są.Wyjeżdzają kobiety o różnym zabarwieniu intelektualnym-nawet po studiach ,bo poznałem takie.Najgorsze jest to ,że Polak Polaka robi w "bambusa",nie Niemcy tylko Polacy,piszę o Niemcach bo tam są najczęstsze wyjazdy.Wg. nie oficjalnych danych około 150 tyś.Polek pracuje jako opiekunki,wśród tych Polek trafiają się różne Polki,które nie dają sobie w "kasze" dmuchać ,ale są i takie (zdesperowane) tragiczną sytuacją w domu.,robią wszystko by tylko utrzymać się na danej steli.Przez to są potem wykorzystywane jak i przez stronę polską i niemiecką.Jest to moim zdaniem dziki kapitalizm w najgorszym wydaniu.Szkoda tylko ,że władze w Polsce to bagatelizują i mało robią w tym kierunku by te wyjazdy za chlebem się skończyły.Dotyczy to nie tylko tego środowiska, ale cóż dla Rządu polskiego jest to "dojna krowa" ,która przynosi miliardy zł do kasy budżetu i jak jej się pozbyć?.Być może i w tej materii wypowiem się w mediach niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.04.2016 at 20:03, adamos1 napisał:

problem złożony ,ale ok.typ egoisty  miał tylko żone     i jest teraz samotny ,  powtarzam mu do grobu tego nie weżmiesz  jak Twoja żona ,może bezpośrednio  ,ale z nim inaczej nie idzie "gadać"  po prostu chory.

ha... przypomnialo mi sie: mialam kiedys pdp, po jej smierci znalazlam w szafce zeszyt staaarutenki, zżółkły, to byl recznie pisany pamietnik, po niemiecku, zaczynal sie od slow: mein Vater ist aus Polen nach Wien umgezogen um das besseres Leben zu finden... :) nigdy nie wiemy kim sa z pochodzenia ludzie z ktorymi mamy kontakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.06.2016 at 22:37, emma napisał:

Dzięki Emmo. dobrze, że trzymasz rękę na pulsie. Autor artykułu za mocno szuka sensacji a za mało - jeśli w ogóle -  wskazuje jakieś drogi wyjścia. Czy pozwolisz, że założę nowy temat w oparciu o ten artykuł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Serenity napisał:

Dzięki Emmo. dobrze, że trzymasz rękę na pulsie. Autor artykułu za mocno szuka sensacji a za mało - jeśli w ogóle -  wskazuje jakieś drogi wyjścia. Czy pozwolisz, że założę nowy temat w oparciu o ten artykuł ?

Pewnie, działaj ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...