Skocz do zawartości

Czy miewacie wolne dni w Niemczech?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, rozpoczelam dyskusje nad konkretnym sposobem oceny naszych agencji

i pojawila sie tam kwestia wolnych dni gwarantowanych przez agencje. Przyznam, ze mnie sie to praktycznie w ogole nie zdarzalo, zeby miec wolny dzien, nawet sie nad tym nie zastanawialam. Dopiero moja ostatnia agencja zadbala o zapewnienie mi jednego dnia wolnego w miesiacu, co bylo dla mnie zaskoczeniem. Juz w folderze reklamowym wreczanym naszym klientom w Niemczech jest podkreslone , ze opiekunka ma prawo do jednego dnia wolnego. Dotychczas nie zetknelam sie w ogole z pojeciem dnia wolnego.

          A jak jest w waszym przypadku?

Miewacie dni faktycznie wolne? raz w tygodniu albo raz w miesiacu?

Czy wolne dni gwarantuja wam jakos wasze agencje czy tez same sobie to zalatwilyscie z rodzina PDP?

W poprzednim miejscu pracy mialam wolne prawie dwa dni, ale tylko dlatego, ze moja PDP jechala 2 razy w tygodniu na 8h zajec do Czerwonego Krzyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanem mojego podopiecznego to o wolnym mogę zapomnieć, ale z drugiej strony nie narzekam, bo więcej leży albo śpi niż potrzebuje mojej pomocy:). A co do kwestionariusza to przy tak zmieniających się warunkach to ta cała inicjatywa nie ma sensu bo dzisiaj jest tak a jutro już inaczej. W mojej agencji dostałam zus od prawie 4 tysięcy i miesiąc później z tego zrezygnowali i albo miała się zgodzić na śmieszną kwotę albo rozwiązanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość napisał:

Ze stanem mojego podopiecznego to o wolnym mogę zapomnieć, ale z drugiej strony nie narzekam, bo więcej leży albo śpi niż potrzebuje mojej pomocy:). A co do kwestionariusza to przy tak zmieniających się warunkach to ta cała inicjatywa nie ma sensu bo dzisiaj jest tak a jutro już inaczej. W mojej agencji dostałam zus od prawie 4 tysięcy i miesiąc później z tego zrezygnowali i albo miała się zgodzić na śmieszną kwotę albo rozwiązanie umowy.

To pozostaje rozwiazac umowe i szukac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny dzień? mogę zapomnieć o wolnym dniu,mowy nie ma,jest cała rodzina na miejscu ,są dzieci i wnuki ale nawet w razie naprawdę jakieś poważnej sprawy ,gdzie bym musiała wyjśc i coś załatwić ,to nikogo nie ma na 10 min,aby przypilnowac tylko leki ,nie ma rodziny i nie ma pomocy.I już się tak spotkałam i wiem ,że rodzinka tylko wymądrzać się potrafi, ale nie zastąpi,a dlaczego nie zastąpi? a dlatego ,że dużo płaci agencji i nikt za mnie nie będzie roboty odwalał,przy tak kochającej mamusi i babci ,,,wolne w ciągu dnia mam i to nawet dużo,bo nie dam się usidlić jak moje włazidupy zmienniczki,,czy to się podoba czy nie rodzince. Ale jak rodzina kocha konto babci i jak jego pilnuje i strzeże, a włascielki konta nie ma kto przypilnować,,,:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam jeden dzień wolny i prawie polowe następnego bo przy niedzieli jest cała rodzina wiec zajmują sie dziadkiem. Ogólnie rodzina bardzo przestrzega przepisów wiec pracuje ustawowo do 40 h tygodniowo. Jestem na niemieckich zasadach, wiec praca i firma zatrudnienia super. Byłam raz przez agencje to nawet przerw nie miałam bo dziadek sie nie godził owszem ale tylko w domu u mnie w pokoju i musiałam być do dyspozycji. To musiałam powalczyć o pauzę . Agencja nawet nie interweniowała . Może zależy od agencji na jaka człowiek trafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marta piszesz ,przy niedzieli jest cała rodzina i się zajmuje dziadkiem -tak powinno być ,u mnie przyjdzie kupa rodziny i jeszcze ja mam być do towarzystwa -więc chwile pobędę i daję dyla i to im się nie podoba,chcą mnie usidlic na 100%,a ja się nie daję.

Podaj to i tamto i kawka i talerzyki itd.dla mnie to jest męczarnią.tłumaczę ,że ja jestem 24/24 w tym domu a rodzina jest raz na jakis czas i niech sobą poromawiają,ale rodzina nie ma o czym rozmawiac ,gapią się w TV albo w sufit , albo w okno i zero tematu z babką,,Także teraz bez dyskusji ,wychodzę i drapcie się po głowach i nogach ,gdzie chcecie -wy jesteście rodziną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Doskonale, ze dajesz sobie rade z taka sytuacja, bo to asystowanie przy wizytach bywa co sie zowie  :love:, zwlaszcza gdy obie strony totalnie nie maja sobie nic do powiedzenia:spioch:.  Obecnie mam bardzo zdrowa sytuacje w tym zakresie - rodzina jest w porzadku i umieja rozmawiac ze swoim ojcem, ale w przeszlosci to bywalo roznie i z reguly wycofywalam sie czym predzej tlumaczac, ze... bliska rodzina potrzebuje spedzac czas w swoim wylacznie towarzystwie i ja to doskonale rozumiem...choc mowiono mi, ze... moge przeciez zostac . Ha !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze wyjście  to wyjść  i niech rodzina trochę się zajmie PDP   dla siebie też musicie mieć czas  ja mam z tym spokój  bo mój PDP nie ma rodziny tylko siostrzenice ,ale są na dystans ,po prostu w przeszłości musieli żle żyć ze sobą i są na dystans a podpisała ,że bedzie się nim opiekować  ze względu na dom,no bo wiadomo  majątek by przepadł .Zresztą też wzieła opiekuna (mnie) bo wiadomo opiekunka by się wokół niego zakręciła  no i co? a jeszcze nie taki stary dopiero 73 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos1 to ja się teraz nie dziwię ,że 2 lata temu był casanovą,fajnie się pisze,,nie taki stary"

kiedyś byśmy powiedzieli ,jaki on już stary a teraz ,że mamy trochę mniej lat od dziadzi to dla nas nie jest już taki stary,,widzę ,że wszyscy się zatroszczyli o dziadka i o odpowiednią opiekę dla niego,a i racja ,jak dziadek fajny to nie jedna opiekunka by pląsy wywijała koło dziadka a dziadek by odstawiał oberka-hahhahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi-masz racje ,pamiętam pewien szczegół  z życia kiedy jeszcze żyła mama a byłem z rodzeństwa ostatni ,miałem ,chyba 15 lat mama już 50 lat i narzekała  jak ten czas szybko z leciał -dla mnie 50l to wieczność w tym czasie ,teraz wiem co mówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.02.2016 at 18:39, adamos1 napisał:

Blondi-masz racje ,pamiętam pewien szczegół  z życia kiedy jeszcze żyła mama a byłem z rodzeństwa ostatni ,miałem ,chyba 15 lat mama już 50 lat i narzekała  jak ten czas szybko z leciał -dla mnie 50l to wieczność w tym czasie ,teraz wiem co mówiła.

az takiego wieku, czy tez roznic nie potrzeba.... mialam kiedys przyjaciela, ja mialam 21 lat, a on mial 31, biegalismy razem codziennie, ale to nieistotne, wiec ja sie krepowalam przez ty do niego mowic, bo taki wydawal mi sie stary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Betty napisał:

az takiego wieku, czy tez roznic nie potrzeba.... mialam kiedys przyjaciela, ja mialam 21 lat, a on mial 31, biegalismy razem codziennie, ale to nieistotne, wiec ja sie krepowalam przez ty do niego mowic, bo taki wydawal mi sie stary :)

Betty bo może był już łysy albo za gruby albo za chudy albo wysoki jak brzoza a głupi jak koza-hahahha 

2 minuty temu, adamos1 napisał:

10 l różnicy !to cholernie  musiał wyglądać ha ha

przystojniakiem napewno nie był

Jak już tak piszemy tutaj nie na temat ,to coś dodam,,,Ja mam wnuczkę i uwierzcie mi ,komu nie powiem ,cokolwiek o wnuczce ,że bardzo tęskni za mną itd. to wszyscy patrzą na mnie jak na wariata , normalnie jak na wariata i się pytają ,ty masz wnuczkę a ja ,że mam dwie wnuczki to już mało gały nie wyjdą i od razu pytanie ,to ile ty masz lat? powiem Wam ,że nieraz już nic nie mówię,bo wiem jaka będzie reakcja ale jak nie mówic o wnuczkach , dla mnie jest to cholernie miłe bo czuję się młodo i jakoś tak chyba młodo wyglądam.Dzisiaj też mnie taka sytuacja spotkała .Czyli mogę jeszcze mieć takię małe dzieciaczki -hahhahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karmel70 napisał:

ja mam wolne weekendy, bo wtedy przyjeżdżają dzieci PDP. Wcześniej też miałam problemy z chwilą wolnego, ale to wszystko zależy do jakiej rodziny się trafi

tak jest masz racje ,wszystko zależy od kultury danej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karmel70 napisał:

ja mam wolne weekendy, bo wtedy przyjeżdżają dzieci PDP. Wcześniej też miałam problemy z chwilą wolnego, ale to wszystko zależy do jakiej rodziny się trafi

karmel70 -ok! napisz jak wygląda Twoje wolne , wtedy gotuje PDP rodzina? a co Ty jesz? ciekawi mnie,,,wiem ,że niektóre rodziny dadzą opiekunce kase na drobne wydatki ale to zależy od rodziny,narazie na takich hojnych nie trafiłam,,,

ale ja jakbym miała 2 dni wolnego i do domu nie daleko to dyla do domu,,,,2 dni w domu i spowrotem mogę wracać do pracy,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość bogna napisał:

witam

Czy możecie polecić jakąś dobrą i uczciwą polską agencję, która załatwia pracę dla opiekunek w Niemczech?

Nazwy agencji mogą być podawane wyłącznie w tematach opinii. Pozdrawiam. Moderator.

 

tu moderator ma racje ,opinie na temat Agencji są tak różne ,że trudno orzec która jest dobra a która zła,takie opinie można wymieniać sobie prywatnie.Wszystko zależy od wzajemnych relacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.02.2016 at 09:30, Serenity napisał:

Moi drodzy, rozpoczelam dyskusje nad konkretnym sposobem oceny naszych agencji

i pojawila sie tam kwestia wolnych dni gwarantowanych przez agencje. Przyznam, ze mnie sie to praktycznie w ogole nie zdarzalo, zeby miec wolny dzien, nawet sie nad tym nie zastanawialam. Dopiero moja ostatnia agencja zadbala o zapewnienie mi jednego dnia wolnego w miesiacu, co bylo dla mnie zaskoczeniem. Juz w folderze reklamowym wreczanym naszym klientom w Niemczech jest podkreslone , ze opiekunka ma prawo do jednego dnia wolnego. Dotychczas nie zetknelam sie w ogole z pojeciem dnia wolnego.

          A jak jest w waszym przypadku?

Miewacie dni faktycznie wolne? raz w tygodniu albo raz w miesiacu?

Czy wolne dni gwarantuja wam jakos wasze agencje czy tez same sobie to zalatwilyscie z rodzina PDP?

W poprzednim miejscu pracy mialam wolne prawie dwa dni, ale tylko dlatego, ze moja PDP jechala 2 razy w tygodniu na 8h zajec do Czerwonego Krzyza.

Ja mam 1 dzień wolnego ponieważ moja PDP jest w tym czasie-Tagesflega,poza tym 2 godz.dziennie ustalone z Rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, erika napisał:

Ja mam 1 dzień wolnego ponieważ moja PDP jest w tym czasie-Tagesflega,poza tym 2 godz.dziennie ustalone z Rodziną.

A ja w Niemczech miałam w jednym miejscu codziennie 3 godz wolnego no i praca do 19. W kolejnym miejscu wolne codziennie 2 godz po obiedzie i cała sobota/każda/. Teraz pracuję w Szwajcarii i też mam oprócz wolnego9 codziennie 2 godz sobotę lub niedzielę/do uzgodnienia z rodziną, która przxyjezdza wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...