Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś widzę ,że nam przychodzi samemu się zatroszczyć o zmiennika,,robimy za agencję,,,zaraz będzie coś takiego,,

-za polecenie zmiennika /zmienniczki płacimy 50 euro,,o ile ten zmiennik /.czka wytrwa na zleceniu do końca,,,

a dla agencji super ,,nie musi dzwonic i szukać ,,będzie podane na tacy,,

ale coś Wam powiem,,ja jakbym musiała kogoś poszukać na swoje miejsce ,,bo np, moja agencja by mnie o to poprosiła ,,a wiem ,że miejsce jest fajne ,ale ja tam i tak już nie wrócę,,to czemu nie,,daję namiary na forum i wybiorę fajną dziewczynę i niech jedzie i pracuje,,wiem jedno,,że nie wysylam i nie proponuje miejsca -piekła, tylko normalną fajną stelle,,,z pełnym opisem i przekazaniem,,,,:hahaha: chyba to by było lepsze dla nie jednej opiekunki niż propozycja przekazana przez agencję,,,nieraz są takie wyjazdy w ciemno i potem ktoś jest w ciemnej d...ie,,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kraczę i już wykrakałam ,,dziadek zabrał wentylator-raptem jemu brakuje luftu:hahaha: jutro rodzinę na bacznośc i mają jakiegos rupcia mi zalatwić aby mnie chłodził,,nie można w takich warunkach nawet 4 godz, pracować,,nie idzie ,,:rozpacz:

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

:hahaha:@Blondi ale zapomniałaś dopisać,że trzeba osobiscie dopilnować,żeby zmiennik przetrwał tam 2 miesiące:hahaha:

Mam dar przekonywania,,by było dobrze ,,tak bym nastawiła zmiennika /czkę ,że by nawet nie wiedzial kiedy zleciało,,jak w szwajcarskim zegarku by chodził-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

A ja kraczę i już wykrakałam ,,dziadek zabrał wentylator-raptem jemu brakuje luftu:hahaha: jutro rodzinę na bacznośc i mają jakiegos rupcia mi zalatwić aby mnie chłodził,,nie można w takich warunkach nawet 4 godz, pracować,,nie idzie ,,:rozpacz:

Najlepiej to dwóch przystojniaków z wachlarzami i niech wachlują ile się da żeby Ci luftu nie brakowało przecież Ty tam cięzko pracujesz:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak ciagle mam... i tu gdzie jestem teraz bez agentury i wczesniej jak byla agentura w Wiedniu: pytania rodziny i agentury: a nie znaz kogos na zmienniczke... no i konczylo sie na tym, ze sciagalam sama kogos i przyslowiowego dziekuje nawet nie uslyszalam :( przeciez agentura za wprowadzenie nowej osoby wezmie kase jak sie patrzy, a w rzeczywistosci to nawet palcem nie ruszyli... coraz bardziej dojrzewam do otwarcia czegos wlasnego, w znaczeniu agentury... dzie wszytsko bedzie przejrzyste, a stawki bada uzaleznione od stanu pacjenta, a nie od widzi mi sie rodzinki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jolantapl. napisał:

:hahaha:@Blondi ale zapomniałaś dopisać,że trzeba osobiscie dopilnować,żeby zmiennik przetrwał tam 2 miesiące:hahaha:

Tak ,będę stała nad nim przez 2 msc, ze szwajcarem w ręku:hahaha: ale mi się zaczyna ten szwajcar podobać,,a gdzie jest moj szwajcar,,O.o

@Betty dojrzewaj , dojrzewaj do własnego biznesu ,,,O.owszystko przed Tobą,,bo przede mną to wachlarz wspaniałych PDP-tak myślę,,,i dobre wynagrodzenia i to mi wystarczy,,do spełnienia marzeń,,musze tego Cabrioleta szukać sobie,,to już,,:hahaha: no może nie Cabrioleta ,,bo w Pl to bez sensu ale jakiegos szrota fajnego ,,czemu nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Blondi napisał:

Tak ,będę stała nad nim przez 2 msc, ze szwajcarem w ręku:hahaha: ale mi się zaczyna ten szwajcar podobać,,a gdzie jest moj szwajcar,,O.o

@Betty dojrzewaj , dojrzewaj do własnego biznesu ,,,O.owszystko przed Tobą,,bo przede mną to wachlarz wspaniałych PDP-tak myślę,,,i dobre wynagrodzenia i to mi wystarczy,,do spełnienia marzeń,,musze tego Cabrioleta szukać sobie,,to już,,:hahaha: no może nie Cabrioleta ,,bo w Pl to bez sensu ale jakiegos szrota fajnego ,,czemu nie!

Jesteśmy prawie jednomyślne :hahaha: ja do prowadzenia agencji nawet nie dojrzewam bo chyba bym nigdy nie dojrzała :hahaha: i pewnie jak bym szybko ją otworzyła tak samo albo i szybciej bym splajtowała bo jak  bym chciała zatrudniać tylko super opiekunów którzy mówią po niemiecku lepiej niż rodowici Niemcy i zapewnić im wszystkim super warunki pracy i jeszcze dobre wynagrodzenie to ani pracowników ani klientów bym nie znalazła:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzwoniłam:hahaha: z ciekawości ale powiedzieli,że z tym 1500 euro to nie do końca tak jest ,że ja je dostanę bo  to zależy od wielu rzeczy więc może być i mniej:(

co Ty piszesz!!!:płacz: to taka już sciema,:o,,zawsze ich te oferty miałam podejrzane -:hahaha: niech wsadzą sobie głęboko,,i ta agencja do odstrzału,,,cwaniaki,,dla jednego 1500 a drugiemu bo językiem nie będzie mógł pieluchy zmienić to 1200 -:rozpacz: porażka,,jedna wielka porażka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikatywny !!!!

Potrzebny O piekun z doswiadczeniem do malzenstwa 80 lat. Pani po wylewie lewa strona niedowład siedzi na wozku. Pan ma Parkinsona chodzi z rolatorem ale trzeba go asekurowac. Prowadzenie domu. Komunikatywny jezyk niemiecki wymagany. Poczatek pracy 08.07 placa 400 Euro tyg. + 180 podroz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie agencja nie znalazła zmienniczki. Ok.

"Wzięłam sprawy w swoje ręce".

Mam, zmienniczkę załatwiła rodzina ( mam pilny i wcześniej ustalony z agencją zjazd do PL).

Na szczęście jak przyjechałam poinformowałam też rodzinę w DE, że w takim a takim czasie muszę być w domu)

Nie wiem ile dostanie "zmienniczka", ale nie mówi po niemiecku, nie prowadzi auta.:love:

ciekawe ile jej rodzina zapłaci???

Ale najlepsze jest to , że agencja teraz się martwi " czy będzie to miejsce pracy". Ja jadę, zmienniczki nie potrafili załatwić. Sama z pomocą rodziny zorganizowałam sobie to zastępstwo.

Wniosek może być jeden: miałam tu siedzieć tak długo jak agencji pasowało?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A a gdzie rodzina tą zmienniczkę znalazła ? w Polsce? ta zmienniczka jest też z twojej agencji czy innej,,bo może być tak ,że jest z innej ,,wtedy przepadł w butach,,a agencja do dupy,,wiesz co! aby nie załatwić zmienniczki? niech dalej poniewierają dobrymi opiekunkami i sami zostaną z badziewiem,,,tak będzie,,bo ktora mądra to szybko sobie znajdzie następną dobra agencję i wyjedzie i ma napisane od kiedy i do kiedy ,,a nie ,że jedziesz i masz siedzieć nawet pół roku,bo paniusiom nie chce się szukać ,,,brak slów,,może agencja stracić rodzinę,,może,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej osób szuka sobie zmienników bo panie z agencji mają wakacje:hahaha: miejmy nadzieję ,że jak dzwonek zadzwoni 1 września to się to zmieni a może teraz taka moda na szukanie sobie zmienników nastała? albo są oferty typu wyjedziesz ale wrócisz do polski jak zmiennika znajdziesz:płacz::hahaha: hmm zastanawiające.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, to jest Ukrainka!!!!! Robi tutaj w DE na czarno, sprząta mieszkania.

Jeżeli straci to tylko z winy Agencji. mnie rodzina mówi ,że mam wrócić. Ale wiesz jak to jest. Będzie tańsza i du*a zimna. A szkoda by było bo miejsce b. dobre, a trochę już się napatrzyłam w DE na miejsca pracy. Kasa też, ale Ona może być tańsza jak zresztą większość pracowników z tamtych stron Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, A.NN.A napisał:

@Blondi, to jest Ukrainka!!!!! Robi tutaj w DE na czarno, sprząta mieszkania.

Jeżeli straci to tylko z winy Agencji. mnie rodzina mówi ,że mam wrócić. Ale wiesz jak to jest. Będzie tańsza i du*a zimna. A szkoda by było bo miejsce b. dobre, a trochę już się napatrzyłam w DE na miejsca pracy. Kasa też, ale Ona może być tańsza jak zresztą większość pracowników z tamtych stron Europy.

I tak może być!! może nie umieć języka ale tańsza ,,taka prawda,,że może ona zostać ta Ukrainka,,ale agencja dała plamy,,trudno ,ich strata,,jak nie ta ukrainka zostanie to ta poleci inną potem koleżankę Ukrainkę i koniec z miejscem,,,chyba że ,,,,,chyba ,że rodzina zmieni zdanie i będa czekac na Ciebie,,mialam sama taki przypadek ,,tańsza i bez języka i pracuje,,na szczęscie ja już tam nie chcialam wracać ,,wiec to bylo nawet dobre dla mnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bondi, ja się  zdeklarowałam że wrócę.

Ale jeżeli agencja straci miejsce to mnie będzie przykro, bo wszystk o "poukładałam sobie tak jak lubię".

Ale o pracę się nie martwię. Tylko , że z tą kasą na sztelach jest  różnie. Przypadki z opisów widać wagi cięższej a stawki pieniężne  nie adekwatne, moim zdaniem do pracy jaką ma wykonać opiekunka. 

pożyjemy, zobaczymy.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastały upały i odwieczny dylemat na sztelach.Zamykać drzwi i okna w mieszkaniu czy nie....Różnie się spotykałem,że zwłaszcza dziadki chcieli zawsze zu. Inni otwarte, bo chcieli mieć przewiew, przeciąg, bo im za duszno było. Fakt, zamknięte drzwi i okna sprawiają, że gorące powietrze z zewnątrz nie dostaje się do mieszkania i dzięki temu jest chłodniej niż na dworze.Ale jest duszno,no i brak tego przewiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wiaterku to przewiewu nie ma i nie będzie.

Ja otwieram okna na noc, a na dole to od mniej więcej 6 do 9-tej i zamykam. Drzwi są otwarte z przed drzwiami zadaszony ganek gdzie cały czas jest cień więc da się wytrzymać.

Ale dlaczego o pogodzie piszemy w wątku o sztelach ???? :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dole wszystko zu,,,:płacz: a na górze wszystko otwarte,,bo ja rządzę na górze,,:hahaha: nie dałabym bym rady mieć na górze wszystko zu,,,,jest gorąco,trudno, ale jakis nawet lekki przewiew jest,,  aby do jutra ,,jutro ma być jakaś Pani Chmurka ,,,:rozpacz: może Pana Płaczkę przytarga ze sobą-muszę chyba ich specjalnie zaprosic do siebie na jakiegoś torta:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...