Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jak choroba, to można zrozumieć i nie mieć żalu do pdp.  Jeśli jednak po złości pdp pokazują na co ich stać, to już ma się dosyć. Moja znowu zaczynała przez ostatnio parę dni swoje gierki i to co raz bardziej wyrafinowane. Powiedziałam jej, że ze zmienniczką uczymy się intensywnie języka niemieckiego, aby móc w PL pracować. Jak na razie mam wrażenie, ze schodzi z tonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo ,,,Dobra oferta!!!!

Termin rozpoczęcia zlecenia: 30.03

Wynagrodzenie: 1300 euro netto+ święta

Język:dobry

 

Do opieki Pan, który porusza się zsamodzielnie Senior jest już zniedołężniały starczo i ma lekką demencję. W toalecie Pan jest samodzielny, Podopieczny ma 95 lata, waży 60kg, ma 165 cm wzrostu. Pan ma prpoblemy ze słuchem i wzrokiem.

 

 

Zakres obowiązków:

-pomoc przy myciu

-pomoc w ubieraniu

-przygotowywanie posiłków

-pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego

Wymagania:

-dobra znajomość języka niemieckiego

 

Zakwaterowanie:

-dom jednorodzinny

-pokój z dostępem do internetu

-własna łazienka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie pozale,,,

 

Pojechalam bo glupia bylam do 2 osob, jedna oczywiscie samodzielna....

Za kase jak do jednej,

Net mial byc, nie ma,,,

 

W porownaniu z porzednim miejscem jesli chodzi i prace, to tam mialam urlop, nie liczac ze PDP fiksowala i doslownie mialam mobbing.

A tu....

pomijam 22 godz w podrozy,

skrecilam noge wyskakujac z busa,

niewazne,

PDP z fochami i udajaca wielka dame....ale niech tam

, KAZDY JEST JAKIS,

Zalosne.

Dom zapuszczony, 

Pani z szbkoscia karabinu wydaje polecenia 5 na raz, potem ogarnia sie i mowi ,,langsam,,,

Zza jej plecow dziadulek ,maz

biedny malusi chudzinka ,wydaje sprzeczne polecenia, 

Pierwszego dnia latalam jak glupia ,jedno zaczelam, drugiego nie skonczylam,a juz nastepne polecenie padalo.

 

Pani  mowi, za chwile mowi co innego, zmienia polecenia,ma gonitwe mysli z pewnoscia,

ha ha ,,zyczenia,,

wiecznie skrzywiona, niezadowolona, buzka w ciup, lub ust pakowie jak podkowka skrzywione,,,,

,,ach jaka ja chora,,

chora aha,,,

 ok

ale chora ryczy jak wol na biednego meza grozac mu heimem

No i mialo nie byc mozliwe placenie za 2 osoby,

A tu dziadulek mowi ze placi 2.500 ojro za opieke....

To ja sie pytam dlaczego ja nie dostalam grosza wiecej?_

 

Widzialam rachunek ,,,prawie sie zgadza,

Coz jedna osoba niby do obslugi....

A smierdzace nocniki [o dzaiadku wynosic trzeba, zaszczane lozko ,zmieniac, 

pampersy wynosic, 

dziadek ma krwotok z nosa wiec trzeba to spratac,

ale niby jest samodzielny.

co chwila wola dziadulek  a to wody a to piwko, a to okno zamnknij otworz , przynies kamizelke podaj slodycze,

naprawde zal mi go bardzo bo biedny jest z ta sekutnica , pirania.

Placa za 2 osoby, a opiekunka niech spieprza na drzewo .

 

 PDP potem opamietuje sie i szepce cichutko,, och ja chora, biedna,,

 

 

O oszczednosci nie wspomne to temat rzeka,

Powiem tylko ze czesc sztuccow i talerzy wycierana jest serwetka, ,,

,,bo czyste,,

a wode trzeba oszczedzac,,,,

Jesoooo, czegos takiego nie widzialam jak zyje,

No ale ja poczatkujaca jestem.

 

Jak tylko dorwe sie do netu po niedzieli pisze meila ,o podwyzke,albo zjezdzam.

Jak mowi przyslowie, miotle jeszcze w d.. i zamiatac,,bede za jedna kase,

 

Do poludnia mam taka jazde ze nie daj Boze,

 

Rozumiem to jest praca. 

Obowiazek,

Ale dlaczego nie ma netu?_

Co mi padlo na mozg ze sie zgodzialm, wierzac ze bedzie

cos czuje ze nie bedzie bo kuzynka PDP cos kreci,

 

Ludzie 

Nie dawajcie sie wrobic, nie wierzcie w obiecanki,

ja mowilam jasno, jade tam gdzie jest net.

Jak niby mam sie uczyc, czytac, robic przelewy utrzymywac kontakty,?!!!!!

Miec okno na swiat_

Z PDP jakos sobie poradze, jest jaka jest 

wciiaz powtarza ze jestem zobowiazana do opieki ,,rum um die Uhr,,

Slysze to 10 razy dziennie, i jakie mam szczescie ze nie wola mnie o 3,  w nocy jak chce cos przegryzc....

bo poprzednie opiekunki bez problemu wstawaly.

Spac nie mozna isc wczesniej, bo  21.45 trzeba jeszcze podac jasnie pani goracy termofor,,

tja....

ani o  minute  nie mozna przesunac tego termoforu,

Pani placi i wymaga.

Ja wstaje wczesnie ,bo dlugo sie budze, musze lyknac troche kawy i powoli dochodze do siebie.

Kurde blaszka, juz o 6.30 dama chciala mna gos[podarowac!!!!

 

Grzecznie powiedzialam ze ja pracuje od 7.00

jestem nieprzytomna i za pol godziny bede do dyspozycji.

Po  2 dniach zrozumiala,

Za to fochy byly jak odmowilam obcinania paznokci.

Ja chodze do manikiurzystki mowie,

A ona ze musi placic ,,,,,

aha! tu cie mam.

Oswiadczylam, ze jak ja skalecze i cos sie stanie, to pojde siedziec,i nie wyplace sie ,,,

Nic nie dotarlo 

bo 

,,inne opiekunki to robily,,

musze spadac moja przerwa sie konczy, jak dorwe sie do netu to [poczytam co u was,

Sciakam wszystkich !!! 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 o matko i córko,,,gdzie Ci się trafiło pojechac,,,,czytam i doceniam to co mam tutaj u siebie,,,wez z takimi wytrzymaj 24/24 ,,,jeszcze bez neta,,jak w więzieniu i jeszcze woda wyliczona ,,boże święty,,zaraz tu cały kosciół ściągnę:rozpacz: agencja dała plamy i to równej,,ja bym od razu pisała i dzwoniła ,,co za świnie ,,płacić za jedną a robić przy dwóch,,,bym agencji tego nie podarowala ,,a jak nie to zjezdzaj z tego toksycznego miejsca i niech przenoszą Ciebie  w inne od razu ,,konkretnie i stanowczo ,,,nie bądz miękka ,bo jestes warta fortunę dla innej agencji,,,działaj,,i odważnie,,mnie już by tam nie było,,dwie osoby i bez neta i baj baj baj,,,,,a co to,,czeka na mnie full lepszej pracy a nie damusia z sianem w butach,,buziaki i nie daj się,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ojej, czyżbyś z Promediki jechała? Zawsze moje pytanie brzmi....czy jest na 1000 procent internet, a jak nie, dowiedzieć się proszę od niemieckiego koordynatora albo zmiennika...A z tą wodą to szok...już bym zjeżdżał, trudno.., brak internetu, wredna pdp...a co do wody...czasami spotyka się utyskiwanie, jaka to woda droga, tak jest teraz u mnie. a jak w kuchni z kranu woda kap,kap,kap...to jakieś dziwne zachowanie...nie chce chyba uszczelki mu się wymienić. Dziwak jakiś, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52, piszesz nie masz netu, to jak cie się udało to wszystko napisać. Dorwałaś sąsiada?  A miejsce w istocie nieciekawe. Nie wiem za jakie pieniądze, ale z tego co piszesz powinnaś mieć co najmniej 1300 z komunikatywnym językiem. 

@Łukasz ty się nie śmiej. Ja też zaczynałam w Promedica.  wtedy mi płacili 900 euro i też mi się za te pieniążki trafiło małżeństwo - jechałam do jednej. Wszystko trzeba przejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze przyznac ,że popołudnie super i kupa śmiechu i na powietrzu ,,ja idę do babci a babci nie ma!!! gdzie babcia,,a babcia na dworze siedzi i czeka na mnie i na kawę-:hahaha: to ja szybko kawusię i ciasteczka i na zewnątrz do babci,,,babcia wysyła mnie do pomieszczenia obok po stół,,idę a tam ogrom stół,,gdzie ja do tego stołu,,zrobilam z czegoś innego stół,,a potem rower i dawaj jazda na rowerze a babcia się chichrała cały czas, muzykę włączyłam jeszcze do tej kawki ,,,to sąsiad przyszedł ,to rower odkurzyłam i podpompowałam koła i teraz tylko wycieczki sobie robić,,,ale gdzie? te uliczki takie maluteńkie,,,gdzieś sie wyrwę,,spacer też zaliczyłam ,,mam dużo spokoju ,,,dobra stella,,:love::hahaha: jestem już tutaj miesiąc,,więc chyba jakby miałyby być jakieś niespodzianki to już by wyszedł  ten supreis:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, są duże agencje co zatrudniają masę ludzi, więc opiekunka musi na nich zarobić. A reklama dźwignią handlu. Ta firma, reklamuje się dosłownie wszędzie. Kiedyś czytam ogłoszenie; zarobki na poziomie 7000 zł, idę dalej a tu 7000 zł za 6 tyg. Dobre sobie. 

Teraz mamy więcej wyboru. Choćby tutaj na naszym portalu jest sporo ciekawych ogłoszeń, zawsze mozna coś wybrać.  Ja teraz jestem w nowej agencji, zobaczymy jak to będzie po wypłacie. 

A najgorsze jest to, że na kartę EKUZ czeka się zbyt długo. Sprawdze też,na peu.zus. czy odprowadzają składki na ubezpieczenia społeczne takie jak się reklamuja i jak zaznaczono w umowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam! Z kim masz do czynienia, czy to schizofrenia czy poprostu wybryki pdp?!

Wybryki, z głową u niej wszystko ok, pamięć ma lepsza niż nie jedna młoda osoba. Potrafi dopiec, dlatego trzeba trzymać ją na dystans oraz w ciągłej niepewności czy my opiekunki wrócimy do niej ;)

3 godziny temu, Blondi napisał:

A ja musze przyznac ,że popołudnie super i kupa śmiechu i na powietrzu ,,ja idę do babci a babci nie ma!!! gdzie babcia,,a babcia na dworze siedzi i czeka na mnie i na kawę-:hahaha: to ja szybko kawusię i ciasteczka i na zewnątrz do babci,,,babcia wysyła mnie do pomieszczenia obok po stół,,idę a tam ogrom stół,,gdzie ja do tego stołu,,zrobilam z czegoś innego stół,,a potem rower i dawaj jazda na rowerze a babcia się chichrała cały czas, muzykę włączyłam jeszcze do tej kawki ,,,to sąsiad przyszedł ,to rower odkurzyłam i podpompowałam koła i teraz tylko wycieczki sobie robić,,,ale gdzie? te uliczki takie maluteńkie,,,gdzieś sie wyrwę,,spacer też zaliczyłam ,,mam dużo spokoju ,,,dobra stella,,:love::hahaha: jestem już tutaj miesiąc,,więc chyba jakby miałyby być jakieś niespodzianki to już by wyszedł  ten supreis:hahaha:

Masz fajną pdp, że chce słuchać piosenek. Przynajmniej wesoło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Motylku" tez mialam taka pdp wszyscy mowili na nia "general"! Jednak dogadalam sie z rodzina! Chcieli zebym wrocila ale nic z tego! Co do " sayonara52" zjezdzaj ze zlecenia jak mozesz to szybko, warunki karygodne, jeszcze jedno czy mozesz sie kapac! Ha,ha,ha- wiem ze to nie do smiechu ale brak mi slow!!:rozpacz::płacz:! Powodzenia i wytrzymalosci zycze!:tak:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

 

LENA_57, nie naśmiewam się, tylko skojarzyło mi się coś...znam przypadek,że dziadkowie płacili 2600, a opiekunka dostawała 800, więc pomyśleć ile prom.24 dostała?

 

Ta prom24 to agencja pierwszego strzału! Świerzynka chce pracować, bierze wszystko. :p no od czegoś trzeba zacząć! Wiążą nieraz umową na rok, wypychają na beznadziejne miejsca, płacą grosze postojowego, zwrot kosztów podróży po przepracowaniu jakiegoś okresu. I ogólnie kicha... Ale zawsze znajdą chętnych. Ktoś liźnie fachu i szuka czegoś normalnego. U nich nie pracowałem, ale miałem z nimi do czynienia - nie polecam!

A tak na marginesie - doświadczeni opiekunowie nie zawsze są mile widziani przez większość agencji. Są dociekliwi, zadają za dużo pytań, są roszczeniowi :p, umieją czytać oferty między wierszami, wprawiają w zakłopotanie pracowników agencji. I mogą pierdzielnąć sztelą jak zostali oszukani! Nikt tego nie lubi - a agencje w szczególności.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi pracę z gęsiami i kurami oto super oferta.  :hahaha:

O PODOPIECZNYM

Pan (60 kg, 160 cm) choruje na demencję i Inkontynencję. Podopieczny jest po przebytym wylewie. Senior porusza się na wózku.

OBOWIĄZKI

Pomoc seniorowi w toalecie, myciu, przebieraniu. Prowadzenie domu. Pan mieszka na gospodarstwie, gdzie są kury i gęsi. Obowiązkami z tym związanymi zajmuje się syn. (Opiekunka pomaga w gospodarstwie, gdy ten jest na urlopie). Z Panem mieszka żona, która jest samodzielna i stara się we wszystkim pomagać Opiekunce.

WARUNKI DOMOWE

Dom, pokój dla Opiekunki, Internet.

WYMAGANIA

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Opiekunkę powinna cechować odpowiedzialność, ciepło, empatia wobec podopiecznego.

NASZA OFERTA

• oferujemy legalne zatrudnienie,
• ZUS od średniej krajowej,
• zapewniamy bezpłatny dojazd, mieszkanie i wyżywienie,
• Stałe wsparcie koordynatora,
• oferujemy premie za polecenia innych opiekunek lub rodzin niemieckich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LENA_57 napisał:

Pan mieszka na gospodarstwie, gdzie są kury i gęsi.

Lubię jeść gęsi, i umiem zrobić! :d Zabić i oskubać też... Ale czy dadzą...:p

 

15 minut temu, LENA_57 napisał:

Obowiązkami z tym związanymi zajmuje się syn. (Opiekunka pomaga w gospodarstwie, gdy ten jest na urlopie).

To znaczy, że syn zawsze będzie na urlopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 do tej oferty powinno być doliczone wynagrodzenie za opiekę nad stadem ptasim:hahaha: ja bardzo dziękuję,,żona w domu a ja przy kurach i gęsiach ,,to bym się dopiero nagadała po niemiecku -po kokardę:płacz: @kris ma rację ,,synka nigdy nie będzie ,,bo będzie się urlopował akurat w czasie przybycia opiekunki,,,fajnie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, LENA_57 napisał:

W sumie dwie osoby i gęsi do obrobienia.

I kury...:rozpacz:

Godzinę temu, Blondi napisał:

 

@LENA_57 do tej oferty powinno być doliczone wynagrodzenie za opiekę nad stadem ptasim:hahaha: ja bardzo dziękuję,,żona w domu a ja przy kurach i gęsiach ,,to bym się dopiero nagadała po niemiecku -po kokardę:płacz: @kris ma rację ,,synka nigdy nie będzie ,,bo będzie się urlopował akurat w czasie przybycia opiekunki,,,fajnie,

 

Wiesz, wolałbym przy drobiu...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zlecenia " LENA_57" tez dostalam taka propozycje z tym ze nad bacia tez trzeba zrobic, niby " samodzielna", ze sie usmiechnac trzeba!!! Dawali 1250e za dwie plus ptaszki( syn na urlopie mial byc niby 10 dni), niech sie w nos pocaluja, zlecenie oszywidcie 2 mc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...