Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marii napisał:

Polskie firmy mają takie wymagania w stosunku do opiekunek.dlatego pracuje tylko z niemiecka firma .już prawie 4 rok.i tam firma wyszukuje opiekunki dla rodziny.i nie ma przedstawiania foto .liczy się tylko doświadczenie. Referencje. I dobra znajomość języka. 

Marii na jakich warunkach pracujesz?

Jesli moge wiedziec.

Masz Gewerbe?_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emma napisał:

Pdp i czasem ich rodzinny traktują jak towar do wystawienie oraz pochwalenia. Do znajomej mojej pdp teraz przyjeżdża nowa opiekunka i ma w formularzy wpisane, ze dobrze niemiecki i firma chce, aby za tą opieki i pdp płaciła 300 euro więcej. Sama ciekawa jestem jak dobrze zna język. ;) Moja pdp gdzie dotychczas była mega zadowolona z mojej znajomości języka niemieckiego (b1), po tej informacji powiedziała, ze za dobrze nie znam niemieckiego, bo na o 225 euro mniej za mnie płaci tej samej agencji. Planowo przyjaciółka mojej pdp odwiedzi nas za ok. de tyg z nową opiekunką ;)

samo na myśl się nasuwa w jaki sposób oceniana jest nasza znajomość języka niemieckiego :d

Brak slow na cos takiego.

Jak bedzie u was ta nowa opiekunka, zrob cos, wywolaj dyskusje albo awanture,

B1 to super poziom

 

Zobaczysz mine PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DaGa napisał:

Rozne sa stawki , zalezy od agencji Teraz coraz czesciej są ogłoszenia tu tez ze stawka 1400 netto do z dobrym niemieckim do jednej osoby , 1500 netto do dwocjh, srednio 1300 do jednej to juz nie jest zle. Ile zarobi agencja to juz wtedy mało wazne. Jest tez możliwość zatrudnienia na warunkach niemieckich jak ktos chce. Po co niemiecka firma która wcale nie placi lepiej i zatrudnia na działalność czy zlecenie na zasadach jak w polskiej agencji albo gewerba chociaz jak ktos dluzej przebywa w De i zna sie na gewerbie to moze zarobic.

za 1400 e netto to nawet juz nie rozglądałabym się na teraz za praca stała w kraju ;) Niby DE zwiększa stawki średniej krajowej, a nowe ulotki i filmiki otrzymujemy za to :p

12 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Brak slow na cos takiego.

Jak bedzie u was ta nowa opiekunka, zrob cos, wywolaj dyskusje albo awanture,

B1 to super poziom

 

Zobaczysz mine PDP.

tak zamierzam, ponieważ zawsze najpierw siedzimy przy herbacie, wiec będę mówić tylko po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest robota za 900 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opiekunka osób starszych, 900 EUR - od 15.03.

Miejsce pracy: Markt Erlbach

Oferta ważna do: 30.03.2017

Opiekunka osób starszych, 900 EUR + 100 EUR (dodatek wielkanocny), Markt Erlbach, podstawowy niemiecki - od 19.03.

 

Pan mieszka z żoną na wsi w domku wielorodzinnym. Porusz się za pomocą chodzika. Wymaga pomocy przy wykonywaniu wszystkich czynności, bo jest bardzo osłabiony. Trzeba go asekurować, bo miewa zawroty głowy. Lubi oglądać telewizję, rozmawiać i opowiadać historie ze swoje życia. Często przychodzą goście, bo rodzina jest bardzo towarzyska. Opiekunka będzie dzieliła obowiązki domowe z żoną podopiecznego. W domu niczego nie brakuje, opiekunka ma dostęp do Internetu.

 

Choroby podopiecznego/-ej:
- trudności w poruszaniu wynikające z wieku,
- niewydolność serca.

 

Zakres wymaganych czynności przy podopiecznym/-ej:
- przygotowanie odzieży, zmiana pościeli,
- prowadzenie domu: sprzątanie, pranie, prasowanie, zakupy
- przygotowywanie posiłków,
- podawanie leków.

 

Wymagania:
- doświadczenie w opiece nad osobami starszymi,
- znajomość języka niemieckiego w stopniu podstawowym, mile widziane referencje,
- brak nałogów.

 

Oferujemy:
- legalną pracę w Niemczech,
- opłacone składki ZUS,
- ubezpieczenie zdrowotne,
- opiekę i pomoc konsultanta podczas pobytu na granicą,
- bonus, w postaci premii za polecenie naszej firmy innym osobom,
- bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,
- bezpłatny przejazd do i z Niemiec,

 Smutne trochę ,,bo te 900 euro za znoszenie dwóch PDP,,żona jak to żona ,,obserwator !!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, język podstawowy, a dziadek lubi rozmawiać :o Kiepska kasa. A ja znalazłem dziś ogłoszenie dla siebie,haha, takie bym wziął,ale wyjazd w marcu

Wynagrodzenie: 1300 euro netto

Miejscowość: okolice Stuttgart 

Język: komunikatywny 

 

Do opieki Pani  która porusza się z pomocą rolatora.    Ma 77 lat, waży 65 kg, ma 162 cm wzrostu. Seniorka cierpi na demencję i inkontynencję.  Lubi chodzić na spacery. 

W domu mieszka również mąż, który nie wymaga opieki. 

 

 

Zakres obowiązków:

-pomoc przy myciu

-pomoc w ubieraniu

-przygotowywanie posiłków

-pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego

-spacery

- koordynowanie dnia 

 

 Wymagania:

-komunikatywny  znajomość języka niemieckiego 

 

Zakwaterowanie:

-pokój 

-dostęp do internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

@Łukasz lubisz babcie:hahaha: napisz coś o swojej,,bo tak fajnie piszesz o niej,,,

Moja mało rozmowna,,ale może i dobrze,,po co klekotać non stop,,,w zaciszu jest też super,,słychać za to każdy mój ruch-:hahaha:

im mniej rozmowna tym lepiej, one rozmowne są przede wszystkim do wydawania poleceń oraz komentowania wykonanego zadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, młodziutka i słodziutka :całus::love::hahaha:   a babcia teraz gapi się w talerz pół godziny i nie wie, zjeść śniadanie, czy nie zjeść. Swoim zwyczajem ucieknę z kuchni, a w przedpokoju jest lustro, w którym ją podglądamy  :płacz::d  na śniadanie rarytasy .... dżem: truskawkowy, jagodowy i morelowy, chleb, kawa. A babcia czuje się dobrze, nie wymiotuje już. Mam już zmiennika, facet jakiś. Blondasku, a co mam poradzić na to, że lubię do "babciów" jeździć, skoro lubię płeć piękną :p:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ku ale się uśmiałam ,sama do siebie:hahaha::hahaha:,,wez zobacz jaki kabaret masz,,podglądacz lustrowy,,,masz wesoło,,dlatego kocham czytać takie fajne sytuacje ,,moja babcinka dłubie w nosie cały czas ,,nawet jak śpi,,dlatego nie można jej w takich uroczystosciach przeszkadzać,,a nuż w tych wykopaliskach coś znajdzie?:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kawałek z oferty,,,dobrej oferty płacowo Cyt,,,

,,Zapraszamy do współpracy opiekunkę z komunikatywnym/dobrym językiem niemieckim, niepalącą do dwóch osób na okres 1 miesiąca.

Mile widziana starsza, bardzo spokojna Pani do towarzystwa i rozmów. Pracy nie ma dużo, dom jest wygodny, małżeństwo bardzo przyjazne, atmosfera rodzinna"

Już bym wymogów nie spełniła,,bo mam nałóg palaczki,,,mogę ograniczyć ,ale palaczka,,,

ale starszą panią nie jestem:płacz: spokojna  mogę być,,ale się umęczę trochę,,i do jakich rozmów ,,oni potrzebują? aby się dowiedzieć naszego dobytku ,albo majątku a potem fochy strzelać? jestem który raz w DE i nie klepie pyskiem o sobie,,najlepszy sposób aby nie było zazdrosci ,,,ale jeszcze doczytałam ,że jest DUŻY TELEWIZOR-marzenie nasze prawda? bo my oglądamy w takich dziuplach -hahahha -fajnie nieraz piszą ,,ale wszystko można przerobić na swój sposób,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, jolantapl. napisał:

@Łukasz przeciez monolog to tez rozmowa tyle ,ze z samym sobą:).Jedna oferta mnie rozbawiła do łez podopieczny ma podobno bajbasy:hahaha: ja słyszałam tylko o bajpasach ale moze w de sie to inaczej nazywa albo o coś innego chodzi:)

@jolantapl. Ty zajmiesz się bajbasami a ja całą resztą i ustawimy calą rodzinkę do pionu!!!:hahaha:

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

@Blondi ale my szczegółów się czasem czepiamy:hahaha: a oni dla nas wszystko nawet duży telewizor by pozwolili pooglądać:hahaha: nie wiem czasami czy śmiać się czy płakać jak to wszystko czytam:)

hahahhaha:hahaha::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi najpierw by mnie musiał ktoś oświecić co to te bajbasy są bo nie wiedziałabym co mam robić i gdzie tego szukać u podopiecznego:hahaha:

kochana w sercu sercu:serce:,,ma problemy z ukrwieniem serca,żyły zapchane ,więc zakładają bajpasy,,to tak w skrócie,,

Dla Jolanty  @jolantapl.:hahaha:

Kardiolo.pl 

 

By-passy

By-passy

Operacja wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (by-passy, operacja pomostowania aortalno-wieńcowego, CABG, bajpasy) wykonywana jest u osób z chorobą wieńcową, u których nie można uzyskać poprawy ukrwienia mięśnia sercowego poprzez wykonanie angioplastyki wieńcowej.

Angioplastyka (PTCA) jest to poszerzenie zwężonego naczynia wieńcowego specjalnym balonikiem, który wypełniany powietrzem, powoduje wgniecenie blaszki miażdżycowej w ścianę naczynia. U pacjentów z chorobą wieńcową (zwężeniami wielu naczyń wieńcowych) angioplastyka może być bardziej ryzykowna niż operacja pomostowania aortalno-wieńcowego, czyli by-passów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz pisze ,że czekają ,kiedy babcia zje śniadanie ,,a mojej to tylko stawiac i apetyt taki ,że hej,,,co drugi dzień kupuje 1,5 pomarańczy, 2jabłka ,2 banany dla babci i na wieczór prawie pusto:hahaha:jeszcze koleżanka przyniosła 2 gruszki i też razem z innymi owocami znika jak woda,,,,no jestem w szoku,,,jutro muszę następną turę kupić,,,ale klop jest oblegany przez babcię:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRACA W RODZINNEJ ATMOSFERZE

Miejsce pracy: Monachium

Oferta ważna do: 10.03.2017

 

Pan Ottmar  (lat 74) to spokojny, przyjazny senior. Zamieszkuje w domu jednorodzinnym na przedmieściach Monachium.  To inteligentny domator, który spędza czas na oglądaniu telewizji, przed komputerem lubi również dużo czytać. Pan wymaga pomocy przy codziennych czynnościach.  Jest małomówny ale bardzo życzliwy. Lubi dużo spać. Poszukujemy opiekunki z dobrym  językiem niemieckim, prawem jazdy i doświadczeniem w opiece. Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i stopnia znajomości języka

 

Pan małomówny ale opiekunka ma miec dobry niemiecki,,nagadają się za wszystkie czasy,,,ale lubi spać,,hurra ale nic o chorobach,,,wszystko tak slicznie napisane jakby się miało jechac do zdrowej osoby-o co tu chodzi? jeszcze jedno-ta oferta jest z jakiejs nowej agencji,,dziwna nazwa i wszystko jakies dziwne,,,np, dane o PDP,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy stelle nudne,wesołe, smutne,masakryczne ,depresyjne i tragiczne, każda/dy jest w tej chwili na którejś z nich,,jedni wytrzymają całe zlecenie, i z niecierpliwością czekają końca ,inni muszą zjechać,wcześniej ze względów zachowania czy cięzkiego stanu PDP czy cięzkich warunków i jest jeszcze wiele innych czynników ,które wpływają na szybszy zjazd,,,okazać się może ciężka stella i paskudny charakter PDP,,i jak ktoś wytrzymuje jakiś czas z takim PDP to wydaję mi się ,,że takiej opiekunce i czy opiekunowi pasuje,,męczy się strasznie z PDP ale zostaje z nim,, jak ktoś ma silny charakter i silną psyche to radzi sobie ,,ale większośc z nas by z takiego miejsca już dawno dała dyla,,,nie ważne jaka kasa ,,ale szacunek jakim darzymy naszych PDP chcemy mieć odwzajemniony,,,chcemy w pracy czuć się w miarę swobodnie a nie być non stop pod odstrzałem jakimś,,,co mnie wzięło na jakieś monologi dzisiaj:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.03.2017 at 22:07, Blondi napisał:

wszystko tak slicznie napisane jakby się miało jechac do zdrowej osoby-o co tu chodzi?

a może właśnie tak ? i pan chorób żadnych nie ma, tylko stary jest...

3 godziny temu, Blondi napisał:

co mnie wzięło na jakieś monologi dzisiaj:hahaha:

Niedziela... Na mszy niektórzy z nas nie byli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2017‎-‎03‎-‎03 at 22:07, Blondi napisał:

PRACA W RODZINNEJ ATMOSFERZE

Miejsce pracy: Monachium

Oferta ważna do: 10.03.2017

 

Pan Ottmar  (lat 74) to spokojny, przyjazny senior. Zamieszkuje w domu jednorodzinnym na przedmieściach Monachium.  To inteligentny domator, który spędza czas na oglądaniu telewizji, przed komputerem lubi również dużo czytać. Pan wymaga pomocy przy codziennych czynnościach.  Jest małomówny ale bardzo życzliwy. Lubi dużo spać. Poszukujemy opiekunki z dobrym  językiem niemieckim, prawem jazdy i doświadczeniem w opiece. Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i stopnia znajomości języka

 

Pan małomówny ale opiekunka ma miec dobry niemiecki,,nagadają się za wszystkie czasy,,,ale lubi spać,,hurra ale nic o chorobach,,,wszystko tak slicznie napisane jakby się miało jechac do zdrowej osoby-o co tu chodzi? jeszcze jedno-ta oferta jest z jakiejs nowej agencji,,dziwna nazwa i wszystko jakies dziwne,,,np, dane o PDP,,, 

Za dużo cukru w tym cukrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...