Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kinga napisał:

Bardzo dziekuje za odpowiedz slonko:)

Ależ proszę bardzo. Kiedy będę w domu to podam linki do tzw. ustawy GAV na zasadzie ktorej są między innymi opiekunki zatrudniane. Tam są stawki godzinowe wyszczególnione. Podstawowa płaca godzinowa to ok 19 stu franków netto. Za nadgodziny , Rufbereitschaft czy pracę nocną są osobne taryfy i tam jest wszystko wyszczególnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj miło na forum:)

Czas założyć wątek na temat pracy i jej warunków w Szwajcarii. Myślę, że podzieliłabyś się spostrzeżeniami i wiedzą na temat pracy w Szwajcarii. Też myślę w 2018 spróbować sił pracując w tym kraju. Póki co, życzę szczęśliwego powrotu do domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.7.2017 at 19:22, Łukasz napisał:

Witaj miło na forum:)

Czas założyć wątek na temat pracy i jej warunków w Szwajcarii. Myślę, że podzieliłabyś się spostrzeżeniami i wiedzą na temat pracy w Szwajcarii. Też myślę w 2018 spróbować sił pracując w tym kraju. Póki co, życzę szczęśliwego powrotu do domu:)

Co do moich odczuć, to w Szwajcarii czuję się o wiele bardziej swodbodnie niż w Niemczech. Ludzie tu są inni. 

Podoba mi się tutejsza językowa wieża Babel. Przy okazji uczę się zwrotów w jezyku francuskim i angielskim. Bardzo często Szwajcarzy i nie tylko we francuskojęzycznej częsci uzywają tych dwóch języków, nie mówiąc już i o Schweizerdeutsch, który jest alemańskim dialektem języka niemieckiego. Pewnie stąd wymagania firm odnosnie znajomości jezyka niemieckiego. Bez dobrze opanowanego Hochdeutscha ten dialekt byłby nie do zrozumienia.

Edytowane przez Carmen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmen1 napisał:

Co do moich odczuć, to w Szwajcarii czuję się o wiele bardziej swodbodnie niż w Niemczech. Ludzie tu są inni. 

Podoba mi się tutejsza językowa wieża Babel. Przy okazji uczę się zwrotów w jezyku francuskim i angielskim. Bardzo często Szwajcarzy i nie tylko we francuskojęzycznej częsci uzywają tych dwóch języków, nie mówiąc już i o Schweizerdeutsch, który jest alemańskim dialektem języka niemieckiego. Pewnie stąd wymagania firm odnosnie znajomości jezyka niemieckiego. Bez dobrze opanowanego Hochdeustcha ten dialekt byłby nie do zrozumienia.

Z jezykiem to nie mam problemu:)ale czaje sie jak czajnik juz dlugo z decyzja o wyjezdzie do Szwajcarii,najpierw musze wszystko sie dokladnie dowiedziec ,poczytac i am nadzieje ze sie uda, jeszcze nie teraz ale w przyszlym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kinga napisał:

Z jezykiem to nie mam problemu:)ale czaje sie jak czajnik juz dlugo z decyzja o wyjezdzie do Szwajcarii,najpierw musze wszystko sie dokladnie dowiedziec ,poczytac i am nadzieje ze sie uda, jeszcze nie teraz ale w przyszlym roku :)

Możesz już aplikować. Na ofertę pracy czeka się dłużej niż do pracy w Niemczech. Szwajcaria jest o wiele mniejsza i siłą rzeczy nie ma zapotrzebowania na taką ilość opiekunek jak do Niemiec, a i Szwajcarzy są dość ostrożni, cenią sobie bardzo własną prywatność, suwerenność i w związku z tym długo sie wahają, zanim wybiorą opiekunkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmen1 napisał:

Możesz już aplikować. Na ofertę pracy czeka się dłużej niż do pracy w Niemczech. Szwajcaria jest o wiele mniejsza i siłą rzeczy nie ma zapotrzebowania na taką ilość opiekunek jak do Niemiec, a i Szwajcarzy są dość ostrożni, cenią sobie bardzo własną prywatność, suwerenność i w związku z tym długo sie wahają, zanim wybiorą opiekunkę.

Dziekuje za cenne informacje:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kinga napisał:

Dziekuje za cenne informacje:love:

Mam male pytanko? Czy moglabys napisac, jakie oczekiwania maja Szwajcarzy wobec opiekunek? Co cenia? Przygotowanie medyczne, referencje, jezyk czy wszystko razem? Jesli dobrze zrozumialam pracujesz w systemie miesiac na miesiac? Czy zatrudnienie bezp przez szwajcarska firme, czy we wsolpracy z Polska agencja? Dzieki z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich! Cieszę się, że Was znalazłam właśnie tutaj. Mam ze sobą ( jak na pewno wielu z Was) - ciekawy bagaż doświadczeń z prawie 10 lat. Można by pisać, opowiadać, śmiać się i żalić, bo czasem trzeba coś z siebie wywalić, żeby lżej było. Oczywiście chciałoby się także zaopiekować i doradzić osobom zaczynającym ten "fach", bo nie zapomnę nigdy swoich początków i lęku przed nieznanym.  Tymczasem jednak poprzestanę na tym swoim wywodzie i trochę tu pobuszuję, bo nie wiem gdzie, co i jak się tutaj zadomowić i zapoznać się z Wami wszystkimi! Pozdrawiam serdecznie!:)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Uśka  w naszym królestwie forumowym,,przelec po obrazkach,po literkach i już wszystkich znasz,,ale ponurkować też możesz i poczytać,,każdy z nas jest inny,,ja jestem trochę nie z tego świata jak to co nie jeden pisze,,ale już taka jestem szalona w pozytywnym słowa znaczeniu,,,dla mnie liczy sie dzisiaj i teraz i ma być radosc i zadwolenie ,,bo życie jest piękne,,,zaraz się wystroję i lecę,,jak tak mogę ? to czemu nie !!! no czemu? jak mam taką możliwośc? to tylko korzystać i się cieszyć,,,:hahaha::love::serce: a w ogóle dobra opiekunka musi być komunikatywna ,,a nie mruk -prawda?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Uśka napisał:

Witam serdecznie wszystkich! Cieszę się, że Was znalazłam właśnie tutaj. Mam ze sobą ( jak na pewno wielu z Was) - ciekawy bagaż doświadczeń z prawie 10 lat. Można by pisać, opowiadać, śmiać się i żalić, bo czasem trzeba coś z siebie wywalić, żeby lżej było. Oczywiście chciałoby się także zaopiekować i doradzić osobom zaczynającym ten "fach", bo nie zapomnę nigdy swoich początków i lęku przed nieznanym.  Tymczasem jednak poprzestanę na tym swoim wywodzie i trochę tu pobuszuję, bo nie wiem gdzie, co i jak się tutaj zadomowić i zapoznać się z Wami wszystkimi! Pozdrawiam serdecznie!:)

 

Witam serdecznie @Uśka milego dnia zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!:)

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Witaj. :)

Ja początkowo miałam pewne opory w pisaniu bo wszyscy się znają a ja taka.... obca. Ale szybko dołączyłam do grona tych co się znają i już nie jestem obca. :d:d:d

Pisz i nie przejmuj się niczym.

 

W tej chwili, to trochę mało mam tego czasu, bo marudę mam - nie podopieczną, ale kiedyś nadrobię, bo bardzo lubię pisać i po prostu lubię ludzi!!!

5 godzin temu, Blondi napisał:

Witaj @Uśka  w naszym królestwie forumowym,,przelec po obrazkach,po literkach i już wszystkich znasz,,ale ponurkować też możesz i poczytać,,każdy z nas jest inny,,ja jestem trochę nie z tego świata jak to co nie jeden pisze,,ale już taka jestem szalona w pozytywnym słowa znaczeniu,,,dla mnie liczy sie dzisiaj i teraz i ma być radosc i zadwolenie ,,bo życie jest piękne,,,zaraz się wystroję i lecę,,jak tak mogę ? to czemu nie !!! no czemu? jak mam taką możliwośc? to tylko korzystać i się cieszyć,,,:hahaha::love::serce: a w ogóle dobra opiekunka musi być komunikatywna ,,a nie mruk -prawda?  

Cześć Blondi! Dzięki za powitanie i dobrą energię! Oby nam się jak najlepiej!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uśka to Ci się trafiło,,,:hahaha: ja bym udawała ,że nic nie słyszę,, ale i marudę trzeba przeżyć,,,aby nie była gorsza,,marudzenie nie boli,,a mnie to już w ogóle nie rusza,,nieraz PDP marudził i niech marudzi ,,myslę sobie zaraz za jakis czas zapomni o marudzeniu -hahaha i tak bylo,,zero reakcji z mojej strony i skończyły się marudzenia:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i na wzajem!

 

7 godzin temu, Blondi napisał:

@Uśka to Ci się trafiło,,,:hahaha: ja bym udawała ,że nic nie słyszę,, ale i marudę trzeba przeżyć,,,aby nie była gorsza,,marudzenie nie boli,,a mnie to już w ogóle nie rusza,,nieraz PDP marudził i niech marudzi ,,myslę sobie zaraz za jakis czas zapomni o marudzeniu -hahaha i tak bylo,,zero reakcji z mojej strony i skończyły się marudzenia:hahaha:

No to mnie rozbawiłaś! Aż się trochę pośmiałam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...