Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Wanilia napisał:

Witam, jestem opiekunką, ale na razie zawiesiłam wyjazdy, w Niemczech pracowałam 4 lata. Chciałabym nadal uczestniczyć w życiu społeczności opiekunek, tym bardziej, ze wciąż pracuję w tym zawodzie tyle, że praca ma charakter stały, Za rok mam zamiar "odwiesić" wyjazdy. Pozdrawiam wszystkim. Halina

Witaj ,mam nadzieję ,że coś nowego podpowiesz albo opowiesz :):d ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję pięknie za miłe powitanie, osobiście witam również wszystkie nowo przybyłe tutaj opiekunki. I dodam, że mój nick wziął sie z ogromnej miłości do wanilii/smak, zapach, wszystko co się z tym łączy.:)

Widzę, że sporo Pań pracuje całkiem niedługo, więc nasze szeregi rosną, zawód społecznie potrzebny. Kiedy pracowałam w Niemczech, marzyła mi się praca w charakterze. Pflegedienst. Zrobić swoje do 15 stej i potem mieć wolny dzień dla siebie. Nie starczyło mi odwagi, żeby spróbować. Tu, gdzie teraz jestem, właśnie taką prace wykonuję, ale ona też ma swoje cienie jak chociażby ciagły, dosyć męczący kontakt z biurem, które nie pamięta, że większość czasu spędzamy w drodze, na zatłoczonych ulicach i ciężko jest w tym momencie odebrać telefon od nich. Czasem z nostalgią wspominam to, ze nie musiałam codziennie do tej pracy dojeżdżać. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pozdrawiam raz jeszcze i zyczę wszystkim pogodnych, miłych podopiecznych. 

O 12.07.2017 at 14:45, Maria Jolanta napisał:

@Jaga8584, ten żab to na wyposażeniu ? :hahaha: Jakiś taki wczorajszy chyba, oczko mu gdzieś zezuje. :d:d:d Na dodatek jak słyszę to z lekka fałszuje.

Kota lepiej Ci podeślę.

 

kociaki przesłodkie, jednak wole te mruczące niż spiewające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako opiekunka pracuje juz 17 lat z przerwami i jak to mówią nie z jednego pieca chleb jadlam.Na jednej szteli we wloszech przepracowałam 4 (cztery)godziny i powiedziałam żegnam.Po pięciu latach przeniaslam sie do niemiec. Itak do teraz.pracowalam różnie od 2 tygodni do 10 tygodni. byłam w różnych agencjach. Najgorsza agencja która zatrudnia na wranczyzę to ANGELHAUS koło Frankfurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stanislawa kraszczynska napisał:

Jako opiekunka pracuje juz 17 lat z przerwami i jak to mówią nie z jednego pieca chleb jadlam.Na jednej szteli we wloszech przepracowałam 4 (cztery)godziny i powiedziałam żegnam.Po pięciu latach przeniaslam sie do niemiec. Itak do teraz.pracowalam różnie od 2 tygodni do 10 tygodni. byłam w różnych agencjach. Najgorsza agencja która zatrudnia na wranczyzę to ANGELHAUS koło Frankfurtu.

witaj, miło Cie poznać

czy chodzi o firmę Hausengel? czy to jakaś inna?

Fajnie poczytać, fajnie być znów w Waszym gronie, dziękuje za miłe powitanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta sama firma.Iserdeczne dzieki że ktoś to przeczytał i może ostrzeże inne opiekunki ,aby tą agencje omijały z daleka.Nie dość ,że kantóją to jeszcze ubezpieczenie każą sobie płacić-kiedyś to na dzień dobry trzeba było mieć ze sobą ponad 70E----a na zakonczenie roku rozliczenie i dochód w Polsce podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Carmen1 napisał:

Odpowiem, pytajcie bez krępacji. Dziś wracam do domu, a pracuję w systemie zmian miesięcznych na szwajcarskiej umowie.

Witam serdecznie :love: ja mam pytanko czy pracujesz przez Polska agencje czy przez Szwajcarska?i jeszcze jedno slyszalam ze nie ktore opiekunki musza placic za wyzywienie i pokoj czy to prawda? bo widze ogloszenia i nawet dzwonilam do jednej firmy i tak ladnie mowia ze do 2600chf netto nie wiem co o tym myslec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kinga napisał:

Witam serdecznie :love: ja mam pytanko czy pracujesz przez Polska agencje czy przez Szwajcarska?i jeszcze jedno slyszalam ze nie ktore opiekunki musza placic za wyzywienie i pokoj czy to prawda? bo widze ogloszenia i nawet dzwonilam do jednej firmy i tak ladnie mowia ze do 2600chf netto nie wiem co o tym myslec:)

Prawda, ale wtedy to jest opieka na godziny, na etat. W Szwajcarii to jest 42 godziny tygodniowo. Nadgodziny są płatne, jeżeli trzeba wstać w nocy to oczywiście też. W przypadku typowej 24 godzinnej opieki koszty utrzymania ponosi rodzina i wtedy pensja jest wyższa. 

Ja pracuję przez szwajcarską agencję. 2600 franków netto to za 24 godzinną opiekę w Szwajcarii nie jest wygórowana pensja. To płaca minimalna netto. Tak to mozna z grubsza opisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmen1 napisał:

Prawda, ale wtedy to jest opieka na godziny, na etat. W Szwajcarii to jest 42 godziny tygodniowo. Nadgodziny są płatne, jeżeli trzeba wstać w nocy to oczywiście też. W przypadku typowej 24 godzinnej opieki koszty utrzymania ponosi rodzina i wtedy pensja jest wyższa. 

Ja pracuję przez szwajcarską agencję. 2600 franków netto to za 24 godzinną opiekę w Szwajcarii nie jest wygórowana pensja. To płaca minimalna netto. Tak to mozna z grubsza opisać.

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz slonko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...