Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Ja też mam podobne zapisy, przeczytałam i stwierdziłam że żadna z tych konsekwencji mi nie grozi. :)

Firmy same z siebie i bez powodu na pewno nic nie potrącą ( choćby były strasznie łase na kasę ) bo to bezprawne i co ważniejsze, fama by poszła w internecie i potraciliby opiekunki. To kto by na nich pracował ?

 

Zgadzam się z Tobą .Dodam tylko ,że można trafić do wyjątkowo podłych ludzi,którzy mogą próbować Cię oczernić i czasami trudno by było się obronić bo jak jest tylko słowo przeciw słowu to czasami jest sie na z góry przegranej pozycji .Mi na szczescie nigdy nic nie potracono ale trzeba uwazac i zanim cos sie zrobi to trzeba sie 10 razy zastanowic.A jak wyjezdzałam pierwszy raz i przysłali mi umowe i jak ja sobie przeczytałam to zaraz dzwoniłam do firmy i im powiedziałam,ze obawiam sie ,ze moge nic nie zarobic.Konkretnie chodziło mi o zapis,ze jak zrobie cos nie prawidłowo czyli na szkode podopiecznego a pod takie cos to wszystko mozna podciagnac to pani z agencji zaczeła sie smiac i powiedziała ze nie mam sie co martwic bo kara by mi groziła jakbym podopiecznego na wózku ze schodów zrzuciła  a mi jakos nie było do smiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Jestem tu nowa.I od razu chciałabym się Was poradzic.Otóż jestem w pracy na działalność gosp./płacę w polsce wysoki ZUS/.Moja zmienniczka była tu na szteli pierwsza/o jeden raz/.Ja w tej chwili jestem trzeci raz.I do czego zmierzam.Otóż obie jestesmy przez firmę na dzialalnosc, tylka taka forma wchodzi w grę.Niestety zauważyłam,że moja zmienniczka pracuje na czarno, tzn ma formularz A1 ale zawiesza działalnosc jak pracuje w Niemczech/mozna to sprawdzic w CEIDG w internecie/.Ona jest wdową i dostaje rente po mężu i nie mozę wykazywac za dużo dochodu bo jej zawiesza rentę i poza tym oszczedza na Zusie i podatkach.Ja placę mcznie 1100 zusu i 800 zl podatku za wyjazd.I nie mialabym nic przeciwko temu i siedzialabym ciocho, gdyby nie to ze ona ustala terminy i dlugosc naszej pracy.Tzn ona ciagnie 5mcy/oczywiscie na czarno/ a mnie daje wylacznie mce wakacyjne i swiateczne.Teraz jestem juz drugi raz w okresie wakacyjnym od czerwca do konca sierpnia a potem ona jest na 4mce i ja mialam miec teraz BN i sylwester w domu ale ona kaze mi znow przyjechac na sylwester/tj.28.12/.Interweniowalam w firmie,ze chce miec mniej wiecej rowne terminy,ale ona rodzinie najeczala ze jest wdowa a ja mezatka i ona musi wiecej pracowac.Zalezy mi na tym miejscu bo jest fajne ale jak dlugo można sie podporzadkowywac.Poza tym jak to jest firma wymaga wykazania dzialalnosci ja place i wykazuje wszystko a ona leci na czarno.I przez to moze siedziec po 4,5 mcy.Czy firmy tego nie sprawdzaja, albo US?Rozmowa z nia nic nie daje bo powiedziala ze ona byla pierwsza i to jej miejsce i mam sie podporzadkowac.I niestety jestem zmuszona wyskakiwac na skoczka na inne sztele.Ze slaba znajomoscia jezyka to bardzo stresujace.Co byscie zrobili na moim miejscu?Ona nie wie,ze ja wiem ze ona pracuje na czarno.Bo zawsze przy zmianie jeczy ile to ona musi zusu i podatku zaplacić.Nie wiem czy powiedziec o tym firmie,czy to ma jakies znaczenie.Chcialabym tylko abym miala rowne szanse zarobic.A tak pracuje tylko 3,4mce w roku i to jeszcze na BN lu wakacje.

Edytowane przez marzenka003
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Cię cytowała bo za długo .Na zasadach wyjazdów do de z własną działalnością ale przez firmę wiem tylko tyle,że moja kuzynka tak wyjeżdża i płaci mały zus ok.270 zł tak mi przynajmniej mówiła bo jest wdową i ma rentę po mężu.Działalności nie zawiesza tylko płaci zus nawet jak jest w Polsce bo jak chciała tak zrobić to podobno w zusie powiedzieli,że tak nie wolno więc nie wiem jak to robi Twoja zmienniczka.Ja dawno bym zrezygnowała z tego zlecenia jakby ktoś miał mną tak kąty wymiatać.Przy słabej znajomości języka też można znależć fajne stałe zlecenie i jeżdzić np.2 miesiące na 2 miesiące czy w innym systemie.Wiem ,że jesteś zła na zmienniczkę i powoduje tobą zazdrość ale donoszenia i skarżenia nigdy nie popieram.Przeprowadz z nią rozmowę,że albo jeżdzicie w jakimś systemie albo niech szuka innego  zmiennika bo też słyszałam,że niektórym takie sporadyczne wyjazdy wystarczają.Powodzenia i podjęcia mądrej decyzji życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marzenka003 napisał:

ok dziekuje za info juz przenoslam ale cos nie wiem jak tu skasowac post?

 

tutaj niech zostanie post ,,jego nie skasujesz sama,,to robi Moderator ,,jak zajdzie taka potrzeba,,,ale jest teraz ok! tam mogą pisac teraz do woli wszyscy,,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

Witaj @marzenka003 na forum,:love: wez skopiuj ten post i wstaw go np, w temacie ,,Warto się przyglądac różnym stellom" bo tutaj się tylko witamy,,nie pozwolą nam zaśmiecić tutaj miejsca innymi tematami,,jak być miala problem to ci pmogę to przenieśc,,pozdrawiam

jak skasowac ten post bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

@Blondi a moją odpowiedz można przenieść? bo nie chciałabym zaśmiecać tematu?

skopiuj i przenieś  ,,,ale i tak Twój post tutaj zostanie,,ok,  jak chcesz to mogę Ciebie przenieśc na rękach:hahaha:

1 minutę temu, marzenka003 napisał:

jak skasowac ten post bo nie wiem

zostaw go tutaj i jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem opiekunką, ale na razie zawiesiłam wyjazdy, w Niemczech pracowałam 4 lata. Chciałabym nadal uczestniczyć w życiu społeczności opiekunek, tym bardziej, ze wciąż pracuję w tym zawodzie tyle, że praca ma charakter stały, Za rok mam zamiar "odwiesić" wyjazdy. Pozdrawiam wszystkim. Halina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wanilia napisał:

Witam, jestem opiekunką, ale na razie zawiesiłam wyjazdy, w Niemczech pracowałam 4 lata. Chciałabym nadal uczestniczyć w życiu społeczności opiekunek, tym bardziej, ze wciąż pracuję w tym zawodzie tyle, że praca ma charakter stały, Za rok mam zamiar "odwiesić" wyjazdy. Pozdrawiam wszystkim. Halina

Witam serdecznie ! Mam nadzieję, że napiszesz nam o swoich doświadczeniach ? Będę czekać. I masz świetny nick : Wanilia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...