Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, aga1 napisał:

Nie uogólniam :) ale przeciez piszemy, że tak bratniej duszy słowiańskiej szukamy . Do pogadania. Przed spotkaniem trudno okreslić czy z dana osobą nawiążemy kontakt na dłużej . Ale tak jak pisałam jestesmy tu i teraz i nie chęć poznania, ale tak po ludzku ,żeby odskoczyć na krótki czas i pogadać to chyba nie jest jakimś wielkim poświęceniem. Miejscowość podałam juz kilka dni temu , w tym temacie. Nie mam czego sie bac, ani wstydzić. Miasto stare zabytkowe , dużo zieleni . Podoba mi sie tu . Polacy tez tu są nawet po sąsiedzku . Mówimy sobie dzień dobry :) nikt sie nie wstydzi, że jest z Polski .

Ja cię odwiedzę,  jak tylko do kuzynostwa zawitam :d Nie wiem kiedy to będzie, ale czuj się ostrzeżona :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie ty jedna wariatka co do D. się pcha....luuuuzik :trele:

nazwa miejscowosci to nie imie i nazwisko opiekunki a agencje naprawde nie analizuja az tak nas ....ich interesuje nowe zlecenie nowa nieobyta malo doswiadczona zeby nie powiedziec glupia wedle nich opiekunka...nawet na jeden raz i tyle...

twoje miejsce trawa zaratsa nawet nie zdazysz kawy wypic a o tobie sie zapomina...niestety...zasada "moje i dla mnie....za wszelka cene"...takie motto teraz rzadzixd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ja cię odwiedzę,  jak tylko do kuzynostwa zawitam :d Nie wiem kiedy to będzie, ale czuj się ostrzeżona :haha:

Napiszę na forum, że w domu jestem :):):) . He, he, czekam .

Fajnie byłoby, może zostałabyś na dłużej .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

A da się ten :róża:zjeść ? Bo głodna jestem. :trele:

Ten kto głodny to informuję, że kwiatek z marcepanu jest i można go konsumować :tak2: A ci co najedzeni, to niech potraktują go jak żywy kwiat i do wazoniku wstawią :tak2: To jest właśnie piękne w wirtualnym świecie, że dla każdego znajdzie się coś wspaniałego, miłego, a czasami nawet....smacznego ;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

 

A pro po jedzenia kwiatów .... śniło mi się ostatnio , że ktoś mnie poczęstował kandyzowaną różą O.o ale była pyszna w smaku :d Ciekawe co taki sen może oznaczać :o

Święta się zbliżają wielkimi krokami, czas powrotu do domu zbliża się nieubłaganie  i czekają cię rozkosze podniebienia....I nie tylko podniebienia :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, violka napisał:

 

A pro po jedzenia kwiatów .... śniło mi się ostatnio , że ktoś mnie poczęstował kandyzowaną różą O.o ale była pyszna w smaku :d Ciekawe co taki sen może oznaczać :o

O  rzesz @violka  ja bym stawiała no to,że tym razem dostaniesz od babci czekoladę na do widzenia O.o oczywiście z załącznikiem w kopercie :oklaski:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LENA_57 napisał:

Fun scan to by była już, totalna ingwilacja i chyba nie o to chodzi. Lepiej by ludzie sobie ufali. Ale trudno o to gdy tak wiele osób postępuje nieuczciwie.  Obawiam się, że czekają nas czasy kiedy wszyscy z chipami będziemy chodzić.  

         Przez taki telefoniczny  fun scan ( znałam kiedyś portal randkowy w Plusie) rozumiałabym możliwość dobrowolnego przyłączenia się do wyszukania w terenie - np w promieniu 10 km osób mówiących po polsku i szukających znajomych. Uczestnicy znanego mi fun scanu pozostawali zasadniczo anonimowi tak długo jak tego sobie życzyli.Raczej nie widziałabym w tym braku zaufania.

         Ale jasne, że - jak podają niemieckie media - 90 % opiekunek pracuje na czarno, a więc trudno by się dziwić, że te osoby mogłyby się obawiać nazwijmy to inwigilacji czy innych kłopotów.

Ale jeśli z czasem pojawią się tu sensowniejsze rozwiązania prawne i możliwości legalnego zatrudnienia to łatwiej będzie o kontakty i może jakaś aplikacja w telefonach się pojawi ?

Myślę, że nie raz tak się dzieje, że na jednej ulicy siedzi jedna opiekunka, a na drugiej druga i nic o sobie nie wiedzą, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

@violka tu nie chodzi o podawanie personaliów, chociaż jedna z nas podobno już to zrobiła ;) Oczywiście priv jest tym wyjściem do kontaktów stricte personalnych. Tu piszemy anonimowo i niech tak zostanie :d Podróż za 6 ojto co tydzień, czy dwa to niebagatelny wydatek dla każdej z nas. Ale fajnie jest jednak napić się kawki realnie, gdy tylko jest to możliwe :oklaski:

Ale to był tylko adres mailowy z imieniem i nazwiskiem i to przez przypadek mi się wkleiło a ,że sobota była przed południem to mało kto był na forum na szczęscie :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Ale to był tylko adres mailowy z imieniem i nazwiskiem i to przez przypadek mi się wkleiło a ,że sobota była przed południem to mało kto był na forum na szczęscie :$

Szkoda że mnie tu jeszcze wtedy nie było :| :haha:  Do dzisiaj nie mogę tego odżałować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

O  rzesz @violka  ja bym stawiała no to,że tym razem dostaniesz od babci czekoladę na do widzenia O.o oczywiście z załącznikiem w kopercie :oklaski:

To raczej odpada , babcia nie rozporządza swoją kasą , a od bratanicy raczej się nie spodziewam O.o Ona chętnie oskubałaby swoją ciocię do zera , gdyby mogła >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Stworzyłyśmy "klub", spotykałyśmy się raz w tygodniu na kawie w Rewe, cała wioska nas znała, uprzejmościom tubylców nie było końca, a znajomości które wtedy nawiązałyśmy trwają do dzisiaj.

Bravo ! I oby jak najczęściej się to udawało i było jak najwięcej tych kontaktów.

Nie sądzę, żeby istniały osoby, które uważają to za bzdurę. Ale np rozumiem osoby, którym trafi się ciężka sztela, że tym opiekunkom nie chce się nawiązywać kontaktów w otoczeniu a jedynie zaliczyć jakiś czas i wybyć z danego miejsca i zapomnieć. Sama miałam wiele takich miejsc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Serenity napisał:

         Przez taki telefoniczny  fun scan ( znałam kiedyś portal randkowy w Plusie) rozumiałabym możliwość dobrowolnego przyłączenia się do wyszukania w terenie - np w promieniu 10 km osób mówiących po polsku i szukających znajomych. Uczestnicy znanego mi fun scanu pozostawali zasadniczo anonimowi tak długo jak tego sobie życzyli.Raczej nie widziałabym w tym braku zaufania.

         Ale jasne, że - jak podają niemieckie media - 90 % opiekunek pracuje na czarno, a więc trudno by się dziwić, że te osoby mogłyby się obawiać nazwijmy to inwigilacji czy innych kłopotów.

Ale jeśli z czasem pojawią się tu sensowniejsze rozwiązania prawne i możliwości legalnego zatrudnienia to łatwiej będzie o kontakty i może jakaś aplikacja w telefonach się pojawi ?

Myślę, że nie raz tak się dzieje, że na jednej ulicy siedzi jedna opiekunka, a na drugiej druga i nic o sobie nie wiedzą, a szkoda.

ujme to najdelikatniej...to nasza polska mentalnosc....profesor moll powiedzial ze polak polakowi...itd...i z tym w pelni sie zgadzam...tak mamy we krwi...

a sensowne rozwiazania??? obudz sie...albo nie...lepiej przespij ten koszmar ktory mamy obecnie i sily na gorszy szykuj..:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Serenity napisał:

Bravo ! I oby jak najczęściej się to udawało i było jak najwięcej tych kontaktów.

Nie sądzę, żeby istniały osoby, które uważają to za bzdurę. Ale np rozumiem osoby, którym trafi się ciężka sztela, że tym opiekunkom nie chce się nawiązywać kontaktów w otoczeniu a jedynie zaliczyć jakiś czas i wybyć z danego miejsca i zapomnieć. Sama miałam wiele takich miejsc.

@Serenity tez to zauważylam ,,i nie raz pisałam, jak mają opiekunki problemy czy ciezkie miejsce to nie chce im się nic,,jest tak jak piszesz,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...