Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lucyna.beata napisał:

nikt nas nie zmusza do tej a nie innej pracy...zawsze mozemy usiasc na kasie w biedronce i smecic jak ciezko

to wybor kazdej z nas ze myjemy tylki, wymiociny , znosimy zlosliwosci czasami zawet agresje i...tepote rodzin..

Wybacz, ale takie właśnie myślenie uważam za dołujące. i szkodliwe. Sama nigdy tak nie myślę i nikogo do tego nie zachęcam, bo to nikomu nie pomoże.

No i się nie zgadzam.

Większość z nas nie ma dużego wyboru a niektóre żadnego prawie jeśli chodzi o pracę w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolantapl. napisał:

Jak nie podpisałaś umowy to nic nie musisz wypowiadać ,przyjmij zlecenie i jedz z inną firmą jak masz okazję .A o firmę z którą zamierzasz wyjechać możesz podpytać na forum .

Z tym ze wlasnie podpisalam taka umowe, ale oni mi ja dali jeszcze przed konkretnymi zleceniami. Troche dziwnie, ale podpisalam, jest cos o dwutygodniowym okresie wypowiedzenia, ale jak nawet tydzien nie minal od podpisania. Mozna to uniewaznic? Ktos sie orientuje? Nie chcialabym ich zostawic na lodzie, wolalabym poinformowac o tym.

Przepraszam, czy w ogole w dobrym dziale o to pytam? Jestem tu nowa. Z tego co wyczytalam na forach prawniczych: "Kodeks cywilny nie przewiduje żadnego okresu wypowiedzenia. Można zatem rozwiązać umowę z dnia na dzień i będzie to zgodne z prawem."

Edytowane przez sasetka
uzupelnienie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasetka podpisałaś i teraz dzwon do nich z prośbą o unieważnienie umowy z przyczyn osobistych,,coś wymyśl,,bo inaczej się od tej firmy nie uwolnisz,,musisz napisac do nich oświadczenie,,podpytaj paniusi w biurze,,lepiej wczesniej niz się męczyć z tą najgorszą agencjąna rynku pracy,,działaj-powodzenia,,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak--forum a zwłaszcza ,,Rozmowy przy kawie" są odskocznią od szarosci i nudy w pracy,,rutyny,,tutaj się leczymy ,bardzo dobrze piszesz  @lucyna.beata,,tak trzymać,,pobiadolić też trzeba ,,ale to nasze biadolenie jest lekkie,,ale też od razu jest lżej,,:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry , przed samym obiadem .  Na kawę juz za póżno, więc na lody  zaproszę po obiedzie. :wino: :hura:. Tez  może być, chociaż to nie lody :szok:.

Jakos przetrawiłam tą osobistą stratę. Nie będe miała teraz z kim pogadać od serca na wyjeżdzie. Życie toczy sie dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

Wybacz, ale takie właśnie myślenie uważam za dołujące. i szkodliwe. Sama nigdy tak nie myślę i nikogo do tego nie zachęcam, bo to nikomu nie pomoże.

No i się nie zgadzam.

Większość z nas nie ma dużego wyboru a niektóre żadnego prawie jeśli chodzi o pracę w Polsce.

Brav @Serenity :róża::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aga1 napisał:

Dzień dobry , przed samym obiadem .  Na kawę juz za póżno, więc na lody  zaproszę po obiedzie. :wino: :hura:. Tez  może być, chociaż to nie lody :szok:.

Jakos przetrawiłam tą osobistą stratę. Nie będe miała teraz z kim pogadać od serca na wyjeżdzie. Życie toczy sie dalej .

Jak powiedział Pawlak w "Sami swoi": Jaśku,  tfu.... @aga1 nareszcie jesteś....:oklaski:I może nie będziesz miała z kim od serca pogadać,  ale zawsze będziesz mogła w sercu z nią porozmawiać :róża:A na :kawa: nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno :małpa: @aga1 stawiasz poobiednią :kawa:, a my się grzecznie poczęstujemy :nie_mówię:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Tak--forum a zwłaszcza ,,Rozmowy przy kawie" są odskocznią od szarosci i nudy w pracy,,rutyny,,tutaj się leczymy ,bardzo dobrze piszesz  @lucyna.beata,,tak trzymać,,pobiadolić też trzeba ,,ale to nasze biadolenie jest lekkie,,ale też od razu jest lżej,,:oklaski:

Przyznam się bez bicia, że z większą części twojej wypowiedzi się zgadzam :nie_widzę: Jedynie z tym biadoleniem mam problem :przekleństwa: Gdzie tu ktoś biadoli?  Jakoś nie zauważyłam :kopara: Dzielą się ludzie problemami,  szukają porad,  opowiadają o swoich przeżyciach, ale oprócz paru trolli, to nie zauważyłam biadolenia :szok: A ci co marudzą, pojawiają się i znikają, i nawet nie zdołasz zapamiętać kto, jak, po co i dlaczego. Jesteśmy jak darmowa terapia antybiadoleniowa  :donos: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo co tam slychac w Pl,,,jak tam Czarne chmury Piątkowe ,,przelatują???:święty: ludziska wyniesli sklepy już do domu,,,taki biedny naród, ale sklepy potrafi zatargać do chałupy-:4_joy: polak potrafi się pokazac,,,zapożyczy sie ,,a nie będzie gorszy od sąsiada:11_blush::38_worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam nawet sms od jednej sieci handlowej ,że aż o 50% można dzisiaj taniej kupić niektóre rzeczy ale to w Polsce .A ja też już po obiadku i zaraz do fryzjera z dziadkiem idę myślałam,że mi się dzisiaj spacerek upiecze a tu nic z tego mam nadzieję,że to nie daleko jest O.o A potem tylko zakupowe szaleństwo:oklaski: i koniec dnia  pracy a za 2 tygodnie już będę się pakować :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965  o jasnej ciasnej ,,biadolenie to jest wszystko co jest ciutkę nie tak,,,a więc jest to biadolenie,,czy to b eda przeżycia,czy trudy,czy zmartwiena,,nie szukaj dziur w całym a będzie dobrze,,ja kocham przecież pobiadolić:4_joy::17_heart_eyes::18_kissing_heart::7_sweat_smile:

Ty jakimś szyfrem dla wtajemniczonych piszesz?:szept:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jak powiedział Pawlak w "Sami swoi": Jaśku,  tfu.... @aga1 nareszcie jesteś....:oklaski:I może nie będziesz miała z kim od serca pogadać,  ale zawsze będziesz mogła w sercu z nią porozmawiać :róża:A na :kawa: nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno :małpa: @aga1 stawiasz poobiednią :kawa:, a my się grzecznie poczęstujemy :nie_mówię:

Dwa grzybki w barszczu to za wiele, ja Wam wszystkim położę  po :):659_smoking::659_smoking::659_smoking::659_smoking::659_smoking: i zapalniczke dodam:336_zap: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Dzisiaj dostałam nawet sms od jednej sieci handlowej ,że aż o 50% można dzisiaj taniej kupić niektóre rzeczy ale to w Polsce .A ja też już po obiadku i zaraz do fryzjera z dziadkiem idę myślałam,że mi się dzisiaj spacerek upiecze a tu nic z tego mam nadzieję,że to nie daleko jest O.o A potem tylko zakupowe szaleństwo:oklaski: i koniec dnia  pracy a za 2 tygodnie już będę się pakować :oklaski:

Ja mam skrzynkę zawaloną ich tymi durnymi promocjami,,wszystko weg,,,nawet jakbym chciała wejsc zobaczyć z ciekawosci i z nudów tutaj,,to nie zobaczę,,więc niech mi nawet d...y nie zawracają,,ile to oni opuszczą,,tym razem mnie nie interesi:słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965  o jasnej ciasnej ,,biadolenie to jest wszystko co jest ciutkę nie tak,,,a więc jest to biadolenie,,czy to b eda przeżycia,czy trudy,czy zmartwiena,,nie szukaj dziur w całym a będzie dobrze,,ja kocham przecież pobiadolić:4_joy::17_heart_eyes::18_kissing_heart::7_sweat_smile:

No i jak zwykle to kwestia semantyki :nie_mówię: Ty co najwyżej utyskujesz na drobiazgi :tak2: I do biadolenia ci daleko :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasetka, pisz pismo z wypowiedzeniem umowy i napisz też maila.

Masz dwa tygodnie bo taki jest zapis w umowie. Jeśli będą chcieli byś wyjechała z nimi to odmówisz bo miejsce Ci się nie podoba. Ważne że nie jesteś w pracy, wypowiadasz i spokojnie jedziesz z inną firmą. Bez obaw. Nie mogą Cię zmusić byś jechała gdzieś gdzie nie chcesz.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzisiaj dostałam nawet sms od jednej sieci handlowej ,że aż o 50% można dzisiaj taniej kupić niektóre rzeczy ale to w Polsce .A ja też już po obiadku i zaraz do fryzjera z dziadkiem idę myślałam,że mi się dzisiaj spacerek upiecze a tu nic z tego mam nadzieję,że to nie daleko jest O.o A potem tylko zakupowe szaleństwo:oklaski: i koniec dnia  pracy a za 2 tygodnie już będę się pakować :oklaski:

A kto się będzie fryzjerował? Ty czy dziadek? Jak dziadek to trudno, a jak tobie zafunduje, to zdjęcie przyślij, ale Watsapp'em bo mmsów tutaj nie dostaję :haha:A z tymi zakupami to daj spokój sobie, bo jak za nadbagaż zabulisz, to zapłaczesz gorzkimi łzami :trele:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...