Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Blondi napisał:

@Lucyna121 tak myślałam ,gdzie Ty zaginęłas:płacz: a Tobie po tygodniowym poscie dopiero załožyli internet,a tu jeszcze trafiła się księżniczka:płacz::hahaha: i to z jakimi wymaganiami,musisz tą księżniczkę wyprowadzić na proste tory,nie da się jakoś?ja nieraz tańczę 15min. I już mam dosc,najlepiej jak się sama wyłoży do snu,ale Ty masz z nią jak z jajkiem,ale tydzień za Tobą ,trzymaj sie dzielnie i pracuj 8 godz, i jak co to mów otwarcie ,że Ty też chcesz odpocząć,nie ma co się cackac,może tak wydziwiac do 23 nawet,oby nie,bo ja przy niej bym zasnęła.:płacz:

@Blondi Witam wszystkich, Nie ma takiej mocy zeby wyprostowac pokreta, wrednej natury samoluba tez nie zmienisz. Moge zmienic miejsce , ja mam wybor, i tak zrobie. Problem ma Ksiezniczka , nikt tu nie przyjedzie drugi raz , niestety. Na dobre relacje z innymi pracujemy sami. Brakuje pokory , szacunku dla drugiej osoby. Nie zasnelabys gwarantuje Ci, cisnienie tak Ci podniesie , ze szok. Sa ludzie i taborety, przeciez wiesz. Milego dnia wszystkim zycze. Pozdrawiam.

15 godzin temu, Serenity napisał:

 W Niemczech przy Gewerbe w ogóle się na emerytury nie płaci, rtlko zdrowotne, ale najniższe z możliwych. Temat już wałkowaliśmy i nieraz pewnie wróci...

 @Lucyna121 i ja się pod tym podpisuję.

I ładnie nazwałaś Pdp : księżniczka na ziarnku grochu... Oj, znam też... Ale po najdalejej miesiącu rozstawałyśmy się.

Przykro to przeczytać, ale tak to jest z naszą pracą i zawsze musimy się liczyć z niespodziewanym końcem.

    Może rodzina Pdp pozwoli Ci zostać w domu, bo przecież pewnie i tak muszą płacić agencji ?

 

15 godzin temu, Serenity napisał:

 W Niemczech przy Gewerbe w ogóle się na emerytury nie płaci, rtlko zdrowotne, ale najniższe z możliwych. Temat już wałkowaliśmy i nieraz pewnie wróci...

 @Lucyna121 i ja się pod tym podpisuję.

I ładnie nazwałaś Pdp : księżniczka na ziarnku grochu... Oj, znam też... Ale po najdalejej miesiącu rozstawałyśmy się.

Przykro to przeczytać, ale tak to jest z naszą pracą i zawsze musimy się liczyć z niespodziewanym końcem.

    Może rodzina Pdp pozwoli Ci zostać w domu, bo przecież pewnie i tak muszą płacić agencji ?

@Serenity Witaj. Stwierdzilam tylko naga prawde. To jest Ksiezniczka,teatralne gesty, ruchy itd. Czasem sie zastanawiam czemu ludzie graja jakas role , nie sa soba. I nigdy nie zrozumiem wredniaczkow. Potrzebuja pomocy , serca, zrozumienia itd ale sami nie okaza tego nikomu. Ja ,ja, ja, i nikt inny. I wszystkie Panie przede mna byly zle. Nie sadze , zeby to byla prawda. Tez sie z Ksiezniczka rozstane bez zalu.Milego dnia . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię niedziel w de, zawsze ogrania mnie nostalgia>:(

Ja też mam księżniczkę ale jestem tu tylko na dwa tygodnie to przetrzymam i jeszcze króla który trzyma wszystko w garści

Paranoja ale dam radę!!!!!!

Wy też jesteście silne kobiety, i razem nie damy się!!!!!!!:p

Fajnie że jest tu miejsce dla wszystkich, że można napisać o wszystkim, nikt nas tak dobrze nie zrozumie jak inna opiekunka.

Ale się spisalam, chyba za dużo.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

@Motylek może Twój dziadzio jakaś szycha ,,albo rodzina konkretna ,,szybko pomoc i to jaka pomoc ,

Chyba nie, przynajmniej nic o tym nie wiem ;)

Byliśmy dziś w szpitalu. Dziadek jest już przytomny i mówi, że nic się nie stało. Naćpali go lekami a on mówi, że do domu jutro wychodzi heh. Samopoczucie ma rewelacyjne. 

Zdrowotnie też nieźle...to tylko wyglądało groźnie. Jutro albo pojutrze przeniosą go do innego szpitala a za kilka dni wróci do domu także do domu nie jadę......... a już się trochę rozmarzyłam.... 

Póki co mam wolne i pomysłów co robić brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucyna121 tak, egoizm starych ludzi była odstręczający w najwyższym stopniu i ciężko to pojąć. Nie brak miejsc gdzie opiekunki pracują po miesiącu i koniec - miesiąc to też długi czas. Każda z nas chce zarobić i próbuje ile może, ale często to się dłużej nie da po prostu.

      Miewałam miejsca, że jestem dumna, że wytrzymałam miesiąc i pojechałam dalej w inne miejsce.

@Motylek ciesz się tym wolnym, Motylku ! Jeszcze będzie co robić po tym wylewie. Z reguły mobilność pacjenta ucierpi po takim fakcie. Oby jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbara d napisał:

a też mam księżniczkę ale jestem tu tylko na dwa tygodnie to przetrzymam

Barbaro pisz jak najwięcej. Tu piszących zawsze za mało.

Masz ciekawą sztelę : tylko dwa tygodnie ?

1 minutę temu, Motylek napisał:

Dziewczyny a wiecie może czy da radę pójść do lekarza tutaj bez karty EKUZ nie płacąc? Bo oczywiście firma nie przysłała... 

Nie mam pojęcia jak to wygląda , ale co to za firma kiepska ? ja kartę mam i zawsze miałam.

I zasadniczo powinno wystarczyć późniejsze okazanie tej karty ? jeśli sprawa nie cierpi zwłoki. Warto by temat zgłębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@Motylek może dziadek czy rodzina ma zaprzyjaznionego lekarza ,ja kiedyś poszlam bez niczego do babci lekarza i sam lekarz dał mi leki od siebie,,,spróbuj

ale to takie na gardło 

Jutro synowa ma zadzwonić i zapytać bo mi jak by tego wszystkiego było mało ostatnio coś się stało z mięśniami przy kręgosłupie i się zablokowałam... ledwo chodzę...wyprostować się nie mogę i boli jak diabli :(

I z firmy mają do mnie jutro dzwonić i pytać co z dziadkiem to przy okazji zapytam ile mi na leczenie dadzą skoro karty nie dosłali...grrr 

Tak jakby jakaś siła nadprzyrodzona dawała mi znaki, że do domu trzeba zjeżdżać hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek toż się porobiło,,masz jakieś tabletki przeciwbólowe,,nie ma nic gorszego niż  takie nieoczekiwane bóle i męka pańska jeszcze w obcym domu i nie wiadoma gdzie iśc do lekarza i za co ,,mało problemów to jeszcze doszły inne,,oj Motylku jakbym mogła to bym Ci swoje końskie dała przeciwbólowe ,pomóc by pomogły na 100 %,,wiemy jaki to ból,masakra ,,usiąsc się usiądzie ale potem wstać? sama potrzebujesz teraz opieki i kto ma Ci ją dac? wysyłam dla Ciebie fuullll energi ,,fullll zdrówka ,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek też współczuję. Fatalnie się jeszcze na wyjeździe rozchorować ..

       A może jakiś gorący okład by Ci pomógł ? ja takie zawsze stosuje na bolące miejsca, z reguły mięśnie karku. I to pomaga. Można użyć  gumową butelkę, albo zwyczajnie ręcznik w gorącej wodzie i w woreczku foliowym na bolące miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawać ! Dzień dobry :kawa::kawa::kawa: .początek tygodnia a jak jest początek to zaraz będzie koniec ,aby sie zaczął:hahaha:,drzewa przed oknami są tak oblepione białymi kwiatkami,jak zimą pokryte śniegiem,że jakis nie dzisiejszy może pomyśleć ,że zima spoglądając przez okno:hahaha:

Uśmiechu i zdrowia ,spokoju i cierpliwości :love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kobitki... :serce:  dzisiaj jakoś udało mi się nawet wyspać bo przed snem lałam 20 min gorącą wodą w te miejsca i trochę puściło. I co ja bym zrobiła bez internetu... tu jest wszystko...nawet zestaw ćwiczeń na bolące lędźwia, leżenie na plecach pomaga plus lekkie ćwiczenia.

Mam akurat kilka dni zanim dziadek wróci ze szpitala by siebie poskładać. Łącznie zostało mi 4 tygodnie, dam radę - dobrze, że chodzę ;) Byle jak ale chodzę:hahaha:  

Miłego dzionka :) :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek składaj się ,składaj i nie poddawaj ,,silna dziewczynka ,brawo,,:love:

nawet na takie dolegliwości , jaką moc ma internet,, szlak mnie trafia jak czytam albo jak ktos mówi ,po co ci internet ,,,:płacz: dla mnie dom bez internetu to kara albo jakiś klasztor więzienny ,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...