Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@LENA_57 zostań tam do lata,,na tych pomostach będzie się działo,,oj będzie,,,

będzie widać życie i ludzi,, :hahaha: trochę masz z tymi kratami nie tak i przejscie przez salon,,a PDP nie spią tylko nasłuchują,,musi być u Was bardzo cicho,,,nie oglądają Tv? można się tam czasami poczuć jak za kratkami-żartowałam:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Serenity ale ja ostatnio tylko na takie trafiam

wycofanie się ze zlecenia nie robi na nich,żadnego wrażenia funkcjonują sobie dalej w najlepsze:(

Oj, myślę, że robi to wrażenie....>:(

I oby zła passa się skończyła. 3 złe sztele pod rząd też już miałam - horrorki i potworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Serenity napisał:

@jolantapl. zauważ, że mało osób pisze o złych sztelach, bo te opiekunki nie mają już sił na pisanie. Piszą te osoby, którym jakoś się lepsza kość trafiła, ale wszystko przypadek.

Albo nie mają czasu ,,bo są pod lupą PDP,,,albo nie korzystają z internetu,,bo takich jest bardzo bardzo dużo i nie wiedzą,nawet ,że może być o 100 razy lepiej,,albo są tak mało rozgarnięte, albo albo,,,nie mają potrzeby rozmowy z innymi,, nie chce się dzielic może tymi smutkami,,nie jedna może uważa ,że tak powinno być,,,zapindol 24 na 24,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi znów trafiłaś w sedno jak Ty to robisz po prostu rozwaliłaś bank:hahaha::serce:

hahahhaha a w portfelu mam 0,,,,:hahaha:

Ja opiekunka przyznaję się bez bicia,,ze zostawiłam teraz wszystkich gości i dałam dyla do laptopka,,,bo tutaj się coś ciekawszego dzieje:hahaha: i tak do kolacji zleci:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje @Blondi.

Jest kilka  brzydko powiem " kategorii" opiekunek i opiekunów.

Opisywałam tu mój feralny wyjazd, ale nie o tym chciałam.

podczas rozmowy tel z agencja jakaś tam paniusia mówi do mnie tak " bo jak pani nie miała by pieniędzy i nie pierwszy raz by pani tak trafiła to by pani chociaż tam miesiąc została"

One liczą że pojedzie tam zahukana, nie obyta, potrzebująca kasy ( bo np. ma długi) i jakoś z miesiąca na miesiąc przeciągną taką sztele.

a kasa dla firmy leci.

Dobrze wiedzą agencje, co i jak tylko lecą w h..................................ja.

A wszystko jest w tych umowach, które zabezpieczają agencję.

Bo potem jak mieć roszczenia, jak nie ma tam żadnego punktu np. " a co się dzieje w przypadku takim a takim"

Wiedzą agencje o brudnych, pijackich rodzinach, o molestowaniu opiekunek ( jedna sie godzi druga nie), o uprzedzenia rasowych i o wszystkim o czym tu piszemy. I czytają agencje nasze forum, rękę  sobie dam uciąć, bo to jest dla nich informacja. Ale maja to gdzieś, Niemcy się starzeją, a my w PL mamy tak jak mamy. Ja teraz szukam pracy, czytam o agencjach, co proponują, za ile. A czy wiecie ile tych agencji jest? Jakby co trzecia była opiekunka założyła taka działalność. Z jakich regionów  w PL?

Głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolantapl. Serenity to wszystko teoria w praktyce wszędzie bywa inaczej. Ja akurat nie narzekam, rodzina naprawdę jest sympatyczna. A przed chwilą miałam wizytę niemieckich koordynatorów. Takie przystojne chłopaki, że ta lala, aż żałuję że nie jestem później urodzona. Pytali czy wszystko w porządku, czy mam wolne, czy jestem zadowolona. To się nazywa porządna firma.  

Co do wolnego, to mnie tam nie chce się codziennie latać po okolicy.

Mam takie widoki tu z tarasu, że mnie nie goni gdzieś tam. Z rodzina idzie się dogadać i jak się uporam ze sprzątaniem, wezmę sobie całe popołudnie wolne i nie sądzę by mi tu ktoś robił problemy. Dziś pomyłam podłogi i wysprzątałam taras. Na dworze fajnie cieplutko. Wczoraj było wietrznie, a dziś + 18 C na tarasie - od strony południowej. 

Współczuję Serenity, słuchać takich okropieństw. Do takich osób powinni wysyłać opiekunki co nic nie rozumieją, przynajmniej by się tak nie przejmowały, ale sam ton głosu i mowa ciała  mówi czasem więcej niż słowa. 

Przypomniała mi się moja pierwsza stella. Też miałam taką babkę z uprzedzeniami. 

Innym razem w Berlinie  córka mojej PDP zabrała mnie na Klinikbrucke, tam była taka tablica pamiątkowa z nazwiskami osób, którzy na tym moście zostali zastrzeleni przez komunistów.  Opowiadając mi te historie patrzyła na mnie tak, jakbym to ja strzelała. 

Poza tym często mówiła jacy to my Polacy jesteśmy dziwnym a nawet głupim narodem.  To naprawdę nie było miłe. W tej rodzinie byłam tylko 6 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolntapl.

Tak nas podzieliły agencje.

Przecież jak ja to usłyszałam zaraz dałam im wypowiedzenie i tak łatwo nie mogę od nich odejść. 30 dni mam okresu wypowiedzenia i nie chcą mi go skrócić, za zwrot kosztów podróży ( wyjazd natychmiastowy ze szteli) to mi doliczą do pensji ( a ja jej sie pytam moje 50 euro do pensji i jeszcze raz od moich pieniędzy ( 50 e) będę odprowadzała podatek? Na stepnie z tad gdzie jestem aby dojechać do Z.Góry i z powrotem do mojej "koziej wólki"  w której mieszkam, to kupując bilet też jest tam podatek. Reasumując 50 e + cena dwóch biletów może to bedzie w sumie 65 e. Doliczając mi 65 e do wypłaty, ja jeszcze raz mam zapłacić za moje pieniądze podatek? To ma być tylko zwrot kosztów podróży ( tak jak piszą wszystkie agencje).

Przecież oni myślą że my tylko zap..........ć mamy.

Cicho siedzieć, nie liczyć im ile oni z nas mają.

I dać się jeszcze wyr...................ać bez mydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 mi takich koordynatorów nie potrzeba ,,,aby durne pytania zadawali ,jak to oni potrafią ,,dobra agencja czy firma będzie wtedy jak naprawdę będe widziała ,że się interesują ,,nie potrzebna mi jest kontrola ,,mi potrzebna jest pomoc wtedy jak będę potrzebowała,,właśnie wtedy,,a nie zjazdy i najazdy na stelle,,pokazac się,,fajna praca -może by tak na koordynatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,to nie dla mnie  -koordynator,,,,pomoc tak ,,ale takie wizytacje to nie dla mnie,,powinni zadzwonic i podac nr telefonu i w razie jakiegoś problemu -proszę dzwonic,,,wtedy pomóc i wtedy odebrać telefon, wtedy kiedy jest wielka potrzeba,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl., wypowiedzenie dałam 16 lutego.

Bo wiedziałam że mam te cholerne 30 dni. Do 5 jestem na szteli

Nie, u nich moje wypowiedzenie jest liczone z końcem miesiąca  lutego, a początkiem następnego, to szczęście że nie od końca marca bo mam zlecenie do 5 marca:hahaha:

Co to jest?

Niewolnictwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.NN.A u mnie w agencji jak się jest krócej niż 2 m-ce, to w jedna stronę podróż pokrywa opiekunka. Moja zmienniczka skróciła pobyt to za podróż powrotną zapłaciła sama. W tę stronę podróż  busikiem opłaciła agencja. Dlatego ja też jeżdżę busikiem, który organizuje i opłaca agencja. Gdybym  sama sobie podróż organizowała, zwrócili by mi tylko za Sindbada bilet,  a tu jeszcze jest dojazd na dworzec i w Niemczech dojazd S-Bahn-em. 

Lepiej jest jak rodzina daje 150 euro opiekunce, wtedy się zwracają wszystkie koszta podróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

@LENA_57 mi takich koordynatorów nie potrzeba ,,,aby durne pytania zadawali ,jak to oni potrafią ,,dobra agencja czy firma będzie wtedy jak naprawdę będe widziała ,że się interesują ,,nie potrzebna mi jest kontrola ,,mi potrzebna jest pomoc wtedy jak będę potrzebowała,,właśnie wtedy,,a nie zjazdy i najazdy na stelle,,pokazac się,,fajna praca -może by tak na koordynatora ?

Blondi, wyobraź sobie, że dziadkowie się przestraszyli.  Pytali mnie co to za kontrola. Uspokoiłam ich, że to pro-forma, bo jestem nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

Blondi, wyobraź sobie, że dziadkowie się przestraszyli.  Pytali mnie co to za kontrola. Uspokoiłam ich, że to pro-forma, bo jestem nowa. 

Wcale się nie dziwię,,dziadkom,,najazd ludzików i może jeszcze w czarnych garniturkach:hahaha: a dziadzio pomyslał? jeszcze nie czas na nas ,,,:płacz: ja jeszcze nigdy nie miałam takiego zdarzenia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...