Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalezione dzis na facebooku: ku przestrodze:
Frankfurt - przystanek autobusowy przy budowanym dworcu.
Kilka osób czeka na Sindbada. Do jednej z nich podchodzi młody chłopak.
- Pracuje pani jako opiekunka?
- Tak.
- Na czarno czy przez firmę? Bo moja matka na czarno i też jest opiekunką i mało zarabia, straszne złodziejstwo.
Rozmowa trwa kilka minut. Obok rozmawiającej pary przechodzi mężczyzna, któremu z kieszeni wypada zwitek pieniędzy. Idzie dalej, nie zwraca uwagi. Młody chłopak, który rozmawiał z kobietą podnosi pieniądze i szybko wkłada do swojej kieszeni.
Mężczyzna po chwili zawraca i żąda zwrotu jego gotówki.
- Jak mi nie oddacie, wołam policję!! - wrzeszczy.
- Ja mam tylko dwie dychy - proszę - chłopak pokazuje wyjęte z drugiej kieszeni dwa banknoty. 
- A Pani ile ma przy sobie, pani pokaże - zwraca się do kobiety.
Ta zaskoczona rozwojem wypadków wyjmuje z kieszeni zwitek własnych pieniędzy. Chłopak bierze, ogląda i po kilku chwilach oddaje. Podjeżdża autokar i kobieta podchodzi do otwartych drzwi, zostawiając kłócących się mężczyzn. 
Kobieta już w autobusie przekłada pieniądze z jednej kieszeni do drugiej i... okazuje się, że ma tylko jeden banknot euro na wierzchu, a reszta to stare ruble, pamiętające jeszcze Związek Radziecki. Straciła zarobek z 3 miesięcy.
Dziewczyny, uważajcie proszę na takich cwaniaków!!! Nie ufajcie przypadkowo poznanym ludziom. Ta historia trafiła do mnie na skrzynkę pocztową, a sama znam jeszcze kilka podobnych sytuacji, gdzie dziewczyny traciły pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, A.NN.A napisał:

o cholera. Jasna cholera, wszędzie cwaniacy.

Każdy chce nas okradać?

bo wszystko wynika z tego, ze mimo, ze jestesmy w Unii, mimo, ze europa, to zeby w kazdym miesicie nie bylo jakiegos bankomatu, ktory wyadaje gotowke w euro? wtedy idzie sie do kantoru i po problemie... ja kiedys wozilam gotowke... a teraz wyciagam z konta.... boje sie jezdzic z gotowka.... mimo, ze ja nie jezdze na tak dlugo jak Wy, wiec tej kasy z miesiaca, czy z 6 tyg jest max 2,5 tys..... ale strach jest zawsze, w koncu to nasze ciezko zarobione pieniadze... i nie kasa na pierdoly, tylko na utrzymanie rodziny...

16508321_1276421419115968_91163012815521

cudne, nie?

 

16649118_1832328660356685_86443405089473

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty podajesz bardzo ciekawy przykład i wart wyodrębnienie jako osobny temat, bo w tym najdłuższym wątku nikt tego nie doczyta już po 2 dniach i nie znajdzie, a szkoda.

        Oszuści dobrze wiedzą, że powracające opiekunki pracujące na czarno mają przy sobie często gotówkę, a to jest bardzo gruby błąd ze strony opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo my jak jedziemy to mamy już taką głowę pięknie rozkwitniętych pomysłów jak na tym zdjęciu wyżej. A może rodziny chciałyby Wam wpłacać no konto walutowe. Od razu macie wgląd na konto, czy kasa wpłynęła i kiedy a do ręki tyle ile Wam trzeba. To wszystko może się dziać na oczach i na monitorze Opiekunki. Pracodawca może przelewa ze swojego konta na Wasze na Waszych oczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany przez  @Betty przykład ,,,przechodziłam będąc w szkole średniej,nie dotyczylo to bezpośrednio mnie ale byłam z chłopakiem którego tak wyrolowali,,,,znane mi są wszystkie przekręty, dużo się czyta i słucha,,,do tej pory one działają,,może dlatego jestem bardzo uważna we wszystkim,,staram się być uważna,,dziwi mnie ,że teraz dalej są naiwniacy ale są i będą,,takie szajki działają w kilku,,sama też z 20 lat temu  dałam się nabrać,,nie zna się dnia ani godziny kiedy nas coś zaskoczy i będziemy tak zauroczeni ,że mądrosći nasze wyfruną z głowy  a zostanie sama głupota,,:hahaha: najlepiej nie mieć nic, jak ja teraz ,,spokojnie spię i nie boje się ograbienia,,hahhaha

@A.NN.A na czarno? strój kominiarza już masz? a najpierw znajdz rodzinę fajną aby tam kominy było lekko czyscić:płacz: żarowałam:hahaha:   ja jakbym znalazła fajną rodzinkę to nie wiem ,czy czasami bym nie przeszła,,różnie może być,,nigdy nie mówię nie,,wszystkiego trzeba w życiu spróbować,,tak jak w seksie,,,a co!!! już mi się pierdolety włączają,,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja dzisiaj wyczyniłam!!! Ale dałam plamę,,,jest piątek i tak namawiam babcię na rybę ,,i poleciałam do sklepu i kupilam pstrąga mrożonego -2 sztuki całe w opakowaniu i zadowolona ,że mam rybkę na obiad szybko do domku ,,,przyprawy były dołączone wiec nic nie wydziwiałam tylko trochę dodałam przypraw i w złotko i do piekarnika,,,ziemniaczki i sałata,,,

a tu się okazuje ,że babcia w ogóle ryb nie je i nie lubi,,,,,o matko i córko"", babcia wzięła kawałeczek do buzi i mówi ,że słone,,więc weż inny kawalek i wzięla i takie miny jak klaun zaczęła odstawiać i mówi ,że  ona ryb nie lubi ,,,i zostały babci ziemniaki z masłem ,,sałaty też nie chce ,,więc ja grzecznie przeprosiłam babcię i przyszło mi 2 pstrągi zjeśc,,,,teraz wiem ,że ryb nie lubi,,ale moja zmienniczka mówiła mi tylko ,że ona osci nie lubi w rybie,,wieć też jej tą rybkę wyfiletowałam,,a tu się okazuje ,że babcia w ogóle ryb nie je ,,także 2 miesiące bez ryb będzie ,,przeżyje,,,:hahaha: strasznie nakarmiłam babcię dzisiaj,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

a ja bym Was podglądał :p:hahaha:

zboczek:p:płacz: a w gaciach ciśnienie i armatka na bacznośc ,,,w sekundę byś był @Łukasz ku u nas,,,,:święty::hahaha: 

2 minuty temu, A.NN.A napisał:

@BlondiTo ta zmienniczka babcie poznała dobrze:hahaha:

@Łukasz, my byśmy Ci same pokazywały.:p

hahhahahah taka jesteś nudystka? rozbawiłas mnie:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A  wszyscy się szczycą ,że znają dobrze język niemiecki itd a co do czego ,,to ja w porównaniu do nich wcale nie jestem gorsza,,:hahaha: ale muszę się uczyć i się uczę ,,cokolwiek sobie czytam i tlumaczę i coś tam zostanie więcej,,,,ale lenia mam ,,muszę przyznać ,że wolę leżeć i pachniec z laptopem i pisac ,niż się uczyc,, chyba ta moja zmienniczka nie wie wszystkiego,,ale przekazała mi wszystko super,,to musze jej przyznać ,,bardzo dobrze wszystko powiedziała z innych rzeczy,,,zresztą ja tutaj tylko 2 miesiące i fruuuuuuuu,,,,

1 minutę temu, A.NN.A napisał:

@Blondi, napisałam w liczbie mnogiej. Ty też polubisz nudyzm.:d

Ja nie muszę polubić ani się zastanawiać ,,,ja mam to wrodzone:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, A.NN.A napisał:

@Blondi, u mnie tak samo.

Książka ,słownik, płyta CD z językiem, Tłumacz Google, wszystko jest. I dobrze tylko chęci nul, zero.

Mi wystarczy internet,,mam laptop i tablet i telefon i nie wiem od czego zacząc,,więc pracuje po kolei na każdym,,,dobrze ,że mam prąd,,,

Dla ciekawskich -hahhaha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...