Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to weź się kobietko w garść, zrób coś, żebyśmy mieli godziwą płacę za naszą pracę w PL, żeby mamy-opiekunki nie zostawiały dzieci w PL i przyjeżdżały tu pracować. Uderzaj, gdzie się tylko da.....żeby to zmienić......jest rząd prawy i sprawiedliwy, premier szydłowska, prezidento dudowski, nie wspomnę o tym od sprawiedliwości i samolotu i brzozy. Naobiecywali tyle wszystkim, a teraz dbają o dobre zarobki tylko dla ludzi " lepszego" sortu, dla swoich. Zrób coś, barrakudo

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, luttka napisał:

Dzień dobry wszystkim:serce:Miło rozpocząć tak dzień.Pełno serc,które mamy przecież.One tętnią,bija,no są po prostu.Dzień suchy ,bez deszczu,śniegu i wiatru tzn dobry

Łatwiej i milej jest pracować w atmosferze jakis ciepłych uczuć.Nikt tu nie deklaruje miłosci i oddania bezgranicznego do pdp.Ale jakas więź ,ciepłe uczucia sa chyba na miejscu.No chyba że ktoś mechanicznie przechodzi życie,bez uczuć radości,smutku itp.Tu nikt nie manifestuje jaki jest cudowny ,normalne podejście do ludzi ,życzliwość ,zrozumienie,serdeczność.Bycie z kimś,danie mu coś czego nie może dać rodzina,swoja bliskość,obecność.Wtedy jest sens.To raczej nic nas nie kosztuje.To że cieszymy sie zjeżdżając do Pl to nie oznacza nic innego tylko wlaśnie to że drzemią w nas uczucia.Odczuwamy radość,złość,tęskonotę.Cieszę się że tak macie.

Kochan Was też:love: Miłego dnia

@luttka :serce: wywołałaś dreszczyk emocji, bynajmniej u mnie. Co ja zrobię jak ja to mam w genach..

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to wyjazdy za chlebem juz sa od dawna i za kadencji innych rzadow tez byly. Poza tym pisalam, ze nie komentuje  powodow tych wyjazdow a to, ze bardzo wspolczuje takim mamom. Nie jest jednak tak zle z tymi relacjami, bo widac co sie dzieje przed swietami, wiekszosc pracujacych zmierza do rodzin, chociaz tyle.Nie znam sposobu na poprawe takiego stanu rzeczy, jestem tylko  skromna opiekunka, co ja moge? Pracuje jak najlepiej potrafie a co mi narzekanie na PISda?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kto to sprawdzi. jaka ty "kuchana " jestes. Ja wole, zeby docenili to podopieczni a rozpisywanie sie jak dziadzio mnie mizia a ja placze to jest zenua w najgorszym wydaniu"

- to piękne teksty Barrakudy. Czy masz żal do nas, że potrafimy pomiziać, pomasować, pocałować w czółko, pocieszyć, a Ty tego nie potrafisz, bo jesteś oschłą, pozbawioną głębszych uczuć pomocą domową? A nie zapominaj, że to jest forum opiekunek i każdy ma prawo opisać swoje doświadczenia, nawet zamieszczać wpisy emocjonalne

luttka, erika, Blondi :serce::serce::serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz napisał:

"kto to sprawdzi. jaka ty "kuchana " jestes. Ja wole, zeby docenili to podopieczni a rozpisywanie sie jak dziadzio mnie mizia a ja placze to jest zenua w najgorszym wydaniu"

- to piękne teksty Barrakudy. Czy masz żal do nas, że potrafimy pomiziać, pomasować, pocałować w czółko, pocieszyć, a Ty tego nie potrafisz, bo jesteś oschłą, pozbawioną głębszych uczuć pomocą domową? A nie zapominaj, że to jest forum opiekunek i każdy ma prawo opisać swoje doświadczenia, nawet zamieszczać wpisy emocjonalne

luttka, erika, Blondi :serce::serce::serce:

A skad wiesz czy nie potrafie, bo o tym nie pisze? Pomoca domowa oczywiscie jestem, uczucia mam glownie dla rodziny dlatego potrafie tez zrozumiec innych, oschla osoba ich nie ma do nikogo dlatego musi sie przedstawiac  na pokaz. Nawet w realu juz kazdy wie, ze jesli chodzi o uczucia to licza sie czyny nie slowa. Forum opiekunek  i dlatego ja tez moge pisac o swoich doswiadczeniach a takze emocjach jakie wywoluja czyjes emocjonalne wpisy.

41 minut temu, erika napisał:

@luttka :serce: wywołałaś dreszczyk emocji, bynajmniej u mnie. Co ja zrobię jak ja to mam w genach..

No patrz to tak jak ja. Ze tez na to wczesniej nie wpadlam, tylko zawsze w sobie ten glos samokrytyki i skromnosci dusilam. Bralam tez przyklad z innych troskliwych i skromnych opiekunek z doswiadczeniem, doszkalaly zawziecie niemiecki aby lepiej rozumiec chorych, nie chwalily sie na forach, ze cos tam im sie udalo a innym nie...E..to chyba nie tak trzeba. Czlowiek cale zycie sie uczy, trza teraz inaczej , co tam...tylko po co?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

że potrafimy pomiziać, pomasować, pocałować w czółko, pocieszyć, a Ty tego nie potrafisz, bo jesteś oschłą, pozbawioną głębszych uczuć pomocą domową? A nie zapominaj, że to jest forum opiekunek i każdy ma prawo opisać swoje doświadczenia, nawet zamieszczać wpisy emocjonalne

@Łukasz :love:przypomniało mi się jak przyjechała zmienniczka.. a ja jej mówię,że pdp potrzebuje dużo miłości  i cmoknęłam pdp uściskałam itd , robiłyśmy  to bardzo często:serce: i wiem na 200% ,że dzięki temu osiągnęłam ... Zmienniczka wieczorem zaprowadziła pdp do sypialni i tak głośno cmokała ,że słyszałam w innym pomieszczeniu.... acha ,jak wiecie przyjeżdżał do mnie kogutek:) nie będe się wychwalała  kto "on" jest,ale wiem ,ze ma :serce: i jednoznacznie stwierdził to co pisałam wczesniej a nawet dostałam kilka mądrych wskazówek od niego:)  Kochani :) a czy wy opiekując się chorymi pomyśleliście o tym " a jakbym to była/był ja??   I znowu się rozgadałam .. :love:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem coś.Wyspa!Dawno wymyśliłam ,że jak będę w hmm "latach" To na wyspe mnie.Na wyspę starości.A tam my wszyscy!:dBędziemy się wzajemnie sobą opiekować,kurczę no gotować sobie,masować się ,ubierać odlotowo,upijać i uśmiechać.Bo wszyscy będziemy równi,Wtedy sie poznamy i będziemy snuć opowieści o dobrych czasach.A te na wyspie też będą świetne.I nie będziemy nikomu zawadzać:dwyspa wesołych staruszków.:love:

A póki co ,spacerek zaliczony,chłodno i rześko jest.Po południu machnę bieganko jeszcze.Obiadek pyrka,myslę o cieście,bo jutro córka zabiera dziadka i mam wolne ,no na zakupy.Więc dam im ciasto do kawki,no i sama zjem też

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luttka napisał:

A ja Wam powiem coś.Wyspa!Dawno wymyśliłam ,że jak będę w hmm "latach" To na wyspe mnie.Na wyspę starości.A tam my wszyscy!:dBędziemy się wzajemnie sobą opiekować,kurczę no gotować sobie,masować się ,ubierać odlotowo,upijać i uśmiechać.Bo wszyscy będziemy równi,Wtedy sie poznamy i będziemy snuć opowieści o dobrych czasach.A te na wyspie też będą świetne.I nie będziemy nikomu zawadzać:dwyspa wesołych staruszków.:love:

A póki co ,spacerek zaliczony,chłodno i rześko jest.Po południu machnę bieganko jeszcze.Obiadek pyrka,myslę o cieście,bo jutro córka zabiera dziadka i mam wolne ,no na zakupy.Więc dam im ciasto do kawki,no i sama zjem też

@luttka a seksować też??:hahaha: :love:

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, erika napisał:

@Łukasz :love:przypomniało mi się jak przyjechała zmienniczka.. a ja jej mówię,że pdp potrzebuje dużo miłości  i cmoknęłam pdp uściskałam itd , robiłyśmy  to bardzo często:serce: i wiem na 200% ,że dzięki temu osiągnęłam ... Zmienniczka wieczorem zaprowadziła pdp do sypialni i tak głośno cmokała ,że słyszałam w innym pomieszczeniu.... acha ,jak wiecie przyjeżdżał do mnie kogutek:) nie będe się wychwalała  kto "on" jest,ale wiem ,ze ma :serce: i jednoznacznie stwierdził to co pisałam wczesniej a nawet dostałam kilka mądrych wskazówek od niego:)  Kochani :) a czy wy opiekując się chorymi pomyśleliście o tym " a jakbym to była/był ja??   I znowu się rozgadałam .. :love:

Tak,ja też tak mam @erika myślę o sobie jakbym chciała być ew,traktowana,myslę o bliskich jakbym chciała żeby ktos ich traktował.No ja też często trzymam mojego pdp za rękę,głaszczę po plecach,przytulimy się i uściśniemy.I (o zgrozo:d) pomasuję mu łydki albo stopy.On mnie głaszcze po włosach a wieczorem dziękujemy sobie za to i tamto ,no co w ciagu dnia mieliśmy.

Ja mam takiego przyjaciela ,który też ma serce:serce: a już miałam kiedys e faceci zgubili tę część naszego wnętrza:)

3 minuty temu, erika napisał:

@luttka a seksować też??:hahaha: :love:

Wtedy dopiero będzie wesoło.No i bezpiecznie już:dNo taka wymiana doświadczeń.Tylko żeby nam faceci się jacyś uchowali.Bo oni bidni jakoś tak szybciej się zwijają stąd

Chyba juz chcę na wyspę @erika:love:

Edytowane przez luttka
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, erika napisał:

@Łukasz :love:przypomniało mi się jak przyjechała zmienniczka.. a ja jej mówię,że pdp potrzebuje dużo miłości  i cmoknęłam pdp uściskałam itd , robiłyśmy  to bardzo często:serce: i wiem na 200% ,że dzięki temu osiągnęłam ... Zmienniczka wieczorem zaprowadziła pdp do sypialni i tak głośno cmokała ,że słyszałam w innym pomieszczeniu.... acha ,jak wiecie przyjeżdżał do mnie kogutek:) nie będe się wychwalała  kto "on" jest,ale wiem ,ze ma :serce: i jednoznacznie stwierdził to co pisałam wczesniej a nawet dostałam kilka mądrych wskazówek od niego:)  Kochani :) a czy wy opiekując się chorymi pomyśleliście o tym " a jakbym to była/był ja??   I znowu się rozgadałam .. :love:

No ja jak ja bym zmienniczkom takie rady dawala z tym cmokaniem to juz wiem co by sobie pomyslaly, przez grzecznosc nie napisze. Zadna tez  na 200% nie cmokalaby dziadkow, az by sie rozlegalo, nie mowiac juz o babkach, ktore nie wiem czy tak naprawde by ich to  cieszylo bo dziadki gdyby to nie byl opiekun facet to moze nie mialyby nic przeciw , mnie tez na szczescie zadna takich rad nie dawala uff. Raz dziadek bardziej niz powinien patrzyl mi w oczy, przytrzymywal moja reke , przytulal sie. Juz myslalam , ze to cos wiecej niz wdziecznosc i sympatia do opiekunki, ale pewnego dnia ...wyznal, ze z wygladu i zachowania przypominam mu jego Mutti i bardzo sie oboje wzruszylismy. bo mial lzy w oczach Widzialam fotografie tej mamy, ladna , postawna blondyna, no nawet mi bylo milo, ale zaraz sobie uswiadomilam, ze dziadek prawie 90-letni ma problemy ze wzrokiem i moj entuzjazm zgasl no ale pozostalo zachowanie i to mnie pokrzepilo, skoro dziadkowi przypominam troskliwa, kochana Mutti to znaczy nie jest zle, takie wyznanie lepsze od referencji, no i pochwalilam sie. przy okazji a co sie bede.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda ale moja pdp pragnęła "miłości"to co miałam ją odpychać? .. ja dlatego przekazałam to zmienniczce,żeby lepiej się jej pracowało! Jak  jej sie pracowało to juz wczesniej pisałam:( hm ja az byłam w strachu wracać do pdp bo zmienniczka mówiła ,ze stan pdp się pogorszył. @Barrakuda od Ciebie naprawdę "bije chłód" 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, erika napisał:

@Barrakuda ale moja pdp pragnęła "miłości"to co miałam ją odpychać? .. ja dlatego przekazałam to zmienniczce,żeby lepiej się jej pracowało! Jak  jej sie pracowało to juz wczesniej pisałam:( hm ja az byłam w strachu wracać do pdp bo zmienniczka mówiła ,ze stan pdp się pogorszył. @Barrakuda od Ciebie naprawdę "bije chłód" 

No co zrobic? Kazdy ma inne odczucia...Ja na przyklad, ze tak powiem hmm z dystansem podchodze do tych  czulych deklaracji  w internece...to mnie mierzi chlodem. Wole to co widze, a kolezanek po fachu znam sporo i pod tym wzgledem maja to samo zdanie a podopieczni ich lubia., mamy tez porazki, bo chyba takie sa w kazdym zawodzie a w tym szczegolnie, bo to praca z ludzmi starymi, chorymi, czasem ma problemy zmienniczka a nam sie uklada? Troskliwie zajac sie podopiecznym , to nie trzeba go cmokac jak dzieciol w drzewo, mozna okazac inaczej, ludzie starsi to czuja. Na podstawie swoich i kolezanek doswiadczen napisalam po prostu, ze ni e moglabym napisac, ze dzieki mnie wszystko jest super, bo ja glaszcze , placze, przytulam a inne nie maja genu.  a wiem, ze w tej pracy jest roznie, wystarczy poczytac fora ktos sie stara i trudno taka praca. Troska, dobra opieka to nie tylko glaskanie, przytulanie, to nie sa dzieci, czesto wystarczy obecnosc, rozmowa, lubia ze mna posmiac sie , pozartowac. Nie wiem, czy niektorzy nie byli by zdziwieni tym lzami i glaskaniem. Jestem soba , widza to a takze nieskromnie powiem doceniaja, inaczej nie pracowalabym tyle lat a zmuszac sie do czegos czy udawac , co moze by sie i przydalo nie potrafie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, luttka napisał:

@Barrakuda he,he ta opowieść bardzo pozytywna jest i śmieszna.

Masz"lekkie pióro".Wyobraziłam sobie dziadka 90 latek i Ciebie młódkę przecież,jako jego Mutti.

No trochę jak matki dzieciom jesteśmy.

Dokladnie, haha..dobrze, ze buziaka nie chcial od Mutti na dobranoc., ale cierpliwosci do malego Heini tez  trzeba bylo miec duzo niczym prawdziwa mama . Troche nawet trzeba bylo pogderac i opitolic delikatnie, ale jak to mama dla dziecka dobra haha..Inny dziadek rowniez mowil, ze gotuje jak matka ale i ...tluke sie garami, gdy cos robie w kuchni,  po co sprzatac jego biurko, kurz mu nie przeszkadza no calkiem jak matka , ciagle te porzadki  a co? Ordnung muss sein!   Smial sie pozniej z tego, ale zawsze mi marudzil, jak cos chcialam w jego pokoju sprzatac.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz no jak? Na wyspę mus.A przy takich laskach jak my,to jak nie dasz rady? to kto da,jak nie Ty? no postaramy się:love:

3 minuty temu, Barrakuda napisał:

Dokladnie, haha..dobrze, ze buziaka nie chcial od Mutti na dobranoc., ale cierpliwosci do malego Heini tez  trzeba bylo miec duzo niczym prawdziwa mama . Troche nawet trzeba bylo pogderac i opitolic delikatnie, ale jak to mama dla dziecka dobra haha..Inny dziadek rowniez mowil, ze gotuje jak matka ale i ...tluke sie garami, gdy cos robie w kuchni,  po co sprzatac jego biurko, kurz mu nie przeszkadza no calkiem jak matka , ciagle te porzadki  a co? Ordnung muss sein!   Smial sie pozniej z tego, ale zawsze mi marudzil, jak cos chcialam w jego pokoju sprzatac.

No faceci,faceci.Ale dla takich "młodzików" to ok,można być matką.Przypomniał mi sie taki film"Matki ,żony i kochanki".To co, my kobiety aż tyle w jednym?Innych funkcji nie chcę wyliczać,bo miejsca nie starczy na pochwały o nas.Milion pozytywów:) Łączymy w sobie wszystkie emocje świata

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnego słońca i u mnie lodowisko na ulicach,,przymarzło dobrze ,,,więc wybierajcie dziewczynki  bardzo gorącą wyspę ,,aby żadnych ciuchów nie targać ,,,będziemy na Adam i Ewa":hahaha: @Łukasz cyt,,bo już w tym wieku chyba klap, kaput będzie" -hahhaha ,,na sam widok nie będziesz wiedział gdzie wsadzić ,,,oj się będzie działo,,:love::serce::love:

Mżawka jeszcze a ja twardo na zakupy,fajki miałam w planie kupić ,,bo palę tutaj już tyle miesięcy i nikt nie wie ,że palę ,,więc niech nie widzą nawet ,że paniusi zabrakło fajek  ,,,wyszłam z domu i mało kozła nie zaliczyłam ,,więc spowrotem -zmiana bucików ,,następne nie lepsze ,,po trawie doszłam do garażu,,-hahha jak kaleka szłam ale szłam,,,nic nie wpadło w oczy aby kupić ,,ten sam krap co u nas ,,więc dzieciom nakupiłam niespodzianek przeróżnych i 70 euro poszło leciutko,,,dziadkowi 3 skrzynki piwa --miałam transfer ,,bo promocja to trza koniecznie kupić,,piwo zostało w aucie ,,bo nie mam jak następny transfer zrobić do domu,,bo slizgawica ,,,a nie wypiję 3 skrzynek piwka,,:hahaha: 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luttka, tak sądzisz? Myślisz, że dam radę? Wierzysz we mnie? Haha. Jesteś kochana :love:

 

Musi być chemia, by móc okazywać taką czułość podopiecznym. Jak jej nie ma, pozostaje zawsze szacunek dla podopiecznego. Kiedyś miałem dwóch pdp w moim wieku. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym ich tak miziać, w czoło całować...już widzę ten nagłówek na pierwszej stronie w Bildzie, haha, polski opiekun molestuje chorego niepełnosprawnego:hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi trzeba trochę odpić,nie można tak targać,Ja niedługo :piwo:sobie wypiję,he,he moje ulubione free alkohol.Ale chodzi za mną kaczka.:d no chodzi,chodzi.Zjem ją  jutro te czekoladowe serca kupię i pożrę na miejscu,tak za mna chodzą,no co wieczór.I jutro też cos kupię jako prezenty,a mam tych ludzisków przeróżnych do obdarowanie.Walizki firmowej nie starczy:d

2 minuty temu, Łukasz napisał:

luttka, tak sądzisz? Myślisz, że dam radę? Wierzysz we mnie? Haha. Jesteś kochana :love:

 

Musi być chemia, by móc okazywać taką czułość podopiecznym. Jak jej nie ma, pozostaje zawsze szacunek dla podopiecznego. Kiedyś miałem dwóch pdp w moim wieku. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym ich tak miziać, w czoło całować...już widzę ten nagłówek na pierwszej stronie w Bildzie, haha, polski opiekun molestuje chorego niepełnosprawnego:hahaha:

:d@Łukasz dasz radę,My tu w masowaniu dobre jesteśmy.:d

a opiekunka wykorzystuje:d

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka drugą walizkę firmową załatw sobie ,,powiedz ,że Ty jesteś potrzebująca ,,na wszystkie strony,,w jedną pakujesz ciuszki i prezenty,,a drugą potrzebujesz na zapakowanie do Polski resztę czułości ,wrażliwości ,,masowanka ,,gotowanka,,,serducha :hahaha::serce:

Wieczorem nieraz mam ochotę na :piwo:,,albo na jakiś likierek ,,ale oczy się zamykają i nigdy nie zdążę nic łyknąc,,także też musi wszystko zaczekac na mnie ,,jeszcze troszkę,,,

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...