Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim :). Nie mam jeszcze śniegu, ale przymrozek już jest, więc ubieram się ciepło. W czwartek ostatni raz, mam nadzieję w tym roku do stomatologa. Znaleźli przyczynę bólu w końcu. Przez 1.5 tyg wydałam ponad 1000 zł na zęby. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ciepłe,ciepłe jak serducho moje:) a jeśli chodzi o pogodę to zacytuję 

"Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?":d

 

26 minut temu, emma napisał:

Dzień dobry Wszystkim :). Nie mam jeszcze śniegu, ale przymrozek już jest, więc ubieram się ciepło. W czwartek ostatni raz, mam nadzieję w tym roku do stomatologa. Znaleźli przyczynę bólu w końcu. Przez 1.5 tyg wydałam ponad 1000 zł na zęby. 

No ładnie.Tez tak miałam ,a najlepsze że za moje pieniądze pani stomatolog najpierw leczyła kanałowo a potem jednak trzeba było i tak usunąć zęba.Pieniędzy jednak jakoś nie zwrócono.

@emma najważniejsze żeby ból minął i diagnoza była trafiona.Zdrówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma co jestem w Polsce cos wynajdę na zęby,,,też dentysta,,,trzeba dbać o zębiska ,,dopóki się ma swoje ,a potem będziemy sobie też koroneczki i falbaneczki szczelać w buzce,,,taka już jest kolejnośc naszych zębów,,,chcialabym mieć takie aktorskie ząbki,,jak będę bogata jeszcze w życiu to sobie zrobię -hahahha jak zdążę:płacz: a kasa leci -byle co zrobi i 200-300 złotych i po paru wizytach wyjdzie lekko 1000zł i tutaj musimy się pocieszyć ,że mamy chodz z czego ten rachuneczek uregulowac,,,:hahaha:

@Łukaszku Ty jesteś cały heppi,,,biegaj ,biegaj,za tymi planami:love::święty:,Blondi pod żadną pierzyną,,,na pierzynie-hahhaha 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ ale masz frajdę ,,masowanko i jeszcze może fajni faceci ,,wyjedziesz stamtąd jak laleczka ,,wypoczęta i radosna i zdrowa ,,,:hahaha: jeszcze super karmią i do tego tańce -każdemu z nas brakuje takiej rozrywki z tańcami na luzie ,,,:o:love: tak po 2 miesiącach siedzenia z PDP, jak wracam do domu to tak jakbym w inny świat wdepnęła ,,,z tej ciszy i spokoju wpadam w gwar i ruch i szum i hałas i życie na wysokich obrotach -hahhaha  

kuruj się i baw się dobrze i wracaj już nie połamana a poskładana do domku,,,:love:

@luttka już gdzieś wcześniej pisałam ,,że opiekunka powinna być komunikatywna i z życiem,,a nie smutniata i obrażona na cały swiat ,z wielka powagą ,,nasi PDP są jak dzieci i musimy do nich być przyjaznie ustosunkowani i radośni i pokazac im tą energię i trochę chęci do wszystkiego,,,ale się tu wymądrzam a nie jedna przeczyta i jeszcze bardziej zamknie się w sobie ,,,bo jej tak jest dobrze ,,,dużo lubi czytać i za plecami komentować ale nie potrafi czegoś prosto w oczy powiedzieć,,,tutaj na forum bardzo mało ludzi pisze ,,czemu? może nie te tematy? może za dużo głupot ,,,ale to nie są głupoty ,to jest ta odskocznia od rutyny,,od tej rozkosznej nudy ,,,

prawdą jest ,że dużo  ludzi nie lubi się cieszyć ,jak ma jakis problem to już koniec z wszystkim,,nawet gadać się nie chce nikomu,,są takie dni,że nawet nie chce się wstać a co mówić o cieszeniu się ,,ale w takim przypadku ja szybko szukam wyjscia ,staram się myślec o czymś fajnym aby szybko zmienić swoje nastawienie,,,ale to ja ,a dużo jest takich smutasów co by tylko narzekali i narzekali i zawsze wszystko zle i i nie dobrze itd,,,wez dogodz takiemu?  lepiej do takiej jędzy nie podchodzić :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emma napisał:

Dzień dobry Wszystkim :). Nie mam jeszcze śniegu, ale przymrozek już jest, więc ubieram się ciepło. W czwartek ostatni raz, mam nadzieję w tym roku do stomatologa. Znaleźli przyczynę bólu w końcu. Przez 1.5 tyg wydałam ponad 1000 zł na zęby. 

Dzis i ja w temacie dentysty. Nie chcialo mi sie wstac rano w ta pluche, ale wizyta umowiona i teraz juz  postanowilam , ze nie bede zwlekac, bo potem nastepny wyjazd i znowu nic bym z tym nie zrobila. W zebie"blomba" hehe, profesjonalnie wyczyszczone, bez kamienia i osadu niestety od kawy .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ,no masz rację ,masz.Też to zauważyłam że nastrój może sie udzielać pdp.Zresztą innym ludziom też.No nie ma co wałkować smutków,brać się w garść.Ja jestem pozytywną osobą.Tu mnie trochę rozłożyło,ten trudny początek,no ten język mnie przygnębił.

Jessuu jak teraz jest inaczej.Lepiej i pozytywniej.

Moja koleżanka pojechała praktycznie znając parę słów.Ale to taka pokręcona ,pozytywna wariatka .do głowy nie brała i już. I zadowolona jest.Jak trafiła pierwszy raz kiepsko,to nie załamała się i nie jęczała.Dobra zjechała na inną stellę i tam została:)  

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było po kawusi i najedliśmy się tym razem samych owoców ,,dziadek jeszcze mnie zapchał bananem:hahaha: bo doszedł do wniosku ,że mu za dużo,a babcia całego wrąbała już, więc komu dać połowę mi -oczywiście,,,trochę pogadaliśmy i znowu leżę na łożu i tak do kolacji,,,:święty::love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

@beatrix+ ale masz frajdę ,,masowanko i jeszcze może fajni faceci ,,wyjedziesz stamtąd jak laleczka ,,wypoczęta i radosna i zdrowa ,,,:hahaha: jeszcze super karmią i do tego tańce -każdemu z nas brakuje takiej rozrywki z tańcami na luzie ,,,:o:love: tak po 2 miesiącach siedzenia z PDP, jak wracam do domu to tak jakbym w inny świat wdepnęła ,,,z tej ciszy i spokoju wpadam w gwar i ruch i szum i hałas i życie na wysokich obrotach -hahhaha  

kuruj się i baw się dobrze i wracaj już nie połamana a poskładana do domku,,,:love:

@luttka już gdzieś wcześniej pisałam ,,że opiekunka powinna być komunikatywna i z życiem,,a nie smutniata i obrażona na cały swiat ,z wielka powagą ,,nasi PDP są jak dzieci i musimy do nich być przyjaznie ustosunkowani i radośni i pokazac im tą energię i trochę chęci do wszystkiego,,,ale się tu wymądrzam a nie jedna przeczyta i jeszcze bardziej zamknie się w sobie ,,,bo jej tak jest dobrze ,,,dużo lubi czytać i za plecami komentować ale nie potrafi czegoś prosto w oczy powiedzieć,,,tutaj na forum bardzo mało ludzi pisze ,,czemu? może nie te tematy? może za dużo głupot ,,,ale to nie są głupoty ,to jest ta odskocznia od rutyny,,od tej rozkosznej nudy ,,,

prawdą jest ,że dużo  ludzi nie lubi się cieszyć ,jak ma jakis problem to już koniec z wszystkim,,nawet gadać się nie chce nikomu,,są takie dni,że nawet nie chce się wstać a co mówić o cieszeniu się ,,ale w takim przypadku ja szybko szukam wyjscia ,staram się myślec o czymś fajnym aby szybko zmienić swoje nastawienie,,,ale to ja ,a dużo jest takich smutasów co by tylko narzekali i narzekali i zawsze wszystko zle i i nie dobrze itd,,,wez dogodz takiemu?  lepiej do takiej jędzy nie podchodzić :hahaha:

No jak cos o papilotach, to lepiej nie podchodzic bo zaszczele . Blondi dziwisz sie , ze malo osob pisze,  moze mysla, ze to inne forum  nie dla opiekunek , moze faktycznie nie te tematy albo na serio biora glupoty  np moje koszule i cieple galoty  i twoje dessus . No bo np cyt:-" ja zaraz ubiore przesliczne ponczoszki  samonosne aby  sie lepiej poczuc a do tego co nie co,, bedzie pasowac przesliczna koszulka w panterke,, zakrywa slicznie oponki i walki ,, no ,,,teraz juz od razu lepiej ''. Czytam od dawna inne fora , ale takich rad jak poczuc sie lepiej nie to jeszcze nie widzialam . Jak ktos to wezmie powaznie to se moze myslec  roznie a ze czytaja to przewaznie kobiety -opiekunki to moga byc zdziwione w jakim celu inna tak szczegolowo opisuje  im co  tam z bielizny zaklada zwlaszcza, ze 13.50  to wprawdzie czas pausy ale nadal w pracy.  Co prawda kazdy ma rozne preferencje.  no....   A jak np ktoras chce poderwac  dziadka, no to tez jej sprawa, co zalozy na rozbierana randke . Ja tez nie bede pisac , czy w pewnym miejscu mam papiloty (chociaz takie pytanie padlo )haha czy depilacje brazylijska, , bo to by wygladalo jakbym miala  jakies sklonnosci  do ekshibicjonizmu .Przez te moje pantalony i pidzamy to o malo  tu w kompleksy nie wpadlam , to tez moglo zniechecic innych "tekstylnych". Dzis przejrzalam najnowszy numer Avanti, sa tam propozycje co modne, co kupic, kosmetyka i rozne takie tam, kazda wie. No i ? Patrze a tam ladne, zgrabne modelki w fajnych pidzamkach i rozne rodzaje tychze.  Wzory  rozne  zadnych burdelowskich ceny  tez-od okolo 60 PLN do.... i co mnie zdumialo, skromna , normalna pidzama  Dn Nightswear prawie 300 zl.  To juz mi  od razu lepiej...Chociaz moze sprobuje kiedys ten sposob wyprobowac, jak bede w pracy, na walki i opony co prawda mam inna metode ale co tam. Opisze wszystko....i bierzta mie rekiny !

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda:hahaha::hahaha::hahaha: grunt to mieć poczucie humoru,,,a przecież to jest temat o wszystkim i o niczym,,hahha -wesoło mi,,ta robota może pada na głowę ? :święty: albo czas spoważnieć? udawać starego zgorzchniałego grzyba:płacz: najgorsze dla mnie jest to ,że olewam co pwiedzą inni,,w ogóle tym się nigdy nie przejmowałam ,,i zawsze robię to co do głowy mi przyjdzie,,a tak w ogóle to jestem bardzo poukładana ,,jakiś diabełek chyba we mnie siedzi:love::hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blondi napisał:

@emma co jestem w Polsce cos wynajdę na zęby,,,też dentysta,,,trzeba dbać o zębiska ,,dopóki się ma swoje ,a potem będziemy sobie też koroneczki i falbaneczki szczelać w buzce,,,taka już jest kolejnośc naszych zębów,,,chcialabym mieć takie aktorskie ząbki,,jak będę bogata jeszcze w życiu to sobie zrobię -hahahha jak zdążę:płacz: a kasa leci -byle co zrobi i 200-300 złotych i po paru wizytach wyjdzie lekko 1000zł i tutaj musimy się pocieszyć ,że mamy chodz z czego ten rachuneczek uregulowac,,,:hahaha:

@Łukaszku Ty jesteś cały heppi,,,biegaj ,biegaj,za tymi planami:love::święty:,Blondi pod żadną pierzyną,,,na pierzynie-hahhaha 

szkoda, że stomatolog nie zostałam. :) koronkę po nowym roku muszę wstawić w siódemce.

Dzis byłam u endokrynolog na usg i zaczynają się zmiany na tarczycy, nie ogniskowych, ani całe szczęście guzków. Tak podejrzewałam, wypadanie i nagłe siwienie, wory pod oczami, tycie i problemy ze snem. Na razie selen mam brać i za 3 miesiące kontrola. A i nie stresować się, haha ;) to dopiero zalecenie doktor :)

4 godziny temu, Barrakuda napisał:

Dzis i ja w temacie dentysty. Nie chcialo mi sie wstac rano w ta pluche, ale wizyta umowiona i teraz juz  postanowilam , ze nie bede zwlekac, bo potem nastepny wyjazd i znowu nic bym z tym nie zrobila. W zebie"blomba" hehe, profesjonalnie wyczyszczone, bez kamienia i osadu niestety od kawy .

takie wizyty u dentysty, to sama przyjemność. Świadomość, że w jamie ustnej wszystko ogarnięte, zachęca do szerokich uśmiechów :)

5 godzin temu, beatrix+ napisał:

Pozdrowienia z Krynicy ☺

 

e7ea2e846972.jpg

Kręgosłup mi masują na wszelkie sposoby , dobrze karmią a poza tym tańce , hulanki i ogólne swawole ! 

 

to masz lepszy urlopik niż ja. Oby jak najdłużej taki nastrój. Ja w Gdańsku doświadczyłam sztormu. Znajomi mówili, że od 5 lat nie było takiej ostrej pogody w ch mieście :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma Ty wracaj do De,bo w Polsce tylko spotykają cię diagnozy lekarskie,,,:płacz: jak sie coś w sobie ruszy to już reszta się zaczyna odzywać,,,ja już przeszłam wszystko co najstraszniejsze i już nigdy nie chcę wracać do tamtych czasów,,,może dlatego tak się teraz cieszę życiem,,,bo życie jest tylko jedno,,ale kto czegoś takiego nie doświadczył ten nigdy tego nie zrozumie,,,zeszliśmy na choróbska,,,weg -jak najdalej ode mnie ,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki przecież to forum emerytów-hahahha :hahaha:szykowac się do łóżek ,,,:spioch:

@luttka czy Ty wiesz jak gimnastyka męczy? dlatego trzeba trenowac non stop,,aby być w formie ,

@Łukasz właśnie trenuje,,może szykuje się na jakieś zawody? a my nic nie wiemy:płacz:

ja już trenuje pozycję do spania -hahahha Dobranoc Wszystkim:serce::love::serce:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

:kawa::kawa::kawa: Witam i Dzien Dobry Wszystkim:hahaha: tak uśmiech na początek dnia,,,:love::serce::love:

 Usmiech koniecznie.  @emma pisala cyt:" swiadomosc , ze w jamie ustnej wszystko ogarniete zacheca do szerokich usmiechow " . Chyba nikt jak Amerykanie nie dba o usmiech doslownie i w przenosni i  to sie chwali a wiec -Keep smiling !  

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zima pełną gębą,,,ale jak widno jest przez to,że wszystko jest bialutkie,,rano co wyjde to podziwiam ,,ale jak ja wychodzę ubrana ,aby zapalić  ,,o matko i córko" ,,jakby mnie ktoś zobaczył:hahaha: to by nie poznał ,że to ja ,,,hahhaha normalnie babka 15 wieku-hahha kawa jeszcze z sobą i szkoda ,że nie ma krzesełka i parasolki i stoliczka,,,

ale i tak ,,kto ze mną nie rozmawia i mnie widzi to mówi,ale Ty masz fajnie,,bardzo często to słysze,,więc praca opiekunki nie jest straszna,,może być bardzo fajna,,,,:hahaha:

Piękny usmiech z ładnymi zębami to jest to,,:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...