Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Dodzisława napisał:

Dzis poczyniłam pewne kroki, zeby jednak ten syn dotarł najpozniej w niedziele. Jesli się nie pojawi, to postawię jednak chyba sprawę na ostrzu noża. Tyle tylko, że mam zapłacone do konca turnusu, czyli do 6 lipca, więc........?

No ,jak wzięłaś z góry kasę...to rób za córkę,he he A tak poważnie to szpital ,znaczy dr nawet z Tobą gadać nie powinien.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krista napisał:

Chyba jeszcze tego miejsca nie odwiedzałam. Można by powiedzieć: szczęściara. Tak było, ale jak wszystko-do czasu:słabo:

Pobieralam rentę rodz. po mężu i sobie dorabialam, spox.

Qwa pani księgowa była-oto ja:ostrzegam: zaniedbala i nonszalancko nie kontrolowała stanu konta wiedząc i znając reguły rządzące limitami zus-owskimi.

Ockneli się po swoim śnie a podczas mojego jeszcze uśpienia i przyp...lili mi zwrot 3500 zeta. Oj boli:mur::przekleństwa::czytaj::smutek:

Ja pier..dziu..., oj boli. Jak cholera boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarżyłem się na babcię,ale wczoraj powiedziałem jej,że jak nie podoba się moja praca to obok stoi moje auto i w 5 min jade do domu,przed obiadem poprosiła mnie do siebie i dała cały reisegeld,oraz powiedziała ,ze córka wysłała zapłatę do końca miesiąca już na konto,a ona jest szczęśliwa że tu jestem:d,dlatego dzisiaj pijemy:wino:,a co do wpadki żony z tankowaniem,merc jest niezniszczalny,terenówka śmiga aż :dmiło

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krista napisał:

@Dodzisława, @Tomas1965 zus jest gorszą pijawka niż US, pola manewru zaweżone do granic, nie spreparujesz kosztów uzyskania. 

Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i sowiecki a pomoże nam niemiecki:haha:

zus nie jest gorszą pijawką,w zusie możesz próbować iść na ugodę w skarbówce zapomnij

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewamarchewa napisał:

Ja pier..dziu..., oj boli. Jak cholera boli

@ewamarchewa Gdybym wiedzy nie miała, mimo, że ona nie usprawiedliwia to chociaż bym pouzywala sobie na państwo a tak, to uzywanie mam na sobie, qważ mać. Sierpień pod niemieckim niebem pozwoli mi wyjść z impasu:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maras1 napisał:

zus nie jest gorszą pijawką,w zusie możesz próbować iść na ugodę w skarbówce zapomnij

@maras1 No tak tak, jesli chodzi o prolongate, rozłożenie na raty albo pomniejszanie kolejnych świadczeń ale oddać musisz. W US zanim podasz dochód, możesz nim pomanewrowac, o to mi chodziło:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodzisława napisał:

@Tomas1965 Mogłeś zatem skorzystac z abolicji przeciez, tyle ze w takim wypadku to staż pracy przepadłby chyba, a juz z pewnoscią tak zwane lata składkowe. No ma Zus rozmach. Odsetki pewnie znacznie przekroczyły kapitał długu. Wspólczuje.

@Dodzisława Dobrze dywagujesz ale może lepiej im oddac teraz, kiedy jest się w sile wieku i można coś nadrobić niż zostać z tzw. ręka w nocniku na starość. Bo abolicja to nie upominek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista kochana przez dwa lata spłacałam Zusowi składeczki.Bo uprzejmy pan księgowy z 20 lat temu coś popitolił i ZUS z odsetkami  niedopłaty oczywiście wszystko naliczył.Trochę abolicji było przy okazji ,ale bolało dłuugo i bardzo kąśliwie.Już prawie zapomniałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krista napisał:

@maras1 No tak tak, jesli chodzi o prolongate, rozłożenie na raty albo pomniejszanie kolejnych świadczeń ale oddać musisz. W US zanim podasz dochód, możesz nim pomanewrowac, o to mi chodziło:d

us zanim stwierdzi nieprawidłowość ,zajmuje konto,wszelkie aktywa na poczet nalezności które może dopiero naliczyć,gdyby było coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

@Krista kochana przez dwa lata spłacałam Zusowi składeczki.Bo uprzejmy pan księgowy z 20 lat temu coś popitolił i ZUS z odsetkami  niedopłaty oczywiście wszystko naliczył.Trochę abolicji było przy okazji ,ale bolało dłuugo i bardzo kąśliwie.Już prawie zapomniałam.

@Teresadd No to ja się zmiłuje nad Tobą w niedoli twojej już prawie zapomnianej, jako że nikt tak nie zrozumie drugiego, jako siebie samego:d:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krista napisał:

@maras1 A widzisz, to jak tak daleko nie poszłam. Szłam drogą przeciwdzialania:haha:i jak to dobrze, że nie miałam tych doświadczeń " tuż po":haha:

 

masz szczęście,ja ma trzy sprawy w sądzie wygrane ,us ciągle się odwołuje i ponad to co zabrali ciągle mam bardzoooo dużo do  zaplaty,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, betty222 napisał:

to ja też się poskarżę a co ! Moja babka 88 lat, na umyśle ok, niestety charakterek ma, oj ma , jak ma dobry dzień to ok, ale jak nie czepia się wszystkiego a to klucz źle w zamku, a to jabłka nie te, jakby to moja wina była, że w sklepie nie ma jej ulubionej odmiany, a to warzyw za dużo do obiadu, których wcześniej dużo prosiła, w te upały musi być gorący obiad koniecznie z mięsem, codziennie inny !, więc płynę przy kuchence, a taka wierząca, codziennie się modli, msze ogląda co niedziela, więc powinna szanować drugiego człowieka, regularnie sprawdza co jest w lodówce, patrzy co jem i może nie powie bezpośrednio że czegoś mi szkoduje, to daje do zrozumienia swoim zachowaniem, nie wiem czego ona wymaga za 60 euro na dwie osoby, jedzenie + środki czystości, no niby starcza, czasami nawet zostaje, ale po miesiącu mam dość serdecznie jej, jeszcze 28 dni, druga połowa, podobno szybciej leci niż pierwsza, mam taką nadzieje, chociaż to może o urlop tutaj chodzi. Przyjechałam przez firmę A.....a na miejsce koleżanki, która powiedział mi, ze ok tutaj mało pracy, no to prawda, ale nie powiedziała, że z babcią są problemy. Chyba jednak wolę tych demencyjnych, nie wiem zastanawiam się....

Betty, bo wredne ludzie, to na starość stają się wredne do kwadratu. Ale jeśli do tego dołożysz jeszcze demencję... uj, to będziesz miała wredotę do en-tej potęgi. Powiem Ci, że najlepsi podopieczni to tacy, co: nie chodzą, ale nie wymagają transferu; kochają seriale telewizyjne i tak się nimi zafiksowują, że nie potrzebują niczyjego towarzystwa; nie mają demencji (bo zmiany w mózgu powodują, że są hiperaktywni w dzień i nie śpią w nocy, etc...lista jest długa. Ja w każdym bądź razie już wiem, że praca przy kobiecie sprawnej fizycznie nie polega na świadczeniu usług opiekuńczych, tylko na "usługiwaniu" (ja u Robocopa jestem służącą, a nie opiekunką). Taka Frau zajrzy Ci zawsze w gary, skontroluje pranie, zadecyduje, co masz prasować żelazkiem, a co maglownicą, Praca służącej nie ma takiego prestiżu jak praca opiekunki. Służącą traktuje się pretensjonalnie. Nawet jeśli życzliwie, to jednak z góry. Wolę jednak być opiekunką niż służącą, zatem doskonale rozumiem Twoje rozgoryczenie. Ale przypomnij sobie po co tu przyjechałaś i... olej! Frau widzi Cię po raz ostatni, Ty o niej zapomnisz, a eurasy się przydadzą :tak2:. Trzymaj się!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Dlatego również,  w systemie ratalnym , patriotycznie oddaję to, czego nie zaplaciłam w swoim czasie :d . Za 2 lata emerytura więc wiesz.....Wprawdzie ja mam zaległosci tylko w składkach zdrowotnych, ale urosło, oj urosło :d . Te składki należą się albo zusowi albo skarbówce, wolę więc oddac zusowi :d .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krista napisał:

@ewamarchewa Gdybym wiedzy nie miała, mimo, że ona nie usprawiedliwia to chociaż bym pouzywala sobie na państwo a tak, to uzywanie mam na sobie, qważ mać. Sierpień pod niemieckim niebem pozwoli mi wyjść z impasu:haha:

To już niedługo. Trzym się dzielnie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

@Krista No przecież nikt z dobrobytu na służbę do Niemca nie jedzie :d . Najpierw to się jedzie odrobic tak zwane tyły, a potem, to juz siłą rozpędu i potencjalnego dobrobytu. Wszak mimo wszystko, pieniądz zarabiamy dobry jak na warunki krajowe. :d 

@Dodzisława Oj tak.

Ja wprawdzie zdecydowalam zarobić na perspektywę ale pacz pani, jak masz hajs to się zawsze jakieś mendziarstwo znajdzie, żeby sobie uszczknac:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...