Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, hawana napisał:

Skladki zdrowotnej tez sam nie odprowadzasz?

A to prywatne to polskie czy niemieckie?

Sreckie .....Coś Ty się wzięła za takie wypytywanie ? ...Z tego co przeczytałam rozumiem , że Maras jest zatrudniony na niemiecką Gewerbe . I co tutaj więcej drążyć , spowiadać ? ...... Był szczery , napisał prawdę ...no to już ....huzia na Józia . Zrozumiałam , że Maras nie musi już odprowadzać składek innych jak tylko ubezpieczyć się prywatnie w PL .... Za takie ubezpieczenie zwracają rodziny . Zależy od agencji ( niemieckiej ) jakie ma wymogi przy podpisywaniu kontraktu z PDP .... Napisze krótko : moja agencja wymaga od klientów zwrotu za ubezpieczenie w PL - ....60 euro miesięcznie i tak rodziny opiekunom zwracają ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maras1 napisał:

jadę tutaj bo ,po prostu na wszystko mi nie starcza,gdybym nie miał dodatkowych wydatków ,to siedziałbym w basenie ,chlał i zastanawiał się gdzie teraz na wakacje:d

Mogłeś napisać , że jeździsz do Niemiec , bo ....uwielbiasz opiekować się seniorami ...tak praca daje Ci satysfakcję ....i ...jak będziesz chciał to będziesz pracował za friko , bo to Twoja sprawa i już ....A o ubezpieczenia , srenia niech każdy pyta się u źródła , czyli w PZU...Warta ...i inne gady a nie spowiadać , spowiadać i końca spowiedzi nie widać ....prawie . Dobrze , że Morfeusz o Hawankę upomniał się , bo by Cię męczyła do rana ...a takie męczarnie to mniej po prostu w doopie ....Są przyjemniejsze męczarnie ...w nocy ...chociażby sen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mogłeś napisać , że jeździsz do Niemiec , bo ....uwielbiasz opiekować się seniorami ...tak praca daje Ci satysfakcję ....i ...jak będziesz chciał to będziesz pracował za friko , bo to Twoja sprawa i już ....A o ubezpieczenia , srenia niech każdy pyta się u źródła , czyli w PZU...Warta ...i inne gady a nie spowiadać , spowiadać i końca spowiedzi nie widać ....prawie . Dobrze , że Morfeusz o Hawankę upomniał się , bo by Cię męczyła do rana ...a takie męczarnie to mniej po prostu w doopie ....Są przyjemniejsze męczarnie ...w nocy ...chociażby sen .

Nie mogę edytować : ma być " miej po prostu w doopie " ...a nie " mniej " jak napisałam ...

Dzień dobry .....

Obudziłam się bardzo wcześnie , bo o 5.15 ....budzik mam ustawiony na 6.15 ....Szkoda mi dnia ...no to jestem już od dawna na nogach . Rześka jak szczygiełek ...wypoczęta , tylko za uczciwą robotę się brać .

Pogoda taka sobie ....jest ciepło , ale pochmurno... na razie . Dziś nie zależy mi , czy będzie ładnie , czy nie , bo nie mam regulaminowej pauzy ... Od widoku PDP-go odpocznę sobie , kiedy odwiedzi go przyjaciel a ja mu podam kawę , ciasto dla nas wszystkich i spadam do siebie na doliny ... Będę tylko czuwała na " wołanie " ...Znów dostąpiłam zaszczytu przygotowania obiadu ....ugotuję makaron !!!....Reszta już jest gotowa , przygotowana przez Elkę ...i gitarra ....a tak w ogóle to ....

Miłego dnia Mróweczki :cmok:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo:)

Kulkowa czerwona lampa zdziałała cuda:)Nic mnie nie boli:):):):)Ponaświetlałam się na wieczór porządnie i  pomogło:)Uff uff:)Codziennie sie będę świetlić bo i kręgosłup jakby mniej sztywny:)

Dziś wreszcie obie doczekałysmy przedszkolnego dnia:)Huuuuurrrrrrraaaaa:)

Chłodności i spokojności:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sreckie .....Coś Ty się wzięła za takie wypytywanie ? ...Z tego co przeczytałam rozumiem , że Maras jest zatrudniony na niemiecką Gewerbe . I co tutaj więcej drążyć , spowiadać ? ...... Był szczery , napisał prawdę ...no to już ....huzia na Józia . Zrozumiałam , że Maras nie musi już odprowadzać składek innych jak tylko ubezpieczyć się prywatnie w PL .... Za takie ubezpieczenie zwracają rodziny . Zależy od agencji ( niemieckiej ) jakie ma wymogi przy podpisywaniu kontraktu z PDP .... Napisze krótko : moja agencja wymaga od klientów zwrotu za ubezpieczenie w PL - ....60 euro miesięcznie i tak rodziny opiekunom zwracają ....

 

basiu kto pyta nie bladzi czemus taka bojowa??

moze faktycznie te pytania kolezanka moglaby zadac np na priv ale...gdyby nasz kolega uchylil wiecej robka tajemnicy zamiast cedzic slowka pytan by ne bylo..ja osobiscie od jakiegos czasu szukam opcji na miare moich mozliwosci ubezpieczenia sie prywatnie..narazie wymyslilam wojazera z pakietem medycznym na wyjezdzie i odpowiedzialnoscia cywlina na wypadek gdyby...mam rowniez polise nnw ale to sa polisy odnawialne a mnie interesuje opcja i ubezpieczenia zdrowotnego chociaz zus place i skladek na moja "swietlana przyslosc w kraju"...

kiedsy juz mi dziewczyna jakas opowiedziala ze jej ubezpieczenie placi rodzina a ona w nosie ma zus ale...ona podlegala kasie krus i wtedy to wyglada troche inaczej..

ja niedoswiadczona i pewnie tez bym chciala dopytac sie cos wiecej...no ale zamykam temat zeby nie draznic

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mogłeś napisać , że jeździsz do Niemiec , bo ....uwielbiasz opiekować się seniorami ...tak praca daje Ci satysfakcję ....i ...jak będziesz chciał to będziesz pracował za friko , bo to Twoja sprawa i już ....A o ubezpieczenia , srenia niech każdy pyta się u źródła , czyli w PZU...Warta ...i inne gady a nie spowiadać , spowiadać i końca spowiedzi nie widać ....prawie . Dobrze , że Morfeusz o Hawankę upomniał się , bo by Cię męczyła do rana ...a takie męczarnie to mniej po prostu w doopie ....Są przyjemniejsze męczarnie ...w nocy ...chociażby sen .

jak by tak wszystki z tylu miec...to zad pojemny trzeba miec:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Dzis , jak co wtorek przychodzi kolega znaczkowy , bedzie wesolo, jutro do dziadka przychodzi pani od grupy na kontrole .Dziadek ma pierwsza i chyba ta pierwsza zostanie , chyba ze mu zabiora .W czwartek dziadek jedzie z corka po sandaly nowe , ja sie na ten wypad z nimi nie pisze))), no i tak zleci tydzien , zawsze to blizej do domu.A zaraz lece na trening.

Milego dnia .

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry opiekunkowo Zaraz :kawa2: wypiję.    A ja tak przy kawie zapytam:)mój zwichrowany kręgosłup się odezwał :rozpacz: nie dam rady dalej ciągnąć :płacz: muszę iść do lekarza ,no chyba dostanę zwolnienie   lekarskie ,a wystarczy mi trzy dni i wylot  :szok:     mam kartę Ekus turystyczną.Może coś podpowiecie  , 

mam tez polisę ubezpieczeniową nawet dwie.   Ale to dużo załatwiania .

Buziolki dlawszystkich

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erika napisał:

Dzień dobry opiekunkowo Zaraz :kawa2: wypiję.    A ja tak przy kawie zapytam:)mój zwichrowany kręgosłup się odezwał :rozpacz: nie dam rady dalej ciągnąć :płacz: muszę iść do lekarza ,no chyba dostanę zwolnienie   lekarskie ,a wystarczy mi trzy dni i wylot  :szok:     mam kartę Ekus turystyczną.Może coś podpowiecie  , 

mam tez polisę ubezpieczeniową nawet dwie.   Ale to dużo załatwiania .

Buziolki dlawszystkich

oj bidulko...czyzbysmy tej kawy wypic nie mialy??

nie powiem jak masz zalatwiac bo nie wiem...az sie boje ten watek rozwijac...

a popytaj jak masz mozliwosc swoich ubezpieczycie na polisie powinnas miec numer polisy i tel kontaktowy..albo jak mozesz pytaj swojego agenta...moze pomoze?

ericzko a ty na umowie zlecenie?

nie wiem jak to sie ma do zwolnienia lekarkiego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mogłeś napisać , że jeździsz do Niemiec , bo ....uwielbiasz opiekować się seniorami ...tak praca daje Ci satysfakcję ....i ...jak będziesz chciał to będziesz pracował za friko , bo to Twoja sprawa i już ....A o ubezpieczenia , srenia niech każdy pyta się u źródła , czyli w PZU...Warta ...i inne gady a nie spowiadać , spowiadać i końca spowiedzi nie widać ....prawie . Dobrze , że Morfeusz o Hawankę upomniał się , bo by Cię męczyła do rana ...a takie męczarnie to mniej po prostu w doopie ....Są przyjemniejsze męczarnie ...w nocy ...chociażby sen .

A dlaczego nie tu,na forum?Nie rozumiem co Cię tak oburza?Akurat ubezpieczenia to jeden z ważniejszych opiekunkowych tematów w przeciwieństwie do bleblania o niczym.Każdy ma jakies inne i warto między soba je poporównywać.Może rzeczywiście niekoniecznie po nocy, ale sam temat ciekawy i wart rozwinięcia:)

Moja agencja ubezpiecza dodatkowo w ERV.Ile to kosztuje nie wiem-tojest ubezpieczenie grupowe dla większej ilości opiekunek.Mam też indywidualne ubezpieczenie w Alianz,płacę 65zł /mc.

Ale ile jest takich,którym żal te parę złotych i wyjeżdżają bez żadnego ubezpieczenia,potem się coś dzieje i dopiero problem.Każda z nas zakłada oczywiście ,ze na wyjeździe nic się nie wydarzy ,ale roztropniej się na te okoliczność zabezpieczyć:)

Marasku ,byś rozwinął te mysli ubezpieczeniową szerzej proszę Cię:)

I w ogóle Modusiu by t może przenieśc w jakie odpowiednie miejsce ,bo tu zaraz zaginie w bleblaniu:)Senkju:)

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

A dlaczego nie tu,na forum?Nie rozumiem co Cię tak oburza?Akurat ubezpieczenia to jeden z ważniejszych opiekunkowych tematów w przeciwieństwie do bleblania o niczym.Każdy ma jakies inne i warto między soba je poporównywać.Może rzeczywiście niekoniecznie po nocy, ale sam temat ciekawy i wart rozwinięcia:)

Moja agencja ubezpiecza dodatkowo w ERV.Ile to kosztuje nie wiem-tojest ubezpieczenie grupowe dla większej ilości opiekunek.Mam też indywidualne ubezpieczenie w Alianz,płacę 65zł /mc.

Ale ile jest takich,którym żal te parę złotych i wyjeżdżają bez żadnego ubezpieczenia,potem się coś dzieje i dopiero problem.Każda z nas zakłada oczywiście ,ze na wyjeździe nic się nie wydarzy ,ale roztropniej się na te okoliczność zabezpieczyć:)

Marasku ,byś rozwinął te mysli ubezpieczeniową szerzej proszę Cię:)

I w ogóle Modusiu by t może przenieśc w jakie odpowiednie miejsce ,bo tu zaraz zaginie w bleblaniu:)Senkju:)

 

juz cie lubie:oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata.....Zaraz tam bojowa xd....Nie chodzi mi o to , że ktoś zapyta , bo chce wiedzieć dla siebie ....Wystarczy takie pytanie zadać i " bo jestem zainteresowana ....chciałabym wiedzieć ...coś tam " .... Przecież nikt z nas nie musi tutaj tłumaczyć się a tak to już wyglądało ( tak odebrałam ...czytając z boku ) , że pytania były dookoła Wojtek , czy inny Macieju ....a w sumie można było napisać " w kopertkę " ....

Oj tam ...nie moje małpy nie mój cyrk ...Mnie jeśli ktoś zapyta ( prywatnie ) to odpowiadam szczerze , ale są osoby , które mnie pytają ...i próbują jednocześnie pouczać , bo " ja wiem lepiej ...jak jest lepiej " . Niech takie osoby siedzą se na sztelach za 1000+ ....niewielki + ....a mi niech doopy nie zawracają , bo naumiałam się patrzeć na stronę....na której mi jest lepiej ....I tego będę się trzymać .... :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, erika napisał:

Dzień dobry opiekunkowo Zaraz :kawa2: wypiję.    A ja tak przy kawie zapytam:)mój zwichrowany kręgosłup się odezwał :rozpacz: nie dam rady dalej ciągnąć :płacz: muszę iść do lekarza ,no chyba dostanę zwolnienie   lekarskie ,a wystarczy mi trzy dni i wylot  :szok:     mam kartę Ekus turystyczną.Może coś podpowiecie  , 

mam tez polisę ubezpieczeniową nawet dwie.   Ale to dużo załatwiania .

Buziolki dlawszystkich

Jak masz polisę to powinnaś miec nr kontaktowy do tzw."opiekuna" albo infolinię,gdzie dzwonisz i oni ci sami znajduja dr najblizej miejsca gdzei przebywasz teraz i informuja co i jak.Turystyczna EKUZ to tylko nagłe wypadki a zwichrowany kręgosłup to  możę podejść pod sprawę przewlekłą.Chyba ,ze umiejętnie coś nazmyślasz,że nagłe ała:)Tylko sie nie schylaj rączo:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63....Pop swoje ....dziad swoje ...

Kasia ...gdzie Ty przeczytałaś , że mnie oburza ???....Przecież pytania jak , gdzie , za ile można ubezpieczyć się są jak najbardziej na miejscu ....Wystarczy tylko je zadać ....a nie drążyć ...i jakieś dziwne pytania zadawać o całokształt a na końcu dopiero zapytać.... Co ja Ci będę się spowiadać ....przecież Ty chyba i tak wiesz lepiej co autor ( to ja ) miał na myśli .....

Buziole Kasiula ...bez urazy :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@lucyna.beata.....Zaraz tam bojowa xd....Nie chodzi mi o to , że ktoś zapyta , bo chce wiedzieć dla siebie ....Wystarczy takie pytanie zadać i " bo jestem zainteresowana ....chciałabym wiedzieć ...coś tam " .... Przecież nikt z nas nie musi tutaj tłumaczyć się a tak to już wyglądało ( tak odebrałam ...czytając z boku ) , że pytania były dookoła Wojtek , czy inny Macieju ....a w sumie można było napisać " w kopertkę " ....

Oj tam ...nie moje małpy nie mój cyrk ...Mnie jeśli ktoś zapyta ( prywatnie ) to odpowiadam szczerze , ale są osoby , które mnie pytają ...i próbują jednocześnie pouczać , bo " ja wiem lepiej ...jak jest lepiej " . Niech takie osoby siedzą se na sztelach za 1000+ ....niewielki + ....a mi niech doopy nie zawracają , bo naumiałam się patrzeć na stronę....na której mi jest lepiej ....I tego będę się trzymać .... :haha:

kazdy ma swoja filozofie kochana basienko ...moze moderator zalozy watek potrzebny w naszej profesji i bedzie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

@foczka63....Pop swoje ....dziad swoje ...

Kasia ...gdzie Ty przeczytałaś , że mnie oburza ???....Przecież pytania jak , gdzie , za ile można ubezpieczyć się są jak najbardziej na miejscu ....Wystarczy tylko je zadać ....a nie drążyć ...i jakieś dziwne pytania zadawać o całokształt a na końcu dopiero zapytać.... Co ja Ci będę się spowiadać ....przecież Ty chyba i tak wiesz lepiej co autor ( to ja ) miał na myśli .....

Buziole Kasiula ...bez urazy :cmok:

Ja tam żadnego drążenia nie zauważyłam tylko zwyczajne dopytywanie,ale Ty wiesz lepiej,prawda?Bez urazy i bez buzioli,ok?

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć2:Dzień dobry

Miłego dnia i pogody, tego Wam życzę.Pozdrawiam:)

erika,jak będziesz w kraju,to zrób sobie kompleksowe badania itd itd. Bez sensu, uważam,  jeździć do pracy i tam znosić katorgi związane z bólem:dobrze:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...