Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hillary Moge Ci powiedzieć, ile zapłaciłam za wyrwanie zęba mądrości. Dokładnie 130 euro. Przy czym samo wyrwanie chyba 40 euro, a reszta to rentgen, znieczulenie, umówienie wizyty potraktowane jako konsultacja telefoniczna i coś tam jeszcze . Skoro Cię boli , to i tak musisz iść do dentysty, ale tanio nie będzie . Nie powinnaś też płacić od razu , tylko poczekać jak przyślą rachunek. W Pl chyba nie jest to refundowane (zależy który ząb ), więc nawet jak nasz EKUZ to zwrotu nie dostaniesz . Ja bardzo byłam wkurzona na cenę mojego zabiegu, ale w ubiegłym roku szukałam dentysty dla syna i okazało się, że w Pl rwanie zęba mądrości też słono i to bardzo słono kosztuje i nikt nie chce się tego podjąć , tylko trzeba szukać chirurga dentystycznego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Hillary napisał:

Witam,proszę o poradę.

Muszę iść do stomatologa czy wie ktoś ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

i czy w święta będe mogła coś załatwić.

Tak mnie boli że do wtorku nie wiem jak wytrzymam

Świąteczne, wieczorne dobry wieczór Opiekunkowo :).

Hilary, musisz w internet wrzucić nazwę miejscowości i Zahnarznotdienst. Wyrzuci Ci prakryki, które mają dyżur. Myślę, że dobrze wcześniej zadzwonić i dopytać o szczegóły. Z niemieckim ubezpieczeniem nie płaci się nic, teoretycznie z polskim też nie powinno się płacić, ale tego nie wiem.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hillary napisał:

Witam,proszę o poradę.

Muszę iść do stomatologa czy wie ktoś ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

i czy w święta będe mogła coś załatwić.

Tak mnie boli że do wtorku nie wiem jak wytrzymam

Byłam w De u dentysty bo wypadła mi plomba dwa tygodnie przed zjazdem. Byłam na kartę EKUZ. Nie wychylaj się z płaceniem bo powinni zrobić to za darmo … . Każą wypełnić dokumenty (przebyte choroby itp.) Zapytają się kiedy wracasz do kraju i w zależności od tego podejmą się odpowiednich działań, i albo będą prowadzić całość leczenia albo zabezpieczą ząb (rozwierca, lekarstwo i plomba tymczasowa) i każą ci resztę zrobić w kraju.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hillary za wyrwanie nic nie płaciłam.Wszystko na Ekuz.Rentgen,znieczulenie.Po tygodniu kontrola .Rok temu.Ale pięć lat temu za plombę już płaciłam. 80 euro.Inna miejscowość,inna praxis.Czyli zależy.Wziełam rachunek i fundusz mi zwrócił kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Pytanie tylko, jaki dentysta ja przyjmie w Pl? A jak nie daj bobrze powie , że wróciła z De, to już z pewnością nikt jej nie przyjmie. Poza tym kwarantanna 14 dni obowiązuje. W Pl nic nie działa, oprócz szpitali. Lekarze leczą przez telefon, a w szczególnych przypadkach , bardzo szczególnych mozliwa jest konsultacja osobista.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Siedziałam na tarasie , kawkę spijalam , cugaski jarałam a po sąsiedzku Turcy grilluja ....a że mnie lubią to poczestne podeslali . Kurde ...bułka jak pół bochenka chleba a w środku mięsko i jakieś kiełbasy ...Jadzia jeszcze w łóżku , nadaje przez telefon , ale jak ujrzała to się slepka niczym gwiazdy zaswiecily . Trudno , trza się będzie podzielić :szydera:

Było szybko jeść.No żesz, niech grilla i Jadzia wyprawi ,a nie na sępa lęci.:(Kurczę ,aż  mnie ślina poleciała,ale żarełko daleko bo na dolinach,a ja na drugim piętrze jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

598308713_dziedobryre.jpg.13d3d5c7d0531f884bda2d9a9945f6fe.jpg w świąteczny poranek. Rzec by się chciało...święta...święta...i zaraz po świętach  :haha:I tak co roku :haha:Nie będę latała z wiaderkiem wody, bo zaraz mnie ktoś przyuważy i mandat wlepi :haha: Pozwolę sobie zatem wirtualnie z lekka pokropić wasze głowy, by tradycji stało się zadość :haha: I wystarczy :szydera: I dalej pchamy wózeczek codzienności :haha: Nie będę dzisiaj się obijać, bo walizy czas zacząć pakować :haha: Nic to...dam radę, choć z wielką niechęcią poczynię przygotowania do jutrzejszego wyjazdu :tak2: Teraz posiorbię sobie, poczytam zaległości klepalne i pokontempluję nad sensem życia :szydera: no...koniec wydumek :haha: Pozwolę sobie jeszcze złożyć wam życzenia dobrego dnia i znikam :cześć3: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Pierwszy dzień Świąt za nami , jeszcze dzisiaj poswietujemy , ale już bez pompy ....obiad jemy z Jadzia u siebie i bardzo dobrze . Cała ta otoczka , strojenie się , przymierzania korali , kolczyków ...tudzież malowanie ust karminem  , przeradza się w koncert , spektakl ...jak zwał tak zwał . Po czasie to jest zabawne i parskam śmiechem jak sobie przypomnę , ale w trakcie trwania to ....jakby trochę mniej .

No to dzisiaj posiedzimy sobie jak w każdym powszednim dniu ...urodę tych świąt odczujesz , że nie włączę pralki dzisiaj , że sterty gazet nie będą tu donoszone i Jadzia z uporem maniaka nie będzie rozkladala ich na łóżku , podręcznym stoliku i gdzie tylko popadnie ....może nawet będzie trochę więcej miejsca na jej stoliku i będzie można na spokojnie jakiś talerek z jedzeniem postawić ? Takie tam skromne marzenia opiekunki :szydera:

Miłego dnia Mroweczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie wiem , czy uda mi się wstawić drugie zdjęcie ...jajo na tym to prezent od Jadzi o którym pisałam wcześniej 

IMAG2142.jpg

Takie samiusieńkie jajo dostalam. I doniczke tez. Tylko, ze moja z żonkilami:szydera:

Jak nic promocja w Aldim byla:haha:

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Niemcy nie znają tradycji mokrego dyngusa.

Natomiast wczoraj Andrea jakieś stukanie się jajkiem ze mną uskuteczniała.Najpierw jednym końcem potem drugim aż skorupki pękną,ale po co to i na co do dzisiaj nie wiem.Moze ktoś bieglejszy w niemieckich tradycjach mi wytłumaczy.

Miłego drugiego wielkanocnego dnia wszystkim.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marta B ano remis,Kazdy zjada swoje jajko;)))

Jako dziecko, pamietam ze z moim sp Dziadkiem robilismy wojne na jajka,

Ale Dziadek oszukiwal:miak kacze  czy tam gesie duze jajo :)))

 

 

A propo's jajek,

dostalam od pop wielkie jajo strusie, niestety pomalowane.

Zawsze chcialam miec strusie jajko.

Oslodzono mi tez swieta,, drobnym,, datkiem 100 ojro:kopara:

Tak szczodrobliwosci od pop nie spodziewalam sie,

Odwdzieczylam sie -po razx pierwszy od 4 lat tutaj .popelnieniem pomaranczowego Tiramisu.

Nie chwale sie,ale wyszlo dobrze,

Nie jest tluste i kaloryczne ,bo na bazie jogurtu greckiego,

Przepis znalazlam w ,,Twoim Styl-u..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...