Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Joy napisał:

A może by tak poluzować trochę na czas zarazy?

W kwestii popu;)szczania.


Timmermans jest jednak  nieinkontynentny:
ogłosił, że mimo epidemii KE podtrzymuje ambitne plany osiągnięcia neutralności klimatycznej. Plany wymagające gigantycznych nakładów wobec kryzysu gospodarczego i

                          konfliktów

wewnątrz UE

                    są anachronizmem

i wyznaczają kurs na               

                       samozagładę.

                             

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LACH napisał:

W kwestii popu;)szczania.


Timmermans jest jednak  nieinkontynentny:
ogłosił, że mimo epidemii KE podtrzymuje ambitne plany osiągnięcia neutralności klimatycznej. Plany wymagające gigantycznych nakładów wobec kryzysu gospodarczego i

                          konfliktów

wewnątrz UE

                    są anachronizmem

i wyznaczają kurs na               

                       samozagładę.

                             

Radek Ty mi tu z wielką polityką nie wyjeżdżaj bo ja cienias jestem w te klocki .W ogóle mało wiem. Ale wiem ,że każdy potrzebuje takiego miejsca szczególnie teraz w którym może dać odpór temu co na zewnątrz. I wiem,że nawet jeśli ktoś napyskuje to nie dlatego,że jest złym człowiekiem ale dlatego,że jest mu źle.Musimy być dla siebie wyrozumiali. Takie jest moje zdanie,czy słuszne nie wiem.Ale będę go broniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Miałam się nie odzywać bo nie mam nic do powiedzenia, ale jak widzę nie ja jedna. No to sobie jednak pozwolę w tym wypadku. I wybaczcie, ze nie będę rżala radosnie z niezabawnych rzeczy. Nie czuję potrzeby aby zostań nieudaną wersją Stańczyka. Poza tym w domu wszyscy zdrowi, tylko ja mam katar...Jak zwykle. Temu przepraszam, że kicham i osmarkuję, niektore posty. Cóż. Chusteczki higieniczne są towarem deficytowym. Trzeba mi wybaczyć:papieros:

Milego dnia;)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joy napisał:

Radek Ty mi tu z wielką polityką nie wyjeżdżaj bo ja cienias jestem w te klocki .W ogóle mało wiem. Ale wiem ,że każdy potrzebuje takiego miejsca szczególnie teraz w którym może dać odpór temu co na zewnątrz. I wiem,że nawet jeśli ktoś napyskuje to nie dlatego,że jest złym człowiekiem ale dlatego,że jest mu źle.Musimy być dla siebie wyrozumiali. Takie jest moje zdanie,czy słuszne nie wiem.Ale będę go broniła

Proszę dodaj tylko:"odrzucić podłość" a przyklasnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Właśnie jest po lekturze linku zamieszczonego w innym wątku. Na razie ludzie wierzą że restrykcje potrwają kilka tygodni ale ja w to nie wierzę. Władza zresztą też w to nie wierzy, stąd taki opór odnośnie przełożenia terminu wyborów. 

I tak sobie myślę że mimo wszystko jesteśmy w pewien sposób uprzywilejowani. Pracy nie stracimy, co najwyżej sami możemy z niej zrezygnować albo czasowo zawiesić wyjazdy. Ale mnóstwo ludzi potraciło lub potraci źródło dochodu. I to są zazwyczaj osoby które żyły od wypłaty do wypłaty. Będzie ciężko i coraz ciężej. 

Biedni są zawsze na straconej pozycji. Stara zyciowa prawda. I smutna.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Dzień dobry. Zrobiło się jakoś poważnie. Będę więc poważna i ja. I stonowana. I "...choć burza huczy wokół nas..." życzę, mimo wszystko,  dobrego dnia. 

A kawa? Bo ja bym się napiła. Nawet jeśli w minorowym nastroju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fioletowa.mysz napisał:

Bardzo róznimy sie od siebie. Skupiam sie tylko nad matematyka stosowaną. W pewnych przypadkach sobie dumam. Tak na mnie działa siedzenie na wodą:haha:

Ja w pewnych przypadkach dumam, na sucho dumam, choć skutek wydumek jest różny :haha: Nad matematyką stosowaną to ja się mogę co najwyżej pochylić :haha: A teraz pójdę się skupić....bo kawunia już wysiorbana została :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry:cmok::oklaski: U Was też tak słoneczko grzeje? jak u mnie?  czytam ,czytam i już myslałam ,że mi się oberwało ale nie!!! ufff, jeszcze tego by tylko brakowało,, @Joy super post,mamy czasy jakie mamy i nie każdemu jest lekko, każdy z nas miał jakieś plany a tu doopa, jest co jest i tak musi być a nie inaczej, musimy przetrwać ten czas, zdrowie teraz jest najważniejsze,,:cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joy napisał:

Dzień dobry. Z władzą się nie dyskutuje,wiem. Więc tylko grzecznie zapytam _ A może by tak poluzować trochę na czas zarazy? Ludzie są zdezorientowani i przerażeni.W takich warunkach nie trudno w wybuch emocji. Rozumiem wątki merytoryczne ale może choć ten kawowy proszę czasowo wyłączyć spod cenzury?W żadnym wypadku nie chcę wchodzić w kompetencje Moderatora ale czytałam wczoraj forum i dziewczyny odpowiedziały na zaczepkę.Może niezbyt ładnie ale słów powszechnie uznawanych za obraźliwe tam nie wyczytałam.Moim skromnym zdaniem takie sztywne trzymanie się regulaminu powoli zabija forum.Będzie grzecznie i regulaminowo poprawnie ale również bezbarwnie i nudno.Szkoda.....

:tak: chodz ten kawowy,,właśnie, wszędzie teraz jakieś zakazy i nakazy,przychodzi moment ,że mamy dosc,dużo ludzi odejdzie ,bo będzie miała strach cokolwiek napisac,aby nie podpasc, dla mnie to masakra,,gdzie jest wolnosc -pytam? ni ma, ni ma, ni ma

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Czytam forum i nie zauważyłam żeby @Afryka i @Baśka powtarzająca się obraziły kogokolwiek. Dla mnie mieściło się to w ramach dyskusji. Dyskusja ma swoje prawa, a @Darekr sprowokował. 

Rozumiem, że regulamin, że podpisany itd., ale interpretacje są różne. I w ramach prawa są widełki. Zawsze mówię (za kimś) , że i różnic można się pięknie. Sama zgłaszam ewidentne naruszenia (typu reklama), ale tu była ewidentna walka kogutów, a oberwały koleżanki. 

@Moderator powinnam to napisać w supporcie, tylko nie wiem co to jest. Na innym forum prosiłam o pomoc poprzez zgłoszenie swojego posta. Pomoc uzyskałam, dziękuję. Mogę prosić o wytłumaczenie co to za on, ten support?

Miłego dnia.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elf napisał:

Moja zmienniczka z tej szteli powiedziała że szybko szybko. Wraca do pracy bo liczy na 65 E od rządu niemieckiego. Nie wiecie o czym ona gada?. Coś tam czytałam ale to chyba dotyczy tylko brandenburgii i chyba tylko osób które muszą wynająć mieszkanie? 

Rząd Niemiec dopłaca 65 euro dla pracowników z Polski na terenie Niemiec. Jednak z tego co pamiętam, to tylko tym Polakom, którzy są zatrudnieni u pracodawcy, który ma działalność zarejestrowaną w DE i tam odprowadza podatki ;) Wnioskuję, że opiekunki/owie z Polski pracujacej na umowie z agencja z Polski, raczej nie otrzymają dodatku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeżuuuu, kolezanki poszly do paki:((((:mur:

Moze by zrobic podkop? ;)))

Tylko jesli tiurma na skale bazaltowej ,to bez laski dynamitu sie nie obedzie.

Ja tam kiblowalamwe Fordonie.

A dziewczyny moze w Krakowie na montelupich garuja?

Albo gorzej Alcatraz?

Trza wypuscic drony,niech szukaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, emma napisał:

Rząd Niemiec dopłaca 65 euro dla pracowników z Polski na terenie Niemiec. Jednak z tego co pamiętam, to tylko tym Polakom, którzy są zatrudnieni u pracodawcy, który ma działalność zarejestrowaną w DE i tam odprowadza podatki ;) Wnioskuję, że opiekunki/owie z Polski pracujacej na umowie z agencja z Polski, raczej nie otrzymają dodatku. 

Nie do końca. Chodzi o 3 landy. 

https://www.forbes.pl/gospodarka/koronawirus-problem-z-dojazdem-do-pracy-w-niemczech-specjalne-dotacje/28cxdem

I na koncu artykułu ciekawostka, ktora dotyczy pracujących na czarno. Uzyskają opiekę medyczna w razie choroby ale będą musieli pokryć koszty z wlasnej kieszeni.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...