Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SYLWIAK napisał:

Kochani ja z pytaniem za 100punktów! Czy sa tu osoby ,które wyjechały z Pflegehelden/Veritas? Jeśli miejsce nieodpowiednie to pokierujcie dalej:$

Jeździłam z nimi długi czas.

Wszystko grało. Kasa zgadzała się co do centa (wpływ na konto z tym, co na papierze)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta @SYLWIAK A dlaczego nie dostajecie "pasków" z wypłaty.Żadna agencja tego nie proponuje ,ale na żądanie mają obowiązek taki "pasek" dać.Ja dostaję co miesiąc na email i mogę sobie wszystko zobaczyć czego ile i za co odciągniete  ,ile i za ile zapłacone.Jak mi coś nie teges to dzwonię idostaje objaśnienie.

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Basiaim napisał:

Jeździłam z nimi długi czas.

Wszystko grało. Kasa zgadzała się co do centa (wpływ na konto z tym, co na papierze)

Sama siebie, bo coś mi się przypomniało.

Kiedyś zgodziłam się u nich na dodatkowe ubezpieczenie (ale nie pamiętam, w jakiej wysokości) i o tę kwotę miałam mniejsze wynagrodzenie.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SYLWIAK napisał:

No właśnie kasa nie gra. Sztela jest w porządku. Zerknij na swoje przelewy i poproś koordynatora żeby podał ci kwotę do wypłaty np. Za ostatni miesiąc, wtedy sama zobaczysz różnicę. Teraz te spółki się połączyły to nie wiem czy u Ciebie będzie grało nadal. Jeśli sprawdzisz bardzo proszę o jakieś info. Mi co miesiąc brakuje ok 30 euro co w przeliczeniu rocznym daje ładną kwotę,  ktorą wolalabym przeznaczyć na inne cele. 

Dzień przyjazdu i wyjazdu liczą jako półdniówki , czyli te dwa dni to w sumie płatne masz jak za jeden :|

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Basiaim napisał:

Sama siebie, bo coś mi się przypomniało.

Kiedyś zgodziłam się u nich na dodatkowe ubezpieczenie (ale nie pamiętam, w jakiej wysokości) i o tę kwotę miałam mniejsze wynagrodzenie.

Księgowego we Wrocławiu to mieli super :d Młody, przystojny i kompetentny :haha: Mam nadziej, że go nie wymienili na inny model bo jedyne dobre od A do Z papiery, jak składałam do emerytury, dostałam właśnie od nich :tak2:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Tylko jeżeli na liście płac mam przypuśćmy 1000euro do wypłaty (kwota czysto teoretyczna) A wpływ na konto 970, to coś jest nie tak.  Panie z księgowości podają mi wyliczenia, ale wyliczyć stawkę dzienną i pomnożyć przez liczbę dni pobytu uwzględniając połowę dniówki to potrafię. Nie trzeba do tego wyższej matematyki. Więc jeżeli zarobiłam ten czysto teoretyczny 1000 to tyle powinno mi na konto wpłynąć.  Sprawę zgłosiłam do wyjaśnienia,  ale jak narazie nikt nie może mi wyjaśnić dlaczego tak jest. 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SYLWIAK napisał:

Tak, wiem o tym. Tylko jeżeli na liście płac mam przypuśćmy 1000euro do wypłaty (kwota czysto teoretyczna) A wpływ na konto 970, to coś jest nie tak.  Panie z księgowości podają mi wyliczenia, ale wyliczyć stawkę dzienną i pomnożyć przez liczbę dni pobytu uwzględniając połowę dniówki to potrafię. Nie trzeba do tego wyższej matematyki. Więc jeżeli zarobiłam ten czysto teoretyczny 1000 to tyle powinno mi na konto wpłynąć.  Sprawę zgłosiłam do wyjaśnienia,  ale jak narazie nikt nie może mi wyjaśnić dlaczego tak jest. 

 

Ja sprawdzę po powrocie, bo robię to wizytując bank osobiście.., tak po staroświecku xd:$

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, SYLWIAK napisał:

Super:) znasz może inne osoby, które wyjeżdżają z tą firmą? 

Znam :d Mój brat między innymi, ale to nie wszyscy :)@SYLWIAK jak masz pytanie do jakieś osoby to najlepiej ją zacytuj (wciśnij cytuj pod jej postem) bo inaczej nie wiadomo do kogo się zwracasz i Twoj post może zginąć w niebycie jak nam się tu język rozwiąże i stron zacznie gwałtownie przybywać xd

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Znam :d Mój brat między innymi, ale to nie wszyscy :)@SYLWIAK jak masz pytanie do jakieś osoby to najlepiej ją zacytuj (wciśnij cytuj pod jej postem) bo inaczej nie wiadomo do kogo się zwracasz i Twoj post może zginąć w niebycie jak nam się tu język rozwiąże i stron zacznie gwałtownie przybywać xd

Sorry NNNdanuta, przez wzburzenie zapomniałam o tym i niechcący bałaganu narobiłam 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Kolega tracił na tych operacjach bankowych (płatne przelewy) dość spore sumy.., ale mam nadzieję że zmienił bank :)

To się nazywa przelew "Sepa" i kosztuje w każdym banku. Podobno są jakieś zmiany od stycznia i przelewy zagraniczne będą gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To się nazywa przelew "Sepa" i kosztuje w każdym banku. Podobno są jakieś zmiany od stycznia i przelewy zagraniczne będą gratis.

Mirelka1965 tak wiem o tym. Jest też inna możliwość przelewu SWIFT z opcją OUR gdzie koszty przelewu zostają po stronie nadawcy. Na chwilę obecną info od księgowych takie mam, że wszystkim tak wysyłają. Nikt mnie nie pytał o to czy się na to zgadzam , w umowie też nic nie znalazłam na ten temat. Dlatego moje pytanie czy innym też się nie zgadza kwota przelewu. Bo jeżeli przeliczyć to na mniej więcej 9 miesięcy jakie spędzam tu, to już spora sumka się zbiera. Dlaczego my musimy za to płacić jeżeli są inne możliwości? Do firmy wysłałam potwierdzenia przelewów,  bo panie mi nie wierzą.  Czekam na odpowiedź z ich strony. Od stycznia jest podwyżka 30 euro. I gdybym nie była dociekliwa też by mnie ominęła,  bo umowę miałam pisaną w grudniu. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SYLWIAK napisał:

Grzegorz B, jaki to bank?

Nie wiem czy mogę tak otwarcie o tym pisać, czy moderacja nie sprzeda  mi klapsa na gołe pośladki. Ale powiem więcej. Nigdy też nie zapłaciłem złamanego centa za wypłaty z bankomatów czy w Niemczech, czy gdziekolwiek mogłem wypłacać €

Oczywiście prowadzenie konta za 0 zł

Nie, zakaz dotyczy podawania nazw agencji. Polecanie usług przez doświadczonych Forumowiczów nie jest zabronione, w przeciwieństwie do nowicjuszy przychodzących tu reklamować wszystko co możliwe.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

To jest, niestety, Polityka Uczciwego Korzystania z Roamingu, którą zapoczątkował właśnie Play, składając zażalenie do UOiK >:( A potem reszta dostawców usług podpięła się pod wyrok :mur: I teraz mamy czteromiesięczne okresy rozliczeniowe >:(

A ja nie..jeszcze...stara umowa z automatu jest na czas nieograniczony z dniem 8 grudnia 2018...W unii mam gratis wsio nawet jak dzwonię na niemieckie numery itd...Z abonamentem 60pln net 2 giga..W kraju bez ograniczeń i 20giga neta ale..jak dzwonię z Polski do niemcownin to jest to już rozmowa międzynarodowa.. I płacę 1,96 za minutę...nie zgłaszam się po nowy telefon do operatora bo mi zmienia zasady opłat.. i tak sobie...trwam

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

@beatrix+ spróbuj kupić jakieś domowe obuwie na gumowej podeszwie. Będzie bezpieczniej a Agrafka też nie będzie się tak bała. 

Ma 3 pary antypoślizgów A i tak chodzi w plastikowych laczkach ..

Cały dzień migrena,  czyli po naszemu łeb mnie napier...ala...Ufff, niech już się skończy ten dzień!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...