Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,niedzielnie.

 

ratunkuuu,wykrwawiam  :(((

sie.

 

Zapomnialam ,ze w smieciach jest rozbita butelka, i wcisnelam reka smieci.

Dobrze,ze nie z calej  sily.

ale rana krwawi, teraz   juz mniej.

A jeszcze wieczorem,myslalam  zapamietaj,szklo w smieciach :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, choróbsko mnie chyba jakieś bierze :( 

Wczoraj wieczorem pokasływać zaczęłam. Dziś obudziłam się lekko połamana i trudniej mi się oddycha- coś na klacie siedzi.

Mam ze sobą ogólne leki przeciw przeziębieniu, na kaszel nie mam nic :( 

Zapodałam to, co mam. Połamanie przeszło, ale dusi nadal.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim Inhalacje z wody z solą rób.Może PDP ma jakąś maśc do nacierania albo olejek eukaliptusowy, to się ponacieraj.Miodu nie stosuj bo podrażnia.Herbatka lipowa/Linden Tee/szałwiowa-ta do płukania gardła.Może jest imbir w domu to sobie naparu zrób,tylko nie za mocny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Basiaim napisał:

Cholera, choróbsko mnie chyba jakieś bierze :( 

Wczoraj wieczorem pokasływać zaczęłam. Dziś obudziłam się lekko połamana i trudniej mi się oddycha- coś na klacie siedzi.

Mam ze sobą ogólne leki przeciw przeziębieniu, na kaszel nie mam nic :( 

Zapodałam to, co mam. Połamanie przeszło, ale dusi nadal.

Basia mój niezawodny sposób  to syrop tymiankowy. Tymianek jest naturalnym antybiotykiem a przygotowanie syropu jest niezwykle łatwe.

1 szkl wody plus 1 szkl cukru_ugotuj syrop

dodaj opakowanie tymianku (18g) i chwilkę na wolnym ogniu potrzymaj.Nakryj i pozwól wywarowi naciągnąć . Przecedź i pij po łyżce minimum co 3 godz.Działa ekspresowo. Tylko jest bardzo słodki ale mi akurat to nie przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

Herbatę z kurkumą i cynamonem znalazłam

Też ujdzie,rozgrzewa.Weź sobie przed przerwą popij i do wyrka na 2 godziny.A jutro do DM czy co tam masz.Kup tabsy ISLA,do ssania na kaszel,są tez w ALDI.Imbir,albo cytryny i się kuruj.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Przeszukalam dom. 

Maści do smarowania niby są, ale bardziej na kości, stawy. 

Chociaż ziołowe one wszystkie, więc może zastosuję. 

Herbatę z kurkumą i cynamonem znalazłam. 

Zrób syrop z cebuli i czosnku. Imbir też mile widziany. W ichnich marketach są rewelacyjne herbatki na wszelkie dolegliwości. I cukierki na kaszel. Przetestowałam...działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Syrop z cebuli już się robi.

 

@foczka63 , o to chodzi, że ja tu nic nie mam. Na końcu świata jestem. Do sklepu kilka kilometrów rowerem, bo autobus tu nie zajeżdża. Nie będę ryzykować rowerowania w taką pogodę.

Jeszcze i pdp z tych, co zdrowy i apteki w domu nie ma.

 

Pocieszam się tym, że inne objawy już mi przeszły. Popijam herbatkę i jest w miarę ok.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No heeeej. Zima przyszła, sypie śniegiem i gradem. Jutro z dzidzią lecim na Szczecin, tzn do Augsburga. Zęby będą rwane albo co, doktory będą decydować. Plan jest prosty. Elka załatwiła transport tylko w jedną stronę i to o 9.45. Na powrót nie było szans. Heinzem zajmą się o 14.15. Ja zatem zostaję w domu. Zjem sobie obiadek (risotto z indyka na winie, mówię Wam, absolutne mistrzostwo wszechświata, dziś ugotowałem). Po obiadku biorę naszą brykę i po nich jadę. I tyle. 

Ale Elka roztrzęsiona już od rana chodzi, co to będzie, co to będzie ....

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tę leniwą, wreszcie delikatnie zimową, białą i słoneczną niedzielę, mówię Wam dzień dobry :)!

Dziś, po chyba czteroletniej przerwie, byłam w kościele na mszy. Ładnie było, kościół niewielki, bardzo klimatyczny, ludzie bardzo dobrze śpiewali, żadnego zawodzenia i fałszu, msza trwała niezbyt długo, do komunii pomaszerowało 99,9 uczestników, jakież to budujące, szczerze radowało się moje niewierzące serce :)!

Potem wizyta na przykościelnym cmentarzu i obiad w knajpie na około 20 osób. Pysznie było (sandacz z rusztu + ziemniaki + sałata) i bardzo miło (dwa pszeniczne ;)), a wszystko z okazji rocznicy śmierci mojej ostatniej pdp. Babki nie lubiłam, ale rodzina ok, czasem bywa tak, a czasem całkiem na odwrót ;).

Miłego popołudnia i wieczoru życzę :)!

 

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...