Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@Grzegorz B szacun za taką pracę. To ja już wolę swój oddział demencji. :haha:

A ja nie

..wybrałbym takiego albo innego lezaczka mariolanto..mój kogutek mnie dzisiaj wqkw..l A jegokurka do pary zirytowala..dialog możliwy jest tylko wtedy gdy ktoś nastawiony jest na uslyszenie A nie sluchanie...no i byłoby zajebiscie gdyby jeszcze ten drób rozumiał istotę pracy opiekuna...nie sprzataczki lub sprzątacza...

Nie czuje tego miejsca...I tyle...jak to się mówi?? Brak chemii

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beatrix+ napisał:

Złota polska jesień zagląda z mojego okna kuchennego. Firanka na wagę platyny. Już nigdy nie kupię,  bo się wstydzę odmówić..;)

b20a78b83453.jpg

 

Sąsiad nowe dziury zrobił na karnisze. Dzięki przytomności umysłu sąsiadki dało się parę karniszy uratować bez przesuwania. No i zaś burdello bumbum i na miotle latam. No taki urok świętokrzyskiej czarownicy. 

Miłego dnia Robaczki!

Nie identyczne , ale ciutkę podobne już mi kiedyś pani w sklepie ( dawna sąsiadka - szyją , obszywają na miejscu ) sięgnęła z beli , żeby odmierzać i później poobszywać . Cena wydała mi się bardzo przystępna ...dopóty nie przeliczyłam ile wyniesie w całości ....okazało się , że ok. 4 stówek :szydera: Poprosiłam , żeby mi jeszcze inne pokazała i nie patrzyłam , że bele z drabinki sięgać musiała , tylko kupiłam takie za 140 zł....i też ładne . Możliwe , że dla kogoś to pikuś - firanki w kuchni za 4 stówki , ale dla mnie za drogie . W tym samym sklepie kupowałam " pokojowe " i tamte były ździebko tańsze od tych do kuchni , więc szlag by mnie trafiał , jakbym sobie przypominała ile zapłaciłam ...odważyłam się i odmówiłam , mimo zachwaleń sprzedawczyni . Powiedziałam otwarcie , że dla mnie za drogie ,bo przede wszystkim lubię sobie robić wymianę firan po każdym umyciu okien ...i w międzyczasie też :haha:

P. S...Kupiłaś , zawiesiłaś , wyglądają naprawdę ślicznie ...nie żałuj , nie wymawiaj sobie :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skradam sie cichutko do kuchni zeby foremek nie obudzic bo przeciez niedziela dzisiaj:haha:

melduje ze kawusia czeka na chetnych :kawa:

jako ze sloneczny dzien sie zapowiada wybieram sie zwiedzic te nascie ulic jakie sa w okolicy...wczoraj przemknelam cale "miasto" w godzine znalazlam most jakas wode alejki do spacerowania oczywiscie kilka pizzerii dwie piekarnie i miejsce gdzie moge w ciszy kawe:kawa2: wypic moze ciastem sie wspomoc:ciacho: w stanach silnego wqw...u...

lasy widze przez okno wiec raczej spacer po lesie i rozmowa w drzewami w gre nie wchodzi - daleeeeeko, ale skupie sie na bardziej szczegolowym zwiedzeniu miasteczka....waskie uliczki i kilka typowo bawarskich domow maja  swoj urok- bede sobie wmawiac ze jestem gdzies na poludniu wloch xd

pozytwy...kogutek sporo spi:683_bed: , kurka sie krzata wedlug swojego programu , ja przysiadam sobie na laweczce w jadalnym jak nie znajde czegos czym glowe i rece moglabym zajac , za miotle nie zamierzam sie brac...zreszta jak to kurka powiedziala...TU SIE SPRZATA RAZ W TYGODNIU.i basta;) ..brak satysfakcji i poczucia bycia potrzebnym lekko irytuje:nie: ale..... stelomierz odlicza wiec zlecenie minie  jak z picza strzeli:hura:...widocznie mialam tu byc z jakiegos powodu jak to mirelka mawia

powiem wam tylko ze ni w zab nie rozumiem ich mowy:szok:...w mojej obecnosci jezeli juz to rozmawiaja w swoim dialekcie wiec czuje sie jak idiotka wylapujac pojedyncze slowa i nic sobie robia z tego ze siedzi obok ktos kogo ewiedentnie w ten sposob sie lekcewazy no ale...widocznie sa tak nauczeni a ja nie po to tu jestem zeby ich jeszcze ze tak powiem kultury uczyc ...

zatem milej spokojnosci na niedzielny calutki dzien zycze panstwu

i zamierzam te metode zastosowac 4100c81e1350207f873e5d5b1950c25d.jpg.0f38a2735f054c2148699eadd4ff5c4a.jpg

pozdrowionka :cześć:

 

 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

Dzień dobry. Dzisiaj idę zbierać głóg i dziką różę na nalewki. Przy okazji na grilla się załapię. Kiełbacha śląska będzie degustowana. Nie mogę się doczekać:szydera:

Zrób Serce Batiara. Musi postać,  jak każda nalewka,  ale orgazm totalny!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, lucinda napisał:

skradam sie cichutko do kuchni zeby foremek nie obudzic bo przeciez niedziela dzisiaj:haha:

melduje ze kawusia czeka na chetnych :kawa:

jako ze sloneczny dzien sie zapowiada wybieram sie zwiedzic te nascie ulic jakie sa w okolicy...wczoraj przemknelam cale "miasto" w godzine znalazlam most jakas wode alejki do spacerowania oczywiscie kilka pizzerii dwie piekarnie i miejsce gdzie moge w ciszy kawe:kawa2: wypic moze ciastem sie wspomoc:ciacho: w stanach silnego wqw...u...

lasy widze przez okno wiec raczej spacer po lesie i rozmowa w drzewami w gre nie wchodzi - daleeeeeko, ale skupie sie na bardziej szczegolowym zwiedzeniu miasteczka....waskie uliczki i kilka typowo bawarskich domow maja  swoj urok- bede sobie wmawiac ze jestem gdzies na poludniu wloch xd

pozytwy...kogutek sporo spi:683_bed: , kurka sie krzata wedlug swojego programu , ja przysiadam sobie na laweczce w jadalnym jak nie znajde czegos czym glowe i rece moglabym zajac , za miotle nie zamierzam sie brac...zreszta jak to kurka powiedziala...TU SIE SPRZATA RAZ W TYGODNIU.i basta;) ..brak satysfakcji i poczucia bycia potrzebnym lekko irytuje:nie: ale..... stelomierz odlicza wiec zlecenie minie  jak z picza strzeli:hura:...widocznie mialam tu byc z jakiegos powodu jak to mirelka mawia

powiem wam tylko ze ni w zab nie rozumiem ich mowy:szok:...w mojej obecnosci jezeli juz to rozmawiaja w swoim dialekcie wiec czuje sie jak idiotka wylapujac pojedyncze slowa i nic sobie robia z tego ze siedzi obok ktos kogo ewiedentnie w ten sposob sie lekcewazy no ale...widocznie sa tak nauczeni a ja nie po to tu jestem zeby ich jeszcze ze tak powiem kultury uczyc ...

zatem milej spokojnosci na niedzielny calutki dzien zycze panstwu

i zamierzam te metode zastosowac 4100c81e1350207f873e5d5b1950c25d.jpg.0f38a2735f054c2148699eadd4ff5c4a.jpg

pozdrowionka :cześć:

 

 

Hej. A gdzie w tej Bawarii osiadłaś? Moja Elka umie po niemiecku, na codzień nawija po szwabsku i jeszcze umie gadać tak jak jej matka, jak Niemcy wypędzeni tutaj z dawnej Czechosłowacji. Jej matka mieszkała 5 km od Karlovych Varów.  Szwabski to szwabski, wiadomo, śmieszny, ale ten czeski niemiecki to faktycznie inna bajka.  Elka nawija w tym dialekcie ze swoją ciotką,  siostrą jej matki. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem :oklaski: A jakoby mnie wcale nie było :haha: Zapowiadają piękną pogodę, ale na grzybki się nie wybiorę, bo plany mam inne :haha:Córunia w odwiedzinach, do Mamuni w odwiedziny, obiadek rodzinny, no i mobilizacja pełna w określonym, wiadomym celu na dzisiaj...to dzisiaj mnie czeka :tak2:  A potem...a potem lenistwo :oklaski: Lecz teraz cisza...błoga cisza i hoboczek z kawunią do towarzystwa to jest to, co lubię :oklaski: Zatem zaczynamy...image.png.d8bbdd45dc044b9a6d898d56297ed095.png...i tym optymistycznym akcentem życzę fajnego dzionka :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Wczoraj , kiedy już , już miałam zagnieździć się na forum ....na ekranie wyświetlał mi się " ERROR "  i coś tam jeszcze w jakimś dziwnym dla mnie , indiańskim chyba języku  , ale nie dochodziłam, bo możliwe , że mi ubliżano...wolałam nie wiedzieć ....zdrowsza będę :haha:Nic to , ważne , że dzisiaj forum u mnie  działa ....Niedziela niby jak co tydzień , jednak ważniejsza , bo spacer zaliczony będzie w wiadomym , bardzo ważnym celu - mój jeden , może i marny głos będzie ważny i choćby nie wiem co , to będę dumna z siebie , że poszłam , oddałam ( głos ...żeby nie było ) a kropla drąży nawet skałę .

Miłej , spokojnej , rozsądnie , patriotycznie  spędzonej niedzieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzegorz B napisał:

Hej. A gdzie w tej Bawarii osiadłaś? Moja Elka umie po niemiecku, na codzień nawija po szwabsku i jeszcze umie gadać tak jak jej matka, jak Niemcy wypędzeni tutaj z dawnej Czechosłowacji. Jej matka mieszkała 5 km od Karlovych Varów.  Szwabski to szwabski, wiadomo, śmieszny, ale ten czeski niemiecki to faktycznie inna bajka.  Elka nawija w tym dialekcie ze swoją ciotką,  siostrą jej matki. 

Roding

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grzegorz B napisał:

Hej. A gdzie w tej Bawarii osiadłaś? Moja Elka umie po niemiecku, na codzień nawija po szwabsku i jeszcze umie gadać tak jak jej matka, jak Niemcy wypędzeni tutaj z dawnej Czechosłowacji. Jej matka mieszkała 5 km od Karlovych Varów.  Szwabski to szwabski, wiadomo, śmieszny, ale ten czeski niemiecki to faktycznie inna bajka.  Elka nawija w tym dialekcie ze swoją ciotką,  siostrą jej matki. 

Myślę że  niemiecki nie jest im obcy ale wolą swoją gwarą nadawać 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ależ można.mowić o głosowaniu. Tylko nie można już agitować. 

Ja się zbiorę trochę później i za jakieś dwie godzinki ruszam w drogę.

Niby można mówić, ale kto wie, co "big brother" uzna za agitację? :donos: Lepiej tak "między wierszami" napomykać :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć2::cześć:

zadowolonym i malkontentom, mięsożercom I roślinolubnym, dziergaczom I dłubaczom, wszelakiej maści i płci oraz profesji, a zwłaszcza zakręconym grzybiarzom, do których siebie zaliczam. 

I mnie o 7.00 było 15,3 stopnia. Znaczy, że rosną :oklaski:

Wczorajsze częściowo przerobione, częściowo rozdane. Trza na jutro następny wypad planować. 

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tu Elka pół turnusu męczyła że jak to, nie głosuje... naprawdę nie umie zrozumieć że ja na polityków obrażam się raz a dobrze i już więcej nie mogą liczyć na mój głos. W końcu się skońcczyło, jak jej powiedziałem że ok, skorzystam z oferty wzięcia auta i pojadę do Monachium i zagłosuję, na sami wiecie kogo  

Znam ją dobrze, od dzisiejszego wieczora będzie mi dokuczać że to przez mnie wygrali sami wiecie kto

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Dzień dobry :cześć2::cześć:

zadowolonym i malkontentom, mięsożercom I roślinolubnym, dziergaczom I dłubaczom, wszelakiej maści i płci oraz profesji, a zwłaszcza zakręconym grzybiarzom, do których siebie zaliczam. 

I mnie o 7.00 było 15,3 stopnia. Znaczy, że rosną :oklaski:

Wczorajsze częściowo przerobione, częściowo rozdane. Trza na jutro następny wypad planować. 

U mnie w "najgorętszym" momencie dnia będzie 14 stopni, ale nie szkodzi...warunki są i jutro też wypadam w las :oklaski: Vivat grzybofiśnięci :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MisiekFfm napisał:

Żeby nie było :tak2::

 

IMG_20191013_074444-1536x2048.jpg

IMG_20191013_081233-1536x2048.jpg

Ja w ocet nie kładę, bo jeść nie ma komu :smutek: A tyle kani pozbierałam, że byłoby "parę" słoiczków ze smażonymi w marynacie :tak2: A tak "musiałam" ususzyć :haha:I sosu tatarskiego jeść nie chcą, więc podgrzybki i prawdziwki surowe zamrozić "musiałam" :haha:Może jak dzisiaj i jutro mięsko na obiad zapodam, to rodzina nabierze znowu ochoty na dania wegetariańskie? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 Mam już dobry kilogram suszonych, kilka woreczków zamrozonych świeżych, kilka podgotowanych i sporo rozdane. 

Marynowane uwielbiamy.

Dzisiaj przyjeżdża brat Pani Misiowej i mamy w planie tzw. "odrobaczanie" :wino:, więc te "octowe" będą jak znalazł :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...