Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Tiaaaa.....sąsiadce z dołu przeszkadzają kroki....to może mam zacząć latać?! Też pozdrawiam.

stare podłogi --pewnie  słychać .....bo nie podejrzewam ,że ważysz 200kg! tak to jest w mieszkaniach familijnych,dlatego ja już 21 lat mieszkam na wsi i jestem bardzo zadowolony.Po tych uwagach  ,można się zorientować jak PDP-a  żyła z sąsiadami! Dużo zdrowia i optymizmu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos6 napisał:

stare podłogi --pewnie  słychać .....bo nie podejrzewam ,że ważysz 200kg! tak to jest w mieszkaniach familijnych,dlatego ja już 21 lat mieszkam na wsi i jestem bardzo zadowolony.Po tych uwagach  ,można się zorientować jak PDP-a  żyła z sąsiadami! Dużo zdrowia i optymizmu.

Nie ważę 200 kilo...na szczęście :haha: Jednakże to stara kamienica. Jakie są stropy nie wiem. Ale to mieszkanie zostało przebudowane, podłogo drewniane położone bez wygłuszaczy, a i kuchnia z jadalnią znajduje się obecnie nad sypialnią sąsiadki z dołu. My zaczynamy dzień stosunkowo wcześnie i komuś, lubiącemu pospać, może przeszkadzać nadmierna aktywność. Stała opiekunka jest "ciut" cięższa ode mnie, Diva swoją wagę ma, chodzi przy rolatorze i nosi obuwie ortopedyczne....a resztę sam sobie dopowiedz. Dzisiaj rozmawiałam z sąsiadką i podziękowała mi, że jest zdecydowanie ciszej, odkąd przybyłam :haha: Widocznie mój motyli chód nie przeszkadza tak bardzo :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Dodzisława ale jeśli faktycznie składki od średniej krajowej to wynagrodzenie jest w porządku. Coś za coś. Wyższe wynagrodzenie to symboliczne składki. Normalne. 

Dokładnie jak napisałaś.Jak kasa większą,to składki małe.Dowiadywałam się w tych ,co najwięcej płacą.Często jest  na życzenie co komu pasuje ,albo ZUS ,albo kasa.Czyli do emerytury mus poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nie ważę 200 kilo...na szczęście :haha: Jednakże to stara kamienica. Jakie są stropy nie wiem. Ale to mieszkanie zostało przebudowane, podłogo drewniane położone bez wygłuszaczy, a i kuchnia z jadalnią znajduje się obecnie nad sypialnią sąsiadki z dołu. My zaczynamy dzień stosunkowo wcześnie i komuś, lubiącemu pospać, może przeszkadzać nadmierna aktywność. Stała opiekunka jest "ciut" cięższa ode mnie, Diva swoją wagę ma, chodzi przy rolatorze i nosi obuwie ortopedyczne....a resztę sam sobie dopowiedz. Dzisiaj rozmawiałam z sąsiadką i podziękowała mi, że jest zdecydowanie ciszej, odkąd przybyłam :haha: Widocznie mój motyli chód nie przeszkadza tak bardzo :szydera:

 teraz rozumię..o co biega...jedynie zaprosić sąsiadów i przedstawić sytuacje...bo inaczej zawsze będą nieporozumienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

@NNNdanuta jak się tak obkupiłaś w buciorki, to nie wiem czy dasz się wyciągnąć do Magnolii:haha:

I żeby była jasność: butów nigdy nie jest a wiele:tak2:

Z tych 6 par to tylko dwie dla mnie :smutek:Trzy pary pięknych włoskich (stan nowe) zakupiłam z myślą o córce i teraz się modlę żeby były dobre xd Jedna para super bucików zakupiona z myślą o mamie :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Teresadd napisał:

Dokładnie jak napisałaś.Jak kasa większą,to składki małe.Dowiadywałam się w tych ,co najwięcej płacą.Często jest  na życzenie co komu pasuje ,albo ZUS ,albo kasa.Czyli do emerytury mus poczekać.

Tak samo w mojej firmie. Mała kasa,  ale składki wyższe. Zatem wolę mieć lepszą emeryturę...nur 12 lat...

Zaś kijki w rogu,  nóż nie ma czym oddychać...

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@Maria Jolanta No tak, ale wynagrodzenie nie powala mnie i jeszcze kilka osób. Dla zdecydowanej większosci to standardowe wynagrodzenie, czyli marne 1300 ojro plus składki od średniej krajowej, zeby nie było :d . Natomiast daleko to jest ode mnie, bo ja z centralnej Polski i mam 1000 km na adres :d . Tu musi być inny haczyk. Pzywiom, uwidim.

Możesz się nie doszukać... :d Ja tak czekałam na poprzednim adresie aż mi się haczyk ujawni.., prawie dwa lata czekałam :haha:@foczka63 tez była pierwszą, która u Kulki znalazła wygodną przystań :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, beatrix+ napisał:

Tak samo w mojej firmie. Mała kasa,  ale składki wyższe. Zatem wolę mieć lepszą emeryturę...nur 12 lat...

Zaś kijki w rogu,  nóż nie ma czym oddychać...

A ja wolę sama sobie zapewnić dochód na stare lata.Jakoś mam wrażenie,że ten nasz cały system emerytalny pierdzielnie szybciej niż się spodziewamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, awe59 napisał:

Dzień dobry :oklaski:

Tak się zastanawiam po tym Nałęczowie jak to jest, że na wieczorkach tanecznych kule i laski zostają przy stolikach a ich własciciele wywijają, że siwy dym leci....:szydera: no cud....normalnie cud....:haha:

I niech się te upały już skończą.....:mur:

Pozdrawiam wszystkich i buziaki  :d

@awe59:szydera:bywalam i ja na tych wieczorkach z moja owczesna pop w ramach rehabilitacji,czy jak mu tam(zyczyla sobie corka pop) 

wozac nas na kilka godzin.

Tez sie napatrzylam

Gdzie tancowalas?

W palacyku?

Malo nie padlam,jak widzialam dziadka ,ktory mial chyba drewniana sztywna noge.

Ledwo kustykal.

Ale jak zagrali ::szok:

Ruszyl zwawo w tany.Wywijal niemalze piruety:haha:

Nawet zawarlam tam mila znajomosc z panem ze stolycy, co to tam sie byl leczyl:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

A co przeprowadzasz się do mojego kurwidołku!? Zwanego miastem powiatowym... :haha:

Wszystko możliwe , że tak . A w ogóle to co sie pani tak dzisiaj mnie cepia i cepia ...rdala sie do mnie , jakbym jej pradziadka harmonią zabiła :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Teresadd napisał:

Ktoś wie ile płaci się za brak przerwy.?

Za brak jednego , całego dnia wolnego lub dwóch półdniówek w tygodniu mamy płaconą całą dniówkę ...nie mniej niż 50 e . Za brak pauz nie wiem , bo takowe nawet nie brane są pod uwagę . Za wstawanie nocne ( o ile jest takie ) , za jedno nic , za każde następne 5 e .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...